Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

tak panowie...jezeli to ma byc nasz zegarek to po co angielskie nazwy?? nie razi was to??

-dziwne ze nie zrozumieliscie mnie - strone wczesniej sie wyrazilem jasniej a ten post jest jakby dalsza czescia tej wypowiedzi

 

ale fakt,z gramatyki piątek nie mialem

Spoko MROVKA, nikt nie jest idealnym człowiekiem, każdy z nas, jak to ujął w swoim skeczu Marcin Daniec. " Za usami cosik mo" :unsure: . Wracając do Copernicus'a, zegarek ładny ale za niższą cenę można kupić Certina'e DS1 limitowaną edycję 500 szt. Z mechanizmem ETA 2897. Wiem że pewnie zaraz dostanę burę, jestem na to przygotowany, jednak będę obstawał przy swoim, Polski zegarek = Polski mechanizm. Szwajcarski zegarek = Szwajcarski mechanizm, myślę że to według mnie jest logiczne. Pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie powinno się trzymać jednego języka- ta łacina to świetny pomysł- i łączy się z Kopernikiem (łacina królowała), zmienił bym też made in poland na łacinę. Po za tym nikt tego chyba jeszcze nie ma wiec swietny pomysł dla producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie powinno się trzymać jednego języka- ta łacina to świetny pomysł- i łączy się z Kopernikiem (łacina królowała), zmienił bym też made in poland na łacinę. Po za tym nikt tego chyba jeszcze nie ma wiec swietny pomysł dla producenta

...Poloni non sunt anseres, et lingua... Mikołaj Rej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sub Aqua Nautae

 

Ta dłuższa nazwa nawet lepsza, wpada w ucho 'Sub Aqua' :( Pomysł naprawdę jest niezły, bo przecież i w końcu Copernicus, przepraszam Kopernik, pisal O Obrotach Ciał Niebieskich po łacinie. Ma to sens i jest oryginalnie.

 

Polski zegarek = Polski mechanizm. Szwajcarski zegarek = Szwajcarski mechanizm, myślę że to według mnie jest logiczne

 

Rozumiem że wg tej filozofii to jak Niemiecki zegarek to tylko Niemiecki mechanizm? :unsure: Ciekawe co na to fani Stenka i kilku innych popularnych dobrych DE w tym przedziale cenowym (i jakościowym).


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dłuższa nazwa nawet lepsza, wpada w ucho 'Sub Aqua' :D Pomysł naprawdę jest niezły, bo przecież i w końcu Copernicus, przepraszam Kopernik, pisal O Obrotach Ciał Niebieskich po łacinie. Ma to sens i jest oryginalnie.

 

 

 

Rozumiem że wg tej filozofii to jak Niemiecki zegarek to tylko Niemiecki mechanizm? :unsure: Ciekawe co na to fani Stenka i kilku innych popularnych dobrych DE w tym przedziale cenowym (i jakościowym).

No już dobrze, dobrze, odwołuję swoje mądrości... Ale czasami trzeba "wsadzić kij w mrowisko" by poruszyć nową dyskusję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polskich mechanizmów to chyba tylko prototyp Chronos-Art Pawła, więc w tej materii to raczej ciężko :unsure:

 

a co do łacińskich nazw to imo genialny pomysł

Edytowane przez Dmn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Polskich mechanizmów to chyba tylko prototyp Chronos-Ara Pawła, więc w tej materii to raczej ciężko :unsure:

