Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci to mogę kupić używaną opone od Stara ;)

Chodzi mi o to czy ktoś wie gdzie jest dostępny od zaraz w sklepie stacjonarnym na terenie Warszawy.

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Złote Tarasy, sklep Od czasu do czasu, chyba na 1 piętrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy piszą.  Mamy wszystkie Copernicusy na stanie, wpadnij do nas w weekend.

 

Pozdrawiam

Filip


Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś taka złowieszcza cisza... Panowie, wiecie może co z tą marką. Copernicus jeszcze działa? ...


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie czy marka Copernicus jeszcze istnieje? Mam może nietypowe pytanie. Prowadzę firmę Kujawskie Centrum Korepetycji Coperncius. Chciałem sobie zamówić zegarki na własny użytek (może parę rozdam w prezencie). Na tarczy właśnie chciałem umieścić napis Copernicus. Więc pierwsze co sprawdziłem czy takie zegarki istnieją. Nie chce żeby ktoś pomyślał, że podrabiam jakieś zegarki. Czy umieszczenie takiego napisu, ale np inną czcionką bez logo będzie złamaniem prawa? 


Telefon nigdy nie zastąpi zegarka. To, że pokazuje godzinę nic nie znaczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nawet jeśli firma nie prowadzi aktywnie działalności, to wcale nie musi oznaczac, że nikt już nie ma prawa do nazwy/marki Copernicus. Firma może nie prowadzić działalności, ale wciąż istnieć. Poza tym, nawet jakby została zlikwidowana, to jej wspólnicy w ramach podziału majątku spółki zapewne przejęliby prawa do nazwy/marki, albo ew. sprzedali komuś innemu.  Z ostrożności lepiej przyjąć, że ktoś te uprawnienia ma i może podejmowac kroki prawne, zeby swoich praw chronić. Czy będzie to robił? to już zupełnie inne zagadnienie.

 

Natomiast jesli zamawiasz realizację zegarków na własny użytek i nie będziesz ich sprzedawał, a mają wyłącznie służyć jako pamiątka dla Ciebie, rodziny i przyjaciół, to ja bym się w ogóle nie martwił zamówieniem u producenta takiego czy innego napisu na tarczy. Dodatkowo istotnie ograniczysz ryzyko jesli na tarczy podasz pełną nazwę swojej instytucji, albo jakiś wariant skrótowy czy kombinowany, a nie tylko słowo "Copernicus". 

 

Sprawdziłem przed chwilą na szybko i w KRS jest wciąz zarejestrowana spółka Copernicus Watch sp. z o.o. Składa co roku sprawozdania finansowe, więc nie jest "porzucona na śmietnik" i jakośtam funkcjonuje, ktoś pilnuje jej spraw. Kwestie tego czy warto się kontaktować z tą firmą pozostawiam Tobie - jest taka fajna reguła "pytaj, pytaj, to dopytasz", ew. rosyjskie "ciszej jedziesz, dalej będziesz" :)

 

To jest tylko moja swobodna ocena, więc nie traktuj tego proszę w żadnym razie jako porady prawnej czy innej prawdy objawionej ;)  

Edytowane przez MichTheOne

It's not a hobby, it's a sickness.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mdp1984 napisał(-a):

Czy wiecie czy marka Copernicus jeszcze istnieje? Mam może nietypowe pytanie. Prowadzę firmę Kujawskie Centrum Korepetycji Coperncius. Chciałem sobie zamówić zegarki na własny użytek (może parę rozdam w prezencie). Na tarczy właśnie chciałem umieścić napis Copernicus. Więc pierwsze co sprawdziłem czy takie zegarki istnieją. Nie chce żeby ktoś pomyślał, że podrabiam jakieś zegarki. Czy umieszczenie takiego napisu, ale np inną czcionką bez logo będzie złamaniem prawa? 

 

https://znakitowarowe-blog.pl/dwie-firmy-o-podobnych-identycznych-nazwach/

 

Dosyć przystępnie wyjaśnione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem z 2 ręki po jakimś nieboszczyku. Piękny zegarek. Wykończenie pierwsza klasa. Szkoda, że już nie robią zegarków bo imo w Polsce robili to chyba najlepiej 👏

E045C8D8-15DF-4CFD-9BD9-51E3DFA67AE9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tarcza tak bardzo kojarzy się z Błonie? 

To celowe działanie? 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sierżant Julian napisał(-a):

Piękny, ale wygląda jakby był strasznie duży, uszy mu hen wystają.

Tak zdjęcie wyszło, w rzeczywistości wyglada normalnie :)

 

Godzinę temu, Sol napisał(-a):

Dlaczego tarcza tak bardzo kojarzy się z Błonie? 

To celowe działanie? 

Tak, celowe. Pisali na swojej stronie, że inspirowali się Atlasem z Błonia. 

 

Edytowane przez PatrykH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny Atlas. Szkoda, że olbrzym. Za to ogromny plus za zmianę czcionki na kole datownika i tym samym spójność czcionek na tarczy. Rzadkość u polskich producentów. Są takie asy, co potrafią dać każdy napis inną czcionką, włączając w to indeksy i koło datownika.

 

Szkoda, że nie ma nowych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.10.2021 o 11:51, Sławek W napisał(-a):

Bardzo ładny Atlas. Szkoda, że olbrzym.


czy ja wiem czy olbrzym? Dla mnie na moim nadgarstku 17 cm wyglada ok 🙂

 

 

 

AC2284C7-4DCC-4C85-9817-76111A5098AE.jpeg

Edytowane przez PatrykH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.