Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Woooow.... Imponujący ten zegareczek!:-)

Dzieki,dziewczyny to wiedzą co ładne ;) -podswiadomie wiedzialem ze pierwsza napiszesz.....hihi

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje!:-) znowu będę siedziała pól nocy przed ekranem iPada zamiast spać;-P

 

Ja właśnie to robię :-D


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Miałem podobne obawy analizując tarcze Delban z tamtego okresu, szczególnie widać to przy tarczach, jak już wspomniałem z motywami kół, okręgów, pierścieni...

pozdrawiam


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

<p>




  •  





Napisano 06 kwiecień 2013 - 13:18

A to mój dzisiejszy zakup ,z rana .Szkiełko do wymiany ,ale cena jaką dałem to całe 15 zł. Mechanizm 1147 / czy to ETA ? /

 

 

post-56002-0-97951300-1365250606_thumb.jpg

Kupiłem ,to za niewielkie pieniądze .Chętnie wystawiłbym to na bazarku ,ale tam trzeba podac kwotę.Ja siedzę w polskich z błonia .Nie chce mi się jeździc do zegarmistrza ,żeby wymienic szkiełko . Wolałbym sprzedac to koledze z forum ,w takim stanie ,niż wystawiac na Allegro.Ale niw wiem jaka jest jego wartośc.Więc proszę o wycenę w przybliżeniu ,Adminów o nie banowanie ,i wrzucam na bazarek dla kolegów !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkiełko do wymiany ,ale cena jaką dałem to całe 15 zł.

Wolałbym sprzedac to koledze z forum ,w takim stanie ,niż wystawiac na Allegro.Ale niw wiem jaka jest jego wartośc.Więc proszę o wycenę w przybliżeniu ,Adminów o nie banowanie ,i wrzucam na bazarek dla kolegów !

 

Skoro dałeś 15 zł to wiesz, jaka jest jego wartość i masz dokładną wycenę.

A skoro chcesz sprzedać kolegom, to jak tu na kolegach zarabiać? .......

 

A werk to ETA


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro dałeś 15 zł to wiesz, jaka jest jego wartość i masz dokładną wycenę.

A skoro chcesz sprzedać kolegom, to jak tu na kolegach zarabiać? .......

 

A werk to ETA

Takie czasy,kolega ,kolegą,ale parę złoty mozna "wyrwać" :( -i jeszcze szczerze o tym pisać :blink:

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby wątpic w szczerośc ,samemu trzeba miec nieczyste sumienie .OK ,proszę nie wyceniac ,oferta nieaktualna .Nie zamierzam nikomu nic "wyrywac".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tu nie jest filantropem. Nie chodzi mi tutaj aby "zachwalac" zarabianie na kimś, na "koledze" ale jeżeli uda Nam się złapać jakiś zegarek, którego wartość rynkowa jest wyższa to czemu by nie przytulić paru złotych? Tym bardziej, ze kupujący godzi sie na te cenę? Jak udało mi sie zauważyć na tym forum jest dużo pseudo "kolegów" którzy w zasadzie tylko polują na okazje tylko po to aby sobie zarobić. Nie bądźmy hipokrytami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm super (mam 2) a i zegarek bardzo fajny - jednak nie moge sie oprzec wrazeniu, ze to jednak jest wariacja na temat Golden Ellipse od Patka. I o ile mechanizm Universala zjada manualny werk Patka na sniadanie, to cala reszta (koperta, bransoleta) jednak jakoscia od Patka odstaje (cena co prawda tez). Dlatego moj ulubiony zegarek z tym mechanizmem to ten kwadraciak - chyba wlasny design Universala: dsc08567o.jpg

 

@zbyszke,

 

nie wiem czy pamiętasz ale jakieś 2-3 latka temu pytałem Cię czy chcesz może sprzedać Gilt Shadow- napisałeś, że zegarmistrzowi się coś nie udało i zegarek jest na straty. Udało się go uratowac? Jeśli chciałbyś pozbyć się któregoś z nich to chętnie przygarnę. Dla mnie współczynnik jakość/cena jest bardziej niż zadawalający :) Gdy oddawałem Panu Zbyszkowi z Pięknej na czyszczenie mój White Shadow zobaczyłem u niego Patka z micro- rzeczywiście podobieństwo jest bezdyskusyjne, ale dla mnie nie jest to aż tak rażące. Co ciekawe według Pana Zbigniewa konstrukcja PP i UG jest prawie identyczna... Heh, ciekawe w takim razie od kogo kopiował Patek? Od Gruena a może od UG... :) Dla mnie UG to bardzo ciekawa manufaktura, która ledwo zipała podczas rewolucji bateryjkowej co zapewne miało przełożenie na jakość. Zamierzam kolekcjonować zegarki tej marki bo to sprawia mi wielką frajdę. Pozdrowienia

Edytowane przez lobuz1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka omega się trafiła.

