Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

218 :) 2181F czyli 1970 - teoretycznie wtedy wprowadzili, na werku masz chyba n4 - czyli werk z 1974:)

- f300hz :) jak omega - swietny werk patenty poszly w swiat - omega, iwc etc,

jesli jest na pelnym chodzie to napewno nie przepalciles - to rozsadna cena

 

jeszcze raz gratuluje raz jeszcze - sliczny :D

 

Piekny Accutron!

Czy nie macie Koledzy kłopotów z dostaniem odpowiednich baterii do tych mechanizmów? -ja mam piękną Universal Geneve z (licencyjnym) mechanizmem kamertonowym i niestety śpieszy się ona ok 3 godz/dobę co wg informacji z sieci jest dość powszechne i spowodowane niewłaściwszym napięciem współczesnych baterii. Te właściwe nie są już produkowane (ochrona środowiska - rtęć) i niektórzy robią "cuda" wmontowując np. rezystor obniżający napięcie.

Jak sobie z tym problemem radzicie?


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT

 

@pg: fajnie, ze znowu jestes (bo Twojego nicka jakos ostatnio nie widzialem).

 

O, dziękuję!! Bardzo mi miło, że zauważyłeś moją nieobecność na forum! Nie spodziewałem się, ze ktoś zwróci na to uwagę.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 300 u mnie bez problemu smiga 1.5v low drain, podobnie 218 do accutronow zwykle do 214 trzeba albo ustawiac pod nowa 1.5 albo sprobowac z accucelem -

 

- tutj link do dyskusji

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/45518-omega-300hz-kamerton-jaka-bateria/


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać mam pecha z moim kamertoniakiem, a szkoda, bo Universal Geneve nie zabudowała ot, zwykłego kalibru na licencji Bulovy, ale przepięknie swój ozdobiła i oszlifowała , a także, OIDP dodała 3 kamienie (ma w sumie 15szt.).

Generalnie niestety trudno do takiego typu mechanizmu znaleźć dobrego lekarza;-(

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, myslalem, ze moj jest w Polsce unikatem:

 

CW/viewtopic.php?p=40519#40519

 

Nie mam go niestety przy sobie, wiec nie moge sprawdzic, jaka jest bateria. Nie chodzi za dokladnie - szczegolow nie pamietam, ale duzo gorzej niz moja Constellation f300, ktora robi bardzo regularne 2,5 s do przodu na dobe.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis grzebalem w tym Romku kosteczce i machnalem fotke.Piotrze jakby sie gdzies przypadkiem nawinal sie taki cal. MST to poprosze o info.Wiem ze wiele firm kleplo te werki pod roznymi cal.

Szukałem w moich "papierach" i podobnych faktycznie jest sporo np. FHF czy nawet Doxa, ale dokładnie takiego samego nie znalazłem. Teraz to jedynie przypadkiem... ale wrzuciłem ten mechanizm w poszukiwane więc jakby co to już mi nie umknie. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mysle ze to bedzie wczesna wersja z drugiej polowy lat trzydziestych cal 356 Na ranffcie ten werk wyglada troche inaczej( mostki,lepsze wykonanie)i sygnowany jest juz Roamer(werki sygnowane Roamer pojawily sie w latach 40-tych).Tak jak w przypadku np: FEF130(moj wyglada zupelnie inaczej jak na ranffcie i jest sygnowany firma i cal.) i niektorych AS,FHF(i jeszcze zapewne wielu innym) ktore czesto potrafialy zmieniac wyglad(modernizacja,modyfikacja, lifting)przekonalem sie ze niezwasze prezentowane zdjecia oddaja wyglad danego mechanizmu.Coz zdjecia tylko pogladowe, a mechanizm nieraz zmienial swoj wyglad po kilka razy.Podobne cal. 7,75 x 11,5 oprocz tego MST mozna spotkac tez u FEF(130), Alpiny/Dugeny(275), Ety(735),PUW(500)....Wielkie dzieki Piotrze za fatyge i poswiecony czas.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z okazji jakiejs gieldy wyrwalem za cale 5zł ladnego Junghansa :)

 

post-31866-0-90115900-1331591047.jpg

 

do nauki jak znalazl :)

 

 

aaa i jeszcze za drugie 5zl... z mysla o Was, dekielek z Omegi Geneve :) gdyby ktos potrzebowal to zapraszam!

