Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xylog

tak, myślę, że nie był malowany. Indeksy wskazówki wykazują objawy starości, myślę, że gdyby go robili, to wypolerowali i je.

Ale pewnosci nie ma, bo na tarczy żadnych śladów wieku nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo! Na pewno takiego GSa będę mieć, tylko jeszcze nie wiem czy jasna czy ciemna tarcza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie do mnie dotarł dziś wieczorem. Szorowanie bransolety i polerowanie koperty już za mną. Jutro zegarmistrz i niebawem moja żona będzie mogła cieszyć się z klasycznej Omegi Dynamic. Zegarek chodzi, choć na razie bardzo wolno ;)

Data zmienia się jak należy. Trochę trzeba będzie dopieścić, ale będzie cacuszko :)

img0792xw.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xylog - fajny ten GS, ale przeciez to nie Atlantic :D

 

@Wasyl- tak, jak Ci na PW pisałem - dobry mąż z Ciebie. Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xylog - fajny ten GS, ale przeciez to nie Atlantic :D

 

@Wasyl- tak, jak Ci na PW pisałem - dobry mąż z Ciebie. Gratulacje :)

Bez przesady. po prostu nieco walnięty jestem ;)

Komplecik:

img2012052200213.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piękna parka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wasyl za to, że udało Ci się złowić taką sztukę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Wasyl za to, że udało Ci się złowić taką sztukę ;)

Dzięki Panowie,

nie było łatwo - damskie Dynamiki często są w fatalnym stanie wizualnym. Mój zegarmistrz aż się zdziwił, mówiąc, że Dynamików robi sporo, ale damskiego widzi pierwszy raz :D

Trochę pracy przed nim, na pewno jest zasyfiony, mógł też złapać wodę, ćwiertnik praktycznie nie istnieje - luzy na wskazówkach są duże. Pocieszam się, że werk jest dość popularny i nie będzie problemu z częściami zamiennymi jakby co.

Ale bardzo mnie cieszy ten zakup :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Omega. Ja swojej połowicy też wręczyłem jakiś czas temu Omegę ale niestety żałuję tego prezentu. Od czasu tego podarunku są z nią same problemy. Niestety czasem prezenty typu vintage nie są trafione :)


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna Omega. Ja swojej połowicy też wręczyłem jakiś czas temu Omegę ale niestety żałuję tego prezentu. Od czasu tego podarunku są z nią same problemy. Niestety czasem prezenty typu vintage nie są trafione :)

 

Problemy z omegą, czy Połowicą? ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Nie mogę sobie wyobrazic, jak miałoby to działać. Regulacji zasadniczo dokonuje sie przez zmianę długosci włosa lum momentu bezwładności balansu. Kombinacja z balansem raczej od razu odpada, więc pozostawałaby zmiana długości włosa przy przestawianiu zegarka. Ale to też mało realne, bo przecież musiałoby działać przy każdym przesuwaniu wskazówek, a to nie zawsze jest związane ze złym chodem...

Ciekawe, gdzie można to znaleźć, bo nawet nie wiem, jak szukać

 

Przyznam, że przed napisaniem swojego postu na ten temat próbowałem odszukać ten dośc długi post w którymś z portali zegarkowych nt. owego mechanizmu. Dowiedziałem się o jego istnieniu z linku do jego opisu zamieszczonego w opisie aukcji takiego zegarka na eBay,u, którą niestety przegrałem.

Co do regulacji to właśnie OIDP polegała ona na nieznacznym zmienianiu długości włosa przy przestawianiu wskazówek.

Wbrew temu co piszesz czysto teoretycznie MZ ma to jakiś sens, bo w zasadzie, przy normalnej eksploatacji zegarka raczej rzadko przestawia się wskazówki poza koniecznością regulacji zegarka, pomijając podróże po różnych strefach czasowych i zmianę czasu z letniego na zimowy, ale w czasie gdy ten zegarek produkowano w USA chyba takich zmian nie było.

Jednakże najwidoczniej ten mechanizm nie okazał się praktyczny, bo wynalazek, jak wiele mu podobnych, zniknął z rynku.

W każdym razie ciekawostka i zdaje się wielu z posiadaczy tych Benrusów może nawet nie wiedzieć, ze mają taka ciekawostkę;- stąd moje pytanie o model, żebym wiedział czego szukać.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak coś nt. samoregulacji znalazłem- wprawdzie nie odnośnik do konkretnego Benrusa, ale opis takiego opatentowanego samoregulujacego mechanizmu:

http://museum.nist.gov/exhibits/rabinow/exhibits/clocks.html


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację - było coś takiego. Jak to miało działać w dalszym ciągu nie bardzo sobie moge uzmysłowic, ale ponoć działało.

Wygrzebane obrazki:

 

post-23302-0-53609800-1337817429_thumb.jpg

 

post-23302-0-71473000-1337817456_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj werk tego zegarka, ale to chyba jakaś pomyłka... Ten samoregulujący był prawdopodobnie oznaczony ER13 i miał naciąg ręczny

 

post-23302-0-27728000-1337817637_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tutaj werk tego zegarka, ale to chyba jakaś pomyłka... Ten samoregulujący był prawdopodobnie oznaczony ER13 i miał naciąg ręczny

 

 

Ale na tarczy tego zegarka jest napisane, że samoregulujący z naciągiem automatycznym.

