Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Zarąbiste Movado z bardzo sympatycznym obijającym się werkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie, za miód na serce :lol:

Przepracowałem przy nim solidnie ze 2 godziny i zaczął wyglądać, tak, jak powinien. Nie robiłem zadnych poważnych zabiegów, bo jest w naprawdę dobrym stanie, tyle, że czasami zegarek trzeba umyć...

Przy zdejmowaniu paska miła niespodzianka - teleskopy z dźwigienkami :( Chyba oryginalne od niego.

Jedynie szkło powinienem wymienić, bo pod swiatło widać strukturalne mikrospękania, ale trochę mi go szkoda, bo wygląda na oryginalne i jest bardzo niskie. Niby nie problem cos takiego wykombinowac, ale oryginał to oryginał


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Panowie, za miód na serce :lol:

Przepracowałem przy nim solidnie ze 2 godziny i zaczął wyglądać, tak, jak powinien. Nie robiłem zadnych poważnych zabiegów, bo jest w naprawdę dobrym stanie, tyle, że czasami zegarek trzeba umyć...

Przy zdejmowaniu paska miła niespodzianka - teleskopy z dźwigienkami :( Chyba oryginalne od niego.

Jedynie szkło powinienem wymienić, bo pod swiatło widać strukturalne mikrospękania, ale trochę mi go szkoda, bo wygląda na oryginalne i jest bardzo niskie. Niby nie problem cos takiego wykombinowac, ale oryginał to oryginał

Obserwowałem go przez jakiś czas ale widzę, że nie tylko mi przypadł do gustu :) jest naprawdę ciekawy!!!! bo ładny, to raczej słowo nie na miejscu moim zdaniem :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz szczęście , że u mnie puchy w kieszeni :lol: bo tak łatwo by nie poszedł! :(

 

Też się do niego śliniłem , ale fajnie że został na forum :).

 

Super sikor ! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nabytkow sa naprawde niezle! Movado bardzo ciekawe i w super stanie!! Co do szkielka narazie bym nie zmienial tak jak piszesz Orginal to Orginal. Tylko lekko przepolerowal. Breitling tez Piekny klasa sama w sobie. Naprawde Vintage z Breitlinga to jest to nie to co nowa masowka.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładniutki ten bumperek Movado , oj ładniutki.Poszukuje Movado Kingmatica w stali ale na razie trudno coś znależć. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy znajdzie się chętny kolega, który doprowadzi mojego Ancre D U V 15 Rubis Duble 20 mikron Krab

do dobrego stanu ( Werk, tarcza,sekunda, koronka, polerowanie...etc )

Szukałem kogoś w Szczecinie, czytałem na forach i załamka. W Szczecinie nie ma nikogo ( podobno ) kto uczciwie i rzetelnie potrafi się zająć starymi zegarkami.

Chętnie za godziwą zapłatę oddam w dobre ręce koledze z formum moje pierwsze vintage.

 

 

 

a ja właśnie zakupiłem za 5 dych coś takiego

Zegarek Ancre D U V 15 Rubis Duble 20 mikron Krab

Ale w necie nic nie mogę o tym znaleść, może mi ktoś pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że bumperek sie spodobał :)

No to pochwalę sie Marvinem nabytym od naszego Kolegi Starego. Maciek prosił, żeby podzielić się wrazeniami, więc co będę wypisywał na PW, skoro tu się moge pochwalić :)

Wyjątkowo duży, bo 37mm Marvin na własnym cal. 560

Ogólnie zegarek bardzo ładnie zachowany. Ówczesna duża linia. Koperta bez przetarć z drobnymi rysami uzytkowymi. Dekiel stalowy w ładnym stanie. Werk jak nowy - czyściutki, bez śladów zuzycia czy napraw, żwawy i dokładny. Wskazówki ładnie zachowane. Tylko sekundnik w jakiejs przygodzie stracił przeciwwagę. Koronka i szkiełko nowe. Tarcza to bardzo ładny model z nakładanym logo i indeksami. Niestety, czas nie był dla niej łaskawy i odcisnął swoje piętno. W rzeczywistości wygląda to lepiej, niż na fotkach, które zresztą są autorstwa Maćka. Niemniej palce mnie swędzą, żeby ja poprawić.

Dzięki, Stary :)

post-23302-0-48871400-1323363031_thumb.jpg

post-23302-0-32943000-1323363046_thumb.jpg

post-23302-0-15715300-1323363058_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa z tym poprawianiem :) ale jak Ci się uda to chce zobaczyć zdjęcia z tej operacji jakie by nie były :P;) A Marvinek naprawdę dobrze zachowany i tym mnie urzekł, oryginalnym stanem. Niech Ci służy!!!! wtedy nie miałem kasy dziś już bym go nie oddał ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja sprawa z tym poprawianiem :) ale jak Ci się uda to chce zobaczyć zdjęcia z tej operacji jakie by nie były :D;) A Marvinek naprawdę dobrze zachowany i tym mnie urzekł, oryginalnym stanem. Niech Ci służy!!!! wtedy nie miałem kasy dziś już bym go nie oddał :)

 

Jak mi się uda, to się pochwalę, jak nie - to będę milczał jak głaz :)

 

Poniżej moja nowa Bulova. Bardzo sympatyczny Sea Clipper Selfwinding.

