Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

A to mój "nowy" Revue nabyty na naszym bazarku - właśnie dotarł. Ma fajną kremową tarczę i dostał już "nowy" pasek. Już ru....am oryginalną koronkę.

 

Jednak co mnie w nim zauroczyło to mechanizm z mikroregulacją , to właśnie dla niego go kupiłem ! ;)

 

Pozdrawiam !

 

 

 

Wojtek, nie ukrywam, ze wkurzyłes mnie tym zakupem. Cóż - byłes pierwszy :(

Bardzo fajna sztuka i niech Ci cyka! :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łiiii tam od razu wkurzyłeś ;). Już mam go dziś na ręku! Zaiste fajny! :( Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dawno w tej cześci forum nie gościłem. Toteż czas to zmienić :(

Przedstawiam poniżej moje zakupy z ostatnich 2-3 miesięcy. Dwa pierwsze zdjęcia to oczywiście szwedzkie Worldmastery. Pierwszy to mój najowszy zakup. Jest to zegarek należący niegdyś do urzędniczej rodziny z Gostynia. Drugi kupiłem od jednego z forumowych kolegów ;) Nie wiem z jakich lat pochodzą gdyż z tymi zegarkami mam zawsze problem pod względem datowania. Na trzecim zdjęciu widać Atlantica z końca lat 40 również przeznaczonego na rynek szwedzki. Drugi zegarek to szwajcarski "no name" z 45r, również przeznaczony na rynek szwedzki. Zegarek sam w sobie to nic specjalnego. Kupiłem go dla dedykacji na deklu: "Drogiemu L.T.K roku 1947" oczywiście po szwedzku. I ostatni to stalowy automat pracujący na 25 kamieniach

z 50 r marki Relide. Zegarek o tyle ciekawy iż jego producent mała szwajcarska firma została prawdopodobnie pod koniec lat 40 wykupiona przez amerykańskiego Wakmanna. I jeszcze chyba do lat 70 zegarki marki Relide były produkowane pod patronatem amerykanów.

post-32260-0-50268500-1321621885_thumb.jpg

post-32260-0-44499200-1321621892_thumb.jpg

post-32260-0-38206600-1321621898_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otrzymany od dziadka Atlantic Varldsmastarur. Obecnie przechodzi proces renowacji w firmie Chronostar (na cyferblacie zagości czarny okrąg zamiast brązowego). Jak wróci, będzie używany "od święta", na ważniejsze okazje. Kiedy dziadek dowiedział się, że jego stary zegarek odzyska młodość, bardzo się ucieszył. Powiedział też, że posiada drugi taki, tyle że z niebieskimi wstawkami ;D

post-43956-0-27944300-1321735571_thumb.jpg

post-43956-0-20603800-1321735588_thumb.jpg

post-43956-0-69136700-1321735595_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna sztuka. Ale szkoda było odnawiać mu tarczę.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ani mi, ani dziadkowi nie przeszkadza to, że będzie to "nowy" zegarek. Może kolejny przejdzie mniej gruntowną renowację ;) Czas pokaże. Na razie czekam niecierpliwie na powrót Atlantica z ranowacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro odnawiasz jeden, to drugi możesz pozostawić w stanie nienaruszonym. Będziesz miał zegarek użytkowy i typową pamiątkę naznaczoną upływem czasu. Wrzuć koniecznie zdjęcia po renowacji.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam ten jeden, drugi atlantic jest u dziadka i nie będzie ruszany, jest w lepszym stanie ;)

 

Foty "po" oczywiście wrzucę.

Edytowane przez Kubz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu Varldsmastarura,(który okazał się potem okropnym składakiem) i odnowiłem go gruntownie w chronostarze. I teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że ten zegarek stracił swój cały charakter. Efekt nie był taki jakiego się spodziewałem. Niewiele czasu mineło od kiedy zacząłem przygodę z zegarkami ale wiem że w przypadku tych modeli wystarczy zmiana szkła, domowa polerka koperty i zmiana paska. Po takich zabiegach zegarek naprawde odżywa.

