Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ się Koleżeństwo rozbrykało! Jakiś szał zakupów, choć do świąt jeszcze daleko :) Omegi, lonżiny, alpiny, zenithy... Hoho, żeby nikogo zbytnio nie wyrózniać i nikogo też nie pominąć to ogólne gratulacje :) Piękne nabytki - niech dobrze cykają!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym coś, ale nie wiem czy wypada :P może to zostać źle odebrane, ale zaryzykuje ;):rolleyes:

 

Kolega zawsze powtarzał, nawet jak frytki w McDonaldzie kupowaliśmy:

 

Niech bida patrzy, jak żyje bogatszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegareczek lata 70 na mechanizmie FHF , fajnie zachowany. Smarowanie100-150Pln, nowe szkielko 15pln:) niech się nosi!

 

 

Czyli wszędzie już dotarła "moda" na zawyżanie cen usług,- niedawno cenę za konserwację takiego prostego (bez automatu) mechanizmu mozna było utargowac do 50 zł, że juz nie wspomnę, iż szkiełko w hurtowni kosztuje ...0,90 do 1,50 zł.

To zreszta nic w porównaniu z teleskopami,- kosztuje ten drobiazg najczesciej 5 gr, u "mistrza" wymiana 8-12 zł....

 

Warto nauczyc się takich prościutkich czynnosci obsługowych jak np własnie wymiana teleskopów, szkiełka ( i jego polerowanie) itp,- mała rzecz, a jak cieszy no i, jak widać, znaczna oszczędność. A fachowcom pozostawić czynności wymagające wiedzy i wprawy.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku nie pozostaje mi nic innego jak zaprezentować moje ostatnie nabytki na manufaktury zenitha B)

 

Piękna kolekcja!!

Widzę, ze Sz. Kolega podziela moje zamiłowanie do i uznanie dla jakosci Zenitów,- to firma, która obok Eterny budzi moją, starego inzyniera, sympatię.

Przy okazji,- moze ktoś ma na zbyciu sam werk Zenita (z tarczą) z ręcznym naciągiem , najlepiej z rodziny 27xx, ale nie wyłącznie,- takim 135 też nie pogardzę;-))


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-48316-0-59672700-1347665759_thumb.jpg]Nie chwalicie za Longinesa ;) to moze ten wam sie spodoba......post-48316-0-17996500-1347665479_thumb.jpg Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszędzie już dotarła "moda" na zawyżanie cen usług,- niedawno cenę za konserwację takiego prostego (bez automatu) mechanizmu mozna było utargowac do 50 zł, że juz nie wspomnę, iż szkiełko w hurtowni kosztuje ...0,90 do 1,50 zł.

To zreszta nic w porównaniu z teleskopami,- kosztuje ten drobiazg najczesciej 5 gr, u "mistrza" wymiana 8-12 zł....

 

Warto nauczyc się takich prościutkich czynnosci obsługowych jak np własnie wymiana teleskopów, szkiełka ( i jego polerowanie) itp,- mała rzecz, a jak cieszy no i, jak widać, znaczna oszczędność. A fachowcom pozostawić czynności wymagające wiedzy i wprawy.

 

Masz rację. Zrobiła się "moda", powraca się do starych wyrobów, których serwisowanie wymaga pewnych umiejętności, a co za tym idzie - skoro jest duże zapotrzebowanie, to się wykorzystuje okazję.

 

Sam zacząłem wymieniać teleskopy i paski, bo gdybym za każdym razem miał za to płacić to -> :blink: pewnie spora sumka na zegarek by się uzbierała.

 

Jednak polerowanie szkła to już troszkę więcej roboty i warto to przećwiczyć na jakimś "trupku", ale i w tym można dojśc do wprawy, jak się chce. Ja widzę już światełko w tunelu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Artur za docenienie !

Breitling sorry że nie wkleiłem razem z Blue Ribbon z poprzedniej stronki... fakt parami wyglądały by ładniej :)

 

Powiedziałbym coś, ale nie wiem czy wypada :P może to zostać źle odebrane, ale zaryzykuje ;):rolleyes:

 

Kolega zawsze powtarzał, nawet jak frytki w McDonaldzie kupowaliśmy:

Niech bida patrzy, jak żyje bogatszy :D

 

a to keczupik jeszcze... :D

 

ala tutaj przyznam wkraczam na nieznane wody - pojęcia nie mam co to za mechanizm i z jakich lat jest ta certinka. Stan zachowania śliczny.

