Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Victor, fajne, bardzo klimatyczne zegarki. Serdeczne gratulacje! A tissotowi raczej bym odpuscił chromowanie. Wiem, ze przetarcia i rysy drażnią, ale na nowo pochromowana koperta i tarcza ze śladami czasu raczej się kłócą. To moja sugestia, a zegarek Twój, więc i decyzja Twoja :(

 

A u mnie Favre-Leuba Sea King na własnym, dość ciekawym Cal. 253

Maluszek w 30-milimetrowej stalowej kopercie, ładnie zachowany (oryginalna koronka, koperta lekko odswieżona). Chodzi bardzo dokładnie.

Miałem wątpliwosci, co do tarczy. Wydawało mi sie, że została poddana renowacji, ale jak na renowację niedrogiego zegarka, to ciut za dobrze wygląda

post-23302-0-70391200-1310587623_thumb.jpg

post-23302-0-91908900-1310587642_thumb.jpg

post-23302-0-43184800-1310587652_thumb.jpg

post-23302-0-49076800-1310587671_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zegareczek. Rzeczywiście ciekawy mechanizm. Favre miała raczej ciekawe werki. Co do Tissota to zastanowię się ale chciałbym to zrobić.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Zapłaciłem za niego zawroną jak na pchli targ kwotę 65zł

 

Za identycznego divera od Ankera na PUW-ie dałem kiedyś 10-che,pozatym zegarek bardzo fajny.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny! mam wrażenie, że to jakowaś wariacja na temat Lanco Seaborn'a - również bardzo ladny czasomierz :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie ostatnio trafily sie takie oto cudenka:

 

ee260ff7934fadbemed.jpg

 

611e73267b40fa41med.jpg

 

5ab41c97e1537484med.jpg

 

Z tego co udalo mi sie znalezc to jest to chyba pierwsza kieszonka z alarmem i jest mniej wiecej z 1910 ale poprawcie mnie jak sie myle ;)

 

A tu cos z rodziny Breitlinga ale produkowany na szwecje:

 

b58568800a3158ecmed.jpg

 

Werk to 7733

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
Z tego co udalo mi sie znalezc to jest to chyba pierwsza kieszonka z alarmem i jest mniej wiecej z 1910 ale poprawcie mnie jak sie myle .

 

Miałem kiedyś zaszczyt trzymać w ręce francuskiego repetiera z funkcja budzenia z połowy XVIII w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zaszczyt trzymać w ręce francuskiego repetiera z funkcja budzenia z połowy XVIII w.

 

W takim razie cos zle przeczytalem :) Dzieki za poprawke. ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietne sztuki szwed - Ja nadal walcze - w zasadzie faza testow koncowych ;) z moim nowym nabytkiem

IMGP0653.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal walcze - w zasadzie faza testow koncowych ;) z moim nowym nabytkiem

 

Przepiekna! Taka Omesia tez za mna chodzi.Ale raczej tak szybko nie dojdzie :) Cos odswiezales czy byla w tak dobrym stanie. Gratuluje!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje - oj stan byl znosny ale daleko bylo do tego co widac - dla mnie najwazniejsze bylo iz byla oryginalna - ciezko ten model kupic ze wzgledu na skladaki na starych werkach i po marketowych nosowych czesciach - koles z Australi robi je seryjnie, podobnie jeden typ w usa, do tego chinskie podroby - szukalem pewniaka - tzn. oryginalna tarcza, koperta i bezel,

 

pokaze jak si meczylem ostatnie 3 dni - dzisiaj zalozylem poprawna sekunde i nosowe szklo i w zasadzie poza regularna konserwacja werku i moze meszem nie przewiduje innych opcji

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę się, ale jest R E W E L A C Y J N A.

Jeszcze raz gratuluję Rafał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ladna kieszonka gratuluje!

