Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Cały wieczór go czyściłem, przykleiła się do dekielka gąbka, która ze względu na czas rozłożyła się i zaschła na nim. Teraz wygląda tak, jakby był przed chwila wyprodukowany. Nic wartościowego, a cieszy i roztacza swoja tykającą muzykę wokół siebie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczorajszy nabytek. Dlugo sie naszukalem odpowiednio zachowanego egzemplarza, ale chyba bylo warto. Mechanizm 565, koperta 18k

 

20130306075031.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, pięknego i prestiżowego zegarka. Nic dodać nic ująć, śliczny garniturowiec vintage.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za mile slowa. A oto i rodzinka w calej krasie.

 

 

omegi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do gratulacji - nowy nabytek pasuje do rodzinnego charakteru kolekcji ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegomaniak, pozytywnie nakręcany :) gratulowałem singielce, teraz mogę całej rodzince.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za mile slowa. A oto i rodzinka w calej krasie.

 

 

omegi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Mam tę samą chorobe[Omega].....gratuluje trzech "Lekarstw" ;)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie:) a na horyzoncie pojawily sie nastepne medykamenty:) tyle, ze jestem w malym dylemacie: Seamaster Calendar czy Cosmic triple date moonphase. Oczywiscie ten drugi preferowany ale i sporo drozszy:(

Edytowane przez maze123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie:) a na horyzoncie pojawily sie nastepne medykamenty:) tyle, ze jestem w malym dylemacie: Seamaster Calendar czy Cosmic triple date moonphase. Oczywiscie ten drugi preferowany ale i sporo drozszy:(

Mam Calendara i szczerze Ci p;olecam....swietny model[uzytkuje na co dzień]

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez chyba zrobie, szczegolne, ze ten Calendar pieknie zachowany. Natomiast cosmic moonphase bedzie musiala jeszcze troche poczekac a dozbieram fundusze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez namysłu kupiłem ciekawy zegarek kieszonkowy ale nie za bardzo wiem co to jest!Nazwa na tarczy prawie starta ale jak można przeczytać to Alpina i tyle :) mechanizm nie sygnowany tylko przy balansie numery 325 i 888,Ciekawi mnie dlaczego wewnątrz koperta jest oksydowana na czarno?Alpina%20prz%C3%B3d.JPGalpina%20tarcza%20blisko.JPGAlpina%20werk.JPGalpina%20werki%20dekle.JPG

 

 

 

Pomyliłem temat!!!! jak przenieść do Nowych nabytków vintage?

 

MOD: Mówisz i masz...

Edytowane przez chronofil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny nabytek - gratulacje.

W środku masz 19'' Le Phare cal. 114CC:

 

Le Phare (Le Locle, Schweiz)

114 CC

Ø = 42.5 mm (19"')

H = mm

15-17 Steine

f = 18.000 A/h (2.5 Hz)

Gangreserve 32 Std.

Kronenaufzug; Schaltrad-Chronograph; Zeigerstellung durch Krone; Zentrale Stoppsekunde; 60-Sekunden-Register auf "9"; 30-Minuten-Register auf "3"; Flach- oder Breguet-Spirale; Mono- oder Bi-Metall.Schraubenunruh; Echappement à ancre à ligne droit; Ankerhemmung;

3 Qualitätsausführungen: D (niedrig), C oder B (extra fein)

Savonnette

le_phare-114cc-1.jpg

Le Phare Kaliber 114 CC

 

A co do oksydy, to nie wiem - może była cała oksydowana, tylko na zewnatrz sie wytarła i resztę ktoś usunął


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,i sorry za gapiostwo :)

A możesz mi wyjaśnić do czego służą te dwa sekundniki?skoro jest centralny!zegarek jeszcze nie zrobiony i nie mogę przekonać się organoleptycznie i dlatego głupio sie pytam!

Edytowane przez mechanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę z Le Phare,dzięki za wskazanie ,ale to bardziej 114VCC i masz rację z oksydą faktycznie została usunięta z zewnątrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,i sorry za gapiostwo :)

A możesz mi wyjaśnić do czego służą te dwa sekundniki?skoro jest centralny!zegarek jeszcze nie zrobiony i nie mogę przekonać się organoleptycznie i dlatego głupio sie pytam!

Bo to jest chronograf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wiem :) ale nie wiem jak to sie używa

Tak jak stopera mechanicznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie to skrzyżowanie zegarka i stopera w jednym mechaniżmie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie to skrzyżowanie zegarka i stopera w jednym mechaniżmie!

Tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie ,warto go reanimować(oś balansu,oś sekundnika,wskazówka godzinowa i wskazówki sekundowe) czy zostawić jako ozdobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stronę z Le Phare,dzięki za wskazanie ,ale to bardziej 114VCC i masz rację z oksydą faktycznie została usunięta z zewnątrz

 

Oczywiście - to mechanizm do odkrytego, czyli 114 VCC - o czym innym myslałem, co inne wkleiłem.

 

Na 6 jest zwykły sekundnik.

Wskazówka centralna to licznik sekund stopera, a wskazówka na 12 - licznik minut stopera.

Stoper obsługuje się przyciskiem w główce

 

Oczywiscie, że warto i trzeba reanimować.

Zegarek, nawet jesli jest "do gablotki" to powinien być sprawny. To ma być coś żywego, a nie mumia ;)

Twój egzemplarz całkiem ładnie wygląda. Wskazówki to pikuś - zawsze da się coś sensownego dobrać. Oś balansu - wiadomo, gorsza sprawa, ale daje się dorobić. Myślę, że nawet pod względem ekonomicznym opłaca się go doprowadzić do kwitnacego stanu, bo kieszonki z chrono zawsze trzymają cenę

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Arturem jest ich bardzo mało a Twoja nie jest zła, ośka to nie tragizm ale trzeba sie przy niej namęczyć więc zegarmajster może troszkę krzyknąć , reszta to małe piwo dla dobrego zegarmistrza. Ale warto naprawdę warto choćby w poszczególnych etapach go przewrócić do życia , jeżeli koszty okażą się dość wysokie .Gratuluję bo jeżeli to był zakup z głupia franc jak pisałeś to całkiem niezła decyzja!!!!


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.