Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarki jak zegarki, zdjęcia na bank nie oddają tego jak wyglądają. Przynajmniej te :rolleyes:

Wrzućcie lepsze plis!


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego wątku chcę tylko pogratulować inicjatywie i życzyć sukcesów!

 

Z dodatkowych 3 groszy:

* Najbardziej podoba mi się Regulator. Dla mnie osobiście 7k to o ok 3k za drogo.

* Nazwa Submariner podoba mi się odrobinę bardziej niż Flagship i nie przeszkadza mi potencjalne skojarzenie z diverami.

* Zdjęcia wystarczy zrobić ze statywu (np. samowyzwalaczem) z dobrze ustawioną ostrością i już byłyby dużo lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atlas niesamowicie mi się podoba,chyba muszę odwiedzić warszawski oddział firmy, żeby ocenić na żywo.

Jednak oryginalne Błonie podoba mi się bardziej, moim zdaniem jest bardziej wyrafinowane.

Pomysł z napisami w łacinie moim zdaniem jest genialny, idealnie by pasowały do nazwy Copernicus i zniknełaby rozbieżność między tarczą, a deklem.

 

Tak czy siak - należą się gratulacje za odwagę i wytrwałość :( POWODZENIA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję dzisiaj obejrzeć na żywo modele Triple i Mono...i jest więcej niż ok.

 

Chociaż cała kolekcja Sub to kompletnie nie mój klimat, zegarki są bardzo porządnie wykonane, ładnie wykończone, za ładnymi, starannie wykonanymi tarczami i wskazówkami. Dla osób ceniących sobie takie klimaty, bardzo dobra propozycja. Zdjęcia nie oddają tego, jak wyglądają live nawet w 10%.

 

 

Jedno co bym zmienił, to zamiast szafirowego dekla (UNITAS to jednak nic szczególnie atrakcyjnego) dał bym pełny z jakimś ładnym grawerem OR Orła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...dał bym pełny z jakimś ładnym grawerem OR Orła.

A nie sa do tego potrzebne prawa autorskie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator jest świetny. Bardzo podobają mi się koperty tych zegarków. Zupełnie odwrotnie, jeśli chodzi o cenę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmowej pojawiły się nowe zdjęcia, faktycznie zegarki wyglądają znacznie lepiej niż na poprzednio prezentowanych w tym temacie (co raczej nie powinno dziwić). Na pierwszym foto w stadzie, prezentują się całkiem nieźle, koperta wcale nie jest chyba taka zła jak myślałem. Przy okazji muszę zobaczyć na żywo ;)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie firmowej pojawiły się nowe zdjęcia, faktycznie zegarki wyglądają znacznie lepiej niż na poprzednio prezentowanych..

No tak. Teraz zdjęcia są bardziej naturalne.

Regulator i Mono są miodne,

.. natomiast Triple w moim odczuciu robi się lekki przerost formy nad treścią, z dwoma wskazówkami układającymi się na kształt wielkiej kokardy :D


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wymaksowane te fotki, przydały by się dobre fotki w dziennym świetle, np. na nadgarstku. Tak najlepiej ocenić zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wymaksowane te fotki, przydały by się dobre fotki w dziennym świetle, np. na nadgarstku. Tak najlepiej ocenić zegarek.

Po takiej dyskusji, to po prostu trzeba zobaczyć zegarki - zapraszam do Złotych Tarasów.

Wydaje mi się, że trochę przesadzamy w oczekiwaniach i ocenach.

- oczekiwania - zbyt wysokie

- oceny - nieobiektywne

O ile z oczekiwaniami można racjonalnie dyskutować (ale trzeba trochę lepiej znać możliwości branży), to opinie są zawsze bardzo subiektywne.

Szkoda, że na naszym forum urastają one do niepodważalnych wyroków.

 

Jak można pisać, że "UNITAS to jednak nic szczególnie atrakcyjnego" ?

Sphinx - jeszcze 2-3 lata temu nie wiedziałeś wiele o tym mechanizmie, a przed rejestracją tutaj, to pewnie nic.

Copernicus nie może bazować na klubowiczach (szkoda).

Do tego nie wszyscy mają taki dostęp do zegarków.

Oczywiście dekiel z grawerką Orła mógłby być ciekawym, ale wtedy tutaj pisano by, że my wolimy coś innego.

Jestem przekonany, że choćby dla 10 chętnych, składających zamówienie uda się zrobić pełen dekiel i grawer ORP Orzeł.

Osobiście wolę otwarty dekiel, ale zgłaszam akces na zegarek z grawerowanym.

- kto jeszcze?

 

W naszym salonie Copernicus prezentuje się rewelacyjnie. Zegarki wskazujemy wszystkim, którzy choć trochę interesują się zegarkami, bo to rzeczywiście unikat.

Nie usłyszałem ani jednej negatywnej opinii (nie było mnie gdy był Shpinx), tak w stosunku do modeli Atlas jak i Flagship.

 

pozdrawiam,

Władek

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Władku,

a cena nie wydaje się Panu przesadzona? może przez cenę oczekiwania są takie wysokie, adekwatne?

Z jakimi innymi produkcjami można porównać, zestawić te zegarki? Wypadają one na ich tle tanio, czy drogo, a może porównywalnie?

