Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr, pokaż te zegarki. Popatrzymy ocenimy i może doradzimy.

 

Xylog, 2 pozostale Tissoty wygladaja tak:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/843/dsc09843y.jpg/

 

Co do renowacji tarczy, to opisalem to tu:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/63625-vintage-tissot-odnawiac-tarcze-czy-nie/page__p__695398#entry695398

 

Nie chce bialej/kremowej, zrobie zlota... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piotrze, jestem zdecydowanym przeciwnikiem renowacji. I tego z lewej nie ruszałbym, jest czytelny, swoje przeżył i to widać, ale taki ma swój urok. Ale po renowacji straci go.

Ten z prawej jest faktycznie nie do uratowania, przynajmniej jego patyna. I tego, żeby zachować go dla potomności trzeba odnowić. Sam mam takiego czarnego Atlantika, którego świadomie odnowiłem, bo to jedyny taki model, jaki widziałem i dopóki nie znajdę takiego nieodnawianego, zostanie w kolekcji.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce bialej/kremowej, zrobie zlota... :)

Posłuchaj xyloga i daruj sobie renowację egzemplarza po lewej ja tez zostawiłbym go w oryginale, najpierw odrestauruj tego po prawej , w którym tarcza nie przedstawia już w zasadzie niczego co można by przynajmniej próbować ratować.

Co do egzemplarza, w którym chcesz odrestaurować kopertę to jest po prostu piękny miałem takiego jakiś czas temu i bardzo za nim tęsknię

p1010430n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

A Twój stylistycznie jest bardzo podobny jednak sekunda centralna odróżnia go znacznie jednak do dziś żałuję jego sprzedaży bo nie mogę drugiego takiego spotkać.

Dbaj o niego :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezentuję swój nowy-stary nabytek :) Girard Perregaux w stali z 1947 roku. Zegarek pracuje na 17 kamieniowym mechaniźmie odbojowym.Kupiłem go dokładnie pół roku temu na jednej z imprez tematycznych. Zegarek był w stanie oryginalnym nawet pasek był z tamtego okresu. Przy czyszczeniu mechanizmu okazało się iż brakuje 3 części. Dwie dało się dorobić ale jednej niestety nie. Poszukiwania i próby dorobienia trwały 6 miesięcy aż dzięki pomocy Jacka Sarnowskiego za co mu bardzo dziękuję znalazłem faceta w Stanach, który ma w swojej ofercie różne mechanizmy odbojowe. Części udało mi się kupić i zegarek wreszcie cieszy moje oczy. W pewnym momencie całych poszukiwań miałem już sobie odpuścić ale coś mnie jednak powstrzymało :)

A oto foto mojej pociechy:

post-32260-0-36105700-1317307502_thumb.jpg

post-32260-0-96531800-1317307510_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piękny, ale pokaż też ten mechanizm, o który tak długo walczyłeś !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj xyloga i daruj sobie renowację egzemplarza po lewej ja tez zostawiłbym go w oryginale, najpierw odrestauruj tego po prawej , w którym tarcza nie przedstawia już w zasadzie niczego co można by przynajmniej próbować ratować.

 

Dokladnie mam zamiar zrobic jak mi radzicie, ten zloty zostaje tak jak jest, a ten srebry z prawej mam zamiar odrestaurowac, zrobic koperte i tarcze, tylko zastanawiam sie nad kolorem tarczy, mam zamiar go zrobic w Lodzi, ale tam jedyne kolory jakie wchodza w gre to bialy, biala perla i perla ecru... chyba wybiore bialy, bo ta 'perla' to jakos mi nie pasuje. Najbardziej chcialbym zlota chyba, moze oddac do Poznania? Ale to czekanie... :)

 

Ale z tym zlotym tez jest ciekawostka, ja mam juz go od ponad 20 lat i byl u mnie w Rodzinie od lat, ale widze ze ktos kiedys tez mu trobil tarcze! W napisie ANTIMAGNETIQUE brakuje litery U :)

 

Co do egzemplarza, w którym chcesz odrestaurować kopertę to jest po prostu piękny miałem takiego jakiś czas temu i bardzo za nim tęsknię

A Twój stylistycznie jest bardzo podobny jednak sekunda centralna odróżnia go znacznie jednak do dziś żałuję jego sprzedaży bo nie mogę drugiego takiego spotkać.

