Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

To jak na zegarek jakiego szukałeś pierwotnie - to ta Helvetia mnie osobiście podoba się o wiele bardziej. Po stylistyce zegarka obstawiał bym faktycznie lata 50' XX w.

Bardzo ładna sztuka, pomimo chromowanej koperty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Z racji tego, że jestem w gorącej wodzie kąpany, najpierw kupuje a później myślę po co i czy przedmiot był tego wart ;)

dzisiaj na alledrogo przez przypadek kupiłem "zegarek". No i teraz zwracam się do Was Drodzy Forumowicze o małą pomoc. Na tarczy zegarka znajduję się symbol i napis OMEGA, mechanizm tego zegarka pochodzi z CYMY. Czy jest to zegarek CYMY (koperta szkiełko mechanizm) z tarczą OMEGI, czy może koperta i tarcza pochodzi od OMEGI a mechanizm jest CYMY? A może tarcza to jakiś fake OMEGI samoróbka, która z OMEGA nie ma nic wspólnego?? Zdjęcia pochodzą z aukcji i są niestety słabej jakości ale może coś pomogą.Pozdrawiam!

post-46631-0-37699300-1331814774_thumb.jpg post-46631-0-38323000-1331814797_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak na zegarek jakiego szukałeś pierwotnie - to ta Helvetia mnie osobiście podoba się o wiele bardziej. Po stylistyce zegarka obstawiał bym faktycznie lata 50' XX w.

Bardzo ładna sztuka, pomimo chromowanej koperty ;)

Mnie również spodobała się bardziej niż Atlantic, dlatego wylądowała na nadgarstku. A że przy okazji udało się zejść z ceną zakupu i wymiany szkła sporo poniżej cen zadbanych Worldmasterów to tylko lepiej dla mojego niewielkiego zegarkowego budżetu B)

Edytowane przez Tapir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobo

jak na moje oko to ten zegarek to składak multiźródłowy, a akurat tarcza to samoróbka.

Tapir

Jeśli chodzi o vintage Helvetia jest też znacznie wyżej postrzeganą firmą od Atlantica. Jak sam widzisz, robili sporo własnych mechanizmów. Oczywiście z uwagi na wiek Twój zegarek nie bardzo nadaje się do noszenia na co dzień. Ja lubię obcować z moimi zegarkami i co dzień noszę inny. Więc jak któryś na koniec dnia zrobi kilka minut na + czy na -, to rano i tak nakręcam i ustawiam inny. Dla mnie sama radość ;)

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobo - zdecydowanie Wintergreen ma rację - zegarek wygląda jak polepa z radosną twórczością w postaci tarczy. Werk to 15 kamieniowa Cyma 30 z lat 30 XX wieku. Mam nadzieje ,że cena nie była zbyt duża bo zrobienie czegoś sensownego może jeszcze troszkę pochłonąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damskie, stalowe Mido Multifort z 1946 (?) roku, już po przeglądzie. Ponoć w tamtych latach Mido stało w jednym szeregu z Rolexem.

 

 

IMGP2179.jpg

IMGP2182.jpg

IMGP2183.jpg

IMGP2185.jpg

IMGP2188.jpg

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje , czy to modyfikacja Paseux 170?????

 

Natomiast co do jakości , to faktycznie na rynku amerykańskim osiąga on zupełnie inne ceny niż u nas.

 

Mechanizm w ładnym stanie! ( tarcza nie zgorsza).

 

Gratuluję i pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładniutkie, Mirku, ładniutkie :D

 

 

 

 

Faktycznie jest piękny. Tylko maluch straszny, koperta zaledwie 25mm. A żony chyba nie namówię na coś takiego. :lol:

 

O co chodziło z tym brytyjskim patentem?

Edytowane przez miromat

 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny zegarek marki Nidor, ktory udalo mi sie nabyc 2 dni temu. Mechanizm MSR kaliber P27 21 kamieni Swiss Made.

 

_DSC6477.jpg

 

Wiecej zdjec w dziale galeria.

 

--

Pozdrawiam

Przemek


Przemyslaw Kilanowski

Kilka mechanicznych szwajcarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miromat, bardzo ładne Mido. Mam podobną sztukę ale z roku w który dopiero wprowadzono do produkcji modele multifort. Kiedyś nawet przedmioty codziennego użytku były lepszej jakości niż teraz :angry:


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto na co poszły pieniążki z ostatnich sprzedaży :lol:.

 

Dziś dotarł do nie - stan prawie NOS! :lol:

 

Szkło , koronka full oryginał - trafiony strzał!

 

 

 

Plamki na zdjęciu to jakieśch refleksy , średnica bez koronki 35 mm , ale wydaje się większy bo ma grubą kopertkę.

 

Mechanizmmmmmmmmmm super stan zachowania , opłacało się pół roku polowań ( miał być seamaster , ale ta genevka zauroczyła mnie od pierwszego wejrzenia :lol: ).

