Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

PS. z innej beczki: a CO ja mam zrobic gdybym chcial sobie takiego "Kopernika" kupic? W Holandii dystybucji NIE MA.

Zonk :)

 

Ale jest DHL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Copernicus..ma siedzibę jakieś 2,5 km od mojego domu..a poczta i kurierzy w Europie działają..jak się uprzesz to nie widzę problemu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jest DHL

 

 

jup.. ale ja bym sobie chcial najpierw poogladac, podotykac...no, wiecie, tego..:)


Dark Side is a pathway to many abilities, sometimes considered unnatural...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak to nie ma.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jup.. ale ja bym sobie chcial najpierw poogladac, podotykac...no, wiecie, tego..:)

 

Jest na to tylko jedna recepta - musisz odwiedzić nasz piękny kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to tylko jedna recepta - musisz odwiedzić nasz piękny kraj.

 

 

Bede, bede... juz za 3 tygodnie i to nawet (przelotem) w Wawie....

W Lodzi i tak nie maja jeszcze dystrybutora..ale jakbyscie o jakim wiedzieli, to pls lemme know...


Dark Side is a pathway to many abilities, sometimes considered unnatural...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze te zegarki NIE moga kosztowac 1500 PLN - powodow jest az nazbyt wiele. I tu wcale nie idzie o to "w co" mierzy Copernicus, a raczej o koszty produkcji, marketingu, dystrybucji, i pieciu milionach innych rzeczy, o ktorych nie mam pojecia.

 

Zgadzam się z tym ale nie zmienia to faktu, że jest zapotrzebowanie z rynku na zegarki Polskie w cenie 1500 zł :)


xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam kilka zegarków z przedziału 2 - 20kPLN. Dla mnie cena np. 1,5 k zamiast 4,5 k nie byłaby żadnym dodatkowym bodźcem do zakupu. Dla niektórych produktów cena nie ma znaczącego wpływu na sprzedaż - niekiedy im droższy towar tym lepiej się sprzedaje.

 

Dla mnie zachętą do zakupu byłaby unikalność zegarka (design, limitacja albo materiał). Stąd moja nieśmiała propozycja wykonania tych udanych modeli w limitowanych wersjach ze złota 18k w różnych kolorach, z platyny, palladu czy tantalu.

Może takie wersje powinny mieć wahniki również ze złota. Przy cenie poniżej 20k dla najtańszego złota (nie wiem czy to możliwe) byłby to atrakcyjny prezent dla zamożnych osób.

 

Co do "Made in Poland" to co innego można napisać. Przecież nie "Swiss Made" czy "Made in UE". Niemcy często w takim przypadku piszą z tyłu "Swiss movement".

 

Co do znanego patrona to trochę z przymrużonym okiem proponuję dogadać się z byłym prezydentem i "wydać" zegarek "Walesa" np. w tantalowej edycji. To chyba bardziej od Copernicusa rozpoznawany Polak na świecie.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia i przekonania większej ilości osób do zakupu tych interesujących zegarków.

 

Marek


Gdyby oczyścić bramy percepcji, każda rzecz ukazałaby się człowiekowi, jaka jest, nieskończona.

/William Blake/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie troszke zastanawialem...

 

 

Jak juz pisalem, uwazam, ze powinniscie miec jakis akcent, dzieki ktoremu od razu bedzie wiadomo, ze mamy do czynienia z Copernicusem ;)

 

A.Lange & Sohne - ma charakterystyczny datownik

Chronoswiss - charakterystyczna koronke

Zenith - gwiazdke, ktora sama w sobie lub jej ramiona wplatane sa w design

Audemars Piguet - skrecany bezel

 

 

smaczek, moze sie Wam przydac B) tym bardziej, ze debiutujecie na rynku.

 

Macie bardzo ciekawe logo, dlaczego go nie wykorzystac? Zrobic jak w Breitlingu powtorzenie logosa na sekundniku? Moze pojsc jeszcze dalej i zamiast malego o wpisanego w logo dac tam kule ziemska? W koncu Kopernik ruszyl Ziemie B) Kulke mozna tak umiescic, aby obracala sie wraz ze wskazowka sekundnika...

 

 

taki szybki szkic:

 

post-35060-0-49309100-1331816602.jpg

 

 

 

:P

 

 

 

 

Co do ceny... Hmmm... Czy gdyby zamiast Copernicus byla tam nazwa IWC to forumowicze nie kupiliby takiego zegarka za 4400zl? Pewnie tak i nikt by sie nie zastanawial, ze koszty wytworzenia zegarka przez IWC pewnie bylyby duzo mniejsze niz przez Copernicusa :P

 

Magia marketingu jest to, aby tak oczarowac klientow, ze beda chcieli wydac na zegarek wart 2000zl nawet 10000zl. Przykledem jest np iphone, ktory jest marketingowym oraz pijarowskim fenomenem B)

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Hmm... Moze kulista koronka ksztaltem przypominajaca kule ziemska, z odwzorowanymi, albo w jakis sposob wygrawerowanymi konturami kontynentow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ( to mój pierwszy post na forum) i chce wyrazic swój podziw dla Panów za tą fantastyczna inicjatywe,jaką jest doprowadzenie do powstania firmy COPERNICUS.

