Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaido2

Zenith 18,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith 18,5.

 

Dzięki, Marcinie, za podpowiedź. Ta mikroregulacja.... Od razu powinienem wiedzieć, że Zenith... Tm bardziej się cieszę, że werk zacnej firmy ;)

Moim zdaniem jest to jednak ZENITH 19,5'''

Średnica werku od strony balansu ma 42,5mm, więc myślę, że od strony tarczy będzie miała katalogowe 43,9.

Poza tym zapadka inaczej rozwiązana, niż w 18,5'''

Tylko szyjka mikroregulacji inaczej jest mocowana w moim, niż na fotkach u Ranffta


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Arturze,fotkami od Ranffta nie ma co sie zbytnio sugerować , wersji 18,5 jak i 19,5 było kilka. W swojej ocenie sugerowałem się ogólnym wygładem werku który bardziej podszedł mi 18,5 ale gdybym znał wymiary to rozpoznałbym mechanizm bardziej precyzyjnie.No cóż nie ma co gdybać teraz juz wiesz co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się w Bytomiu niedrogo H. Samuel. zacna marka, ale zegarek z późnego okresu, z dość pospolitym, szwajcarskim mechanizmem. Niemniej, ładny zegarek, w przyzwoitym stanei :rolleyes:

 

post-2232-0-42542600-1331847047.jpg

 

post-2232-0-19776200-1331847049.jpg

 

post-2232-0-13206300-1331847051.jpg


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem na Zodiac'a .Zdjęcia z telefonu.Może mi koś napisać coś więcej o tym zegarku.

Czy to podobnymechanizm?

Jestem poza domem ,nie mam możliwości otworzenia.Dlatego mechanizm wkleję w poniedziałek.

ac3755_Zod1.jpg

 

wz6966_Zod2.jpg

 

ce5714_Zod3.jpg

 

xl9312_Zod4.jpg

 

Ciekawy typ koperty,nawet nie wiem jak się zdejmuje teleskopy :rolleyes:

Dni tygodnia ładnie przeskakują,dni miesiąca zmienia się wciskając koronkę.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaido-Dzięki Mistrzu ;)

Znalazłem coś takiego na jego temat.

A to mechanizm

ym9069_zod-m-1.jpg

la9092_zod-m-2.jpg

Oryginalnie widać był na bransolecie,ktoś dał trzpienie .

Taką bransoletę raczej ciężko trafić.

Trza mu uszyć pasek na specjalne zamówienie :)


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podoba mi sie taki styl zdobienia mechanizmu - gratuluje, niech sie nosi : )


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć miałem ich już sporo to pierwszy raz udało mi się kupić egzemplarz w takim stanie, jak wymienię szkiełko to będzie NOS!!!Nie ma śladu jakiegokolwiek ubytku chromu. Na dekielku nie ma ani jednej ryski jest po prostu zachowany idealnie. Trudno dziś takiego kupić a jak są to kosztują grubą kasę jednak myślę, że nie przepłaciłem :) (ja to wiem :))Oceńcie sami....

Dla zainteresowanych zakup dokonany na giełdzie nie portalu aukcyjnym. Wiec znaleźć cukiereczka można wszędzie!!!!

post-29151-0-64723300-1331848056.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Stan faktycznie niezły ;) , ale fotka mogłaby być lepsza. I może w Worldmasterach go pokazać?

 

 

A ja stałem się bezwiednym posiadaczem takiego oto łocza:

 

post-35141-0-48209300-1331848070.jpg

 

post-35141-0-02802600-1331848072.jpg

 

A ponieważ w tej materii jestem tylko oglądaczem proszę o jakieś informacje o zegarku.

 

Dzięki, Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co o nim wiem,to to ze go chce ;)


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było na forum ale to z powodu "polowań na różne okazje" B) , które pochłonęły mnie bez reszty.

