Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Łanie zachowany egzemplarz. Gratulacje :)

A który z 8800 w srodku? Sprawdziłem i to musi być 8805 albo 8815, przy czym warto spradzic, ile ma "jewelsów" :P


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kamień ma niestety tylko jeden, ale lubię zegarki z tamtego okresu mają swój charakter dlatego ten wylądował w moich rękach.

pozdrawiam

czeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku wyprzedalem swoja kolekcje Omeg i starsznie tego zaluje. Coz od tego Seamasterka zaczynam skladac kolekcje na nowo:)

 

dsc01034i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sperina nawet w porządku. Zaskakująco ładna tarcza w stosunku do reszty. Tylko proszę Cię spartan wywal tą bransoletę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbyszke @ swietne - gratuluje obu - astro rewelacyjny - uwielbiam te zegarki:)

co do werku pytania to jest bardzo podobny do ktoregos z as (bardzo podobne mam w eberhardach) lub opcja 2 - minerva 89

 

pzdr

Rafal

 

Nic dziwnego, ze pokazany werk podobny jest do mechanizmu A.Schilda, bo ten mechanizm,a własciwie mechanizmy, bazował właśnie na konstrukcji AS.

A dlaczego napisałem w pluralu "mechanizmy"?- otóż (i to wyjaśnia podobieństwo do werku Eberhardta) utworzono ongiś mieszany zespół konstruktorów z Girard Perregaux, Favre-Leube, Eberhardta i Zodiaca w celu opracowania pierwszego mechanizmu pracującego z częstotliwością 36 tys wychyleń na godz, czyli 10 Hz. W następstwie czego te firmy zaczęly produkować zegarki tzw. HF (od high frequency) o takim szybkobieżnym chodzie. Zapoczątkowało to dość krótka modę na takie zegarki bo i kilka innych firm (np. Longines czy Seiko) stworzyły potem podobne konstrukcje. Moda ta własciwie przeminęła, bo pomimo oczywistych zalet takich szybkobieznych werków, wynikających z praw fizyki miały one tez poważne minusy , np trudności ze smarowaniem, szybsze zuzycie itd. Uznano, ze włąsciwym kompromisem pomiędzy zaletami wysokiej częstotliwości wychyleń, a kłopotami z tym związanymi jest obecnie tak popularna czestotliwość 28.800 wych/godz.

Dodam, ze chociaż mechanizmy stosowane w zegarkach w/w 4 firm bazowały na tej samej konstrukcji AS i miały podobnie rozwiązany szybkobieżny balans, to różniły się wzajemnie różnymi szczegółami, tak że nie są wzajemnie zamienne.

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk tisska to ten sam werk co omega1481, rozni sie tylko okragla nalepka na moscie.(...)

 

Nie mogę się z tym zgodzić, - choć konstrukcja obu tych werków jest identyczna to różnią się one nie tylko nalepką, ale i jakością wielu podzespołów, jak i precyzją wykonania. Podzespoły do Omegi były specjalnie dobierane ze ściślejszymi tolerancjami, a ponadtoTissotów, co osobiście widziałem (oczywiście nie pamiętam, czy widziałem te ok 40 lat temu montaż akurat modeli 1481/2481, ale była to ogólna zasada stosowana w produkcji w tym samym zakładzie werków do Omeg i Tissotów).


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pokazywałem swojego pierwszego amerykańca a teraz czas na coś z innej beczki ;) Mój pierwszy francuzik. Lip z I połowy lat 40.

post-32260-0-37938000-1328787062_thumb.jpg

post-32260-0-13572200-1328787068_thumb.jpg


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nic takiego (i co prawda nie jest to stricte 'nowy' nabytek jako ze mam go juz kilka lat), ale jest 'vintage'

 

hamimili1.jpg

 

no i dekiel, zawierajacy jego dokladny opis

 

hamimili2.jpg

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha sygnowanie gruen guild pojawia sie w usa juz w 1916 r wiec towj zegarek moze byc jeszcze starszy niz zakladalem,

cal.179 sprawdze z ksiazka ale wyglada ze wsyzsko sie zgadza

 

jeszcze mala uawaga - gruen w latach 20 tych i 30 tych byl topem - zegarek kosztowal ponad 100 usd wiec cos jak dzisiejsze za 2- 3 tys usd

 

Więcej, - Gruen produkował tez repetiery, chronografy, które kosztowały wtedy nawet ok 700 USD, czyli na "dzisiejsze" pieniądze ok 20 tys. USD! I nie były to zegarki biżuteryjne, których cene podbijają np. brylantuy.

