Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem pokazać 2 zegarki i poprosić o radę. Pierwszy Ma kopertę w dobrym stanie ale niestety napisy na tarczy 'uciekły' Myślę o renowacji bo bardzo podoba mi się tarcza a samych napisów odtworzyć się nie da :rolleyes: . Sekundnik od innego modelu(troszkę za długi ale szukam nowego). Z drugim mam inny dylemat tarcza ok ale koperta nadgryziona zębem czasu. Czy warto odnawiać kopertę czy zostawić tak jak jest. Ja wiem że to sprawa gustu ale mądrych ludzi zawsze warto posłuchać.

post-38743-0-26701900-1319811201_thumb.jpg

post-38743-0-22189300-1319811216_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

1. Masz rację, szkoda tej firaneczki, ale moim zdaniem zrób jej tylko napisy, bez odnawiania całej tarczy. Bo straci wiele z uroku i będzie widać z kilometra.

2. No tak, ta koperta nosi ślady czasu. Ale może zamiast ja chromować poszukać dawcy?

 

Skąd ty bierzesz takie koronki? :rolleyes:

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz rację, szkoda tej firaneczki, ale moim zdaniem zrób jej tylko napisy, bez odnawiania całej tarczy. Bo straci wiele z uroku i będzie widać z kilometra.

2. No tak, ta koperta nosi ślady czasu. Ale może zamiast ja chromować poszukać dawcy?

 

Skąd ty bierzesz takie koronki? :rolleyes:

Były w komplecie z zegarkami (takie zdobyłem , nic nie 'składałem')

To tak można....same napisy? Popytam się może ktoś zrobi.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz rację, szkoda tej firaneczki, ale moim zdaniem zrób jej tylko napisy, bez odnawiania całej tarczy. Bo straci wiele z uroku i będzie widać z kilometra.

2. No tak, ta koperta nosi ślady czasu. Ale może zamiast ja chromować poszukać dawcy?

 

Skąd ty bierzesz takie koronki? :rolleyes:

Jacek nie wiem czy ktoś będzie chciał zrobić tylko napisy to mało opłacalne dla nich, ja mam Omegę i tez chętnie zrobiłbym tylko napis.

Co do drugiego to ja bym zafundował renowacje koperty, o dawcę z ładną koperta może być trudno, ale renowacje w Łodzi a nie w Warszawie wtedy nabierze wyglądu a tarcza jest w ładnym stanie więc gryźć się nie powinno wtedy powinien wyglądać mniej więcej jak mój :)

DSC0016-29.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to trzeba się spytać czy robią tylko napisy. Jeśli tak, to trzeba umyć tarczę, przy okazji zmyć napisy, ale wcześniej dokładne i dobre foto tych co są !!! Watro z zegarkiem podesłać dokumentację. Jesli w Łodzi faktycznie robią tarcze koperty tak dobrze, to jestem za !

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego ale wymieniłem tylko sobie masę świecącą na wskazówkach bo przedtem ktoś je pomalował lakierem do paznokci. Nic więcej z nim nie robię

post-38743-0-12948500-1319813377_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego ale wymieniłem tylko sobie masę świecącą na wskazówkach bo przedtem ktoś je pomalował lakierem do paznokci. Nic więcej z nim nie robię

Błaga o oryginalna wskazówkę godzinową :rolleyes: po za tym może być też bym nic nie robił!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli w Łodzi faktycznie robią tarcze tak dobrze, to jestem za !

Nie wiem czy tarcze robią dobrze ale koperty wychodzą im przyzwoicie, a o same napisy trzeba by się dowiedzieć


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tą kopertę robiłem w Warszawie i bardzo mi się spodobało i przez moment nawet myślałem że to nie jest moja. Była bardzo zniszczona a wygląda całkiem ok (jak dla mnie) Ale robiłem też w innym miejscu i byłem mniej zadowolony.

post-38743-0-27536500-1319813823_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błaga o oryginalna wskazówkę godzinową :) po za tym może być też bym nic nie robił!!

