Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Sam się koło niej kręciłem :) Ale chronofil jak już coś upatrzy ;)

Mamy podobne gusta wcześniej myślałem, że tylko mi się podobają takie wynalazki.

Ale te wspólne lata na tym forum otworzyły mi oczy :lol::)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni lubią Roskopfy, inni omijają z daleka, uważqając, że ich technika to bardziej sieczkarnia niż zegarek :)

(...)

 

To ja należę do tych co uwielbiają łoskot "ruskiego budzika" na ręku :)

 

No i od tygodnia własciwie brak odchyłki czasowej :)

 

Tak jest! Są chorendarnie punktualne :) złomki jedne. I choć nie mają szlifów mogę godzinami oglądać ich bite oznaczenia. Ten "rozkop" u Ciebie jest cudny. :lol:


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-29567-0-00895700-1331851774.jpg<

post-29567-0-31459400-1331851769.jpg

post-29567-0-59637100-1331851770.jpg

post-29567-0-61903200-1331851772.jpg

Edytowane przez luckers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Łukaszu nie rób takiej bransoletki jak pokazałeś na zdjeciu abstrachując iż takowych wtedy nie było to pasuje ona jak nie powiem co, pozatym zegarek będzie kojarzył sie z typową damką. Jak wróce do domu to pokaże Tobie na przykładzie mojego tresora jak takowa bransoleta wygladała.Z wymiarów ktore podałeś w środku bedzie siedział Laco 523.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja należę do tych co uwielbiają łoskot "ruskiego budzika" na ręku :)

 

Tak jest! Są chorendarnie punktualne :) złomki jedne. I choć nie mają szlifów mogę godzinami oglądać ich bite oznaczenia. Ten "rozkop" u Ciebie jest cudny. :)

 

Dzięki :)

Minęło kolejne 10 dni i w dalszym ciągu nie zauważyłem odchyłki czasowej. Gdyby miał sekundnik, to może jakieś pojedyncze sekundy bym wychwycił, ale przez prawie trzy tygodnie odchyłka jest zdecydowanie poniżej minuty. Cóż, dziwny ten świat - współczesne werki ze średniej półki jak się mieszczą w +-5s/d to "ajwaj cudo!", a tu taki stary traktorek zawstydza je jak Turbodymomen :D

 

Poniżej mój niedawno nabyty Benrus. W środku Benrus BH, czyli ETA1183 . Bardzo czysty, żwawy i punktualny.

Zegarek w świetnym stanie. Po wymianie szkiełka (mikropęknięcia), odswieżeniu stalowej koperty i wskazówek wyglada jak NOS. Nawet koronka oryginalna z nazwą firmy. Zdjęcia zdecydowanie nie oddają jego fajnego stanu:

post-23302-0-93817600-1309551228_thumb.jpg

post-23302-0-70805700-1309551244_thumb.jpg

post-23302-0-44177000-1309551267_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia zdecydowanie nie oddają jego fajnego stanu:

Oddaja, oddaja. Klasyka, piekny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zegarek!


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne Enicarki. Bez bicia musze się przyznać, że zaczynają mnie coraz bardziej wkręcać vintage.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj dotarł taki niepozorny Citek prawdopodobnie z 1967 na ich własnym werku GN-3S.

Kupiony z ciekawości okazał się całkiem fajny na żywo i w świetnym stanie.

Kilka ekspresowych fotek - przy czasie może zrobię jakieś uczciwe:

 

post-33975-0-39377200-1331852153.jpg

 

post-33975-0-13431300-1331852155.jpg

 

A ten zegarek już pewnie znacie tylko zmienił właściciela (Stary nie żałujesz? :D )

 

post-33975-0-06615400-1331852157.jpg

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna ta Doxa :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepiękna ta Doxa :D

To prawda - można się w niej zakochać :D

Jedyny vintage który jest u mnie w użytku na równi z nowymi zegarami.

 

Swoją drogą szukam mu jakiegoś ciekawego paska i kusi mnie brąz - widziałem kiedyś taką starą Eterne na brązowym pasku z niebieska tarczą i bardzo dobrze to wyglądało.

Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz pasuje najbardziej jednak do jasnych, jak i czarnych tarcz - moim zdaniem. Ostatnio instalowałem różne brązy do mojego niebieskiego Monaco, i nie bardzo to pasuje. Aczkolwiek nowy Hamilton na zdjęciach w necie, wyglada całkiem fajnie w takim zestawie kolorystycznym.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ryzykowna sprawa, ale takie karkołomne zestawienia za mną ostatnio chodzą.

Nawet mesza rozważałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh jak najbardziej pasuje :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koniecznie się pochwal jak zainstalujesz :D

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ach..... ślinka mi pociekła na widok tej dosi :D

gładki i cienki pasek, najlepiej czarny lub szary, wydobędzie piękno tarczy i jej detali

Edytowane przez karol1302

kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carlito1 zapodał banerek w kolorze paska do Doxi. CZERWONY! Będzie wymiatać!!! I to już nie będzie odwaga tylko hardcore ;)


Tempus fugit - ... zegarek manet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to byłby X-TREME ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No no ;) pomarańczową gumę :) taką a'la monster.

 

Gładki czarny pasek już był dwa razy :) bardzo często noszę ten zegarek bo jest niesamowicie wygodny i jak na swoje lata bardzo punktualny (+/- 10 sek na tydzień, może mniej)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, a jesny np kremowy?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile do samego zegarka może to świeżo wyglądać to nie wyobrażam sobie tego do mojego sposobu ubierania się ;) ale pomyśle nad tym. Może w wolnej chwili zmontuje wizualizacje i jakąś ankietę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.