Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

post-60927-0-65680300-1364925245_thumb.jpg

post-60927-0-17957200-1364925260_thumb.jpg

post-60927-0-20120400-1364329543_thumb.jpg

A mój nie za darmo:P

Tylko z portalu na A...

Edytowane przez don_darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakup z niedzieli - jeszcze nie dotarł ale już jest w drodze.

Stan jak na foto, bez ingerencji człowieka od momentu opuszczenia fabryki :)

 

doxanev.jpg

Edytowane przez finger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój nie za darmo:P

Tylko z portalu na A...

 

Bardzo ładny Tissot, mechanizm odbojnikowy ma w sobie coś intrygującego...podobają mi się zegarki z takim rozwiązaniem automatu...

 

tylko chyba malutki Ci on? pasek 16 tka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakup z niedzieli - jeszcze nie dotarł ale już jest w drodze.

Stan jak na foto, bez ingerencji człowieka od momentu opuszczenia fabryki :)

 

 

Gratuluje. Fajna Doxa, ale czy tarcza na pewno nie byla odnawiana? Jednak nawet jezeli to nie zmienia to faktu, ze zegarek ladny. Nie jestem z zalozenia przeciwny odnawianiu tarcz, chociaz zawsze lepiej jak jest oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wiedzy jaką posiadam tarcza nie była odnawiana ale pewności nie mam - jak ja odbiorę i pod lupą oglądne to bede pewien. Z zapewnień sprzedawcy wnioskuję, że nie dotykana. Milutko się zrobi jak potwierdzę, że to dziewica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy, ciekawy...napakowali kamyczków...3 zegarki byś obdzielił :)

 

bardzo fajny czasomierz, gratuluję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. prowadzę lombard. Wpadł mi,kilka dni temu taki Berney. Niewiele można znaleźć w necie o tej marce. Na forum prawie nic. Tyle,że jest. Może ktoś oświeciłby mnie?

post-54056-0-56198800-1364983845.jpg

post-54056-0-85093300-1364983859.jpg

post-54056-0-94171200-1364983869.jpg

post-54056-0-46427700-1364983885.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Tissot, mechanizm odbojnikowy ma w sobie coś intrygującego...podobają mi się zegarki z takim rozwiązaniem automatu...

 

tylko chyba malutki Ci on? pasek 16 tka?

 

Gigantem nie jest:)

32 mm bez koronki

35 mm z koronką

40 mm z uszami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diver1955:

Zegarek kryty, w repusowanej kopercie, stylizowany na lata 20-30-te

Mechanizm Unitas 6498

Wyprodukowany przez którąś z TYCH firm

Tylko dziła nie ten - tutaj się chwalimy ;)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigantem nie jest:)

32 mm bez koronki

35 mm z koronką

40 mm z uszami

 

No to na dzisiejsze standardy nieco malutki...ale nie zmienia to faktu, że naprawdę ładny i ciekawy egzemplarz...

 

do tego dobrze zachowany...brawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMEGA Geneve > 1977 r. cal. 1022 - data / kalendarz PL !

 

świeżutki nabytek...nieco nieplanowany ale niezmiernie cieszy :)

 

szczególnie, że posiada praktycznie wszystko oryginalne:stalową kopertę, dekiel, koronkę, szkiełko + pudełko, kartę gwarancyjną / dowód zakupu z nr mechanizmu, nr referencyjnym i plastikowy woreczek - wszystko sygnowane ;) ... ach cieszy....bardzo cieszy !!!

post-40101-0-39748500-1365105271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że była to seria zegarków robiona na zamówienie Gierka w latach 70', sprzedawana w Pewex'ach...cal. 1022 wydaje mi się być bardzo przyzwoitym mechanizmem, szybkobieżny automat 28 800 A/h, 23 kamienie, produkowany w latach 1972-1980, ogólem wyprodukowano 78 000 sztuk tych mechanizmów...ciekawostką jest ówczesna cena = 8 700 zł...to pewnie z 7-8 dobrych, miesięcznych pensji w tamtych czasach :)

 

Jeśli wiecie cokolwiek więcej na tego modelu - odnośnie jego historii czy też parametrów technicznych to bardzo proszę o informację.

 

Zdjęcia robione na szybko...jak będzie więcej czasu i ładne,wiosenne słońce to na pewno zrobię mu całą sesję.

post-40101-0-25123600-1365106153_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caliber89

 

Wow super sprawa, jest się czym pochwalić:)


Cytryn i Gumiak naprawiają co kto nie umiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostką jest ówczesna cena = 8 700 zł...to pewnie z 7-8 dobrych, miesięcznych pensji w tamtych czasach :)

 

Cenę tego zegarka ustalono na dwie pensje robotnicze - Gierka i Jaroszewicza ;)

 

A choć nie przepadam za kwadratami ani podwójnymi datownikami, a mechanizmy z lat 70-tych przegrywają u mnie z tymi starszymi, to tego egzemplarza Ci zazdroszczę. Muszę sobie kiedys sprawić taką "polską" omegę.