 

 

 

img1985f.jpg

 

img1986rj.jpg

 

img1992e.jpg

 

img1989tt.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Piter, a ta Certinka to nie jest czasem malowana? Bo jak widzę zamalowane ścianki indeksów to mi się światełko zapala ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d(...)

 

ala tutaj przyznam wkraczam na nieznane wody - pojęcia nie mam co to za mechanizm i z jakich lat jest ta certinka. Stan zachowania śliczny.

 

 

 

 

img1989tt.jpg

 

 

 

Tego problemu zupełnie nie rozumiem! - wszak na dołączonym nie gdzie indziej jak w Twoim poscie wyżej widocznym zdjęciu mechanizmu "jak byk" widać wypisany czytelnie jego model, tj."28-10". Jest to mechanizm własnej konstrukcji Certiny z lat 60, cieszący się OIDW dobrą opinią solidnego i niezawodnego


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piter, a ta Certinka to nie jest czasem malowana? Bo jak widzę zamalowane ścianki indeksów to mi się światełko zapala ...

Jacek

Takie były moje podejrzenia na poczatku ale szkło było stare i żółte - wymienilem i przy okazji popatrzylem na tarcze. Nie jest malowana - indeksy czyste, identyczne ze zdjeciami podobnych zegareczkow z sieci, luma lekko sciemniala . Kupiłem ja z Alpina i kilkoma zlomkami tam gdzie zwykle :) po prostu piękny stan, choć certina nie bardzo pasuje do moich zbiorów .....

 

PG -dzięki - chodziło mi właśnie o opinie na temat tego mechanizmu - nie widziałem jak się sprawuje a cal oczywiście widziałem

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie taka omesia.

 

 

33,5 mm ale daje radę.

 

Cal. 520 - jak wyczytałem w necie wyprodukowano go tylko 40 000 sztuk ??? Zaprojektowany dla omegi przez niejakiego pana Georges'a Favre ? ( nie wiem czy tak to się pisze :blink: )

 

Na pewno unikalna tarcza w paski :rolleyes: . Dekielek opisany w tysiącu językach :P.

 

Bardzo ciekawy łocz.

 

Pozdrawiam

 

post-34994-0-10290600-1347898842_thumb.jpg

post-34994-0-92215200-1347898853_thumb.jpg

post-34994-0-88958800-1347898861_thumb.jpg

post-34994-0-72991300-1347898873_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza ten opis we wszystkich językach świata? O co chodzi z fit washer in back?

 

Dokładnie to co: Dichtung im Boden einsetzen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to aby umieścić uszczelkę w dekielku :blink:, której oczywiście nie ma .

 

Ale tak mie się zdaje :).

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to aby umieścić uszczelkę w dekielku :blink:, której oczywiście nie ma .

 

Ale tak mie się zdaje :).

 

Na pewno warto odpowiednią wymiarami dobrać do dekielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta omega. Ciekawa tarcza i rzeczywiście nie często spotykany werk. Gratulejszyn, Wojtku :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Arturze. "Idę" w manualne omegi.

 

Może wkrótce dołączy jeszczem jedna. Ale puki co sza B) .

 

Jak dojdzie do skutku to oczywiście się pochwalę . Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadł mi taki oto zegarek. Firma Laco?, mechanizm na 17 kamieniach, ma wybite D 605. Koperta napewno jest złocona, chociaż pomimo kilku rysek i małych wgłębień nie widać przetarć i ma nadal odcień złota(czyżby cała była ze złota?) Czy ktoś powie mi coś więcej o tym zegarku :)

post-42097-0-63311000-1348054699_thumb.jpg

post-42097-0-56307500-1348054709_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"69 :)

 

post-42977-0-35799600-1348004886_thumb.jpg

 

post-42977-0-42619300-1348004995_thumb.jpg

fajnie ze mechanizm pokazales, byłem ciekaw co siedzi w środku, niezle utrzymana gratulacje !


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle utrzymana pasówka (tak na pirwszy rzut oka).

 

Pokaż kotku co masz w środku! :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj towarzystwo staruszków zaszczyciła taka oto Omeszka Dynamic:

p9221453.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sliczna omesia gratki! nie widziałem podobej z takimi wskazówkami chyba...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.