Dbaj o niego :)

 

Ten juz jest w Lodzi i robie w nim koperte i szkielko, warto bo ksztalt koperty jest piekny. Tarcza zostaje taka jaka jest, ma charakter :)

 

Ale tu tez ciekawostka, w Lodzi proponowano mi polskie lub niemieckie szkielko do wymiany. Podszedlem do sprawy patriotycznie i wybralem polskie za 20zl w sumie czy moze byc jakas duzo roznica pomiedzy polskim a niemieckim szklem? Orginalne byly robione ponad 60 lat temu takze te nowoczesne musza byc i tak lepsze?

 

Bede dbal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie mam zamiar zrobic jak mi radzicie, ten zloty zostaje tak jak jest, a ten srebry z prawej mam zamiar odrestaurowac, zrobic koperte i tarcze, tylko zastanawiam sie nad kolorem tarczy, mam zamiar go zrobic w Lodzi, ale tam jedyne kolory jakie wchodza w gre to bialy, biala perla i perla ecru... chyba wybiore bialy, bo ta 'perla' to jakos mi nie pasuje. Najbardziej chcialbym zlota chyba, moze oddac do Poznania? Ale to czekanie... :)

 

Ale z tym zlotym tez jest ciekawostka, ja mam juz go od ponad 20 lat i byl u mnie w Rodzinie od lat, ale widze ze ktos kiedys tez mu trobil tarcze! W napisie ANTIMAGNETIQUE brakuje litery U :)

 

 

 

Ten juz jest w Lodzi i robie w nim koperte i szkielko, warto bo ksztalt koperty jest piekny. Tarcza zostaje taka jaka jest, ma charakter :)

 

Ale tu tez ciekawostka, w Lodzi proponowano mi polskie lub niemieckie szkielko do wymiany. Podszedlem do sprawy patriotycznie i wybralem polskie za 20zl w sumie czy moze byc jakas duzo roznica pomiedzy polskim a niemieckim szklem? Orginalne byly robione ponad 60 lat temu takze te nowoczesne musza byc i tak lepsze?

 

Bede dbal :)

Różnica na pewno w cenie bo fizycznie pewnie się nie różnią, chyba, że kształt jednego odbiega od drugiego wówczas warto się zastanowić czy bardziej płaskie czy bardziej wypukłe. Jeżeli chodzi o samo wykonanie to raczej bym nie świrował czy wykonane w u nas czy zagranicą.

I gratuluje trafnych decyzji co do renowacji pochwal się efektami. A co do kolorów, osobiście nie przepadam za białymi tarczami ja to bym chyba zlecił czarna tarcze z białymi indeksami, lub kremową , a te perłowe wyglądają troszkę tandetnie moim zdaniem spróbuj sobie wyobrazić swoja tarczę a tu na potrzeby tematu szybka prezentacja możliwego efektu końcowego

tissot-10.jpg

 

Przemyśl to jeszcze może koledzy coś podpowiedzą!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem pochwalic sie nowo przybyla DELBANA,ale jak sie okazalo sie ze ma nieudolnie odnowiona tarcze.Pomimo tego ze nie ma sie czym chwalic to i tak zalaczam foto.

