Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm to FHF 969

wp000054v.jpg

 

Przy okazji, jak wyjąc mechanizm, wiem że jakiś guzik trzeba nacisnąć żeby koronka wyleciała ? Proszę dokładnie opisać ;)

Edytowane przez Kolak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje widzę, że dorwałeś egzemplarz w bardzo dobrym stanie, bardzo ciekawa tarcza i stal w rewelacyjnym stanie jeszcze chyba nigdy nie była polerowana,no no postarałeś się ;) Dla mnie jedyny minus to fakt że paseczka to mu nie założysz ale .............. tych zegarków jest tyle, że jak będziesz chciał pasek to zmienisz zegarek nie ????? B)

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietny tissocik - gratuluje!

 

u mnie pojawił się zenicik nr9 - Xylog i Stary dziękuje za pomoc! Mechanizm piękny i czysty jak łza:) szkło do wymiany jak mój zegarmistrz wróci z urlopu

 

img1751k.jpg

 

img1749uz.jpg

 

img1754ej.jpg

 

img1753sp.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten zenek , tylko ktoś za mocno ją pozmywał.( Tą tarczę)

 

Taka była czy sam to uczyniłeś ;).

 

Pytam z ciekawości bo zenita jeszcze nie próbowałem myć.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam takich umiejętności . Robił to jeden z forumowych kolegów . :) a przed tym tarczy nie było prawie widać spod zielonego nalotu


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Piotrek, to był zielony OGR widziałem go przed myciem. Sam pierwszy raz myłem Zenitha ale pęknięcia szybki zbyt wiele wilgoci mu podarowały więc to i tak cud, że tak się skończyła ta przygoda i w zasadzie z nowym szkiełkiem nie trzeba restaurować tarczy. Piotrek ma fotki przed i po zabiegu może się podzieli z zainteresowanymi w dziale renowacji tarcz ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to wygląda jakby ktoś tą tarczę pomalował na czarno i logo z resztą też :P


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym , wiadomo za przyczyną czyjego opracowania ;), jest pierwsza trzydziestka. Szerokość koperty 33,5 mm.

 

Tarcza ładnie równo sciemniała , więc jej nie będę ruszał. ( taki trochę militarny klimat dry.gif)

 

Stalowa koperta do polerki , szkło do wymiany no i oczywiście czyszczenie i smarowanie. Oczywiście pasiorek.

 

Mechanizm w ładnym stanie.

 

I tu mam pytanie - ma ktoś może na zbyciu oryginalną śrubkę mocowania mechanizmu na zbyciu?

 

Jedna jest oryginalna -sfazowana a druga niestety nie.

 

 

Pozdrawiam wszystkich :)

post-34994-0-31037000-1347207726_thumb.jpg

post-34994-0-77982100-1347207731_thumb.jpg

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ślicznota... piękno w prostocie, bardzo ładna koperta. Gratki!

 

śruba fakt nie bardzo - wygląda jak blachowkręt :D

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, Wojtku. Ładniutka jest :)

Oryginalna śrubka? To chyba może być trudniej znaleźć, niż całą omegę ;) Myślę, że zegarmistrz bez problemu wygrzebie cos, co od oryginału nie będzie sie różnić. Od biedy bez większego problemu można tę sfazować i wypolerować.

 

A przy okazji pochwalę się i ja - taki Longines się trafił, rocznik ca 1906. Trochę go ogarnąłem, bo brudas był. Za to serce ma jak dzwon - wyjątkowo pięknie cyka :)

 

post-23302-0-91989600-1347222830_thumb.jpg

 

post-23302-0-73592600-1347222860_thumb.jpg

 

post-23302-0-15631800-1347222886_thumb.jpg

 

post-23302-0-67472400-1347222909_thumb.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpadło mi parę zegareczków dziś do kolekcji dzisiaj i tutaj wrzucam dzisiaj pierwszy z nich - Certina Blue Ribon z ładnym pudełeczkiem w bardzo fajnym stanie

 

img1926b.jpg

 

img1925li.jpg

 

img1927ca.jpg

 

img1911q.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetna omesia maze - gratulacje!

 

a ja ze swojej strony dziś dorzucę alpinke standard

 

img1933a.jpg

 

z siostrzyczką..

