Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety zbyszke - ale moge znac kogos kto ma :blink: - wybieram sie do znajomego od kilku miesiecy - kolekcjonuje zegary okretowe i wczesne silniki - nie pytajcie mnie jakie:)

 

 

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma ale w planach być moze, faktycznie UN chronometr okrętowy to klasyka , kiedyś byl do kupienia w bazarze praktycznie nowka sztuka


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha - rok 1950

werk poezja :blink: podladuje zdjecia jak skoncza z ta izolacja miRNA - sorki ale ciagle w robocie :)

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

werk - -wiecej napisze jak go bede mial fizycznie u siebie albo jak go zaczniemy z moim zegramistrzem robic :blink:

 

g20d.jpg

 

oraz inne ujecia

 

g20a.jpg

 

g20c.jpg

post-514-0-84543700-1331589976.jpg

post-514-0-21193500-1331589978.jpg

post-514-0-49151800-1331589979.jpg

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś była na forum dyskusja o tym zegarku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/46645-election-grand-prix/page__view__findpost__p__515929__hl__chronometre+election__fromsearch__1

 

Dzisiaj go dostałem i jestem bardzo zadowolony z zakupu. W rzeczistosci wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciach. Własny werk 580 całkiem fajnie cyka. Tarcza z dostojna lekką patynką. Stałe teleskopy. Całkiem dobrze utrzymana koperta 33mm.

A tu on:

 

Dawaj go, koniecznie z lepszymi zdjeciami :blink: .


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zachowany jako całość (lata 30-te). Gratulacje.

 

Bardzo fajny - werk podobny do tych ktore widzialem w Movado - przylaczam sie do gartulacji

 

pozdr

Rafal

 

Dawaj go, koniecznie z lepszymi zdjeciami :) .

 

Dzięki :)

A z lepszymi fotkami problem, bo d... ze mnie, nie fotograf i zdjęcia zegarków wychodzą mi strasznie cienko :blink:

 

Rafał - ten Longines jest swietny! Szczerze gratuluję!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze serdecznie dziekuje ale jescze za wczesnie na gratulacje - jak ocenie spustoszenia i dowiem sie czy bedzie mozliwe uruchomienie go :blink: w kazdym razie jeszcze raz gratuluje i bardzo ladnego i bardzo ciekawego zegarka.

 

pozdrawiam serdecznie

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arturze serdecznie dziekuje ale jescze za wczesnie na gratulacje - jak ocenie spustoszenia i dowiem sie czy bedzie mozliwe uruchomienie go :) w kazdym razie jeszcze raz gratuluje i bardzo ladnego i bardzo ciekawego zegarka.

 

pozdrawiam serdecznie

Rafal

 

No, popracować nad nim trzeba, ale wydaje mi sie, że baza jest dobra. A widziałem nieraz Twoje cuda, więc trzymam kciuki i mam głeboką wiarę, że wkrótce zobaczymy prawdziwe okretowe cacko. Tak nawiasem mówiąc, to też od jakiegos czasu chodzi mi po głowie morski chronometr... Na jacht pełnomorski mnie nie stac, ale morskiego cykacza bym przygarnął :blink:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nic szczegolnie ciekawego/wartosciowego w porownaniu z innymi prezentowanymi tu zegakami.

 

Laco z 1950 na werku 526:

 

laco526.jpg

 

laco526w.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny mechanizm, fajny napis "laco", szkoda że tarcza trochę zniszczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne nic szczegolnie ciekawego/wartosciowego w porownaniu z innymi prezentowanymi tu zegakami.

Laco z 1950 na werku 526:

 

Mało kto mierzy tu wartość zegarka tylko złotówkami, a to jest typowy dla tego okresu, ale i ciekawy zegarek. Wymaga wprawdzie trochę zabiegów odświeżających, ale myślę, że to nie będzie problem. :blink:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Moze nie nowy nabytek, bo mam go od tygodnia ale?

