Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

IWitam!

 

Zazwyczaj udzielam się w "sekcji radzieckiej" ale tu też chcę zaznaczyć swoją obecność prezentując trzy zegarki, które są w mojej rodzinie conajmniej od lat 50-60 tych XX w - a więc w sumie nie nowe nabytki - ale dostały nowe życie (naprawa/serwis).

 

 

CORTEBERT cal 657 15jewels

 

Zegarek mojej Mamy

 

oraz dwa zegarki mojego Dziadka:

 

 

BUREN GRAND PRIX cal 30 15jewels

IPOSA IPOSA AS1158 17jewels

 

Pozdrawiam!

post-53212-0-51956100-1364414584_thumb.jpg

post-53212-0-20074500-1364414596_thumb.jpg

post-53212-0-31148200-1364414623_thumb.jpg

post-53212-0-01050200-1364414641_thumb.jpg


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś skromniutko, zegarek już siedzi u zegarmistrza. To tak w nawiązaniu do niemieckiej taniochy ;)

stalowa koperta, VJ7733, swiss made na tarczy, słuszny rozmiar, kwintesencja lat 70-tych.

Junghans Olympic rok 1972 na olimpiadę w Monachium. To nie jest moje ostatnie słowo w temacie Olympiców. Mam jeszcze na shortliście piękny model z cal 12 Heuera, ale drań rzadko wypływa na aukcjach... więc na pocieszenie jest taki:

img2013032700594.jpg

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Wasyl

Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację- dorosłem nawet do roczniaków :)

Dla przypomnienia:

http://zegarkiclub.p...-my-collection/

 

Kupiłem wczoraj od znajomego kolekcjonera z Niemiec kolejny UG White Shadow- taki cienki naleśnik (2.5 mm grubość mechanizmu w automacie, 6 mm całego zegarka). Mam też kilka zegarków Omega i Enicar- to aktualnie moje ulubione manufaktury :)

$T2eC16h,!)QE9s3HG-J8BRBD8DC-TQ~~60_58.JPG

$(KGrHqZ,!g4FC6Buhk)NBRBD9uhlY!~~60_58.JPG

Bardzo elegancki ten UG. Może jakieś zdjęcie mechanizmu?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo elegancki ten UG. Może jakieś zdjęcie mechanizmu?

 

cal. 2-66

 

$T2eC16V,!y0E9s2S65dnBRBD9Jlo0g~~60_12.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mechanizmy z małymi wahnikami sa bardzo ciekawe, a tu dochodzi jeszcze grubość mechanizmu, a właściwie "cienkość" :)

Gratulacje


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdążył na zajączka...

 

Zodiac Chronometer Kingline 36 000 , z oryginalną koronką i bransoletą NSA

 

 

http://www.ranfft.de...k&Zodiac_88

 

img4353c.jpg

 

 

img4355y.jpg

 

 

img4351s.jpg

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cal. 2-66

 

$T2eC16V,!y0E9s2S65dnBRBD9Jlo0g~~60_12.JPG

Mechanizm super (mam 2) a i zegarek bardzo fajny - jednak nie moge sie oprzec wrazeniu, ze to jednak jest wariacja na temat Golden Ellipse od Patka. I o ile mechanizm Universala zjada manualny werk Patka na sniadanie, to cala reszta (koperta, bransoleta) jednak jakoscia od Patka odstaje (cena co prawda tez). Dlatego moj ulubiony zegarek z tym mechanizmem to ten kwadraciak - chyba wlasny design Universala: dsc08567o.jpg Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Zodiac zasluguje na osobny post - jest SWIETNY! Stanowczo jedna z najbardziej niedowartosciowanych marek jesli chodzi o jej zloty okres - czyli mniej wiecej polowa lat 60-tych do polowy lat 70-tych. Caly czas nie przestaje mnie zadziwiac ten wybuch niesamowitej kreatywnosci w czasach, kiedy inne firmy wlasnie zaczynaly "robic bokami".


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdążył na zajączka...