 

te- byly czesto podrabiane i skaldne juz w tym okresie aczkolwiek Twoj wyglada bardzo ok - nie umiem tylko wytlumacyzc tej Alpiny

 

 

pozdr

Rafal

 

Dość dawno temu zainteresowałem się Gruenem i nawet napisałem dłuższa wypowiedź w KMZiZ na temat jego historii,- OIDP związki Gruena z Alpiną polegały z grubsza na tym, ze Jean Aegler produkował niektóre mechanizmy dla zarówno Gruena jak i Rolexa w fabryce w Biel będącej wspólna własnością tych firm. Gruen zresztą miał udziały w przedsięwzięciach Aeglera i sprzedał je dopiero w 1930r. Aegler głównie działał pod firma Alpina, bywał jej prezesem i członkiem zarządu.

Zegarki sygnowane Alpina Gruen ( i odwrotnie) zdarzają się od czasu do czasu na rynku.

Moim zdaniem zegarek sygnowany Gruen, szczególnie Gruen Precision, do tego np z rezerwą chodu, albo tzw "Night & Day" jest szansą na relatywnie niedrogi zakup bardzo przyzwoitego zegarka vintage z całkiem zaszczytną i interesującą historią.

Interesująco i wyczerpująco opisano historię Gruena z ciekawymi ilustracjami jego zegarków np. tutaj:

http://www.pixelp.com/gruen/1929.html

 

A tutaj:

http://watch-wiki.org/index.php?title=Alpina-Gruen_Tecno

znaleźc można kilka innych zegarków AlpinaGruen

Edytowane przez pg

zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiejszy zakup

 

%2524%2528KGrHqFHJCEE8ldS-%2521%2529TBPNcDHrsi%2521%257E%257E60_12.jpg


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie! ;)

 

Ja też kupiłem dziś rano takiego cudaka tylko w wersji bieda ;)

 

Ale za to w stanie prawie NOS.

 

Do przepolerowania tylko kopertka. 37mm bez koronki , z tyłu mały źrebak.

 

Pokazuję mechanizm - bo nie często znajduje się taki stan w prawie czterdziestoletnim zegarku.

 

Ful oryginał łacznie ze szkłem. Tylko pasek na razie założony na sztukę.(Jeszcze ciepły!) ;)

 

 

 

Pozdrawiam!

post-34994-0-86949300-1329563425_thumb.jpg

post-34994-0-35783700-1329563436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cudny -piekna dosia - czy to valjoux 22????

omesia fajna ale jak nos to nie poleruj - szkoda zegarka!!!

 

 

 

pozdr

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru :P. Złe jest wrogiem gorszego.

 

Umyłem jątylko delikatnie. I tak już zostanie. Jeszcze tylko jakiśch klimatyczny pasek z pomarańczowym szwem i do pudełka ;). A czasem na rękę ;).

 

Pozdrawiam

 

P.S. Poluję jeszcze na chronostopa , ale to długa droga finansowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru :). Złe jest wrogiem gorszego.

 

Umyłem jątylko delikatnie. I tak już zostanie. Jeszcze tylko jakiśch klimatyczny pasek z pomarańczowym szwem i do pudełka ;). A czasem na rękę :).

 

Pozdrawiam

 

P.S. Poluję jeszcze na chronostopa , ale to długa droga finansowa :(

 

 

 

Chronostopy nie są takie drogie ale jesli już isć w ten zegarek to imo tylko w seamaster'a z rotującym bezelem:)

 

 

 

pozdr i życzę szybkiej realizacji

 

 

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudny cudna ta Twoja Doxa ;).

Super że udało Ci się ją ożywić.

 

Pozdrawiam ZAX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna ta dosia. Nic z nią nie było robione??


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie była kombinowana to zajedwabista.

 

Gratki i pzdr.

Zegarek był w chodzie do upadku komuny czyli ponad 50 lat !!!

Teraz na spokojną starość dostał nową tarczę i pleksi, polerkę koperty i przegląd u zegarmistrza. Czy to dużo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli już jasne czemu tak świetnie wygląda zwłaszcza tarcza.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek był w chodzie do upadku komuny czyli ponad 50 lat !!!

Teraz na spokojną starość dostał nową tarczę i pleksi, polerkę koperty i przegląd u zegarmistrza. Czy to dużo? :)

 

 

...o tarczę za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.