Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

proszę dekielek:

post-28697-0-52117800-1305217503_thumb.jpg

co do werku to pozwolę sobie umieścić zdjęcie autorstwa poprzedniego własciciela z aukcji gdyż nie mam klucza aby go otworzyć.

post-28697-0-85200000-1305217524_thumb.jpg

Sygnowany brevets, nie wiem co to za mechanizm.... wygląda na jakiś tani automat ale będę wdzięczny za podpowiedzi:)

Edytowane przez quub

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brevets, to nie jest sygnatura, a w tłumaczeniu znaczy po prostu patenty.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy ktoś się spotkał z takim werkiem? Zegarek trochę późni, 3-4min na dobę. Zegarmistrz powiedział, że "takich" nie naprawia....

post-28697-0-44727700-1305378499_thumb.jpg

na nadgarstu tak się prezentuje:)

post-28697-0-33554000-1305378607_thumb.jpg


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden nabytek, Cordura Sea-Gull automacik na 17 kamieniach:

post-28697-0-15485200-1305380712_thumb.jpg


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy ktoś się spotkał z takim werkiem? Zegarek trochę późni, 3-4min na dobę. Zegarmistrz powiedział, że "takich" nie naprawia....

 

Wniosek prosty: zmień zegarmistrza !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy ktoś się spotkał z takim werkiem? Zegarek trochę późni, 3-4min na dobę. Zegarmistrz powiedział, że "takich" nie naprawia....

post-28697-0-44727700-1305378499_thumb.jpg

na nadgarstu tak się prezentuje:)

post-28697-0-33554000-1305378607_thumb.jpg

 

 

Najprawdobodobniej jest to mechanizm Sicura-y.Zegarki Cordura pracują też na werkach tej firmy. :)

Edytowane przez enicar_rr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. A czy ktoś się spotkał z takim werkiem?

Między mostkami, przy mostku balansowym, jest jakiś napis, najprawdopodobniej będzie to sygnatura producenta werku.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między mostkami, przy mostku balansowym, jest jakiś napis, najprawdopodobniej będzie to sygnatura producenta werku.

 

 

Hmm.... raczej nie.

 

Najprawdopodobniej będzie to Baumgartner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hmm.... raczej nie.

 

Najprawdopodobniej będzie to Baumgartner.

 

 

Pisząc o mechanizmie Sicury miałem właśnie na myśli zmodyfikowanego Baumgartnera (158),który był bazą do werków Sicury.

Edytowane przez enicar_rr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, wszystkie automaty Baumgartner, które znalazłem były na 25 kamieniach. Rzeczywiście mechanizm w oberonie wygląda identycznie, jednak pracuje na 21 kamieniach. Enicar_rr dziękuję za pomoc. :)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wczorajszy nabytek. Byl produkowany dla Iranskiej armi.

 

3af351dbbc6a3641med.jpg

 

Tylko na moje nieszczescie nie dziala :P Werk jaki w nim jest to: Y2 ESA-900231

Obiawy to wskazowki nie dzialaja i na wyswietlaczu skacza cyferki. Chcial bym go naprawic. Ale z tego co czytam jest to bardzo trudne a czasami nawet nie mozliwe :D moze ktos z kolegow mogl by mi pomuc albo chociaz nakierowac na dobrego fachowca co by go naprawil.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Super nabytki! Ten DIGITAL - bajka. Xylog ze szkłem bedzie problem ale te stare już tak mają. E.. i prawie nie widać.

Quub - mam coś podobneg do tego Oberona. Jutro idzie do lekarza bo strajkuje. Jak go wyszykuję do chodzenia to też zapodam fotki.

 

A teraz jeden z moich wyczekiwanych, z datą pokazywaną przez wskazówkę, z dolną sekunda a co tam dużo gadać. Dzisiejsza poczta :)

 

3e264c9b98d99907m.jpg

 

afa2674bc170962dm.jpg

 

I wszystko na chodzie. :)

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

fajny ten ANKER. Muszę i ja sprawić sobie watcha z takim datownikiem. Bardzo mi się takie rozwiązanie podoba. I myślę, że jest bardziej czytelne niż dzisiejsze okienka z malutkimi cyferkami (tak, tak, oczy już nie te..). A ten zegarek to ma drugą stronę? I jakiś mechanizm? Nie żałuj sobie, wrzuć fotki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię takie rozwiazanie wskazania daty. Bardzo fajny zegarek - gratulacje.

