Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

poniewaz ten zegarek z Heuerem ma wspólny tylko napis na tarczy :rolleyes:

 

to Aquastar Regate, który był na niektórych rynkach sprzedawany przez Heuera - stąd logo Heuer na dole tarczy. Chwilę poźniej Heuer opracował własne Reagty, które korzystały z Lemanii, a nie Felsy jak w przypadku Aquastara.

 

Oczywiście Aquastar była osobną firmą ;) , której produkty moim zdaniem znacznie odstawały od produktów Heuera ^_^


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemniej jednak bardzo fajny zegarek a przez fakt stosunkowo krótkiej produkcji - jeszcze fajniejszy. Nie rozumiem tylko czemu mając do dyspozycji całe koło zrobili odliczanie tylko pięciu minut. W regatach odlicza się piętnaście minut. I późniejsze Heuerowe Regatty tak chyba miały a na pewno tak miał Skipper na przerobionym cal 15.

Gratuluję zegarka

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniewaz ten zegarek z Heuerem ma wspólny tylko napis na tarczy :rolleyes:

 

to Aquastar Regate, który był na niektórych rynkach sprzedawany przez Heuera - stąd logo Heuer na dole tarczy. Chwilę poźniej Heuer opracował własne Reagty, które korzystały z Lemanii, a nie Felsy jak w przypadku Aquastara.

 

Oczywiście Aquastar była osobną firmą ;) , której produkty moim zdaniem znacznie odstawały od produktów Heuera ^_^

 

Zasadniczo to co napisałeś to rzadne odkrycie, bo dokładnie to samo pisze na stronie do której podałem link :)

 

HEUER był dystrybutorem zegarków firmy Aquastar - które nota bene są wysokiej klasy czaomierzami sportowymi a sama firma ma kilka patentów i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego - "HEUER swoje" pierwsze Regatty pod własnym logo wypuścił około roku 1976 i te zegarki także niewiele miały wspólnego z wyrobem 100% HEUER'owym jeśli mamy być tacy dokładni, gdyż posiadały kalibry Lemani...a samo odmierzanie czasu w formie znikających dysków jest opatentowane właśnie przez firmę Aquastar...

 

Tak czy siak...zegarek, który zaprezentowałem uważam za bardzo ciekawy i czy w nazwie damy HEUER Aquastar czy AQUASTAR Heuer nie ma większego znaczenia... wydaje mi się, że bardziej liczy się tu stan zegarka i to że nie są to czasomierze powszechnie spotykane...bardzo się cieszę, że udało mi się poszrzyć moją kolekcję o ten egzemplarz i uwierzcie mi, że na żywo robi naprawdę rewelacyjne wrażenie...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajnie poznać, nową, dość nietypową komplikację. Widziałem gdzieś takie "kółka", ale nie wiedziałem z czym to się je. Ale już wiem ;)

 

Dzięki i podziwiam nabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydobyty prawie ze "śmietnika", pokażę ponownie po pobycie w "spa"

post-57210-0-36251200-1357766120_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to co napisałeś to rzadne odkrycie, bo dokładnie to samo pisze na stronie do której podałem link :)

 

jeśli byłeś świadomy tej historii to dlaczego napisałeś, że to Heuer Aquastar?

 

HEUER był dystrybutorem zegarków firmy Aquastar - które nota bene są wysokiej klasy czaomierzami sportowymi a sama firma ma kilka patentów i działa nieprzerwanie do dnia dzisiejszego - "HEUER swoje" pierwsze Regatty pod własnym logo wypuścił około roku 1976 i te zegarki także niewiele miały wspólnego z wyrobem 100% HEUER'owym jeśli mamy być tacy dokładni, gdyż posiadały kalibry Lemani...a samo odmierzanie czasu w formie znikających dysków jest opatentowane właśnie przez firmę Aquastar...

 

wydaje mi się, że źle mnie zrozumiałeś - nie twierdzę, że marka Aquastar wypadła krowie spod ogonka. Twierdzę, że daleko im do Heuera.

tak, Regaty Heuera były na Lemanii, a nie na Felsie, co napisałem w poście, który cytujesz.