Geneva chyba w najładniejszym wydaniu. Dwukolorowa tarcza , 1959 rok.

Tylko kilka plamek na tarczy , co i tak nie ujmuje jej piękna.

Full oryginał oprucz szkła które było dziurawe :blink: i chyba stąd te plamki. Na razie założony zamiennik , ale już mam na oku oryginał.

W środku dziewica orleańska na 24 kamieniach tylko do lekkiego spa.

Zegarek chyba nigdy nie był otwierany :blink::) .

Pozdrawiam - i sorry za prostackie zdjęcia - fotograf ze mnie marny.

post-34994-0-25470000-1365788461_thumb.jpg

post-34994-0-18164000-1365788472_thumb.jpg

post-34994-0-32750200-1365788501.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbana Recordmaster lata sześćdziesiąte. Potrzebuje trochę :)renowacji.

post-57210-0-04054900-1365790252_thumb.jpg

post-57210-0-91360300-1365790263_thumb.jpg

post-57210-0-98960000-1365790273_thumb.jpg

post-57210-0-25106800-1365790288_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedna z ładniejszych faktur tarczy w tej delbance.

A ja nie mogłem się oprzeć walnąć jeszcze jednej fotki - lepiej widać tarczę.

Pzdr

post-34994-0-35383500-1365796164_thumb.jpg

Edytowane przez lamwoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recordmaster to flagowy model Delbany z tamtych lat.

Patrząc natomiast na mechanizm Twojej Omegi odnoszę wrażenie jakby również ten okres był dla marki źródłem chlubnej tradycji.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna ta Genewa, Wojtku. Gratulacje! A Recordmastera już gdzieś pochwaliłem ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słynne trzydziestki i werki po nich do lat 70-tych to chyba najlepsze omegowskie lata.

Oczywiście mowa o starszych zegarkach.

Dzisiejszym "koakszjalom" czy jak to się pisze też nic nie brakuje.

Dzięki Arturze - twoje słowa uznania to miód na moje uszy :rolleyes: .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy 'stary' Tissot :

Geneva ,Tissot,Delbana-Swietne.....jednym słowem udany dzień,gratuluje :D

Tez ma przyjechać na dniach jedna Omega..... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze kolega Kono nie bedzie miał nic naprzeciwko ze uzyłem jego zdjec.... ;)

post-48316-0-75291800-1365809382_thumb.jpg

post-48316-0-42584900-1365809421_thumb.jpg

Mnie sie podoba...... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna Omega. Klasyczny design. :)bardzo podobne wzornictwo do mojego Lonżina :D, albo odwrotnie ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczna Omega. Klasyczny design.

 

Eee, podróba i tyle. Tarcza byle jak namalowana - chyba przemalowana z pabiedy. Werk zdaje się też Pabiedy, albo Poljota - nie znam się na ruskich. Napisy na werku grawerowane dremelem. Koperta wykonana z tzw czeskiego złota, czyli tombaku - sprzedają takie na ebayu po 10E. Koronka - chiński zamiennik. Wskazówki - zdaje się z Zima. Pasek wygląda na dermę ze starych zapasów Spółdzielni Pracy "Postęp" w Biłgoraju.

Mariusz coś wspominał, ze poskładał jakiegoś cudaka na Prima Aprilis, ale nie wiedziałem, że ożenił go Markowi :lol: :lol: :lol:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylił sie ,wysłał mi inną :D ,i jak mawiał "Siara"-cały misterny plan w piz...u :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

 

 

Eee, podróba i tyle. Tarcza byle jak namalowana - chyba przemalowana z pabiedy. Werk zdaje się też Pabiedy, albo Poljota - nie znam się na ruskich. Napisy na werku grawerowane dremelem. Koperta wykonana z tzw czeskiego złota, czyli tombaku - sprzedają takie na ebayu po 10E. Koronka - chiński zamiennik. Wskazówki - zdaje się z Zima. Pasek wygląda na dermę ze starych zapasów Spółdzielni Pracy "Postęp" w Biłgoraju.

Mariusz coś wspominał, ze poskładał jakiegoś cudaka na Prima Aprilis, ale nie wiedziałem, że ożenił go Markowi :lol: :lol: :lol:

 

 

Zapomniałeś dodać, że jedna śrubka jest trochę bardziej od drugiej.

 

Może być, ale czemu ona się tak błyszczy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno człowiek nie miał czasu nic wkleić..

 

t2ec16dhjgie9nnwrdefbrv.jpg

 

t2ec16vhjie9qso8wtlbrvg.jpg

 

t2ec16hhjgwe9nyvufdbrvg.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.