 

P.S I tak go zatrzymam,kosztowal 10 euro (moze gdzies znajde oryginalna tarcze).

post-40159-0-26092500-1317563567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się pochwalę dziś odebrana Certina automatic DS-2 niestety nie mam pojęcia jaki to okres ale stylistycznie raczej lata 70te, na żywo jest przepiękna, stal, czerwona sekunda a tarcza sprawia wrażenie trójwymiarowej, sporo grzebałem w sieci i znalazłem jak dotąd tylko jedno zdjęcie. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje to z chęcią wchłonę :D

 

1467006211.jpg

1235298013.jpg

1612863714.jpg

1997742412.jpg

 

i zdjęcie z sieci

CertinaDS2b-80.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Ogival po reanimacji która trwała prawie pół roku! Najdłużej szukałem wskazówek. Te nie są oryginalne , ale bardzo zbliżone i już zostaną.Duża sztuka 39mm bez koronki.Rzadkość więc zostaje w domciu.

 

Zdjęcie mechanizmu jeszcze przed reanimacją. Okazał się sprawny , tylko brak był koronki .Tarcza - słabizna a rybka starta. Teraz cieszy oko.

 

Wostok to nowy nabytek w stanie prawie NOS , wymieniłem tylko szkło na niskoprofilowe. (Nitki to makra) - 35mm bez koronki.

 

Pozdrawiam.

post-34994-0-56996400-1317832916_thumb.jpg

post-34994-0-88187500-1317832925_thumb.jpeg

post-34994-0-37022400-1317832935_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje ostatnie dwa nowe nabytki Certina leży już jakiś czas na poduszce ale to przedostatni nabytek a Atlantic to mój rodzynek od dziś kupiony w stanie idealnym, ponieważ nie posiada żadnego zużycia koperta nigdy nieodnawiana podobnie jak tarcza, jednak wskazówki złapały rdze lecz zostały oczyszczone co przypłaciły utrata złocenia, jednak i to prawdopodobnie zostanie zrobione :). Chyb nikt go nie nosił lub założył dosłownie kilka razy wg mnie wygląda jak NOS :) Wg zegarmistrza mechanizm dziewiczy :)

1482370711.jpg

1881031914.jpg

1747849012.jpg

1004551213.jpg

I koronka się uchował oryginalna

 

 

I Certinka trudna do zdobycia jednak czasami można trafić na dobrze zachowany egzemplarz lata 50 te tarcza oryginalna nic nie odnawiane 100% oryginał lekkie otarcia koperty nie ujmują je wcale dużo z urody, na punktualnym chodzie

 

DSC0001-52.jpg

DSC0002-70.jpg

DSC0008.jpg

18325176553.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Oba niesamowite. Ale ten Atlantic to cud, że w takim stanie przetrwał. Gratuluje i zazdroszczę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem w szoku i ciężko w to uwierzyć,że mógł się uchować ale to lubię najbardziej w poszukiwaniu starych zegarków jak ktoś wyciąga takie cudo i mówi że jest na sprzedaż :)

A jeszcze jak jestem przy kasie to w ogóle banan :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ale sub-second jakoś strasznie mnie rajcują mam tez Omegę z małą sekundą i jakoś nie potrafię przejść obojętnie obok markowego zegarka w stylu lat 50 tych z sekundnikiem na godzinie szóstej. Dla mnie to synonim zegarka vintage, jakoś tak to odbieram :) Dzięki chłopaki ale muszę przyznać, że sam jestem pod wielkim wrażeniem atlantika, jak taki zegarek może leżeć bezczynnie w szufladzie przez pół wieku :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułaaa, Stary, gratuluję! Ci się trafiło :)

Takie okazy, jak ten atlantic, zawsze cieszą. Niech Ci cyka! Certinka tez niczego sobie - w gruncie rzeczy ciekawsza od atlantica, ale stan zachowania robi swoje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to świeży nabytek z bazarku , jeszcze ciepła! Szkiełko do wymiany , wałek do poprawki , może kiedyś przechromuję kopertę. Mechanizm cudo i ładnie zapierdziela. Tarcza w ładnym oryginalnym stanie. Średnica bez koronki 35mm. Pozdrawiam!

 

Przy okazji pytanko co toza mechanizm bo u Ranftra pod tym numerkiem jest coś innego.

post-34994-0-32427900-1318150745_thumb.jpg

post-34994-0-06691800-1318150756_thumb.jpg

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.