Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mogę sobie tylko pozazdrościć tego JLC...

póki co...,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje:) - zresztą poraz kolejny:) 70 te rzadzą;) - swietny memo a werk 916 to w sumie legenda i baza do 918

pozdr

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jesteśmy przy 70-tych to pochwale się tym co udało mi się uratować od niechybnej śmierci. Mechanizm po naprawie, zegarek przeleżał kilkanaście lat zapomniany w szufladzie, gdzie czekał na mnie B) Otrzymałem go w prezencie od zegarmistrza, który nie dysponował częściami aby go ożywić ale udało mi się z naprawą u innego znajomego zegarmistrza, który nie wiem jakim cudem zdobył części zamienne do mechanizmu naciągowego i zegarek chodzi jak marzenie.

Przedstawiam mojego Enicara Sherpa Super Divette Compressor Divers ;)

 

1534325012.jpg

1086444311.jpg

1147533213.jpg

 

Tutaj stron z większa ilością zdjęć werku, którego niestety już po zmianie uszczelki nie mogę samoistnie odkręcić :)http://nakahiro.parfait.ne.jp/moji/enicar.html

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne nabytki, Panowie. JLC, Enicar Sherpa - pozazdrościć! ;)

Ale tylko 70-te i 70-te... Co to, wcześniej nie robiono zegarków? Dla równowagi coś z lat 50-tych. Dopiero rozpakowana Lemania. Stalowa koperta, całkiem miła linia 35mm. Tarcza idealnie pożółkła. Wskazówki z patyną. Nostalgia....

W środku czyściutka i żwawa, miedziowana LEMANIA 3000

post-23302-0-03031300-1331139006_thumb.jpg

post-23302-0-03197000-1331139015_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu już po podstawowych zabiegach higienicznych, załozona na rękę:

post-23302-0-40539800-1331139636_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Maciek, piękny ten Sherpa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne sztuki Panowie... I Sherpa i Lemania. O JLC nie wspomnę.

A ja pozazdrościłem troszkę swojej żonie i właśnie do mnie idzie...

an42a.jpg

we środku zaś wygląda tak:

an42d.jpg

zdjęcia nadgarstkowe jak tylko dotrze do nadgarstka.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Dzięki chłopaki cieszy jak każdy nowy w kolekcji ale zgadzam się z primabaleron żeby mieć je wszystkie :D

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jesteśmy przy 70-tych to pochwale się tym co udało mi się uratować od niechybnej śmierci. Mechanizm po naprawie, zegarek przeleżał kilkanaście lat zapomniany w szufladzie, gdzie czekał na mnie :D Otrzymałem go w prezencie od zegarmistrza, który nie dysponował częściami aby go ożywić ale udało mi się z naprawą u innego znajomego zegarmistrza, który nie wiem jakim cudem zdobył części zamienne do mechanizmu naciągowego i zegarek chodzi jak marzenie.Przedstawiam mojego Enicara Sherpa Super Divette Compressor Divers :D Tutaj stron z większa ilością zdjęć werku, którego niestety już po zmianie uszczelki nie mogę samoistnie odkręcić :)http://nakahiro.parfait.ne.jp/moji/enicar.html

Cudowny! Mój kolega posiada taki, ale nie chce się zdecydować na odrobinę samozaparcia i naprawić ten zegarek, woli, żeby "leżał i kwiczał". Spróbuję jeszcze raz go namówić jak po urlopie wróci ;). Gratuluję Kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D Dzięki myślę, że warto ale o części może być trudno!!!

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te wasze zegarki Panowie. Pozazdrościć.U mnie zagościł taki Lanco. Zważywszy na cenę i stan po czyszczeniu jestem bardzo zadowolony. Duża linia 40 mm zakręcana koronka,na 21 kamieniowym automacie.

lancovv.jpg

lanco2.jpg

lanco4.jpg

a tu z kolegą z tej samej paki

lanco9.jpg

I jeszcze taka oto koleżanka Silvia

silviana.jpg

silviana1.jpg

silviana2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, ze ten Laco ma werk od Tissota/Omegi:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Tissot_2481

 

Tak. W pewnym momencie marka ta została wykupiona przez chyba wtedy(nie pamiętam dokładnie )już istniejąca Swatch group. Tu należy sięgnąć do historii firmy Langendorf. Ten drugi lanco też ma werk tissotowski. Zresztą tu link do moich poszukiwań http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61083-beczka-polbeczka-lanco-2461/page__pid__669030#entry669030

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. W pewnym momencie marka ta została wykupiona przez chyba wtedy(nie pamiętam dokładnie )już istniejąca Swatch group. Tu należy sięgnąć do historii firmy Langendorf. Ten drugi lanco też ma werk tissotowski. Zresztą tu link do moich poszukiwań http://zegarkiclub.pl/forum/topic/61083-beczka-polbeczka-lanco-2461/page__pid__669030#entry669030

o tu jest informacja o historii firmyhttp://www.thewatchforum.co.uk/index.php?showtopic=42057. To jednak nie swatch tylko Omega-Tissot Group. Z informacji tej wynika, że zegarki te są wyprodukowane pomiędzy 1971 a 1973 rokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lata 40' - Zentra 344 (as1130 -15 kamlotów) na dekielku D604929.