 

post-23302-0-94287100-1337817529_thumb.jpg

 

A więc nie jest to pomyłka, zasada działania mechanizmu samoregulacji ukazana jest na poniższym zdjęciu:

 

sep11140kq05.jpg

 

Widoczny na zdjęciu zębnik obraca zębaty wycinek koła, przez co obraca się przymocowany do niego zamek włosa. Kątowe położenie zamka włosa uzależnione jest od stopnia naciągnięcia sprężyny w bębnie. Regulacja działa w pełni automatycznie.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na tarczy tego zegarka jest napisane, że samoregulujący z naciągiem automatycznym.

A więc nie jest to pomyłka, zasada działania mechanizmu samoregulacji ukazana jest na poniższym zdjęciu:

...........

Widoczny na zdjęciu zębnik obraca zębaty wycinek koła, przez co obraca się przymocowany do niego zamek włosa. Kątowe położenie zamka włosa uzależnione jest od stopnia naciągnięcia sprężyny w bębnie. Regulacja działa w pełni automatycznie.

 

Tak, tez widziałem fotkę, którą zamiesciłeś, ale nie mam pojecia, co napedzało ten zębnik.

Wynika z tego, ze przynajmniej dwa werki były wyposażone w system samoregulacji. Ciekawe, jak to sie sprawdzało, bo raczej sie nie przyjęło...


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tez widziałem fotkę, którą zamiesciłeś, ale nie mam pojecia, co napedzało ten zębnik.

Wynika z tego, ze przynajmniej dwa werki były wyposażone w system samoregulacji. Ciekawe, jak to sie sprawdzało, bo raczej sie nie przyjęło...

 

Ja też wcześniej nie wiedziałem o takim mechanizmie.

 

Zębnik może być obracany na takiej samej zasadzie jak wskaźnik rezerwy chodu, kąt obrotu jest uzależniony od napięcia sprężyny. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wcześniej nie wiedziałem o takim mechanizmie.

 

Zębnik może być obracany na takiej samej zasadzie jak wskaźnik rezerwy chodu, kąt obrotu jest uzależniony od napięcia sprężyny. Ale to tylko moje przypuszczenia.

 

To miało działać przy korygowaniu nastawy. Jesli przestawiało sie wskazówki do przodu, to zegarek miał sie podregulować na przyspieszenie, a jesli do tyłu - miał opóźnić. Podobno nie działało, jesli przestawienie było wieksze (np zmiana strefy czasowej). Troche to magicznie brzmi, ale na pewno wynikł ciekawy temat


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do nowych nabytków, to odkupiłem od Kolegi z Klubu pewną 55-latkę.

 

Na buzi wygląda tak:

 

post-23302-0-26680000-1337895290_thumb.jpg

 

Z profilu:

 

post-23302-0-75575000-1337895353_thumb.jpg

 

Dupcia:

 

post-23302-0-44906400-1337895404_thumb.jpg

 

No i serduszko:

 

post-23302-0-94699700-1337895460_thumb.jpg

 

Lubię dojrzałe, a ta moim zdaniem wygląda całkiem ponętnie ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miało działać przy korygowaniu nastawy. Jesli przestawiało sie wskazówki do przodu, to zegarek miał sie podregulować na przyspieszenie, a jesli do tyłu - miał opóźnić. Podobno nie działało, jesli przestawienie było wieksze (np zmiana strefy czasowej). Troche to magicznie brzmi, ale na pewno wynikł ciekawy temat

 

Również czytałem ten opis z postu #1737.

Ale moje wyjaśnienie bardziej mi się podoba.

 

Wygląda na to, że rozwiązać zagadkę mógłby tylko Roland Ranfft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta koni! (kiedyś taką kupię :)).

 

A u mnie kolejna pomarańczowa strzała. Tym razem genevka cal. 601 .

 

Ful oryginał - bransa też (nawet nie polerowana i tak chyba pozostanie).

 

Zdjęcia jeszcze ciepłe zaraz po rozpakowaniu.

 

Pozdrawiam!

post-34994-0-88133500-1337951924_thumb.jpg

post-34994-0-50740400-1337951934_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję, koperta super, tarcza musi mieć swojego amatora, jak to mawiają :)

to ta z allegro? obserwowałem ją... jaką cenę utargowałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ta ubiłem tylko 80 zeta , ale jak przyszła to stwierdziłem , że było warto , bo leży jak ulał. ( Gość bardzo rzeczowy ).

 

Koperta nie jest idealna bo ma sporo rysek , ale tak ma być ;).

 

To nie jest nowy zegarek , więc też nie będę polerował ( z reguły tego nie robię) . Smarowanko i na rękę! :)

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć tych Omeg

Też sobie kiedyś kupię (mam nadzieję) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.