Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

img1526y.jpg

 

Zegarek rewelacyjny, cholernie mi się podoba - tylko takie pytanie mam (pewnie niezbyt trafione), czy ta koronka ma tak "odstawać" i czy to nie przeszkadza w użytkowaniu zegarka?

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Musi jednak przejść przegląd i kosmetykę.. nie wiem czy nie trzeba wymienić szkiełka czy tylko polerka wystaarczy, poza tym mam problem z mechanizmem. Po wyciągnięciu koronki mogę przestawiać date-bardzo lekko jednak wskazówki się nie przestawiją. Zegarek po nakręceniu działa normalnie,

A próbowałeś wyciągnąć koronkę do drugiej pozycji ?

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem i czekałem, aż dziś dotarł... Pierwszy ZENITH ;)

Pierwsza odsłona ;) /TURLER -czy ktoś może to rozwinąć??/

 

 

zenithturlerpc2572autom.jpg

 

zenithturlerpc2572autom.jpg

 

zenithturlerpc2572autom.jpg

 

Musi jednak przejść przegląd i kosmetykę.. nie wiem czy nie trzeba wymienić szkiełka czy tylko polerka wystaarczy, poza tym mam problem z mechanizmem. Po wyciągnięciu koronki mogę przestawiać date-bardzo lekko jednak wskazówki się nie przestawiją. Zegarek po nakręceniu działa normalnie,

Niczego sobie Zenith fajowy. Na fotkach szkiełko wygląda nienajgorzej to może polerka wystarczy ale nie mnie to oceniać. Gratuluje nabytku niech się sprawuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek rewelacyjny, cholernie mi się podoba - tylko takie pytanie mam (pewnie niezbyt trafione), czy ta koronka ma tak "odstawać" i czy to nie przeszkadza w użytkowaniu zegarka?

Na zdjęciach tego zegarka w sieci koronka odstaje, choć nie tak bardzo. Zakładam, że gdzieś wieki temu wałek się ułamał i został wymieniony, tylko zegarmistrz nie zadał sobie trudu, żeby go dobrze zmierzyć i odpowiednio skrócić. Ten mały defekt zostanie już niebawem usunięty wraz z resztą brudu, rys i starych smarów. A wtedy zrobię mu ładne fotki :)

Pozdrawiam


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyciągnąć koronkę do drugiej pozycji ?

 

Wyciąga się delikatnie jakby bardzo luźno do pozycji w której gdy kręcę data się rusza lecz nie przekręca skacze, po lekkim odciągnieciu koronki bardziej przestawiam tylko datę. Wskazówki stoją. leżał 10h od trzymania w ręku i bez nakręcania dalej śmiga ;) martwi mnie że ta koronka tak luźno się wysuwa.

 

Szkiełko spróbuje spolerować, na początek.

 

Koledzy a ten TURLER - ma to jakieś znaczenie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę strachu było, czy ktoś go po drodze nie ukradnie bo zwykłą pocztą lotniczą nadciągał a tu ku mojemu ogromnemu zdziwieniu czekał dziś na mnie grzecznie w skrzynce pocztowej.

Na razie tylko go odsyfiłem z ponad cztedziestoletniego brudu, wstępnie przepolerowałem szkiełko, założyłem jakiś pasek zamiast obrzydliwego uniwersalnego mesha i zanim pójdzie na dopieszczanie i regularne spa - kilka fotek na szybko:

img1527oy.jpg

 

img1526y.jpg

 

img1525yl.jpg

 

img1524za.jpg

 

Hamilton chrono-matic, we środku kultowy cal. 11, taki jak w starym Monaco. Więcej o tym ciekawym mechanizmie możecie przeczytać tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/58125-automatyczne-chronografy-jak-to-z-nimi-bylo/#entry635658

Pozdrawiam,

 

I super, dobre trafienie - cieszę sie ze dotarł tak szybko bo na longina będzie trzeba poczekać ..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ten TURLER - ma to jakieś znaczenie???

 

Ma i nie ma :) zależy jak na to spojrzeć...

 

"Türler" nie jest nazwą modelu, jest to nazwa jednego z najlepszych i prestiżowych - w tamtych czasach - zakładu jubilerskiego mieszczącego się w Zurichu...w którym to Twój zegarek został sprzedany między 1975 a 1978 i można by rzec Jubiler - podpisał się na nim. Podobnie postępowali np. Meister czy Tiffany.

 

Znaczący jubilerzy umieszczali na tarczach drogich czasomierzy swoją nazwę po uprzednim uzgodnieniu i zgodzie producenta.

 

Jest to o tyle ciekawe, że Twój zegarek jest dzięki temu jeszcze bardziej unikatowy...i świadczy to o jego "szlacheckim" pochodzeniu :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wyciąga się delikatnie jakby bardzo luźno do pozycji w której gdy kręcę data się rusza lecz nie przekręca skacze, po lekkim odciągnieciu koronki bardziej przestawiam tylko datę. Wskazówki stoją. leżał 10h od trzymania w ręku i bez nakręcania dalej śmiga ;) martwi mnie że ta koronka tak luźno się wysuwa.

 

Szkiełko spróbuje spolerować, na początek.

 

Koledzy a ten TURLER - ma to jakieś znaczenie???

 

Przy podobnych objawach w innym moim zenicie to byl mostek remontuaru strzelony.... idź do zegarmistrza niech sprawdzi, potem sie będziesz martwil


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podobnych objawach w innym moim zenicie to byl mostek remontuaru strzelony.... idź do zegarmistrza niech sprawdzi, potem sie będziesz martwil

Czyli jednak powazna operacja się szykuje.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma i nie ma :) zależy jak na to spojrzeć...