Gratulacje :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację, super nabytek. Dni tygodnia po polsku robią wrażenie. A karta gwarancyjna pewnie jeszcze ważna :) . To się nazywa mieć szczęście ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenę tego zegarka ustalono na dwie pensje robotnicze - Gierka i Jaroszewicza ;)

 

Heh.... :) Dobre..chyba masz 100 % racji... może to zegarek Gierka ;)

 

A choć nie przepadam za kwadratami ...

 

Jak mam być szczery, to ja też nie gustuje w kwadratowych kopertach :) w ogóle to moja 1 Omega...preferuję inne manufaktury...

 

Ale uważam, że ten zegarek z całą oprawą jest naprawdę wyjątkowy...polski kalendarz daje jakieś takie przyjemne poczucie docenienia naszej ojczyzny a wartość samą w sobie ma karta gwarancyjna i pudełko :) niby 36 latek ale dzięki tym dodatkom jakby kupiony wczoraj...naprawdę rzadkość... i to mnie przekonało :)

 

 

Muszę sobie kiedys sprawić taką "polską" omegę.

 

Szczerze polecam !!! bardzo cieszy....a mam go zaledwie parę godzin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.... :) Dobre..chyba masz 100 % racji... może to zegarek Gierka ;)

 

 

 

Jak mam być szczery, to ja też nie gustuje w kwadratowych kopertach :) w ogóle to moja 1 Omega...preferuję inne manufaktury...

 

Ale uważam, że ten zegarek z całą oprawą jest naprawdę wyjątkowy...polski kalendarz daje jakieś takie przyjemne poczucie docenienia naszej ojczyzny a wartość samą w sobie ma karta gwarancyjna i pudełko :) niby 36 latek ale dzięki tym dodatkom jakby kupiony wczoraj...naprawdę rzadkość... i to mnie przekonało :)

 

 

 

 

Szczerze polecam !!! bardzo cieszy....a mam go zaledwie parę godzin ;)

Ja natomiast lubie te marke.....a ty wiem inna,kilka Zenitów sie u mnie "poniewiera" wiec....gdy Ci sie znudzi.... :D

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast lubie te marke.....a ty wiem inna,kilka Zenitów sie u mnie "poniewiera" wiec....gdy Ci sie znudzi.... :D

 

To nie tak znowu, że Omega jest "fee" ;) podoba mi się wiele zegarków tej marki, szczególnie vintage...bardziej zniechęca mnie jej powszechna popularność i wyjątkowo dużo podróbek...

 

Wartość i prestiż marki jest niepodważalny...jakoś tak po prostu odkładałem zakup Omegi na później...ale takiej okazji nie mogłem przepuścić :)

 

...ale dzięki za propozycję - będę pamiętał ! - choć obawiam się, że szybko mi się nie znudzi...ale na Zenith'y jestem łasy więc nie mówię nie ... :)

 

a każdemu kto rozważał zakup takiej Omegi z PL kalendarzem mogę szczerze polecić...jest frajda jak spogląda się co jakiś czas na tarczę a tu:CZW 4albo PIĄT 5 ;)

 

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulację, super nabytek. Dni tygodnia po polsku robią wrażenie. A karta gwarancyjna pewnie jeszcze ważna :) . To się nazywa mieć szczęście ;)

 

Dzięki !

 

Fakt, że sporo miałem szczęścia, bo zegarek obserwowałem jakiś czas temu...i został sprzedany...ale kupujący się wycofał z przyczyn finansowych i powrócił znów na sprzedaż...

 

Jak zobaczyłem go 2 raz to stwierdziłem, że to znak :)

 

I pomimo, iż kompletnie nie planowałem tak kosztownego zakupu w aktualnym okresie to po prostu nie wybaczyłbym sobie, gdyby ponownie ktoś go kupił przede mną...

 

trzeciej szansy już bym pewnie nie dostał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzięki !

 

Fakt, że sporo miałem szczęścia, bo zegarek obserwowałem jakiś czas temu...i został sprzedany...ale kupujący się wycofał z przyczyn finansowych i powrócił znów na sprzedaż...

 

Jak zobaczyłem go 2 raz to stwierdziłem, że to znak :)

 

I pomimo, iż kompletnie nie planowałem tak kosztownego zakupu w aktualnym okresie to po prostu nie wybaczyłbym sobie, gdyby ponownie ktoś go kupił przede mną...

 

trzeciej szansy już bym pewnie nie dostał :)

 

Zegarek był nawet na Naszym bazarku:-) zarówno moja osoba jak i zegarek spotkał się z hejtami, a teraz zachwyt:-) bardzo mnie to cieszy, ze został wreszcie doceniony:-) niech sie nosi długie lata i cieszy oko bo jest tego warty! Jednak cal. 1022 nie taki zły i "mało pożądany" jak niekórzy "doświadczeni" uważają;-)

Edytowane przez Karagirl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój dzisiejszy zakup ,z rana .Szkiełko do wymiany ,ale cena jaką dałem to całe 15 zł. Mechanizm 1147 / czy to ETA ? /

 

 

post-56002-0-97951300-1365250606_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić zegarek w tak dobrym stanie za taką kasę? :angry:


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś upolowałem również doxe. Wygląda na oryginał choć wskazówka sekundnika coś kombinowana.... Nie sądzicie ?

 

 

doxaold.jpg

Edytowane przez finger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.