Zegarek bardzo ładnie zachowany, w pełni oryginalny i na bardzo dobrym chodzie. Mechanizmu nie jestem pewien, bo ma dzielony wałek, który jakoś wyjątkowo mocno się trzyma, więc póki co dałem spokój rozbieraniu. Cóz, nie mam zapasowego :)

Prawdopodobnie jest w nim własny BULOVA 10CSC

Niestety jakiś inteligentny nie wiedząc, jak sie rozbiera zegarek porysował dekiel. Nie rozumiem takich ludzi - widzi, że robi coś nie tak, a jednak uparcie kontynuuje :P;)

A faktem jest, ze zegarek ma ciekawą konstrukcję. Werk siedzi w szczelnej puszce zamkniętej od góry zbrojonym szkiełkiem ale nie wciskanym, a nasuwanym. Na tę puszkę nałożona jest zewnetrzna koperta w formie stalowego bezela z bokami i uszkami.

A najładniejszy w niej jest sekundnik :)

post-23302-0-52264300-1323468182_thumb.jpg

post-23302-0-19417500-1323468194_thumb.jpg

post-23302-0-79643300-1323468208_thumb.jpg

post-23302-0-18228300-1323468235_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bulova biggrin.gif Bardzo Ładny Sikor! Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Wreszcie moja omega wróciła od lekarza , gdzie umyto co się dało (na tarczy), oraz dostała nowy oryginalny wałek naciagu i oryginalną koronkę.

 

A tak się prezentuje.

 

Trcza nie jest idealna ale chociaż to oryginał.

 

Mechanizm cal 565 na punktualnym chodzie.

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!

post-34994-0-69550700-1323521057_thumb.jpg

post-34994-0-55286700-1323521066_thumb.jpg

post-34994-0-13109700-1323521075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Wreszcie moja omega wróciła od lekarza , gdzie umyto co się dało (na tarczy), oraz dostała nowy oryginalny wałek naciagu i oryginalną koronkę.

 

A tak się prezentuje.

 

Trcza nie jest idealna ale chociaż to oryginał.

 

Mechanizm cal 565 na punktualnym chodzie.

 

Pozdrawiam wszystkich!!!!!!!!!

Piękna z tego co widzę i tak sporo udało się zrobić bez ingerencji renowatorów, ja osobiście popracowałbym lekko na kopertą może jakaś lekka polerka nic więcej ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma dziwną strukturę tak jakby była piaskowana?

 

Ale ma to swó urok i dlatego jej nie ruszam. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękna, uwielbiam takie zegarki. Chodziła mi po głowie Omega vintage bez wskazania na konkretny model, teraz wiem jakiej szukać. Jak możesz napisz na pw gdzie ją zdobyłeś i jaką sumę musiałeś wyłożyć. Byłbym też bardzo wdzięczny za więcej fotek i wszelkie informacje na temat modelu, wielkości i roku produkcji.

 

Bulova też wspaniała, ma niezwykle przyjemną(nie wiem jak to inaczej ująć) tarczę.

 

Mam 19 i cały czas myślę o......starych zegarkach. Niepokojące zjawisko.

Edytowane przez Max Otto von Stierlitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek. W środku cal.860. Zegarek z roku ok. 1968

pic001z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

No i pozamiatałeś chłopie ;) Jedna z ładniejszych Omeg jakie ostatnio widziałem ;) Bardzo ładny nabytek gratulacje :P


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny ten seamaster i pod względem aparycji jak i stanu, najszczersze wyrazy uznania! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dałeś kolego po rajtuzach ;)! Piękna - nabyta w kraju czy zagramanicą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dałeś kolego po rajtuzach ;)! Piękna - nabyta w kraju czy zagramanicą?

Dziękuję kolegom za uznanie. Mi też się bardzo sodobał od pierwszego spotkania, więc "pomęczyłem" poprzedniego właściciela.

W sumie zegarek nabyty u forumowicza, ale on kupił w USA.

Edytowane przez Jacek Grzeszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kolegom za uznanie. Mi też się bardzo sodobał od pierwszego spotkania, więc "pomęczyłem" poprzedniego właściciela.

W sumie zegarek nabyty u forumowicza, ale on kupił w USA.

No i wszystko jasne takie ciekawostki tylko w klubie :D, na naszych portalach aukcyjnych ciężko taką spotkać ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

To na bezelu to tabliczka mnożenia? ;)

Ale tak ogólnie to ciekawy, gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczny Longines!

 

Samemu znalazlem malutkie Laco w sam raz komus na prezent pod choinke.

 

laco_dam1.jpg

 

laco_dam2.jpg

 

laco_dam3.jpg

 

laco_dam4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.