Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog
Napisano (edytowane)
post-35141-0-24072000-1331841073.jpg

post-35141-0-46930500-1331841066.jpg

post-35141-0-02556000-1331841068.jpg

post-35141-0-13100700-1331841070.jpg

post-35141-0-72897100-1331841071.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

A dzięki Piotrze, na zdjęciu w ranfft jest 267 z jakąś dodatkową komplikacją (to koło na wierzchu ? ), opisują że 291 ma fazy księżyca, a w tym moim jak wół stoi 291 i księżyca ani widu.

I komu go oddać do przejrzenia - czyszczenia, oliwienia i co tam jeszcze trzeba mu zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawa tarcza w tym Universalu - musiał mieć brata - chronograf.

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzięki Piotrze, na zdjęciu w ranfft jest 267 z jakąś dodatkową komplikacją (to koło na wierzchu ? ), opisują że 291 ma fazy księżyca, a w tym moim jak wół stoi 291 i księżyca ani widu.

Kal. 267 ma centralną sekundę i to jest to koło.

A fazy księżyca w 291 są

http://www.farfo.com/menswatches/Page1/mervos-universal-geneve-moonphase-calendar-watch.html

albo nie ma:

http://www.farfo.com/menswatches/Page5/universal-geneve-solid_gold_vintage_calendar_watch.html

Kalendarz i fazy to jest najczęściej nakładka na mechanizm zegarowy, więc można je modyfikować bez ingerencji w sam mechanizm.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uratowany z niebytu.

Stalowy Tissot z subsekundą, wg numerów - 1942 rok. Po wymianie sprężyny, szkiełka, doborze nowej(czytaj - używanej z epoki) koronki i wypełnieniu wskazówek. Tarcza w ładnym stanie nie ruszana, koperta po lekkim odświeżeniu. Koszt reaktywacji 110zł.

 

Tissot-001.jpg

Tissot-002.jpg

Tissot-005.jpg

Tissot-006.jpg

Tissot-008.jpg


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miromat mi tez sie podoba, piekny....:)

....ale zawsze gdzy widze takie tarcze zastanawiam sie czy tarcza to zastepcza/pozniejsza serwisowka czy orginal?:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)
post-35141-0-09197000-1331841959.jpg

post-35141-0-09618200-1331841952.jpg

post-35141-0-82439300-1331841953.jpg

post-35141-0-64772400-1331841957.jpg

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xylog nono całkiem niezła trójeczka gratuluje

:o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miromat mi tez sie podoba, piekny....:)

....ale zawsze gdzy widze takie tarcze zastanawiam sie czy tarcza to zastepcza/pozniejsza serwisowka czy orginal?:)

 

Moje wiedza nie sięga (jeszcze :o ) tak daleko, może się wypowiedzą bardziej obeznani, sam jestem ciekaw.

 

W uszach rzeczywiście jest 16mm, ogólnie to mikrus - koperta ma 31mm bez koronki.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto mój nowy zegarek co prawda nie jest to nie wiadomo jaki cukierek ale ale.... bardzo spodobała mi się tarcza więc zakupiłem w zeszłym tygodniu:) teraz poszukuje jakichś sensownych wskazówek dodam szkiełko i paseczek, jeszcze może jakaś renowacja koperty:) oceńcie sami:)

post-34992-0-97363700-1305055274_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-37429-0-07599300-1331842681.jpg<

post-37429-0-90352800-1331842662.jpg

post-37429-0-00199900-1331842665.jpg

post-37429-0-96285700-1331842666.jpg

post-37429-0-24842900-1331842670.jpg

post-37429-0-53427500-1331842676.jpg

post-37429-0-06140700-1331842679.jpg

Edytowane przez JonyAni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem i to mój pierwszy post. Jestem miłośnikiem zegarków vintage i

chciał bym się pochwalić moim nowym nabytkiem

 

 

 

 

Fajne zdjęcia robisz, pochwal się innymi swoimi zegarkami.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej w temacie Atlanticów.

Mam takie trojaczki:

 

 

A na koniec ciekawostka, która też doszła ze Szwecji: damski !!! Worldmaster, czyli Varldsmastarur

 

 

Xylog,

 

A te stare nakręcają Ci się przy noszeniu? Mam takiego jak ten z prawej chyba, ale ni cholery nie chce się nakręcać. Muszę dokręcać ręcznie.

(sekundnik pewnie nie od tego - dołożony?)

 

Co do damskiego - dlaczego się dziwisz? Moja żona nosi w miarę współczesną Mistrzynię Świata :) Fakt, że vintage nieczęsto się pojawiają.

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Xylog,A te stare nakręcają Ci się przy noszeniu? Mam takiego jak ten z prawej chyba, ale ni cholery nie chce się nakręcać. Muszę dokręcać ręcznie.(sekundnik pewnie nie od tego - dołożony?)Co do damskiego - dlaczego się dziwisz? Moja żona nosi w miarę współczesną Mistrzynię Świata :) Fakt, że vintage nieczęsto się pojawiają.PozdrawiamIko

Tak, oba są sprawne i nakręcają się same. Czarny fotografowany wkrótce po dostawie, dlatego Power Reserve pokazuje zapas, biały leżał już parę dni więc ma 0. Ale po nakręceniu i poruszaniu wskaźnik rusza się.

A damskiego Worldmastera zobaczyłem pierwszy raz - faktycznie nie śledzę współczesnej linii Atlantica - ale staruszki staram się obserwować i poza tym nie widziałem żadnego. Dlatego uznałem, że to ciekawostka.

Pozdrawiam, Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ten mój zegarek beznadziejny bo nikomu nawet nie chce się napisać że taki jest:/ trudno mi się podoba:) pozdrowienia dla wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

widzę, że ten mój zegarek beznadziejny bo nikomu nawet nie chce się napisać że taki jest:/ trudno mi się podoba:) pozdrowienia dla wszystkich:)

 

Ale już go gdzieś pokazywałeś na forum? Bo pamiętam, ze dyskusja o nim była. Może dlatego nikt nie pochwalił go. Tarczę ma niespotykaną, tylko uważaj, żebyś go renowacją nie zepsuł, bo szkoda, żeby wyglądał jak tanie, chińskie badziewie.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suma sumarum dyskusja się nie wywiązała z racji iż była tylko jedna odpowiedź :) dlatego pomyślałem, że kiepsko zainwestowałem pieniądze... po czym spojrzałem na zegarek uśmiechnąłem się i szybko zmieniłem zdanie:) tak czy siak dziękuję za opinię. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ten mój zegarek beznadziejny bo nikomu nawet nie chce się napisać że taki jest:/ trudno mi się podoba:) pozdrowienia dla wszystkich:)

 

Twój zegarek, Twoja radość, i tak być powinno.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A mnie się trafił taki Oberon. Nie mogę znaleźć w sieci informacji na temat tej nieistniejącej już firmy.

 

post-28697-0-22083600-1305212820_thumb.jpgpost-28697-0-06131900-1305212823_thumb.jpg

Edytowane przez quub

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajny ten Oberon, jaki tam werk? No i pokaż dekiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.