Zentra%2520D%2520344%25204.jpgZentra%2520344w2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@armian - czyli magia wojska działa B) Gratulacje!

 

A do mnie dotarł dzisiaj taki egzemplarz w ładnie zachowanej stalowej kopercie o sr. 34mm:

 

post-23302-0-80516500-1331652433_thumb.jpg

post-23302-0-24954100-1331652446_thumb.jpg

 

Jaki był powód zakupu?

Ano taki:

 

post-23302-0-52654300-1331652529_thumb.jpg

post-23302-0-77637000-1331652554_thumb.jpg

 

 

Jeden z pierwszych werków z mikrorotorem.

Jest to jakas modyfikacja BURENA 1000 oznaczona sygnaturą BAA i numerem 1002

Lata to przełom 50-60-tych.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkupiłeś mnie kolego sympatyczny B)!

 

Ale nic to następnym razem sprawiedliwość będzie po mojej stronie :)!

 

Odbiłem to sobie na zatoce. Jak przyjdzie to się pochwalę.

 

A na razie sza! :)

 

Fajna sztuka. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam ;)

Odbijesz jakoś.

A co do Everita to póki co jestem zszokowany dokładnością - przez ostatnie 24 godziny właściwie nie wykazał odchyłki :mellow:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło mi przedstawić swój pierwszy stary zegarek: Helvetia na mechanizmie 82C z lat 50. Po zakupie tylko wymienione szkło, reszty nie odważyłem się ruszać ;)

 

cimg0801y.jpg

 

cimg0805d.jpg

 

Zegarek ma wskazówki mieniące się pod odpowiednim kątem niebieskim kolorem, niestety ani sprzęt ani umiejętności nie pozwoliły mi uchwycić tego na zdjęciu, niedługo postaram się o lepsze fotografie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta od kolegi z forum?

Niech się dobrze nosi. Stare zegarki to generalnie fajna sprawa i nie tak wielu dzieli to hobby.

Nie jestem pewien, ale ten może być nawet ciut starszy. Jeżeli znajdziesz na nim jakieś numery warto porównać z innymi, także w sieci. Mój na tym samym mechanizmie z lat, jak myślę, 40-tych ma nr wewnątrz dekla 4357273. Choć jest to cywilny garniturowiec, porównywałem do numerów na deklach wehrmachtowskich Helvetii, które jak wiadomo powstały do 1945 r. Nr z zewnątrz (2039P)to raczej model koperty niż numer seryjny. W Twoim chrom wygląda na nowy, ale na podstawie zdjęcia trudno przesądzać.

A może ktoś może powiedzieć coś jeszcze?

dsc01904n.jpg

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek udało mi się znaleźć na Allegro, nie wiem czy sprzedający jest forumowiczem.

 

Szukałem w sieci informacji o tym mechanizmie, natknąłem się na tabelę, z której wynikało, że 82 C pochodzi z połowy lat 40: http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&&2uswk&Helvetia_82C. Mój mechanizm wygląda tak jak 82C - 24 z tego linku: http://watch-wiki.org/index.php?title=Werkfamilie_Helvetia_80 . Sprzedający sugerował lata 30-te ale nie potrafił tego w żaden sposób zweryfikować. Na wewnętrznej stronie dekla u mnie widnieje numer 4414066. Również proszę kolegów o dodatkowe informacje.

 

Co do chromu - koperta raczej była jakiś czas temu chromowana ale tę nową powłokę też już zdążył nadgryźć czas. Nie wydaje mi się, że przez tyle lat koperta bez odnawiania mogłaby wytrzymać w takim stanie szczególnie pamiętając np. o stopniu zniczenia szkiełka. Ja ze swojej strony wymieniłem szkło na identyczne z poprzednio zamontowanym.

 

Jest to mój pierwszy stary zegarek, nie miałem wcześniej z nimi do czynienia, traf chciał że to vintage'owe dziewictwo tracę z zegarkiem ponad 2 razy starszym ode mnie ;) I już wiem, że nie będzie to ostatni stary zegarek, jaki kupię. Ten był kupiony trochę pod wpływem impulsu, szukałem Atlantica Worldmastera a ta Helvetia po prostu wpadła mi w oko. Na żywo na nadgarstku wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Postaram się o lepsze zdjęcia w najbliższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.