 

"Türler" nie jest nazwą modelu, jest to nazwa jednego z najlepszych i prestiżowych - w tamtych czasach - zakładu jubilerskiego mieszczącego się w Zurichu...w którym to Twój zegarek został sprzedany między 1975 a 1978 i można by rzec Jubiler - podpisał się na nim. Podobnie postępowali np. Meister czy Tiffany.

 

Znaczący jubilerzy umieszczali na tarczach drogich czasomierzy swoją nazwę po uprzednim uzgodnieniu i zgodzie producenta.

 

Jest to o tyle ciekawe, że Twój zegarek jest dzięki temu jeszcze bardziej unikatowy...i świadczy to o jego "szlacheckim" pochodzeniu :)

 

pozdrawiam

 

Super. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ;) Więc jestem bardziej zadowolony niz przed jego zakupem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te wasze nowe nabytki w szczegulnosci Hamilton mi się podoba bo w chrono a o werku już nie wspomnę gratuluje!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jednak powazna operacja się szykuje.. ;/

 

Nie gdybajmy , a jak bedą problemy to koledzy z forum pomogą


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś w stalowej kopercie bez oznaczeń i z mineralnym szkłem:

2013-02-28%252019.22.39.jpg

2013-02-28%252019.23.49.jpg


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę strachu było, czy ktoś go po drodze nie ukradnie bo zwykłą pocztą lotniczą nadciągał a tu ku mojemu ogromnemu zdziwieniu czekał dziś na mnie grzecznie w skrzynce pocztowej.

Na razie tylko go odsyfiłem z ponad cztedziestoletniego brudu, wstępnie przepolerowałem szkiełko, założyłem jakiś pasek zamiast obrzydliwego uniwersalnego mesha i zanim pójdzie na dopieszczanie i regularne spa - kilka fotek na szybko:

img1527oy.jpg

 

img1526y.jpg

 

img1525yl.jpg

 

img1524za.jpg

 

Hamilton chrono-matic, we środku kultowy cal. 11, taki jak w starym Monaco. Więcej o tym ciekawym mechanizmie możecie przeczytać tutaj:

http://zegarkiclub.p...lo/#entry635658

Pozdrawiam,

 

Piękne chrono, zacny werk, a i tarczę po czyszczeniu może Ci się uda sfotografować? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś w stalowej kopercie bez oznaczeń i z mineralnym szkłem:

2013-02-28%252019.22.39.jpg

2013-02-28%252019.23.49.jpg

No jak bez oznaczeń! tarczę masz od Cymy a werk Tawanesa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak bez oznaczeń! tarczę masz od Cymy a werk Tawanesa!

Interpunkcja była zamierzona w moim poście.

Takie coś w stalowej kopercie bez oznaczeń i z mineralnym szkłem:

Koperta bez oznaczeń. ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy da się określić przybliżony wiek mechanizm Tavanes`a w tym zegarku?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interpunkcja wyrażnie wskazywała co jest bez oznaczenia :) ,wybacz że posądziłem Cię o ślepotę :D

Koperta nie bedzie miała oznaczeń gdyż wykonywały je firmy pod pasówki i nie chwaliły się tym, często to małe wytwórnie rzemieślnicze robiące koperty na zamówienia zegarmistrzów przekładających kieszonki do modnych zegarków narecznych w okresie pierwszej wojny i przed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gdybajmy , a jak bedą problemy to koledzy z forum pomogą

 

Dziś udało mi się nastawić godzinę:

Mianowicie po wyciągnieciu koronki tzn bardzo delikatnie wychodzi sama do końca-bez odczucia 2 pozycji. cofnąłem ją jakby do pierwszej pozycji wtedy datownik drżał nie przestawiał się, jednak w tej też pozycji odczułem delikatny opór i wskazówki ruszyły się!!! delikatnie poruszając koronką udało sią nastawiać. Chodzi przynajmniej na razie ;) ale co to może być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ;) ale co to może być???

 

To jest niesprawność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś udało mi się nastawić godzinę:

Mianowicie po wyciągnieciu koronki tzn bardzo delikatnie wychodzi sama do końca-bez odczucia 2 pozycji. cofnąłem ją jakby do pierwszej pozycji wtedy datownik drżał nie przestawiał się, jednak w tej też pozycji odczułem delikatny opór i wskazówki ruszyły się!!! delikatnie poruszając koronką udało sią nastawiać. Chodzi przynajmniej na razie ;) ale co to może być???

To jest niesprawność. ;)

 

haha i wciaz mysle ze moze byc mostka:)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. Postaram się nawiedzić jakiegoś fachowca... w celu weryfikacji i naprawy, wtedy potwierdzimy ewentualne przypuszczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyż jest to zwykły radziecki stoper, ale jest to oryginalnie zapakowany z paszportem i zawieszką stoperek sprzed 37 lat i istnieje duże prawdopodobieństwo, że ruszył bez najmniejszego problemu po tak długiej bezczynności po raz pierwszy. 24 marca 1976 roku, ktoś przystawił datownik na paszporcie, zapakował zakonserwowany stoper do pudełka i wysłał do ... gdzie przeleżał trudno powiedzieć, ale dzięki @mechanikowi dotarł dzisiaj do mnie.

post-57210-0-71747900-1362421620_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, panie, archeologia ;)

Gratulacje - takie rzeczy potrafią cieszyć!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.