 

Wlasnie wiem ze znalezienie takiego cudenka graniczy z cudem a jak juz jest to koszt jest nieziemski jak sam zegarek ;) . I wlasnie nie rozumiem ludzi co maja tak piekne okazy i oddaja je na serwis a tam hulaj dusza piekla nie ma i wymieniaja wszystko co sie da :) a wlascicel sie cieszy bo ma nowy zegarek. Raz zrobilem ten blad i oddalem na serwis Fortisa flieger pierwszy model jaki byl w produkcji i tam tez wymienili mi wskazowki teraz bardzoo tego zaluje :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj kieszonkowo:

 

post-23302-0-07658800-1311077352_thumb.jpg

 

Wiecej o nabytku tutaj http://zegarkiclub.p...ew__getlastpost

 

 

Swietna - tarcza Montgomery !!! Gratuluje


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Do mnie dziś zawitał taki ot fakturowy Zenobi w stali:

 

post-23966-0-68134200-1311088353_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dziś zawitał taki ot fakturowy Zenobi w stali:

IMG

 

świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rewelacyjna lniana tarcza - piekny zenicik


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, gratuluję.

Bardzo przyjemny Zenith. Jaki werk tam siedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

W środku siedzi trochę rzadszy cal 2531:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Zenith_2531

 

Mechanizm pomimo iż cieńki(3,6mm) to jest nawet udany.Gdy jeszcze do mnie nie należał miałem zaszczyt go serwisować i jedynym mankamentem do którego mogłem się przyczepić to remontuar.Mianowicie niedopracowany jest tiret, mostek remontuaru ,wodzik i w momencie kiedy wyciągniemy klucz to problem jest go ponownie poprawnie założyć, gdyż tiret zamiast zablokować się w pewnym momencie na wodziku i mostku remntuaru po prostu cofa się do pozycji uniemożliwiającej poprawne załozenie klucza.Za nabyciem tegoż zegarka przemówiły następujące aspekty; - grubość(7mm z niskoprofilowym szkłem),koperta stalowa z zakręcanym deklem ,oryginalna tarcza,oryginalne wskazówki,przyzwoity mechanizm na idealnym chodzie z przyzwoitą rezerwą chodu, na który od czasu do czasu można popatrzeć oraz stan zachowania.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny !!!!! ten Zenek Kaido gratuluje bo jest naprawdę ładny ;)

 

A przy okazji pochwale się moim nowym nabytkiem już po kilku zabiegach które wykonałem sam. Zegarmistrz dorabiał tylko wałek i kąpał mechanizm. Polerka wskazówek, oczyszczenie tarczy a właściwie ringu, polerka dekla i lekka koperty, regulacja.

a tak się prezentuje 99% oryginał bo koronka choć sygnowana literką A to współczesna. Koperta nie odnawiana. cena rewelacyjna więc myślę że było warto.

Po zakupie;

 

1705198396.jpg

17051983961.jpg

 

i po zabiegach;

 

1690102at1.jpg

1901319at4.jpg

1030613at3.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No Stary, Atlantic wyszedł pierwsza klasa :D

 

Jak już tak pokazuję to wkleje może pewnego umarlaka który to po 2-ch latach rozbebeszonego leżakowania wreszcie wrócił do świata żywych.Zegarek może nie jest najwyższych lotów bo to przeciętny szwajcar z lat 30-tych na felsie 294 i i gdyby nie stan zachowania grata to bym się za niego nie wziął.Zapewne dalej by walał się po szufladzie gdyby nie fakt nabycia siatki złomu zegarmistrzowskiego zawierającej takową równie wybrakowaną felse ale z cześciami które brakowały w tym zegarku. No i Voila!

 

post-0-0-94629800-1331853246.jpg

 

post-0-0-48366800-1331853248.jpg

 

post-0-0-83659600-1331853249.jpg

 

Do garnka dorzucę przy okazji jednego wehrmachtowca z Afryki(DAK), którego to opisywałem już na forum w zegarkach wojskowych,lecz z uwagi na to że wtedy to jeszcze był kombinowany pótrup to zmaieszcze foto tegoż wesołka po niedawno przeprowadzonej finalnej operacji, czmychającego sobie pośród trawy:

 

post-0-0-73548700-1331853251.jpg

 

post-0-0-52998000-1331853253.jpg

 

Nabytki może nie nowe, lecz z uwagi na to iż dostały drugie życie traktuje je jak nowe.

Edytowane przez kaido2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie się pochwal jak zainstalujesz ;)

 

Dzisiaj przyszedł i prezentuje się tak:

(niestety zdjecie z komórki, ale po weekendzie zrobie jakieś solidniejsze)

post-33975-0-40846800-1331853513.jpg

 

Jestem bardzo zadowolony, zegar zyskał zupełnie nowe wcielenie :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.