 

 

post-31866-0-48014700-1331591049.jpg

 

post-31866-0-04101000-1331591051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z okazji jakiejs gieldy wyrwalem za cale 5zł ladnego Junghansa :)

 

aaa i jeszcze za drugie 5zl... z mysla o Was, dekielek z Omegi Geneve :) gdyby ktos potrzebowal to zapraszam!

 

Szefie - gratuluję udanego polowania!

A dekielek być może jest właśnie dla mnie, jeśli kupiłeś "awansem". Wysyłam Ci pw :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

To jest bardzo prawdopodobne gdyz FEF130 byl najpopularniejszym werkiem do szwajcarskich kostek w polowie lat 30-tych i ulegal wielu modyfikacjom przez wiele firm w tym zapewne i przez Roamera.Nieuniknione ze FEF wykonal w calosci ten werk dla Roamera i postawil sygnature MST pod tarcza.Z poczatku myslalem ze ten Romek to skaldak na FEFie gdyz w innej mojej kostce FEF jest niemalze identyczny co ten MST, a jedyna roznica pomiedzy jednym a drugim jest blokada walka.W MST jest blokada klucza i mozna smialo sciagac mostek naciagu z wlozonym walkiem, natomiast w FEFie po zdjeciu mostka trzeba uwzac by walek czasem nie dal dyla z beczka i polbeczka(troche inne wykonanie mostkow od strony bebena).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Troche wieksze vintage uratowane od kosza(dary od znajomego zegarmistrza ktory chcial je wywalic):

 

Niemiecki budziczek FMS lata 30-te

 

post-0-0-68757900-1331591577.jpgbudzik.jpg

 

Werk wyczyszczony, nasmarowany, chodzi i dzwoni jak nalezy.Trzeba bedzie dorobic wskazowke nastawu budzika (dostalem go w czesciach bez wskazowki).

 

Pozostale dwa, ktore tez uratowalem od kosza dostalem wczesniej, ale co tam pochwale sie :)

 

 

Szwajcarski zegarek elektryczny FAVAG w bakelicie rocznik 1935

 

post-0-0-98141200-1331591580.jpgfavag.jpg

 

post-0-0-22938500-1331591587.jpgfavag1.jpg

 

Zegarek nie wymagal wielkich robot, jedynie nasmarowania i sprawdzenia elektryki w tym cewki.Sznur jak widac nieoryginalny,bede musial przejrzec graty moze takowy antyyczny znajde.

 

 

 

Stary niemiecki budzik junghans skaladany przez polskiego żyda zegarmistrza rocznik 1936

 

post-0-0-96517900-1331591589.jpgjunghansbudzik.jpg

 

Oprocz czysczenia i smarowania dorobilem szklo i wypelnilem wskazowki,oczywiscie chodzi i dzwoni.Trzeba jeszcze dorobic uchwyt.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche wieksze vintage [...] trzeba jeszcze dorobic uchwyt.

 

To już cała kolekcja... i to wiekowa.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W kartonach z ktorymi je wzielem to dopiero byla kolekcja rozmaitosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartonach z ktorymi je wzielem to dopiero byla kolekcja rozmaitosci.

O to lubie!

Fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne - serdecznie gratuluje ;) a jeszcze jak tego Adama dopiescisz to bedzie rewelacyjny - strasznie klimatyczny

 

pozdrawiam

 

Rafal

 

U mnie - malo znany diverek z okresu polarsiow i fantomow

 

teraz czekam

 

Fullscreen%20capture%208272010%2041142%20PM.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich ostatnich nabytków

 

........ taki jeszcze smile.gif

 

No no... ładne egzemplarze.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No No Jacku - rolek prezentuje sie swietnie, 478 tez - fajnie wyszly (tryty swietnie sie wpasowaly)- serdecznie gratuluje:)

 

 

:)

 

co do 855 - jak Ty mi ciagle mowisz ze 36-38 to u Ciebie minimum a to 855 z 37.02 wrecz zaslania caly nadgarstek:)

Edytowane przez cytochrom

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-514-0-49508300-1331592043.jpg

Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swiety gral - sfinalizowana - caly dzien czekalem na odpowiedz teraz nie bede spal puki nie dotrze

 

Teraz my czekamy na więcej zdjęć. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ten futrowymatic z allegro? :)

Giromatic coraz bardziej mi się podoba, fajnie trafiłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.