 

Fotka mechanizmu jeszcze z aukcji , ale już widziałem środek i wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciu.

 

Drugie zdjątko już moje.

 

Pozdrawiam!

post-34994-0-35013500-1332346088_thumb.jpg

post-34994-0-78144900-1332346100_thumb.jpeg

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ładna, gratki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy prawdziwy nabytek vintage :lol: Do tej pory miałem tylko zegarki po dziadku wiec nie uważam ich za nabytek tylko odziedziczenie. Mam nadzieję że moje wnuki też kiedyś się ucieszą.

 

Omega Constellation

 

20120320221236.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie Omegi są świetne. Ale ta pierwsza to po prostu bajka.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy prawdziwy nabytek vintage :lol: Do tej pory miałem tylko zegarki po dziadku wiec nie uważam ich za nabytek tylko odziedziczenie. Mam nadzieję że moje wnuki też kiedyś się ucieszą.

 

Omega Constellation

 

http://img138.imageshack.us/img138/4886/20120320221236.jpg

 

 

Ladna, to ta z Allegro o ktora sie pytales?

 

Nic nie pisalem w watku bo wszystko wydawalo sie isc w dobra strone. Co prawda zawsze jest mozliwosc, ze poniewczasie wyjdzie jakas wada ukryta, ale moim zdaniem to byl bardzo bezpieczny zakup. Dlaczego? - Bo to jest duzo mniej popularny model (tarcza nie jest pie-pan a uszy nie sa "lamane"), falszerze sie nim nie interesuja, a jakosc wykonania, mechanizm - takie same jak w pie-panach. IMO zreszta sliczzna tarcza z ta pionowa faktura.

 

Niech sie nosi!


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kieszonkę, która mi się spodobała i wobec której musiałem przeprowadzić "śledztwo", zeby stwierdzić, co kupiłem.

Na zewnątrz widać, że jest to Elco typu kolejowego. Złocona koperta o miłej srednicy 52mm, zakręcane dekielki, idealna porcelanowa tarcza, barwione termicznie wskazówki. Wyglada to tak:

 

post-23302-0-86138600-1332451580_thumb.jpg

 

Ale ciekawostka jest w środku. Fota bardzo kiepska, ale wygląda to naprawdę nieźle:

 

post-23302-0-77946200-1332451899_thumb.jpg

 

Mamy tu 21 kamieni, szatony, pasy genewskie, mikroregulację, antymagnetyczny włos typu breguetowskiego, balans ze srubami wyważeniowymi, fabryczną adjustację w 6 pozycjach i na temperaturę, groszkowanie płyty pod balansem, złocone koła - w sumie niezły wypas.

Moje śledztwo wykazało, że mechanizm to wyrób firmy

MV (mit Stern im Schild)bildmarke_recta.jpgRecta Manufacture d'Horlogerie SA Biel, Schweiz; registriert am 9.10.1953

Sam mechanizm to kaliber BD1 - z systemem nastawu dźwigniowego "stem wind an lever set" stosowanym w duzo starszych konstrukcjach, ale wymaganym w zegarkach kolejowych

 

Zegarek ma kopertę wykonaną w Kanadzie:

 

post-23302-0-38883700-1332452451_thumb.jpg

 

Z tego, co udało mi się wygrzebac wynika, że te zegarki używane były przez linie kolejowe Canadian National Railway i były to jedne z ostatnich kolejowych kieszonek.

Nie wiem, na ile moje ustalenia są zgodne z prawdą, ale zegarek mnie cieszy ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sandoz na landeronie 248 śmiga aż miło cały w stali ,szkiełko do wymiany ale po za tym bez zarzutów tarcza posiada przebarwienia ale to już ponad 50 latek ;) Koperta Miód ciekawostką moim zdaniem jest oryginalna sygnowana koronka i bransoleta ;)

 

25457348.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

71772411.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

38151920.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

82557970.jpg

By stary7817 at 2012-03-31

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy Amerykance:

IMG_1147.jpg

IMG_1148.jpg

IMG_1153.jpg

IMG_1143.jpg

IMG_1145.jpg

IMG_1151.jpg

IMG_1149.jpg

IMG_1150.jpg


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy Amerykance:

 

Uważaj! To wciąga :rolleyes:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj! To wciąga :rolleyes:

Patrzac na fakt,ze praktycznie od wczoraj zegarki leza otwarte a ja gapie sie na nie jak glupek,to trudno sie nie zgodzic :lol:

 

Zauwazylem tez,ze cykaja o wiele glosniej niz np. moj Zenith.Kiedy dwa pierwsze sa nakrecone,slychac je na korytarzu pietro nizej.

Edytowane przez Janek Sarnowski

Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na fakt,ze praktycznie od wczoraj zegarki leza otwarte a ja gapie sie na nie jak glupek,to trudno sie nie zgodzic :rolleyes:

 

 

Wężykiem, wężykiem. Do Wielkiej Księgi Cytatów. Podobnie działają też roczniaki.....:lol:


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.