 

img1935op.jpg

 

img1945w.jpg

 

img1946uz.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Longines :)

 

Jak mawiają "co w rodzinie, to nie zginie". Ogólnie szukałem dla siebie jakiegoś Worldmastera, ale jakoś tak nie mogłem natrafic na coś, co by mnie zadowoliło. Jakie było moje zdziwienie, jak w trakcie rozmowy z bratem mojego Taty okazało się, że zbierał kiedyś kieszonki(zostawił sobie kilka w tym jedną sprzed 1900r.) i tak przeglądając szufladę zobaczyłem jego i mówie : "Jaaa, szukam takiego, dlaczego Wujek go nie nosi?" Na co odpowiedział, że czasem się zatrzymuje nie wiadomo dla czego, po czym dał mi go w prezencie :)

 

 

Mechanizm chyba nie jest jakiś wyszukany czyż nie? Napewno przyda mu się zmiana paska, bo jest jeszcze oryginalny, ale te rysę na szkiełku mu chyba pozostawię, bo dodaje mu uroku.

post-42097-0-21929900-1347635885_thumb.jpg

post-42097-0-51849800-1347635906_thumb.jpg

Edytowane przez Mysterious

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny Longines :)

 

Jak mawiają "co w rodzinie, to nie zginie". Ogólnie szukałem dla siebie jakiegoś Worldmastera, ale jakoś tak nie mogłem natrafic na coś, co by mnie zadowoliło. Jakie było moje zdziwienie, jak w trakcie rozmowy z bratem mojego Taty okazało się, że zbierał kiedyś kieszonki(zostawił sobie kilka w tym jedną sprzed 1900r.) i tak przeglądając szufladę zobaczyłem jego i mówie : "Jaaa, szukam takiego, dlaczego Wujek go nie nosi?" Na co odpowiedział, że czasem się zatrzymuje nie wiadomo dla czego, po czym dał mi go w prezencie :)

 

Skoro zegarek leżał długo w szufladzie to należy zanieść go do zegarmistrza w celu oczyszczenia i nasmarowania, tym bardziej że mechanizm woła już o pomoc (tj. staje)!

Nie stracisz zapewne majatku, bo mechanizm istotnie jest prosty i z konserwacja fachowiec nie powinien mieć najmniejszego kłopotu, a eksploatacja zegarka bez niej może go zniszczyć.

 

 

Mechanizm chyba nie jest jakiś wyszukany czyż nie? Napewno przyda mu się zmiana paska, bo jest jeszcze oryginalny, ale te rysę na szkiełku mu chyba pozostawię, bo dodaje mu uroku.

Twój post potwierdza stare powiedzenie, że "de gustibus non disputandum est" ;-) - ja nigdy nie wpadłbym na to, że rysa na szkiełku zegarka dodaje uroku 8-)

Gdybyś jednak zmienił zdanie to 10-15 min z papierem ściernym klasy 1000, a potem 2000, zakończone odrobiną pasty do zębów z łatwością usuwa taki "urok"!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zegarek leżał długo w szufladzie to należy zanieść go do zegarmistrza w celu oczyszczenia i nasmarowania, tym bardziej że mechanizm woła już o pomoc (tj. staje)!

Nie stracisz zapewne majatku, bo mechanizm istotnie jest prosty i z konserwacja fachowiec nie powinien mieć najmniejszego kłopotu, a eksploatacja zegarka bez niej może go zniszczyć.

 

Napewno w najbliższym czasie, tj. na początku przyszłego tygodnia tego dokonam, gdyż i tak muszę parę innych sztuk zanieść.

 

Twój post potwierdza stare powiedzenie, że "de gustibus non disputandum est" ;-) - ja nigdy nie wpadłbym na to, że rysa na szkiełku zegarka dodaje uroku 8-)

Gdybyś jednak zmienił zdanie to 10-15 min z papierem ściernym klasy 1000, a potem 2000, zakończone odrobiną pasty do zębów z łatwością usuwa taki "urok"!

 

No bo, no ee.. bo taki wintydż wtedy jest. Heh :lol:

 

Też coś z tym zrobie, bo przy wyczyszczonej kopercie i nowym pachu będzie wyglądał conajmniej dziwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek lata 70 na mechanizmie FHF , fajnie zachowany. Smarowanie100-150Pln, nowe szkielko 15pln:) niech się nosi!


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parami prezentują się jeszcze lepiej :)

 

W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak zaprezentować moje ostatnie nabytki na manufaktury zenitha B)

 

img1953f.jpg

 

img1940a.jpg

 

img1938y.jpg

 

img1959bo.jpg

 

a tu z całą rodzinka...

 

img1971b.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie 100-150Pln..

 

 

Ile????

Gdzie tyle kroją? :blink:

Jeżeli nic nie trzeba wymieniać, to 60-80zł jest ceną odpowiednią za przegląd i konserwację tak prostego zegarka.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.