Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

a..to moze i ja coś dodam z serii Zenitha

 

38338426.jpg

 

14661708.jpg

 

90069707.jpg

 

37007398.jpg

 

btw Omesia super! - gratki stary!

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to tak Maćku jest, jak zaczynasz z kwarcami kombinować, zamiast trzymać sie prawdziwych zegarków ;) Niemniej - gratuluję :)

 

U mnie trochę przybyło, to się bedę chwalił.

Na początek Revue z polskim akcentem.

Przedwojenna kieszonka sygnowana JÓZEF CYANKIEWICZ W KRAKOWIE - nie mylić z Cyrankiewiczem, tez zresztą Józefem, bo on w innej branży robił ;)

Kupiłem ze względu na polski akcent, dobrej klasy mechanizm i świetny stan zachowania.

W środku bogata wersja Revue 30 OF - z breguetowskim włosem, centralnym kamieniem w szatonie i krzywkową mikroregulacją zwaną z angielska cam disc regulator, albo z niemiecka (IMO dużo ciekawiej) Kurven-Reglage

Mechanizm w świetnym stanie, koperta bez zastrzeżeń, tarcza idealna (na fotce z drobinkami brudu - już tego nie ma). Wskazówki albo oryginał, albo bardzo dobrze dobrane, podobnie jak koronka - patrząc na stan całości obstawiam oryginały.

post-23302-0-59582000-1336684662_thumb.jpg

post-23302-0-98432100-1336684677_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny :) a ten Zenith którego mi identyfikowałeś przyszedł jak nowy :) dziadek wniebowzięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cholera zanim do tego doszedłem trochę czasu minęło, ustawił ja zegarmistrz ja jej nie ustawiałem gdyż zakupiłem ja z wyczerpaną baterią, ale ustawianie tego egzemplarza to fantazja, po wyciągnięciu koronki przeskakuje godzinowa o godzinę i nasypuje tez zmiana datownika, poprzez wciskanie przycisku w koronce przesuwa się wskazówkę minutową.

W moim przypadku było identycznie po zmanie baterii u zegarmistrza chciałem zobaczyć co i jak a tu mi się kręci godzinowa i o co tu chodzi?! Już myślałem ze jest uszkodzona ale udalem się spowrotem do zegarmistrza i mi wyjaśnił o co chodźi. Ale patrząc na ten quartz to trafia sekundami w swoje miejsca nie tak jak wspulczesne modele Omegi np. 300m

chronofil fajna ta kieszonka i ten polski akcent dodaje uroku.

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Atlantic wrócił z małego Spa :)

dokładniej to wymieniłem w nim jedynie szkiełko, doszedł pasek i kompletnie nic więcej nie mam zamiaru ruszać :)

 

atlanticm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wystarczy, wiecej nie zmieniaj


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetny :) a ten Zenith którego mi identyfikowałeś przyszedł jak nowy :) dziadek wniebowzięty :)

 

No to i ja się cieszę razem z szanownym Dziadkiem i dziękuję za dobre słowo pod adresem kieszonki :)

 

Pozazdrosciłem Wojtkowi i tez sprawiłem sobie precyzyjnego Jungansa:

 

post-23302-0-07321800-1336836098_thumb.jpg

 

post-23302-0-29806800-1336836128_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny :).

 

Jeszcze poluję na Biforę-Unimę.

 

Również z chronometrem. Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mo to ja wrzucę swoje nowości.

 

Wpadł mi dziś taki zestaw:

 

http://imageshack.us...mage00062x.jpg/

 

Ruhla (na chodzie)

 

http://imageshack.us...mage00063v.jpg/

 

http://imageshack.us...mage00064w.jpg/

 

 

 

 

Poljot (do roboty)

 

http://imageshack.us...mage00066c.jpg/

 

http://imageshack.us...mage00067j.jpg/

 

 

 

 

Tenor (na chodzie, szkiełko do zmiany jak widać)

 

http://imageshack.us...image00065.jpg/

 

http://imageshack.us...mage00069r.jpg/

 

 

 

 

W zestawie dostałem jeszcez Rolnixa, ale pozwolicie że zdjęcia daruję sobie tutaj i wrzucę od razu do odpowiedniego wątku :)

 

 

 

Edytowane przez Szajmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze..skoro mój zenith nikomu sie nie spodobał :huh: to może chociaż mój nowy hamilton...? :rolleyes:

 

84094913.jpg

 

24381348.jpg

 

27236614.jpg

 

cccwg.jpg

 

dddvf.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, od razu nie spodobał. Mnie się podoba, chociaż ja lubię każdy kształt koperty, pod warunkiem, że jest okrągły :)

A Hamiltonek też zacny, choć łza się w oku kręci, jak się wspomni, jakie ta firma robiła kiedyś werki...

 

Żeby nie pisać pustych postych pochwalę się swoim Benrusem od klubowego Kolegi.