 

post-0-0-45540900-1331590069.jpgroamer1.jpg

 

,go pokaze :blink:

 

Chrono Longinesa wypas,gratuluje .

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie nowy nabytek, bo mam go od tygodnia ale?

 

Ładny prostokąt Roamera, może coś więcej na jego temat ?

 

PS

Ten pasek mi cuś nie paśi... :blink:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jest model z 1935 r na werku MST.Niestety takiego kalibru na ranffcie nie znalazlem.Werk jest niemalze identyczny jak FEF130.Mimo iz zegarek jest pozlacany warstwa 20 mikronow to ma juz przetracia na spodzie koperty przez co zalozylem pasek z waska podkladka aby w upalne dni mosiadz jak i reka nie robila sie zielona.Wiem,pasek powinien byc inny ,jednakze na tej podkladce tez calkiem fajnie sie prezentuje i powieksza nieco wizualnie zegarek.Meskie przedwojenne kostki byly wielkosci dziejszych damek.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest model z 1935 r na werku MST.Niestety takiego kalibru na ranffcie nie znalazlem.Werk jest niemalze identyczny jak FEF130.

A koło balansu nie ma jakiegoś numerka?

 

powieksza nieco wizualnie zegarek.Meskie przedwojenne kostki byly wielkosci dziejszych damek.

Zegarek powiększa, ale rękę pomniejsza, ta na zdjęciu wygląda jak damska fi 4... :blink:


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Na kole nie ma nic jedynie pod tarcza logo mst.Podejrzewam ze to bedzie mst 33X,34X(nie 349, ktory jest pochodna tego kalibru).Tak jak jest w tej piosence ,,Kiedys cie znajde``, to kiedys opis tego kaliberu przez przypadek gdzies znajde :blink: Tu nie ma nic do smiacia, ja naprawde mam szczupla lape.Zegarki fi 34 wygladaja na mojej rece jak kolosy a na pasku z podkladka to prawie lotnicze B-Uhry z 2WS :)

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie - swietna kostka - ladny przyklad zegarka z lat 40tych - i super ze mimo typowego dla okresu rozmiaru zdececydowales sie go nosic - nie jestem osamotniony :blink:

 

jlw - jak Piotr juz pisal - zegarkow vintage nie nalezy wyceniac - wazne co dla nas znacza i jak my je lubimy - fajne to Laco, sliczny werk - tarcza tez jest ihmo ok - niech sie dobrze nosi:)

 

pozdrawiam kolegow serdecznie

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Nosze tego typu kostki bo sa swietne i inne niz dzisiejsze zegarki(wyglad, werki...), chociaz widzialem nowe reedycje np: Longinesa( stare nowe kostki z lat 20/30),jednak mimo wszystko te nowe nie maja tego co te stare.Fakt iz mam szczupla reke pozwala mi na noszenie roznych dzis malenstw z tamtego okresu.Odnosnie Laco to pierwsze modele Laco-Sporta zostaly zaprezentowane na wystawie bodajze w Monachium w 1936r i byly na werku Laco 523 bez incabloca.Oczywiscie te pierwsze byly male (fi 28).Laco za ten zegarek dostalo oczywiscie nagrody, a przedstawiciele sil zbrojnych powaznie spojzeli na ta firme pod wzgledem zlecen i zaopatrzenia sil w jej produkty.Pokazywany egzemplarz to okres od 1947-1953.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic do smiacia, ja naprawde mam szczupla lape.Zegarki fi 34 wygladaja na mojej rece jak kolosy a na pasku z podkladka to prawie lotnicze B-Uhry z 2WS :blink:

 

Ja akurat mogę nosić B-Uhr'y bez żenady, nawet na gołym nadgarstku, dlatego sobie żarty stroję, ale to tylko tak z życzliwości... ;) Zapodaj może zdjęcie tego mechanizmu, to postaram się pomóc w poszukiwaniach.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj sporo "wielkoformatowcow"(-;