Edytowane przez victor86

Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi marzenia sie spelniaja ;) pierwsze to zeby dziecko przyszlo na swiat i bylo zdrowe i jest wlasnie stalem sie ojcem ;) a wiadomo co za tym idzie zmniejszenie budzetu na zegarki ale co tam! Kiedys sobie odbije! :) Noi zegarkowe marzenie widziane raz u kolegi forumowego, jak zobaczylem ten zegarek to wiedzialem ze jak gdzies zobacze to nie odpuszcze! I stalo sie udalo sie :) juz jest:

 

a596a173deba0e46med.jpg

 

c922aa716961ae01med.jpg

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dziecka! Zegarka też - piękna sztuka! Gdzie zdobyłeś? (Atlantika, nie dziecko ;))


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje! Trafil sie na aukcji internetowej. Nie bylo latwo ale obralem dobra cene i wpadl nawet za nieduze pieniadze wszystko sprawne tylko do malego czyszczenia. I tak sie zastanawiam czy by go nie pozlocic gdyz ma troche przetarc nie za wiele ale zawsze, sam nie wiem troche sie boje ze tam gdzie oddam nie poradza sobie i bede zalowal tego.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko doradzić, co do tego złocenia. Tarcza wygląda nadzwyczaj dobrze, a chyba nie jest odnawiana. Trochę te przetarcia psują obrazek, ale jeśli nie rzucają się w oczy.... Ja to bym chyba lekko przepolerował miejsca, z których pozłota zeszła i zobaczył, jaki będzie efekt. Niestety, mosiądz ciemnieje i po jakims czasie wylezie, ale może mniej się będzie w oczy rzucać. A o dobrego pozłotnika trudno


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego narazie nie bede tego robil gdyz popsuc jest latwo! A pozniej naprawic blad bedzie ciezko. Tarcza nie wyglada na to zeby byla odnawiana! I chodzi nadzwyczaj dokladnie. Dla tego nie moglem mu odpuscic! :angry: Polerowac nie bede szkoda tego zlota co jest jeszcze na nim a poza tym tak bardzo sie nie rzuca to w oczy.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do złocenia, raz robiłem w dwóch zegarkach.

Ale pozłocili takim żółtym mocno złotem jak tombak i efekt nie jest porażający.

Podobno takim się teraz robi, nie wiem ile w tym prawdy.

Facet z allegro, więc nie polecam u niego ewentualnie robić.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do złocenia, raz robiłem w dwóch zegarkach.

Ale pozłocili takim żółtym mocno złotem jak tombak i efekt nie jest porażający.

Podobno takim się teraz robi, nie wiem ile w tym prawdy.

Facet z allegro, więc nie polecam u niego ewentualnie robić.

pozdrawiam

 

No wlasnie ten jest pokryty rozowym zlotem, wskazowki i indeksy sa w tym samym odcieniu. Wiec nie bede kombinowal tylko zafunduje mu czyszczonko-smarowanko, czyszczenie wskazowek i to na tyle.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie ten jest pokryty rozowym zlotem, wskazowki i indeksy sa w tym samym odcieniu. Wiec nie bede kombinowal tylko zafunduje mu czyszczonko-smarowanko, czyszczenie wskazowek i to na tyle.

Masz racje wygląda rewelacyjnie ja bym go nie ruszał. A nawiasem mówiąc obserwowałem tą aukcje a raczej jej przebieg razem z naszym forumowym kolegą, który miał dużą ochotę na ten egzemplarz i kto wie czy nie odpuścił w pewnym momencie :angry: na twoja korzyść. Piękny egzemplarz!!!! to także jedno z moim cichym marzeń ale chyba na długo oddalone w czasie :angry: Bo cenę tez osiągnął ciekawą....... ale jak na wszystko mający to rozsądną!!!!. Szwedo jeszcze raz gratulacje bo jest czego !!!! :angry:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wygląda rewelacyjnie ja bym go nie ruszał. A nawiasem mówiąc obserwowałem tą aukcje a raczej jej przebieg razem z naszym forumowym kolegą, który miał dużą ochotę na ten egzemplarz i kto wie czy nie odpuścił w pewnym momencie :D na twoja korzyść. Piękny egzemplarz!!!! to także jedno z moim cichym marzeń ale chyba na długo oddalone w czasie :( Bo cenę tez osiągnął ciekawą....... ale jak na wszystko mający to rozsądną!!!!. Szwedo jeszcze raz gratulacje bo jest czego !!!! :P

