Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Na tej Elodze patyna wygląda jak integralna część tarczy = deseń maskujący. Fajny sikorek. Enicar smakowy, zielony pasek mu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dotarł nowy członek rodziny, od razu dostał nowy pasek. Kupowany z lekką obawą przez sieć, ale po założeniu fajnie koresponduje kolorem z sekundnikiem. Szkoda, że koperta ma minimalnie za krótkie uszy i pasek siedzi na słowo honoru, trochę brakuje luzu... Co nie zmienia faktu, że już drania lubię :D .

O żesz...znalazł się ten, co mi Enicara sprzątnął z Alledrogo :). Czy pasek, na którym był po zakupie był zielony? Wtedy będę miał 100% pewności, że tego samego licytowałem.

Wg. mnie ten Enicar na zielonym pasku miażdżył wyglądem oba suty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna tarcza w tym enicarze. Taka optymistyczna :) A pasek ciasny, bo zapodałeś mu masywny pach, a on przystosowany do delikatnego paska.

A propos tarcz - patyna na tarczy zwykle drażni. Tę elogę kupiłem głównie ze względu na patynę :)

Mi osobiście ta Eloga podoba się także za wskazóweczki, które są bardzo ciekawe!!!! a patynka rzeczywiście dużo uroku jej dodaje :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej Elodze patyna wygląda jak integralna część tarczy = deseń maskujący. Fajny sikorek. Enicar smakowy, zielony pasek mu!

Zielony faktycznie powinien mu pasować :)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje ostatnie dwa okazy dzięki uprzejmości kolegi z forum.

 

1954542112.jpg

1564617813.jpg

 

Dzięki !!! cieszą mnie jak cholera i wbrew oczekiwaniom ta mniejsza nawet bardziej choć większa z centralnym sekundnikiem na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach s stan obu bajka nie wspominając o mechanizmach. Obie lata 30-te :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz...znalazł się ten, co mi Enicara sprzątnął z Alledrogo :). Czy pasek, na którym był po zakupie był zielony? Wtedy będę miał 100% pewności, że tego samego licytowałem.

Wg. mnie ten Enicar na zielonym pasku miażdżył wyglądem oba suty.

Tak, to ten z pierwotnie zielonym pasiorem :) Prawdopodobnie na niego wróci, ale wcześniej będzie musiał zaliczyć wizytę u zegarmistrza, bo się zatrzymuje. Trochę pochopnie doceniłem sprzedającego, czy na alle można trafić zegar bez papierów, który nie będzie wymagał natychmiastowego przeglądu ?... Sam Eniek faktycznie miażdzy, mój marny warsztat fotograficzny nigdy nie odda jego rzeczywistego uroku - tarcza i obniżające się do środka nakładane indeksy robią świetne wrażenie.

ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje ostatnie dwa okazy dzięki uprzejmości kolegi z forum.

 

1954542112.jpg

1564617813.jpg

 

Dzięki !!! cieszą mnie jak cholera i wbrew oczekiwaniom ta mniejsza nawet bardziej choć większa z centralnym sekundnikiem na żywo robi lepsze wrażenie niż na zdjęciach s stan obu bajka nie wspominając o mechanizmach. Obie lata 30-te ;)

 

 

Omegi robią oszałamiające wrażenie!

Gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie faktycznie super! ;) Z tym , że dolna miała chyba malowany blat , bo miałem kiedyś podobną w oryginale i indeksy były złocone a sekundnik wyglądał troszkę inaczej niż ta sercówka. Pozdrawiam

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten z pierwotnie zielonym pasiorem ;) Prawdopodobnie na niego wróci, ale wcześniej będzie musiał zaliczyć wizytę u zegarmistrza, bo się zatrzymuje. Trochę pochopnie doceniłem sprzedającego, czy na alle można trafić zegar bez papierów, który nie będzie wymagał natychmiastowego przeglądu ?... Sam Eniek faktycznie miażdzy, mój marny warsztat fotograficzny nigdy nie odda jego rzeczywistego uroku - tarcza i obniżające się do środka nakładane indeksy robią świetne wrażenie.

ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza ;)

Sprzedawca pisał "po zegarmistrzowskim przeglądzie na idealnym chodzie", może mu nie chodziło o bieżący stan rzeczy? Tak czy siusiak: wkurzające jest to, że w koszt zakupu używanego zegarka na alledrogo trzeba sobie doliczyć koszty przeglądu/smarowania. Gratuluję zakupu, zrób zegarkowi przegląd i ciesz się nim, bo to kawał ślicznego sprzętu.

 

ps. wiem, że marne pocieszenie, ale w najbliższym czasie nie musisz obawiać się konkurencji z mojej strony przy jakiejś licytacji czasomierza, Eniek wystarcza ;)

Heh, dobre i jednego konkurenta mniej :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś kolego pojechał po rajtuzach. ;) Szacun i miazga!!!!!!!!!!!!!!!!!! (szczegulnie 2 i 3) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten master - quartz... a pisałeś mi że się nad nim zastanawiasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś kolego pojechał po rajtuzach. :) Szacun i miazga!!!!!!!!!!!!!!!!!! (szczegulnie 2 i 3) :P

Wielkie dzięki za uznanie. Cieszę się, że nie tylko mnie się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś ciekawostka - Wylerek. Średnica 34,5 bez koronki na niezłym chodzie.

 

Jest jeszcze omesia ale muszę najpierw wysłać ją do spa. Pozdrawiam!

post-34994-0-90844400-1321185506_thumb.jpg

post-34994-0-87817500-1321185514_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie zegareczki.A Wyler,no cóż zacna marka.jeżeli to Wyler Eta1100 to najwcześniej druga połowa lat 50-tych już z incaflex.Podoba mi sie. :P

Edytowane przez enicar_rr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo marzyłem o takim i w końcu jest ;) gdybyście poznali historie zakupu to byście nie uwierzyli !!!!

Koperta wykonana ze złota lata 30-te stan oceńcie sami

1698050411.jpg

 

a to zdjęcie mechanizmu jeszcze przed czyszczeniem ktoś może mi podpowiedzieć co tam siedzi czy to Landeron czy Venus bo biegłym nie jest jednak mam wrażenie, że to Landeron

1346797414.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Maciek, zdjęcia to ty potrafisz lepsze robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, zdjęcia to ty potrafisz lepsze robić ;)

Tak zwłaszcza fotkę mechanizmu, która pstryknąłem telefonem u majstra zanim go do kąpieli wsadził :)

czasami coś się uda ale ja Jacku muszę pstryknąć 20 i wtedy coś z tego wybiorę a u ciebie każde jest ładne i przejrzyste przy zestawie jaki sobie sprawiłeś. Musze w końcu się postarać o gadżety do mojego sony :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój "nowy" Revue nabyty na naszym bazarku - właśnie dotarł. Ma fajną kremową tarczę i dostał już "nowy" pasek. Już ru....am oryginalną koronkę.

 

Jednak co mnie w nim zauroczyło to mechanizm z mikroregulacją , to właśnie dla niego go kupiłem ! :rolleyes:

 

Pozdrawiam !

post-34994-0-94970100-1321550661_thumb.jpg

post-34994-0-19376900-1321550674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanco, któremu nie mogłem się oprzeć. Bardzo lubię ten design, nieważne czy Swiss made czy w zegarkach sowieckich.

Pozłoty brak (to chyba standard w Lanco) ale za to mosiężna koperta wygląda przednio. W środku 17 kamieniowy FHF 96, jak w Atlanticach.

 

2011-11-17%252525252013.44.53.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.