Na poczatek,budzik dla niewidomych Sinna z Zachodnich Niemiec (czy to ten sam Sinn?!)

post-27934-0-17517300-1331590227.jpg

 

Drugi budzik to Szkocki Westclox

post-27934-0-89337600-1331590228.jpg

 

Niemiecki zegar turystyczny Europa

post-27934-0-44539800-1331590230.jpg

 

Smiths z 8 dniowa (!) rezerwa chodu

post-27934-0-89751600-1331590231.jpg

post-27934-0-51627700-1331590233.jpg

Zdjalem klapke,zeby zwrocic uwage na fajny patent.Balans nie ma dolnej osi,wisi swobodnie na wlosie.Smiths nazywa to "8 day floating balance".Ciekawe rozwiazanie :P

Tutaj ujecie z "synchronicznym" bratem - smithsem sectric (-;

post-27934-0-83072900-1331590234.jpg

 

I na koniec bonus,200 metrowy nurek z lat 60.Trzeba sie z nim pobawic,bo nie trybi,ale balans smiga miodnie.Zwie sie to cudo "Aqua Pilot",ale google na ten temat milczy.

post-27934-0-66985600-1331590237.jpg

post-27934-0-52733400-1331590239.jpg

Wiadomo,666 feet :blink:;)B):P :P

post-27934-0-65136900-1331590241.jpg

W srodku nic szczegolnego, EB 8127 czyli 21 kamieniowy Bettlach.

post-27934-0-79643300-1331590245.jpg

 

 

Jako,ze dzisiaj moj ulubiony sprzedawca nic dla mnie nie mial,dal mi takowego trupka walthama za friko mowiac "maybe you'll make something out of that piece of crap" :wink:

post-27934-0-17960600-1331590247.jpg

Nie wiem co mu dolega,ale kocham walthamy.Zostawie go sobie dla samej czcionki na mechanizmie :P

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Ja akurat mogę nosić B-Uhr'y bez żenady, nawet na gołym nadgarstku, dlatego sobie żarty stroję, ale to tylko tak z życzliwości... :blink: Zapodaj może zdjęcie tego mechanizmu, to postaram się pomóc w poszukiwaniach.

 

Oczywiscie, od czasu do czasu trzeba cos niecos opakowac zarcikiem.Dobry zarcik szkody nie zrobi a i nieraz rozluzni rozmowe.Nie mozna wszystkiego brac przeciez na powaznie ;) . Zawodnik w najblizszym czasie bedzie ponownie rozbierany w celu zmiany sprezyny, wiec machne kilka fotek tego co jest wewnatrz.

 

 

Janek ,waltham zapewne jest zasyfiony/zakleszczony niewykluczone ze jest cos z remontuarem.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten Aqua Pilot :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Waltham to piękny i nie tak czesto spotykany mechanizm. Podoba mi się :blink: Zawsze można dać do wyczyszczenia i postawić na jakiejś podstawce żeby cieszył oko ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2481 to model mechanizmu,do dokladnego okreslenia daty potrzebny jest numer seryjny (ten pod logiem tissota w koleczku).Mechanizm ten byl produkowany od 1972-1980 i co ciekawe,jest blizniaczym mechanizmem omegi 1481.Sam mechanizm w miare zacny czestotliwosc 21600 polwachniec na godzine,rezerwa chodu 46 godzin.Podaj ten numerek,to powiem Ci dokladnie z ktorego jest roku :)

 

Istotnie, oba wspominane mechanizmy są bliźniaczo podobne, ale jednak nie całkiem takie same;- jak wówczas (tj. w 1974r.) sam na własne oczy w fabryce widziałem linia gdzie montowano mechanizmy Omegi miała kilkakrotnie więcej punktów kontrolnych, a niektóre ich podzespoły, części i w końcu same mechanizmy musiały spełniać ostrzejsze wymagania (np. tolerancje).


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

@pg: fajnie, ze znowu jestes (bo Twojego nicka jakos ostatnio nie widzialem).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.