Skoro w czasach PRL-u w zegarkach marki "BŁONIE" były werki produkcji CCCP, to teraz mogą być SWISS MADE, tylko szkoda że cena nie jest w tym samym przedziale... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł i ciekawa legenda, zegarki przyjemne i warte zawieszenia oka. Bardzo podoba mi się Regulator Flagship i nawet chętnie bym go posiadał, niemniej żal trochę, ze gdzieś tam nawet "małym drukiem" nie ma literek ORP bo to by ładnie nawiązywało do pomysłu i inspiracji a jednocześnie dodawało szczyptę pozytywnego "polskiego sentymentalizmu". Ciekawe kiedy te "podwodniaki" będą do oglądnięcia w naturze no i na ile firma je wyceni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł i ciekawa legenda, zegarki przyjemne i warte zawieszenia oka. Bardzo podoba mi się Regulator Flagship i nawet chętnie bym go posiadał, niemniej żal trochę, ze gdzieś tam nawet "małym drukiem" nie ma literek ORP bo to by ładnie nawiązywało do pomysłu i inspiracji a jednocześnie dodawało szczyptę pozytywnego "polskiego sentymentalizmu". Ciekawe kiedy te "podwodniaki" będą do oglądnięcia w naturze no i na ile firma je wyceni?

 

 

Również jestem ciekawy

 

Flaghsip Mono byłby bardzo ciekawym nabytkiem.

Lubię takie dziwne zegarki. Również 24 godzinne są ciekawą alternatywą.

Może powstanie kiedyś Flagship Mono 24 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art3c

Seria Flagship jest bardzo ciekawa, szczególnie Mono :)

 

Mam nadzieję, że będzie więcej nawiązań do historii naszego kraju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość art3c

Ups... Sorry za dubla.

Edytowane przez art3c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że właściciele nie uchylają nam tu choćby rąbka tajemnicy odnośnie momentu dostępności ceny czy innych zamierzeń.

 

Może zegarek klubowy 2012 będzie Copernicusem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że fajnym pomysłem byłby klubowy Copernicus.

Może firma zaproponowałaby bazę dla zegarka klubowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Copernicus zakończył działalność?

Ostatni news na ich stronie pochodzi z 08.06.2011

 

Nikt tez już od dawna nie odpisuje w niniejszym wątku.

Flagship dalej jest konstrukcja w przygotowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem flagszip jest w produkcji i niebawem będzie w sprzedaży, a firma ma się dobrze i działa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a firma ma się dobrze i działa.

Totalny brak informacji i nieaktualna strona www, to troszkę daleko od współczesnych standardów "mania się" dobrze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość parcek

Uff udało mi się cały wątek przeczytać... :angry:

W skrócie: jestem zdecydowany nabyć Tripla choć zgadzam się, że skoro zaczęliśmy od Łaciny to się jej trzymajmy i np. nazwa Copernicus Tertio brzmi 100x lepiej od Triple.

Nazwa Firmy też jest swoistym mixem więc powoli zauważam w tym ukryty sens - materiały z zagranicy, Polska produkcja to i nazewnictwo mieszane (nie wstrząśnięte :angry: )

Przykład: Lech Walesa Airport, znajomo brzmi Lech (na marginesie: już widzę jak Francuzi robią angielską wersję lotniska Aeroports de Gaulle).

Do rzeczy: kiedy będzie można nabyć Flagshipa?

I czemu nie Marinero? ( w Gdyni jest fabryka łodzi o tej nazwie, tutaj też chyba ORP stacjonował?).

Przyłączam się do ukrycia ORP w kopercie coś jak Raidillon z 55...

 

Powodzenia.

 

Na marginesie: włoski, łacina są dużo milszymi dla mnie językami niż angielski ale to mój punkt widzenia.

Copernicus Marinero Tertio....rety... :angry:

Edytowane przez parcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za pomysłem zegarka klubowego rodzimej manufaktury. Polacy nie gęsi....

Kto jest za niech się przyłączy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klubowy Flagship ... Mono lub Regulator; byłoby świetnie tylko.... poza zdjęciem z ww. i danymi przedprodukcyjnymi nic nie wiemy. Ja nabyłbym, jeśli cena nie byłaby "z kosmosu" w ciemno ale wydaje mi się, że niezbyt wiele osób zdecydowałoby się na taki ruch. Łatwiej w ciemno nabyć coś od firmy, która ma lata doświadczenia niż od "noworodka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość parcek

Wczoraj dotarł do mnie katalog Sinn, i jednak gęsi...strona 113 katalogu, Series 6100 Regulateur...Flagship - Longines...Mono jeszcze nie znalazłem :)

Naturalnie jak kopiować to od najlepszych : The 6100 REGULATEUR won the coveted 2008 and 2010 "Goldene Unruh" award...