 

będąc dokładnym to żaden Heuer nie jest 100%, ponieważ Heuer nie posiadał manufakturowych mechanizmów :)

 

Tak czy siak...zegarek, który zaprezentowałem uważam za bardzo ciekawy i czy w nazwie damy HEUER Aquastar czy AQUASTAR Heuer nie ma większego znaczenia... wydaje mi się, że bardziej liczy się tu stan zegarka i to że nie są to czasomierze powszechnie spotykane...bardzo się cieszę, że udało mi się poszrzyć moją kolekcję o ten egzemplarz i uwierzcie mi, że na żywo robi naprawdę rewelacyjne wrażenie...

 

pozdrawiam

 

Wydaje mi się, że nazwa i pochodzenie zegarka ma znaczenie :) Aquastar to naprawdę solidne i ciekawe zegareczki. Smaczku dodaje historia, że były dystrybuowane przez Heuera. Nawiasem to na Aquastarach można spotkac także loga innych producentów, nie tylko Heuera ;)

 

Niech się nosi :)


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc sprostowanie: AQUASTAR Regate dystrybuowany przez firmę Heuer :)

 

(swoją drogą myślę, że Heuer nie umieściłby swojego logo na produkcie, który uważałby za gorszy od swoich wyrobów;) )

 

zegarek nosi się świetnie...jest zdecydowanie trudno dostępny i sprawia wiele radości - w gruncie rzeczy to o to przecież chodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba, że Heuer miałby w tym jakiś interes - np. zastosowanie patentu Aquastara w swoich zegarkach ;)

 

osobiście poluję od dłuższegi czasu na Aquastara - mi tez się podobają :wub:


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów w Nowym Roku i życzę szczęścia. Jeszcze w zeszłym roku nabyłem taką Felce. Urzekło mnie szkiełko które jest koloru żółtego i bardzo płaskie co widać na foto . Werk AS 1187. Niestety nic nie wiem o tej firmie i nic nie znalazłem .

post-48480-0-38579000-1358007903_thumb.jpg

post-48480-0-91062500-1358007955_thumb.jpg

post-48480-0-57648200-1358008226.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to raczej nie szkło a celuloid który się tak właśnie odbarwia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie szkiełko , a czy posiadacze Delban bądź Atlantików mówią bądź piszą pleksi czy szkiełko? Mam także Avie na AS 1194 i szkiełko także jest żółte. Co dodaje według mnie uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może TO ułatwi poszukiwania.

 

Zegarki Felca spotyka sie stosunkowo często, ale o wytwórcy ja też nic nie wiem.

W kazdym razie robili zegarki popularnej klasy


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość popularnych zegarków z tego okresu była z celuloidem a tez i często zegarmistrze dorabiali sami ,dlatego jest takie płaskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość popularnych zegarków z tego okresu była z celuloidem a tez i często zegarmistrze dorabiali sami ,dlatego jest takie płaskie.

Ale czy to nie wygląda pięknie . Można by rzec Aerodynamicznie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może TO ułatwi poszukiwania.

 

Zegarki Felca spotyka sie stosunkowo często, ale o wytwórcy ja też nic nie wiem.

W kazdym razie robili zegarki popularnej klasy

Dziękuje za link , tez go znalazłem i nic wiecej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za link , tez go znalazłem i nic wiecej .

 

W dyskusji poniżej jest trochę. Trzeba przeczytać trochę w dół.

http://www.classicwa...html?1157362536

 

A tutaj jest obecna firma, i oś czasu historii:

http://www.titoni.ch/en/titoni/history/history/1919.html

Edytowane przez mustrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po serwisie:

 

dsc09082c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

Cos pięknego.... Niech teraz Xylog pokaże swojego dla porownania


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wyszlo Zbyszku! Gratulacje.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach piękna sztuka i choć od pewnego czasu nie mam się czym pochwalić to aż w oko kuje .Gratulacje Zbyszku niezły egzemplarz!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błonie z Błonia. Spróbuję umyć trochę tarczę, dopolerować lub pochromować kopertę i pokażę po powrocie werku od zegarmistrza.

post-57210-0-71803300-1358198514_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie drogą kupna i nieco przez pomyłkę nabyłem coś takiego:

 

0b865f2673db488cmed.jpg

 

228d025d24768bb1med.jpg

 

a284aad57aa35421med.jpg

 

9e2fa053851355fcmed.jpg

 

Niby nie bardzo stare, mechanizm też taki sobie, ale te trzy gwiazdy cholernie mi się spodobały...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny nabytek i te trzy gwiazdki cieszą oko. Jakiś czas temu też przez przypadek zanabyłem jego koleżkę ;)

post-46446-0-37015900-1358282825.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.