Tylko kopertę chyba ktoś całkowicie obdarł z chromu?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kopertę chyba ktoś całkowicie obdarł z chromu?

No właśnie tak wygląda.... też sie nad tym zastanawiałem.

Ale za to tarcza w ładnym stanie. Z mojego Nacara niewiele już da się odczytać...


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dziwne, bo faktycznie tak wychodzi z bazy danych, ale ten mechanizm to "szesnastka", a ten w bazie danych to 18s. Poza tym ten akurat model chyba nie był aż tak wczesnie wprowadzony do produkcji. No i gdzie nazwa producenta??? W Elgin nie robili gładkich mechanizmów, przynajmniej z tego, co wiem... szukam czegoś podobnego, ale nic sie nie trafia... Najłatwiej byłoby zdjąć tarczę i sprawdzić numer pod tarczą, chyba, że został usunięty lub zmieniony...

Sorki Pawel,ze dopiero teraz odpisuje,ale nie bylo mnie tu dlugo.Pod tarcza jest ten sam numer i dosc ciekawy mechanizm sprezyn.Zrobie fotke na dniach,jak bede mial troszke wiecej czasu.Bardzo zakrecony patent,takiego jeszcze nie widzialem.

Btw,pod tarcza emaliowana jest wyryte "S", jakby jeszcze przed lakierowaniem.Nie mam pojecia co to oznacza.

Bylo tez tam z pol litra smaru.Wyglada na to,ze serwisowal go ten sam gosc,ktory polutowal mi kolo centralne w FHFie jak kowal.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak wygląda.... też sie nad tym zastanawiałem.

Ale za to tarcza w ładnym stanie. Z mojego Nacara niewiele już da się odczytać...

 

Chromowanie koperty niewielki koszt, a tarcza ładna, to nie będzie się gryźć. Mosiądz niestety nawet po wypolerowaniu szybko łapie nalot :unsure:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowanie koperty niewielki koszt, a tarcza ładna, to nie będzie się gryźć. Mosiądz niestety nawet po wypolerowaniu szybko łapie nalot :unsure:

 

Bo to nie mosiądz jest a sterane "20 MIKRON WALZGOLD-DOUBLE" Mam już na oku zakład, który mi to naprawi.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Dzisiaj wrócił od zegarmistrza i już można go pokazać :unsure:

 

post-35141-0-41051100-1331845186.jpg

 

post-35141-0-08493800-1331845188.jpg

 

post-35141-0-05194900-1331845190.jpg

 

post-35141-0-91824500-1331845191.jpg

 

post-35141-0-92952700-1331845193.jpg

 

post-35141-0-03285600-1331845197.jpg

 

post-35141-0-50147300-1331845199.jpg

 

A właściwie to dlaczego technologia mikrorotoru została zarzucona? Wszędzie tylko duże rotory występują. Czyżby za mała siła nakręcająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie szczęka mi opadła. :unsure: Pierwszy raz na oczy widzę takie cudo - microtor. Wspaniały werk i aż szkoda,że za deklem.


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właściwie to dlaczego technologia mikrorotoru została zarzucona? Wszędzie tylko duże rotory występują. Czyżby za mała siła nakręcająca?

Powiększając ciężar rotora, zwiększono jego siłę napędzającą, czyli to nie to, wydaje mi się, że zyski z zastosowania rotora w wersji mikro są niewielkie w porównaniu z bardziej skomplikowaną budową naciągu, dlatego nie stosuje się je zbyt często.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym zastosowanie mikrorotora ma pewien skutek uboczny, czasem niechętnie widziany u współczesnych użytkowników. Zegarki te są... płaskie :unsure:

W dzisiejszych czasach, gdzie zegarek powinien być i duży i gruby mikrorotor można stosować do garniturowców. Z powodzeniem robi to Chopard w swojej linii L.U.C. Rotor jest tam złoty a mechanizm widoczny. Można patrzyć godzinami...

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.