Oto jeden z moich ostatnich nabytków. Wcześniej obiecany do pokazania - Sheffield. Kupiłem jako śpioka:

80b3a62289d85e38m.jpg

Nie można go było nakręcić, koronka poruszała się bez oporu w obie strony. Po poruszeniu zdarzało sie przesunięcie sekundnika o 2 do 3 sek. Po odciągnięciu koronki dało się przestawić godzinę, datę przerzucało. Przez długi czas nie można się było do niego dobrać.

55e92f0b78937b35m.jpg

Był bardzo mocno zakręcony. Dwóch miejscowych zegarmistrzów poległo przy otwarciu. Akurat trafił mi się wyjazd do Bielsko Białej. Dopiero tutaj trzeci fachman dał radę.

b5f2c1efd88ffb4em.jpg f388b32924f39522m.jpg

 

Po obejżeniu werku stwierdzono w zakładzie zerwanie sprężyny i może jeszcze uszkodzenie zębatek na którymś z kół. Naprawa miała kosztować 50,- ale bez gwarancji na dokładność chodu ze względu na "stary, kołkowy mechanizm" Na szczęscie naprawy "nie można było zrobić od ręki". Zadowoliłem się tylko otwarciem.

Po powrocie do domu uznałem, że sam sprobuję zawalczyć bo w odwodzie miałem mecha na ewentualną podmiankę.

Moje oko laika od razu wychwyciło nierówne zawieszszenie koła naciągowego. Odkręcenie pokrywki, zwolnienie sprężyny, dopasowanie naciągu i skręcenie - 5 min. I 50 PLNów do przodu bo po nakręceniu ruszył z kopyta i wdzięcznie, głośno cykając DOKŁANIE pokazuje mi czas w podzięce za obudzenie. Nawet w nocy

248c102242dc918em.jpg ;)

Edytowane przez jaccarta

Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka delbana. Niestety jakość zdjęcia biedna bo robione telefonem, ale jak będę miał pod ręką aparat pokaże lepsze, bo zegarek w naprawdę ładnym stanie.

post-34368-0-88089600-1307801205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tymczasem nabyłem takie oto Lanco:

post-12120-0-99646000-1331849017.jpg

post-12120-0-16946800-1331849019.jpg

post-12120-0-58619900-1331849020.jpg

post-12120-0-14575100-1331849022.jpg

]post-12120-0-39970300-1331849023.jpg

 

I teraz pytanie do znawców tematu. Mechanizm jak dwie krople wody z tissotowskim 2461, ale bez mikro regulatora. To taka mała modyfikacja Lanco czy niekompletny mechanizm? Widziałem w internecie zdjęcie jednego podobnego egzemplarza i też nie było tej części mechanizmu. Możecie mi coś podpowiedzieć?

Może ktoś ma tarczę do niego w lepszym stanie :), bo nie chciałbym dawać jej do renowacji. Pochromuję kopertę, może koronkę i będzie gitara.Średnica zegara 40mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpadłem na Zodiac'a .

 

Dopiero dzisiaj go zobaczyłem...Bardzo ciekawy Zodiac, ładnie opisany werk. Gratuluję... :)

 

Darku, myślę, że warto go umieścić w temacie o Zodiakach, bo takiego tam jeszcze nie było.

 

Mogę zapytać, gdzie go znalazłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Nabytek może nie taki znów nowy, ale niedawno przeszedł gruntowny przegląd mechanizmu i znowu na dobrym chodzi jest.

Mam tylko dylemat, czy odnawiać tarczę? Elementy tarczy są kompletne i nawet wyraźne, ale cała jest pokryta patyną ze starości.

Jakiejś strasznej tragedii nie ma,jak się ubierze na nadgarstek, bo po prostu wygląda na stary zegarek, ale coś mnie kusi do czyszczenia tej tarczy...Na razie sam nie wiem, czy się zabierać za to, Noszę więc jak jest. Delbana na 17 kamykach w większej wersji bo ma 37mm z koronką i pasek na 19mm (niestety nie wygląda ta koronka na fabryczną).