Dodam pare swoich subiektywnych uwag,uwag zwykłego szarego potencjalnego klienta ( nie profesjonalisty,nie zegarmistrza ,nawet nie pasjonata zegarków -choc kto wie co bedzie za pare lat? ale zwykłego "Kowalskiego" ,który jest na etapie szukania interesujacego,orginalnego zegarka mechanicznego który bedzie mu słuzył i użytkowo i odrobine jako męska bizuteria oraz moze docelowo byc przekazany dzieciom jako pamiątka.Ot po okresie użytkowania wielu popularnych "kwarców" człowieka nachodzi chęc na coś innego,lepszego ,bardziej klasycznego...

Wizualnie obie Wasze propozycje są bardzo interesujace ( szczególnie podoba się Submariner) ,nie mi oceniac zastosowany mechanizm ( są na forum specjaliści im to zostawie )ale wydaje się ,iż technicznie to taka "klasa srednia" i też nie ma się czego wstydzić.Smaczki są: np niebieskie wskazówki w Atlasie są OK-mi podobaja sie niesamowicie.Reakcjami na cene sie nie przejmujcie -wszyscy którzy prowadzą DG(sam mam sp.z o.o.) wiedzą coś o kosztach prowadzenia firmy w tym kraju -jednocześnie słusznie chyba bedziecie porównywani do zielonogórskiej Polpory a tu ceny na podobnym poziomie jak nie wyższe..Wiadomo,ze 4400 pln to w polskich warunkach nie mało ,ale kto powiedział,że porządny zegarek ma kosztowac poniżej średniej pensji???.Teraz po starcie czeka Was stworzenie sieci sprzedaży -czekam z niecierpliwoscią na okazje aby zobaczyc "na zywo" Wasze produkty gdzies w zachodniej częsci naszego kraju..

zycze rozwoju firmy i minimum kilkuset lat historii...

Edytowane przez Kazio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służyłem w Marynarce Wojennej jak i interesuje się MW z okresu międzywojennego,wiec Submariner bardzo mi się podoba. Jest jedno "ale" cena 4 tys. jest dla mnie nie osiągalna i tak jak napisał Maciato gdyby był model z niższej półki w cenie ok 1,5 tys to bym na niego zbierał kasę.


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu, ale i wykonania oraz determinacji w doprowadzeniu do powstania firmy zajmującej się wyrobem zegarków "made in Poland". Założenia są ciekawe, nie ma kompromisów jakościowych, co również widać. Obydwie serie się podobają. Te grubsze wskazówki w Atlasie współgrają jednak z ogólnym wyglądem - spójrzmy na zdjęcia całego zegarka pod kątem - jest gruby i masywny, natomiast tarcza pełna subtelności. Jest tu zbudowana pewna optyczna dynamika na kontrastach. Tak czy owak - wyszukane wzornictwo, bo seria Submariner ze wskazówkami jak z zegarów łodzi podwodnej także bardzo się podoba.

Dobry jest też pomysł z limitowanymi seriami - weźcie to pod uwagę, bo przy cenie 4400 i tak nie rzucą się na to tłumy, a gdy zaproponujecie coś ekstra, w dodatku w ściśle limitowanym "nakładzie", to zainteresuje majętnych kolekcjonerów i może dać ciekawy efekt. Tylko do tego potrzeba chyba jednak nieco więcej stażu na rynku. Ale na pewno potencjał jest, wysmakowanie formy wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetnie prezentujący się zegarek.


EDOX C1 DIVER 70157 3 NIN, SEIKO SAMuRAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a mnie "Regulator" naprawdę urzekł - dawno żaden zegarek nie zrobił na mnie takiego wrażenia. Z zegarkami to chyba jest tak, jak w jednej reklamie aktualnie emitowanej w tv: albo to "czujesz" albo "rozumiesz". Jeśli kierujesz się rozumem i masz 1000pln, to kupisz Seiko, ale jeśli "czujesz" Copernicusa, to go kupisz za to jaki jest.

 

Ja "kupuję" regulatora za"

 

- design

- ideę

- polskość (w aktualnym wymiarze)

 

...i czekam na realizację "Regulatora".

