Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Recommended Posts

Guest xylog
post-35141-0-24072000-1331841073.jpg

post-35141-0-46930500-1331841066.jpg

post-35141-0-02556000-1331841068.jpg

post-35141-0-13100700-1331841070.jpg

post-35141-0-72897100-1331841071.jpg

Edited by xylog

Guest xylog

A dzięki Piotrze, na zdjęciu w ranfft jest 267 z jakąś dodatkową komplikacją (to koło na wierzchu ? ), opisują że 291 ma fazy księżyca, a w tym moim jak wół stoi 291 i księżyca ani widu.

I komu go oddać do przejrzenia - czyszczenia, oliwienia i co tam jeszcze trzeba mu zrobić?

Ciekawa tarcza w tym Universalu - musiał mieć brata - chronograf.

Edited by tarant

Pozdrawiam

Piotr

A dzięki Piotrze, na zdjęciu w ranfft jest 267 z jakąś dodatkową komplikacją (to koło na wierzchu ? ), opisują że 291 ma fazy księżyca, a w tym moim jak wół stoi 291 i księżyca ani widu.

Kal. 267 ma centralną sekundę i to jest to koło.

A fazy księżyca w 291 są

http://www.farfo.com/menswatches/Page1/mervos-universal-geneve-moonphase-calendar-watch.html

albo nie ma:

http://www.farfo.com/menswatches/Page5/universal-geneve-solid_gold_vintage_calendar_watch.html

Kalendarz i fazy to jest najczęściej nakładka na mechanizm zegarowy, więc można je modyfikować bez ingerencji w sam mechanizm.

Piotr Ratyński

Adhibe rationem difficultatibus. 

Uratowany z niebytu.

Stalowy Tissot z subsekundą, wg numerów - 1942 rok. Po wymianie sprężyny, szkiełka, doborze nowej(czytaj - używanej z epoki) koronki i wypełnieniu wskazówek. Tarcza w ładnym stanie nie ruszana, koperta po lekkim odświeżeniu. Koszt reaktywacji 110zł.

Tissot-001.jpg

Tissot-002.jpg

Tissot-005.jpg

Tissot-006.jpg

Tissot-008.jpg

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Miromat mi tez sie podoba, piekny....:)

....ale zawsze gdzy widze takie tarcze zastanawiam sie czy tarcza to zastepcza/pozniejsza serwisowka czy orginal?:o

Guest xylog
post-35141-0-09197000-1331841959.jpg

post-35141-0-09618200-1331841952.jpg

post-35141-0-82439300-1331841953.jpg

post-35141-0-64772400-1331841957.jpg

Edited by xylog

Miromat mi tez sie podoba, piekny....:)

....ale zawsze gdzy widze takie tarcze zastanawiam sie czy tarcza to zastepcza/pozniejsza serwisowka czy orginal?:)

Moje wiedza nie sięga (jeszcze :o ) tak daleko, może się wypowiedzą bardziej obeznani, sam jestem ciekaw.

W uszach rzeczywiście jest 16mm, ogólnie to mikrus - koperta ma 31mm bez koronki.

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

A oto mój nowy zegarek co prawda nie jest to nie wiadomo jaki cukierek ale ale.... bardzo spodobała mi się tarcza więc zakupiłem w zeszłym tygodniu:) teraz poszukuje jakichś sensownych wskazówek dodam szkiełko i paseczek, jeszcze może jakaś renowacja koperty:) oceńcie sami:)

post-34992-0-97363700-1305055274_thumb.jpg

Witam

Jestem nowym forumowiczem i to mój pierwszy post. Jestem miłośnikiem zegarków vintage i

chciał bym się pochwalić moim nowym nabytkiem

Fajne zdjęcia robisz, pochwal się innymi swoimi zegarkami.

A ja dalej w temacie Atlanticów.

Mam takie trojaczki:

A na koniec ciekawostka, która też doszła ze Szwecji: damski !!! Worldmaster, czyli Varldsmastarur

Xylog,

A te stare nakręcają Ci się przy noszeniu? Mam takiego jak ten z prawej chyba, ale ni cholery nie chce się nakręcać. Muszę dokręcać ręcznie.

(sekundnik pewnie nie od tego - dołożony?)

Co do damskiego - dlaczego się dziwisz? Moja żona nosi w miarę współczesną Mistrzynię Świata :) Fakt, że vintage nieczęsto się pojawiają.

Pozdrawiam

Iko

Guest xylog

Xylog,A te stare nakręcają Ci się przy noszeniu? Mam takiego jak ten z prawej chyba, ale ni cholery nie chce się nakręcać. Muszę dokręcać ręcznie.(sekundnik pewnie nie od tego - dołożony?)Co do damskiego - dlaczego się dziwisz? Moja żona nosi w miarę współczesną Mistrzynię Świata :) Fakt, że vintage nieczęsto się pojawiają.PozdrawiamIko

Tak, oba są sprawne i nakręcają się same. Czarny fotografowany wkrótce po dostawie, dlatego Power Reserve pokazuje zapas, biały leżał już parę dni więc ma 0. Ale po nakręceniu i poruszaniu wskaźnik rusza się.

A damskiego Worldmastera zobaczyłem pierwszy raz - faktycznie nie śledzę współczesnej linii Atlantica - ale staruszki staram się obserwować i poza tym nie widziałem żadnego. Dlatego uznałem, że to ciekawostka.

Pozdrawiam, Jacek

widzę, że ten mój zegarek beznadziejny bo nikomu nawet nie chce się napisać że taki jest:/ trudno mi się podoba:) pozdrowienia dla wszystkich:)

Guest xylog

widzę, że ten mój zegarek beznadziejny bo nikomu nawet nie chce się napisać że taki jest:/ trudno mi się podoba:) pozdrowienia dla wszystkich:)

Ale już go gdzieś pokazywałeś na forum? Bo pamiętam, ze dyskusja o nim była. Może dlatego nikt nie pochwalił go. Tarczę ma niespotykaną, tylko uważaj, żebyś go renowacją nie zepsuł, bo szkoda, żeby wyglądał jak tanie, chińskie badziewie.

Edited by xylog

suma sumarum dyskusja się nie wywiązała z racji iż była tylko jedna odpowiedź :) dlatego pomyślałem, że kiepsko zainwestowałem pieniądze... po czym spojrzałem na zegarek uśmiechnąłem się i szybko zmieniłem zdanie:) tak czy siak dziękuję za opinię. Pozdrawiam.

Twój zegarek, Twoja radość, i tak być powinno.

Pozdrawiam

A mnie się trafił taki Oberon. Nie mogę znaleźć w sieci informacji na temat tej nieistniejącej już firmy.

post-28697-0-22083600-1305212820_thumb.jpgpost-28697-0-06131900-1305212823_thumb.jpg

Edited by quub

Kuba

Guest xylog

Fajny ten Oberon, jaki tam werk? No i pokaż dekiel.