Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie (właściwie dla juniora ) ;) , taki omikron.

 

Słuszne 37 mm i piękny dekielek :rolleyes:.

 

Ten słonik to bajka , niezły werk na dobrym chodzie.

 

Pozdrawiam!

 

Jeśli mechanizm to AS 1130 (a na taki mi wygląda) to dobrze trafiłeś!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten Omikrom !:)

U mnie Pierpont 17 kamlotów w automacie - Felsa 415 Bidynator.

2254555173ml.jpg2254555173_3lg.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak, wypatrzony i przypadkiem wygrany - zadowolonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny dekielek w tym Omikronie, a Pierpont też niczego sobie. Gratulacje :)

A jesli chodzi o przypadkowe wygrane, to poniżej moja Altima:

 

post-23302-0-32377900-1334786080_thumb.jpg

 

post-23302-0-71416600-1334786100_thumb.jpg

 

post-23302-0-63433500-1334786136_thumb.jpg

 

post-23302-0-58213100-1334786162_thumb.jpg

 

Oczywiście, żaden to rarytas, ale wygląda zdecydowanie lepiej, niż na fotkach, ma słuszne 36mm, chodzi żwawo i dokładnie, werk wygląda jak nowy i kosztowała..... 10 PLN ;) Naprawdę nie wiem, dlaczego nikt jej oprócz mnie nie chciał :rolleyes:

 

Przy okazji - wie ktoś z Kolegów co to za mechanizm?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gratuluję wygranych!

P.S.Kupujcie śmiało, to jakby co, może będziecie bardziej nasyceni i mi pójdzie łatwiej na starych polakach :D :D :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk od altimy podpada mi pod stare alpiny (może to jakiśch odszczep? :blink:).

 

Fajna i po fajnych pieniądzach :P. Pzdr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem coś takiego, co o niej myślicie Panowie?

 

77559372.jpg

 

78552139.jpg

 

95524165.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna :) Swoją drogą odnośnie szufladek to niezłe rzeczy można znaleźć w antykwariatach :D Mój kolega znalazł lito-srebrną kieszonkę w drewnianym ponad 100 letnim biurku które kupił za dosyć sporą kasę. Żona go mało nie utopiła za to, ale kiedy wyciągał szuflady żeby je dokładnie wyczyścić, okazało się że za nimi zakleszczony leży dosyć wartościowy zegarek :))) Wiem, że zakup biurka się zwrócił :PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk od altimy podpada mi pod stare alpiny (może to jakiśch odszczep? :blink:).

 

Mnie też trochę Alpinę przypomina, ale to raczej nie to. Z czymś mi się mocno kojarzy i tylko trzeba przezwyciężyć sklerozę... Albo pracowicie pogrzebać ;)

 

a ja zakupiłem coś takiego, co o niej myślicie Panowie?

 

Bardzo fajna ta Stowa i ładnie zachowana. Nie wiem co to za werk Felsa 290 - trudno o nim info wygrzebać.

Wskazówki proszą o wyczyszczenie i będzie miodzio ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta Stowa i ładnie zachowana. Nie wiem co to za werk Felsa 290 - trudno o nim info wygrzebać.

 

A wpisz 790 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wpisz 790 :D

 

A faktycznie. Jakoś dwójke tam widziałem :huh: A 290 to maluch z ręcznym naciągiem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie. Jakoś dwójke tam widziałem :huh: A 290 to maluch z ręcznym naciągiem

 

Trochę się różnią (ten ze zdjęcia w stosunku do tego w bazie Ranffta). Ale może były takie modyfikacje. Na pewno nie zgadza się liczba kamieni.

 

Ale Stowa bardzo fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felsa 790 690 pojawia się właśnie w wersji 25 kamieniowej na przykład w zegarkach Rodania. Mój odnośnik . Dziwi jednak to 17 j. na tarczy co nie? więc może to błąd oznaczenia ilości na werku?

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi jednak to 17 j. na tarczy co nie? więc może to błąd oznaczenia ilości na werku?

 

A gdzie widzisz 17j? Bo na tarczy tej Stowy jest 25j - zgodne z liczbą kamieni werku


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Felsa 790 pojawia się również właśnie w wersji 25 kamieniowej na przykład w zegarkach Rodania. Mój odnośnik . Dziwi jednak to 17 j. na tarczy co nie? więc może to błąd oznaczenia ilości na werku?

 

Mechanizm, do którego podałeś link ma inny rotor oraz inny regulator niż mechanizm Stowy 25 j z wątku.

 

Wg Ranffta Felsa 690 miała również wersję z 25 kamieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o niezgodność w zegarku z podanego przeze mnie linku i wiem że była to 690'tka ale teraz zauważyłem ze podlinkowałem tylko 1 zdjęcie -sorry tarcza z tamtego- chodziło o pewną tendencję.Dr.Ranfft sam zauważył że firmy odkupowały od siebie bidynatory i korygowały badź zmieniały na nich oznaczenia.

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolna odbudowa kolekcji trwa - kolejny egzemplarz wlasnie dzis do mnie dotarl:)

 

dsc00956l.jpg

 

]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pogratulować zegareczka :) Tarcza oryginał? - bo na foto jakos napisy ciut dziwnie widać


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za gratulacje. Nie mam za bardzo powodow zeby watpic w oryginalsnosc tarczy. Ale rozne rzeczy juz w zyciu widzialem takze bede wdzieczny za wszelkie wskazowki, ktore sugerowalyby ze jednak przy tarczy moglobyc cos majstrowane. Ponizej jeszcze jedna fotka, niestety jakos kiepska:(

 

dsc00957tb.jpg

 

i jeszcze jedno nieco starsze ale z lepiej widoczna tarcza

 

kgrhqrle9hm73po1bpfqt5d.jpg

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed nabyciem porownywalem ta Konstalacje z inna na 100% oryginalna i nie dopatrzylem sie niczego co wskazywaloby na renowacje. Mialem tez w reku dotychczas juz kilka tarcz po renowacji i od razu rzucalo sie to w oczy. Moglibyscie wskazac co swiadczy o tym, iz w przypadku tego egzemplarza tarcza byla poddana renowaccji. Dzieki z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.