Ja też błagam....każdego zegarmistrza....w każdej wsi przez którą jadę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Oczywiście, chodziło o koperty, juz poprawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też błagam....każdego zegarmistrza....w każdej wsi przez którą jadę :rolleyes:

:) Chyba tez muszę zacząć odwiedzać zegarmistrzów z innych wsi :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dziś dotarł zakupiony od Klubowicza na znanym portalu Marbel z lat 50-tych.

Stosunkowo rzadko dziś spotykany wyrób nieznanej bliżej firmy na ciekawym, bardzo charakterystycznym werku firmy HPP, Henzi & Pfaff, Pforzheim, konkretnie jest to HPP126

 

Zegarek jest w bardzo ładnym stanie i na dobrym chodzie. A złoty taki, że aż oczy szczypią :)

Dzięki, Wojtku :)

 

 

post-23302-0-10116100-1320358277_thumb.jpg

post-23302-0-94286400-1320358290_thumb.jpg

post-23302-0-37469700-1320358298_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich miesiącach przewietrzyłem troszke swoje zbiory.Oto moje skromne nabytki.

 

Omega Geneve w stali cal.601.

 

68528454.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

29850677.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Zenith w stali cal.2542.

 

 

 

 

89038959.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

43902343.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Longines Conquest w stali,nieużywany z pudełeczkiem,papierami

 

 

 

 

66476097.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

i folią na deklu.

 

liongines2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

 

Cal.706.

 

longines1n.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co! :) U mnie Marbel zwolnił miejsce dla Helwetii ktorą juz pokazywałem , a obecnie jest u lekarza. pochwalę się jeszcze jak wróci. Niech Ci sluży ( ze mna był ostatniego lata w Chorwacji i byłem z niego zadowolony). Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dzisiaj taka oto Avia. W rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej. Pozłacana na czyściutkim mechaizmie. Pięknie zapierdziela i ładnie wygląda na rece.

 

I ciekawostka (oczywiście dla mnie , bo spotykam się z tym pierwszy raz) co to za kamień na balansie? Jest jasnoniebieski!

 

Pozdrawiam

post-34994-0-40360500-1320577390_thumb.jpg

post-34994-0-81104200-1320577402_thumb.jpg

post-34994-0-85745500-1320577413_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I ciekawostka (oczywiście dla mnie , bo spotykam się z tym pierwszy raz) co to za kamień na balansie? Jest jasnoniebieski!

...

 

Zapewne szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam wasze Vintage'owe dzieci i coraz bardziej łapię bakcyla szerszego niż sowiety zainteresowania.

Kamień w Avia faktycznie enigmatycznie niestandardowy - ciekawe co za jeden.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś Certinka z roku 1955 na własnym mechanizmie Certina 414

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?00&ranfft&a&2uswk&Certina_414

Owoc dzisiejszych targów kolekcjonerskich

Tarcza dość ciekawa dwutonowa indeksy złocone.

 

Kolorowe gdzie widać że jest pozłacana

 

1674724612.jpg

 

i czarno białe klimatyczne z epoki :)

 

 

1024420911.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna Certina - przyznam, że mnie bardziej podobają się modele vintage niż dzisiejsze. Sam mam Certinę Blue Ribbon z werkiem 25-651 i bardzo ją lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł nowy członek rodziny, od razu dostał nowy pasek. Kupowany z lekką obawą przez sieć, ale po założeniu fajnie koresponduje kolorem z sekundnikiem. Szkoda, że koperta ma minimalnie za krótkie uszy i pasek siedzi na słowo honoru, trochę brakuje luzu... Co nie zmienia faktu, że już drania lubię :D .

img1001vu.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna tarcza w tym enicarze. Taka optymistyczna :) A pasek ciasny, bo zapodałeś mu masywny pach, a on przystosowany do delikatnego paska.

A propos tarcz - patyna na tarczy zwykle drażni. Tę elogę kupiłem głównie ze względu na patynę :D

post-23302-0-43213900-1320870703_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.