Bardzo dziękuje! Cena była ok. Tak mi się wydaje :D jak za taki okaz! Byłem przygotowany dać wiecej :P ale na moje szczęście na tej cenie się skończyło :D A jak już do mnie dotarł to do tej pory napatrzec się nie mogę na niego! :D tak na marginesie w ciagu minuty miał ze 100 wyswietlen wiec nie jedna osoba się na niego czaila.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, bo się ładnie nazywa i ma fajne uszy :P

Wymaga trochę kosmetyki - z pozłoty zostało tylko wspomnienie. Usunę resztki i wypoleruję - może kiedyś na nowo pozłocę, albo bedzie sobie leżał i łapał patynę. Wskazówki tez wypadałoby zmienić, bo te nie wydają się oryginalne.

Miałem trudności z identyfikacją werku - sporo podobnych, ale żaden identyczny. Dopiero zdjęcie tarczy ujawniło sygnaturę na płycie czołowej i wszystko stało się jasne. Mało popularna GUBA 1050 a raczej jakaś odmiana, bo mój egzemplarz nie ma centralnego kamienia.

Ciekawe, że pod kołem wychwytowym jest sygnatura w formie trójlistnej koniczynki z literą T w środku. Niestety, nie mam możliwosci sfotografowania, bo tę sygnaturę trudno dojrzeć. Obok niej dodatkowo literka B. Czyżby była to sygnatura Titanica? Nie mam pojęcia o takiej firmie. Może to zresztą nazwa modelu? Wie ktoś z Kolegów cos w temacie?

post-23302-0-81053000-1322069793_thumb.jpg

post-23302-0-47000700-1322069801_thumb.jpg

post-23302-0-13048000-1322069808_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe, że pod kołem wychwytowym jest sygnatura w formie trójlistnej koniczynki z literą T w środku. Niestety, nie mam możliwosci sfotografowania, bo tę sygnaturę trudno dojrzeć. Obok niej dodatkowo literka B. Czyżby była to sygnatura Titanica? Nie mam pojęcia o takiej firmie. Może to zresztą nazwa modelu? Wie ktoś z Kolegów cos w temacie?
Wygląda że to niemiec bo znalazłem taką firmę założoną w 1950 roku Z. Bardos, Titanic-Uhrenfabrik Armbanduhren, Wecker, Taschenuhren; Pforzheim, Deutschland; registriert am 26.8.1950 podaje link Titanic do strony gdzie podane jest przykładowe logo co prawda o nazwie Titania ale czcionka jakby ta sama a nazwisko Bardos mogłoby tłumaczyć tą literę B obok koniczynki choć to tylko moje domysły. Edytowane przez crimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, bo się ładnie nazywa i ma fajne uszy :P

 

 

Faktycznie uszy ma smieszne! Fajny ten twoj Titanic. Ciekawe czy wymiary ma wprost proporcjonalnie do nazwy :P A mi udalo sie nabyc taki ciekawy egzeplarz Eska

 

b28273d4c562160dmed.jpg

 

bdba490dbf6673d8med.jpg

 

jest calkiem w niezlym stanie. Wypolerowalem tylko szkielko troszke potraktowalem go sciereczka i na tyle zabiegow z mojej strony.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładny ten Titanic :P widziałem go mimochodem i przyznam się szczerze, że zawiesiłem na nim oko gratuluje jest naprawdę ciekawy dla mnie to Tissot i Titanic w jednym :P

A u mnie od dziś drugi chronograph w tym miesiącu ten na landeronie 48 i chyba muszę lekko zwolnić bo budżet się wyczerpał :(

 

1877909412.jpg

1254487413.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Maciek, chyba jakąś szkołę robienia zdjęć powinieneś przejść. Te zegarki nie zasługują na takie traktowanie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, chyba jakąś szkołę robienia zdjęć powinieneś przejść. Te zegarki nie zasługują na takie traktowanie. :P

To ja już myślałem że fotki są rewelacyjne a tu proszę bardzo :D strzelam karpia...

Jacku jak pisałem zdjęcia późnym wieczorem :P po za tym wiesz, że nie mam odpowiedniego oświetlenia nie wspominając o namiocie!!! tylko aparat ratuje całą ta sytuację :(

A mistrzem to ja nie jestem w trzaskaniu fotek :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.