 

Zodiac Chronometer Kingline 36 000 , z ortginalną koronką i bransoletą NSA

 

 

http://www.ranfft.de...k&Zodiac_88

 

img4353c.jpg

 

 

img4355y.jpg

 

 

img4351s.jpg

Bardzo ładny stan, a bransoleta dodaje mu wyjątkowości.

Jako ciekawostkę - w Błoniu wyprodukowano bardzo krótką serię zegarków Zodiak. Ze względu na podobieństwo, próbę naśladownictwa marki i po proteście szwajcarów bardzo szybko się z tego wycofano, a firma zapłaciła bodajże jakieś kary.

Zodiac ≠ Zodiak :) , może chciano Polakom podarować trochę zastępczego luksusu :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, muszę jeszcze poszukać cos o mechanizmie i opiniach na jego temat. Nie miałem wcześniej hi beat'a 36 000...


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk bedzie Zodiac 78 lub 86: http://www.ranfft.de...2uswk&Zodiac_88

 

raczej 88..ma f = 36000 A/h


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i u mnie coś na święta się znalazło. Po lekkich zabiegach cały w oryginale , tarcza nie czyszczona ma minimalne przybrudzenie na brzegu pewnie do usunięcia ale na razie zostaje, szkło po polerce posiada spękania ale jest oryginalne , koperta umyta i delikatnie oczyszczona nie polerowana , działa bez zarzutu alarm dzwoni !!! :D Nie wrzucam do rzadkich atlantików bo Już jeden z naszych kolegów zrobił to bardzo dawno temu, jednak od tamtego czasu nie widziałem identycznego na oczy a wiem, że to perełka ciężka do wykopania ;)

 

zdjęcia przed i po dla porównania coś tam nieco odzyskał na wyglądzie

89992324.jpg

26780927.jpg

Edytowane przez Stary

Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauroczyła mnie Stary ta twoja perełeczka. :D Jeden z najładniejszych modeli Atlanica jakie moje ślepka ujrzały ;) Tylko pozostaje pogratulować ........zazdrość zaś przekuć w pasje poszukiwawczą :D i życzyć zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia przed i po dla porównania coś tam nieco odzyskał na wyglądzie

89992324.jpg

26780927.jpg

 

Niezła sztuka :) gratuluję...

 

Czyżby koperta była stalowa?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorowo gratuluje nowych nabytkow. Bardzo fajne. szczegolnie UG mi sie podoba chociaz mialem podobne skojarzenia jak zbyszke.

 

I pytanie o czerwona kropke. czy ona informuje ze alarm jest wlaczony? i na co sie zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Universal kojarzy się z Patkiem od razu, ładniejszy ma moim zdaniem werk, niż opakowanie ;). Zodiak przezacny z kolei, bardzo ładny. Sekunda musi pięknie płynąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona kropka - alarm wlaczony, seledynowa - wylaczony. I koperta jest stalowa. EDIT: dokladnie odwrotnie, tak jak Forumowicz: Stary pisze....

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke chyba odwrotnie!! czerwona alarm wyłączony koronka wciśnięta, seledynowa alarm włączony ale koronka musi być odciągnięta. Ciekawostka jest to że alarm i naciąg zegarka działają na jednej sprężynie. Dzięki za gratulacje Zbyszke ma identycznego lub miał to właśnie kolega o którym wspominałem przy okazji mojego Atlantika, i dodając koperta jest stalowa ;)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie zachowany, gratulacje.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przepiękne zegarki, gdzie wy polujecie takie cuda ... pomóżcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przepiękne zegarki, gdzie wy polujecie takie cuda ... pomóżcie

u dziadka

w szufladzie

na strychu

od znajomego barona z Austrii

to najczesciej,reszta znajduje na ulicy.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mało tego, wszystkie te przypadki to zegarki "za darmo" :) a jak ciekawy egzemplarz to jeszcze z dopłatą od poprzedniego właściciela :D - fajnie pomarzyć :P .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.