Tak wygląda w zbliżeniu tarcza:

delbana.JPG

 

a tak w widoku ogólnym:

delbana3.JPG

 

i od dekla strony:

delbana_dekiel.JPG

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw tarczę - dobra jest :( Piękna, klasyczna Delbanka w ciekawszej wersji, ja bym zostawił "w oryginale" jak to się mówi.

 

A mnie dzisiaj w DG trafiła sie wsród złomu taka Ruhla.

 

post-2232-0-90003900-1331849462.jpg

 

Widać ewidentne ślady intenstywnego użytkowania, ale mimo to ogólnie przyzwoity stan.

 

post-2232-0-50943500-1331849465.jpg

 

Na deklu znak jakości:

 

post-2232-0-61165000-1331849468.jpg

 

A mechanizm jeszcze z kamyczkami, jak trzeba :(

 

post-2232-0-48205900-1331849470.jpg

 

Myśle, że to dobrze wydane 12 zł


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Tak jak pisze Paweł tarczy nie ruszaj,jedynie zmień koronkę bo straszy.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D@dik - tarcza w Twojej delbanie nie jest zła. Na 95% da ja się umyć, ale te 5% niepewnosci zostaje :(

 

A ja kupiłem sobie MORĘ. Tarczę ma idealnie spatynowaną, czego zdjęcia nie oddają. Nawet się nie zastanawiam nad myciem - w realu wygląda ciekawie. W ogóle do zakupu zachęciła mnie własnie ta tarcza - ciekawy nakładany krążek z indeksami minutowymi. Równiez nakładane indeksy godzinowe. Fajne niebieskie wskazówki. Koperta stalowa w bardzo ładnym stanie. Do tego werk, który wygląda jak nowy i tak też pracuje. Cóż, nie jest to Bóg wie jaki nabytek, ale zegareczek mnie ucieszył.

Przy okazji - jeśli ktoś z Kolegów wie coś o firmie MORA, to niech się wiedzą podzieli. Również wdzieczny będę za pomoc w identyfikacji werku - mnie to przypomina jakiegos zmodyfikowanego Peseuxa, ale nie mam pewności.

post-23302-0-99361600-1308514203_thumb.jpg

post-23302-0-46587300-1308514224_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łocz jak łocz, ale mechanizm prześliczny :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest on z rynku szwedzkiego? Mora to miasto w Szwecji, slynace z produkcji zegarkow "stojacych" tzw. Mora klocka. Pare kieszonek o tej nazwie tez widzialem, ale nie zegarki nareczne.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Artur na warsztatach zegarmajstrowskich w sobote w Wa-wie dam Ci coś podobnego do tej Mory do zabawy i skompletowania.Rupieć chodzi ale ma braki.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest on z rynku szwedzkiego? Mora to miasto w Szwecji, slynace z produkcji zegarkow "stojacych" tzw. Mora klocka. Pare kieszonek o tej nazwie tez widzialem, ale nie zegarki nareczne.

 

Bardzo możliwe - ta stalowa koperta typowa dla Skandynawów. Niewiele znalazłem o firmie, niestety.

 

A tu kolejny nabytek. Jedni lubią Roskopfy, inni omijają z daleka, uważqając, że ich technika to bardziej sieczkarnia niż zegarek :)

Kupiłem taki egzemplarz w bardzo ładnym, oryginalnym stanie. Tarcza idealna. Chodzi jak traktor. Godzina nastawiana palcem. No i od tygodnia własciwie brak odchyłki czasowej :)

post-23302-0-41128200-1308558599_thumb.jpg

post-23302-0-45669900-1308558613_thumb.jpg

post-23302-0-97681300-1308558786_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mora bardzo ładna. Mechanizm rzeczywiście piękny. Ale muszę powiedzieć, że jakiś czas temu widziałem taką More na alledrogo. Nawet ją licytowałem :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.