Patek to nie jest, ale podoba mi się jego klimat i stan zachowania:

 

post-23302-0-95656800-1336942735_thumb.jpg

 

W środku BENRUS FE2D5, czyli po prostu ETA-2451

 

post-23302-0-57951300-1336942829_thumb.jpg

 

Całość opakowana w stalową wodoszczelną kopertę:

 

post-23302-0-79992700-1336942922_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze..skoro mój zenith nikomu sie nie spodobał :huh:

 

Zenith jest naprawdę ładny. Bardzo mi się podoba (lubię kwadratowe i prostokątne czasomierze). W dodatku automat. Dołożyć mu tylko ładny paseczek i będzie cudo!

Chętnie bym taki egzemplarz przygarnął :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę najnowszym nabytkiem:

 

eterna.jpg

 

Niestety fotka na szybko cyknięta komórką, ale jak złapię przyzwoity aparat i chwilę czasu to zaproszę do galerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, od razu nie spodobał. Mnie się podoba, chociaż ja lubię każdy kształt koperty, pod warunkiem, że jest okrągły :)

A Hamiltonek też zacny, choć łza się w oku kręci, jak się wspomni, jakie ta firma robiła kiedyś werki...

 

Żeby nie pisać pustych postych pochwalę się swoim Benrusem od klubowego Kolegi.

Patek to nie jest, ale podoba mi się jego klimat i stan zachowania:

 

post-23302-0-95656800-1336942735_thumb.jpg

 

W środku BENRUS FE2D5, czyli po prostu ETA-2451

 

post-23302-0-57951300-1336942829_thumb.jpg

 

Całość opakowana w stalową wodoszczelną kopertę:

 

post-23302-0-79992700-1336942922_thumb.jpg

 

 

A propos Benrusa,- czy ktoś z Sz. Kolegów wie,jaki to mechanizm tej firmy miał zmyślne urządzenie, które powodowało, że przy ustawianiu czasu jednocześnie następowała regulacja chodu zegarka?


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Benrusa,- czy ktoś z Sz. Kolegów wie,jaki to mechanizm tej firmy miał zmyślne urządzenie, które powodowało, że przy ustawianiu czasu jednocześnie następowała regulacja chodu zegarka?

 

A miał jakiś? Na jakiej zasadzie miałoby to pracować? Skąd mechanizm "wiedział", ze chodzi niedokładnie? Jeśli był taki patent, to też bardzo chętnie przeczytam


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogłem się oprzeć.... :

 

post-23302-0-65889100-1337375203_thumb.jpg

 

W środku tylko ETA 1080, ale na ładnym chodzie:

 

post-23302-0-17067700-1337375260_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sliczny titusik!

 

ja tez nie potrafiłem się oprzeć...

 

78046306.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładny nabytek tak myślałem że ją upolowałeś <_<


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcze dorzucę dzisiejszy nabytek..

 

1444088231.jpg

 

1444088232.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał jakiś? Na jakiej zasadzie miałoby to pracować? Skąd mechanizm "wiedział", ze chodzi niedokładnie? Jeśli był taki patent, to też bardzo chętnie przeczytam

 

Czytałem o tym zegarku i oglądałem foto owego Benrusa na jakimś chyba niemieckim portalu zegarkowym, a także próbowałem go kupić na eBay'u niestety kilka lat temu.

O ile dobrze pamiętam "patent" w uproszczeniu polegał na tym, że jeśli regulowałeś (wyrównywałeś) np. opóźnienie zegarka to jednocześnie miało miejsce nieznaczne przyspieszenie jego chodu. I podobnie (a właściwie odwrotnie) w przypadku cofania wskazówek.

Zastrzegam, ze czytałem o tym sporo lat temu, więc mogę coś niedokładnie pamiętać, skąd właśnie było moje pytanie.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym zegarku i oglądałem foto owego Benrusa na jakimś chyba niemieckim portalu zegarkowym, a także próbowałem go kupić na eBay'u niestety kilka lat temu.

O ile dobrze pamiętam "patent" w uproszczeniu polegał na tym, że jeśli regulowałeś (wyrównywałeś) np. opóźnienie zegarka to jednocześnie miało miejsce nieznaczne przyspieszenie jego chodu. I podobnie (a właściwie odwrotnie) w przypadku cofania wskazówek.

Zastrzegam, ze czytałem o tym sporo lat temu, więc mogę coś niedokładnie pamiętać, skąd właśnie było moje pytanie.

 

Hmm... Nie mogę sobie wyobrazic, jak miałoby to działać. Regulacji zasadniczo dokonuje sie przez zmianę długosci włosa lum momentu bezwładności balansu. Kombinacja z balansem raczej od razu odpada, więc pozostawałaby zmiana długości włosa przy przestawianiu zegarka. Ale to też mało realne, bo przecież musiałoby działać przy każdym przesuwaniu wskazówek, a to nie zawsze jest związane ze złym chodem...

Ciekawe, gdzie można to znaleźć, bo nawet nie wiem, jak szukać


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Tanio nie było, ale IMO warty jest :)

 

 

dsc00005zg.jpg

 

dsc00010hb.jpg

 

dsc00012kc.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, naprawdę piękny GS. Bardzo ciekawa koperta. Pewnie gapienie się na sekundnik grozi autohipnozą. ;)


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje bardzo ładny stan :blink:


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b. ladny, jak oceniesz tarczę? oryginał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.