Nie mówiąc, że cyfra 3 w Atlasie dziwnie mi przypomina tą z Saksofonu i Duet Polpory.

Wiem czepiam się...niemniej może jednak Firma by pomyślała nad czymś autorskim?

W nawiązaniu do Raidillona o którym wspomniałem w poprzednim poście, Belgowie mają napisane: Mouvement Suisse i z tego co wiem można pisać o zegarku, że został wyprodukowany w Szwajcarii pod warunkiem, że ponad 80% części zegarka wyprodukowano w tym kraju.

Jak wiemy, z Polski pochodzi tylko robocizna i pomysł ale u nas takich norm nie ma więc dobrze byłoby napisać : Suisse i German mariage?

Mieszanka 4 języków jak się patrzy :) Prawie jak w Szwajcarii.

A takiego podpisu nie ma nikt.

Myślę, że takie problemy dotykają wszystkie Firmy bez tożsamości - tj. mechanicznego wkładu własnego - globalizacja.

Może kiedyś będzie lepiej, spójnie, autorsko, swojsko.

Właściciele i tak zrobią co chcą i jak za 10 lat będzie Copernicus Planet (Ocean) to z góry uprzedzam, to nie był mój pomysł :)

Proszę się nie obrażać na ten post, podziwiam Waszą pracę ale z natury jestem perfekcjonistą i szukam dziury w całym, niektórzy za coś takiego biorą pieniądze.

Edytowane przez parcek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kazde pieniadze przylaczam sie do zegarka klubowego Copernicus:) Olraf, jakby byl zamawiany, to daj znac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej przerwie mamy dla Was Forumowicze garśćinformacji. Seria FLAGSHIP jest na ukończeniu. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że cała seria składająca się z modeli Regulator, Mono i Triple będzie dostępna w grudniu, ale ostateczne potwierdzenie tej informacji zdobędziemy prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia. Na chwilę obecną jest zbyt dużo zmiennych by móc coś więcej napisać, zatem prosimy o jeszcze trochę cierpliwości. Końcówka przygotowania serii jak zawsze jest najbardziej nerwowa,pochłania najwięcej czasu i uwagi, stąd brak naszego odzewu na forum i opóźnienia z aktualizacją strony. Braki te zostaną za chwilę nadrobione, ale pamiętajcie, że jesteśmy we dwóch z Marcinem i na nudę naprawdę nie narzekamy. Proces jest długi i droga wiodąca do powstania nie jest usłana różami. Nie mniej staramy się dotrzymać postanowienia, aby ta seria ukazała się jeszcze w 2011 roku. Na pewno się o tym dowiecie.

 

Co do pomysłu zegarka klubowego w 2012 roku to na pewno nie podjęlibyśmy się obecnie takiego zadania. Jako młoda firma musimy w pełni skupić się na naszych ostatnich projektach oraz działaniach związanym z rozwojem Copernicusa. Dotyczy to przede wszystkim budowy sieci sprzedaży, narzędzi komunikacji z rynkiem, oraz wielu innych. Są to zajęcia które pochłaniają bardzo dużo czasu. Wróćmy do pomysłu w roku 2013. Mamy nadzieję, że wtedy nasza pozycja pozwoli nam w zdecydowanie większym zakresie skupić się i poświecić odpowiednią ilość czasu na projekt klubowy.

 

Pozdrowienia

 

Maraas

 

Edytowane przez Maraas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie jw ktokolwiek widział? Ktokolwiek wie?

 

Czy to kolejne mżonki? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.