Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Recommended Posts

Wreszcie coś godnego pokazania.

35 mm klasyka i minimalistyczne piękno.

piękny... mam identycznego tylko kopertę złoconą !!! Ładnie się nosi !

a później się dziwimy, że ich ceny idą w górę, skoro każdy by chciał mieć.:-) :-) :-)

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Witam.

Odnowiony i uruchomiony. Werk Felsa 400.

xd42.jpg

3bmk.jpg

kaw5.jpg

0x8a.jpg

tbql.jpg

Kobiet MOJA mi go zabrała i nie chce oddać ;)

Kobiet MOJA mi go zabrała i nie chce oddać ;)

To przez ten jasny pasek, mówię Ci. Dałbyś ciemny i miałbyś święty spokój. Takie rzeczy należy przewidywać. ^_^

pozdrawiam

Narfas

To przez ten jasny pasek, mówię Ci. Dałbyś ciemny i miałbyś święty spokój. Takie rzeczy należy przewidywać. ^_^

pozdrawiam

Narfas

Ten pasek to kobieta kazała sobie założyć zaraz po tym jak go odnowiłem i uruchomiłem :ph34r:

Przy okazji: wie ktoś, jak usunąć tę paskudną lumę ze wskazówek Corteberta? To da się jakoś rozpuścić, czy trzeba skrobać?

Są też naciapane kropki lumy na tarczy - to jak rozumiem jeszcze gorsza sprawa...

pozdrawiam

Narfas

Edited by Narfas

Przy okazji: wie ktoś, jak usunąć tę paskudną lumę ze wskazówek Colterberta? To da się jakoś rozpuścić, czy trzeba skrobać?

Diabli wiedzą, kto i czym to pomalował. Ja bym spróbował to usunąć patyczkiem higienicznym zwilżonym w zmywaczu do paznokci albo w płynie do czyszczenia złota.

Gratulluję grupowego zakupu :)

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Dzięki, będę próbował. Swoją drogą, co tam jest w płynie do czyszczenia złota? To jakiś kwas jest czy coś?

Poza tym sam nie wiem czy coś kombinować z lumą na tarczy. Chyba poczekam z 50 lat aż sama odpadnie. :angry:

Aha i jeszcze byłem na poczcie.

Look ma, zegarek ze słonikiem! :wub:

DSCF0697b.jpg

pozdrawiam

Narfas

Moje ostatnio zakupione. Proszę o poradę. Czy jest sens odrestaurować tarcze obu zegarków. Zegarki są na dokładnym chodzie i wydaje mi się że mają swój urok, mają swoją duszę. Po takim odpicowaniu (jak ja to określam) stracą to wszystko. Proszę o wypowiedź znawcy tematu.  

post-43303-0-21028700-1373134243_thumb.jpg

post-43303-0-91421500-1373134351_thumb.jpg

post-43303-0-16046600-1373134489_thumb.jpg

Dzięki, będę próbował. Swoją drogą, co tam jest w płynie do czyszczenia złota? To jakiś kwas jest czy coś?

Poza tym sam nie wiem czy coś kombinować z lumą na tarczy. Chyba poczekam z 50 lat aż sama odpadnie. :angry:

Aha i jeszcze byłem na poczcie.

Look ma, zegarek ze słonikiem! :wub:

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co ten płyn zawiera, ale ładnie czyści i nie rysuje powierzchni.

A logo Omikrona zawsze mi się podobało - gratulacje ;)

Moje ostatnio zakupione. Proszę o poradę. Czy jest sens odrestaurować tarcze obu zegarków. Zegarki są na dokładnym chodzie i wydaje mi się że mają swój urok, mają swoją duszę. Po takim odpicowaniu (jak ja to określam) stracą to wszystko. Proszę o wypowiedź znawcy tematu.

Moim zdaniem nie ma sensu odnawiać. Tarcza atlantika chyba gorsza niż w delbanie, ale oryginalna i czytelna. Zostawiłbym, jak jest. Jesli Ci się znudzi, to zawsze możesz sprzedać i kupić w lepszym, ale oryginalnym stanie

Edited by chronofil

a305ed90f05795c0.jpg

Szczerze mówiąc, to nie wiem, co ten płyn zawiera, ale ładnie czyści i nie rysuje powierzchni.

A logo Omikrona zawsze mi się podobało - gratulacje ;)

Moim zdaniem nie ma sensu odnawiać. Tarcza atlantika chyba gorsza niż w delbanie, ale oryginalna i czytelna. Zostawiłbym, jak jest. Jesli Ci się znudzi, to zawsze możesz sprzedać i kupić w lepszym, ale oryginalnym stanie

Dziękuję też tak myślę, póki co będę cieszył oko jednym i drugim ;)

Absolutnic nie ruszaj tarcz, obie są w oryginalnym i całkiem dobrym stanie...popracuj nad szkiełkami i czytelność obu tarcz wzrośnie o co najmniej 50%...zegarek z odnowioną tarczą to już nie ten sam zegarek,,,można się zastanawiać nad takim zabiegiem w przypadku tarcz, które są niemalże nieczytelne lub częściowo zniszczone....ale Twoje są w naprawdę dobrym stanie...szkoda ingerować...skup się raczej na kopertach, szkiełkach i pasku - jeśli w ogóle cokolwiek wymagałoby dopieszczenia, to te elementy...no i serwis mechanizmów...ale to norma... pozdrawiam :)

a oto moje cudo-pewnie pojedzie do odnawiania :)

post-40451-0-00314700-1373138756_thumb.jpg

Edited by Lukas76

a oto moje cudo-pewnie pojedzie do odnawiania :)

A z jakiego powodu, jesli można spytać, skoro zegarek wygląda na całkiem nieźle zachowany?

a305ed90f05795c0.jpg

To trzeba kupować NOSy albo nowe zegarki  :P

Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

To taka chwilowa słabość- chcę zobaczyć jak będzie wyglądać odnowiony i jak będzie bliski oryginałowi 

To kup jakiś gorszy egzemplarz a ten sprzedaj ;) Szkoda zegarka.

To taka chwilowa słabość- chcę zobaczyć jak będzie wyglądać odnowiony i jak będzie bliski oryginałowi 

Twój zegarek i Twoja decyzja, ale tego egzemplarza zwyczajnie szkoda.

a305ed90f05795c0.jpg

e tam nie jest jakiś szczególny

Mylisz sie - jest to bardzo rzadki okaz wsród atlantikow z bardzo ciekawymi indeksami i tarcza jesli sie nie mylę z firanka albo giloszowana dookoła. Baaaaardzo dawno nie widziałem takiego w tak ładnym stanie

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.