 

Pozdrawiam, veiovis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak panowie chcecie prowadzić poważny biznes? Wchodzę na strone copernicus-watch.pl, zresztą cięzko ją znaleźć nawet w polskich "googlach", a tam jeden news i data... uwaga - 01.12.2010 ... Przykro mi ale to jest niepoważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale jak panowie chcecie prowadzić poważny biznes? Wchodzę na strone copernicus-watch.pl, zresztą cięzko ją znaleźć nawet w polskich "googlach", a tam jeden news i data... uwaga - 01.12.2010 ... Przykro mi ale to jest niepoważne.

 

Bez urazy stfraw, ale chyba nie masz zbyt dużego pojęcia o tworzeniu stron internetowych, a na pewno o indeksowaniu, pozycjonowaniu, "page rank" i funkcjonowaniu serwisu google.

 

W "newsach" zwyczajowo powinno się umieszczać aktualne i najnowsze informacje istotne z punktu widzenia "produktu".

 

Jeśli wpiszesz w googlach "copernicus watch", wyszukiwarka zwróci Ci stronę "copernicus-watch.pl" na pierwszej pozycji - zatem lepiej być nie może. Nie spodziewaj się, że po wpisaniu "copernicus" otrzymasz stronę, którą masz na myśli, to tak samo jakbyś wpisał w googlach np. "Ford" i spodziewał się strony serwisu, który masz po drugiej stronie ulicy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam w takim razie honor (byłem pewny, że wpisałem Copernicus Watch) ale tylko po części. News sprzed 3 miesięcy i strona w większości w budowie to na pewno nie jest profesjonalne. Nie wspomnę nawet, że nie ma ani jednego real-foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wpiszesz w google pl to faktycznie otrzymasz te strone na pierwszej pozycji, ale w naszej zwyklej google ta strona sie nie pokazuje, w bingu, ktorego ja uzywam tez jej nie ma


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli wpiszesz w google pl to faktycznie otrzymasz te strone na pierwszej pozycji, ale w naszej zwyklej google ta strona sie nie pokazuje, w bingu, ktorego ja uzywam tez jej nie ma

 

Nie zgadzam się - jak wpiszesz tą samą frazę w google.com - strona zostanie zwrócona na drugiej pozycji. Bing to inna przeglądarka (microsoftowa konkurencja do google) więc korzysta z własnej bazy danych i wymaga osobnego indeksowania..tak samo jak np. NetSprint.

 

Poza tym nie rozumiem tej dyskusji. Jeśli wiesz czego szukasz, albo co chcesz znaleźć czyli stronę copernicus-watch, znajdziesz ją w 3 minuty, nawet zakładając, że nie znasz adresu np. z forum. Jeśli nie znasz marki, trudno aby "cudowne narzędzie" jakim jest wyszukiwarka internetowa podpowiedziała Ci konkretnie zegarki Copernicusa jako odpowiedź na frazę: "zegarek moich marzeń", którą wpiszesz w google, bing czy innej wyszukiwarce internetowej.

 

Pozdrawiam, veiovis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogłem znaleźć w temacie - jaka jest cena Submarinera Mono i czy można gdzieś obejrzeć ten zegarek na żywo?

Edytowane przez MacieK_K

[Tissot Couturier Chrono / Seiko FFF / Kentex Skyman Pilot]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solidaruchowy Wałęsa na zegarku z 18k złota w "cenie do 20k"?!?!?! <rotfl> :rolleyes::lol::)

 

W tym szczególnym wypadku obniżenie ceny do 1,5 tys. zł zdecydowanie zwiększy popyt

 

wygłodniałych "swojego" zegarka Polaków.

 

To nie jest szeregowy model jakiejś tam nie związanej z Polską firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozdawanie go za darmo przysporzy sympatii dla właścicieli firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Niedawno poszukiwałem zegarka, na zastepstwo na moją wysłużoną Omegę. Tak trafiłem na forum Klubu. I tu zobaczyłem Copernicusa. Byłem już prawie zdecydowany na Atlasa, ale po poczytaniu postów i przemyśleniu sprawy, jako że zbieram Atlantiki, zdecydowałem sie na nowy zegarek tej firmy. Atlas ma chyba zbyt grube wskazówki, trochę smuklejsze i kto wie, może kolejny nabytek byłby z polskie firmy...

Ale w końcu nic straconego, może jeszcze będą nowe modele, które bardziej mi podpasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...może kolejny nabytek byłby z polskie firmy...

Co się martwisz, Atlantic praktycznie też jest polskim zegarkiem :rolleyes:

Raz, ze względu na stosunki właścicielskie, a dwa to w praktyce nigdzie poza Polską nie jest sprzedawany, i nie jest znany.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

"Co się martwisz, Atlantic praktycznie też jest polskim zegarkiem :rolleyes:

Raz, ze względu na stosunki właścicielskie,"

 

To ciekawe, możesz rozwinąć?

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.