Sam przymierzam się do Unitasa, ale zamierzam za niego zapłacić <5000zł (za zegarek świetnie wykonany, niepłaski, ozdobiony - dokładnie ten z mojego avatara), a przecież można kupić także zegarek z tym mechanizmem za 1500zł w chociazby Steinharcie (ale czy to dobre zestawienie? wg. mnie dobre - młoda, środkowoeuropejska, nieduża firma).

Osobiście uważam, że zegarki są za drogie. Co do jakości nie wypowiedziałem się i nie zamierzam, póki nie zobaczę na żywo.

 

A czy Unitas jest/nie jest niczym szczególnym? Na tle Casio i Timexa jest dziełem sztuki wg. mnie... do tego już kawał historii za tym mechanizmem stoi.

(nie ma tu cynizmu, uważam, że takie mechanizmy trzeba pokazywać)

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co nie podoba sie w unitasie.Nie jest to wersja "a'la PAM LE",ladnie wykonczony,nie ma sie do czego przyczepic.

No i to dosc porzadny mechanizm.

Co do zegarkow,nie mam zdania - jakos mnie tak ani ziebia ani chlodza (kwestia gustu).

Mam tylko pytanko - skad biora sie nazwy zegarkow?

Zakladam,ze Triple nazywa sie tak dlatego,ze ma trzy wskazowki.

Jesli tak jest to dlaczego Mono ma dwie? :lol:

 

 

J


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takiej dyskusji, to po prostu trzeba zobaczyć zegarki - zapraszam do Złotych Tarasów.

Wydaje mi się, że trochę przesadzamy w oczekiwaniach i ocenach.

- oczekiwania - zbyt wysokie

- oceny - nieobiektywne

Można humorystycznie rzec, że stworzyłeś potwora :lol: Ale tak poważnie, forum to forum. Nie można oczekiwać tylko zachwytów, ochów i achów... Mimo wszystko, oceny i tak są dosyć wyważone. Nie widzę ani totalnego potępienia, ani nie widzę wiader wazeliny. To dosyć naturalne, nic sztucznego. Gdyby zamiast tego stworzyć jakieś, bo ja wiem.. "Forum natchnionej adoracji Copernicusa", to wbrew pozorom niczego wartościowego by marce nie przyniosło.

Życzę powodzenia :lol:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można pisać, że "UNITAS to jednak nic szczególnie atrakcyjnego" ?

Sphinx - jeszcze 2-3 lata temu nie wiedziałeś wiele o tym mechanizmie, a przed rejestracją tutaj, to pewnie nic.

Normalnie można. Nie muszę wiedzieć połowy tego, co wiem, żeby ocenić, że wizualnie ten mechanizm to nic specjalnego - po prostu. Ten werk w takim wykończeniu można znaleźć w milionie innych zegarków - i stąd moja opinia, że lepiej by temu zegarkowi zrobił dekiel z grawerem okrętu. Moja opinia - chyba mi wolno :lol: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Władku,

a cena nie wydaje się Panu przesadzona? może przez cenę oczekiwania są takie wysokie, adekwatne?

Z jakimi innymi produkcjami można porównać, zestawić te zegarki? Wypadają one na ich tle tanio, czy drogo, a może porównywalnie?

Sam przymierzam się do Unitasa, ale zamierzam za niego zapłacić <5000zł (za zegarek świetnie wykonany, niepłaski, ozdobiony - dokładnie ten z mojego avatara), a przecież można kupić także zegarek z tym mechanizmem za 1500zł w chociazby Steinharcie (ale czy to dobre zestawienie? wg. mnie dobre - młoda, środkowoeuropejska, nieduża firma).

Osobiście uważam, że zegarki są za drogie. Co do jakości nie wypowiedziałem się i nie zamierzam, póki nie zobaczę na żywo.

 

A czy Unitas jest/nie jest niczym szczególnym? Na tle Casio i Timexa jest dziełem sztuki wg. mnie... do tego już kawał historii za tym mechanizmem stoi.

(nie ma tu cynizmu, uważam, że takie mechanizmy trzeba pokazywać)

 

Skoro przywołujesz jako przykład Steinharta zapytam zatem w którym sklepie sprzedawany jest Steinhart? Odpowiedź - w żadnym, zegarki sprzedawane są bezpośrednio od producenta, a więc cena sprzedaży Steinharta jest tak jakby ceną hurtową w jakiej kupuje sklep, jest taka jakbyś miał salon i sam kupował ileś tam sztuk zegarków a potem doliczał marżę.

 

Druga sprawa - żadna część Copernicusa nie jest robiona w Chinach ani okolicy (czego nie można powiedzieć o większości młodych marek niemieckich), wszystkie częśći są wytwarzane w Szwajcarii i Niemczech (chyba poza paskiem który jest robiony w Polsce).

 

Same zegarki wykonane są bardzo dobrze - jakosć kopert jest rewelacyjna, podobnie tarcze - werki w wersjach TOP. Najlepiej zobaczyć na żywo, bo zdjęcia nie są miarodajne.

 

Co do ceny i unitasa - mamy Steinharty na unitasie za 1500zł, mamy Roamery za 4k zł, Maurice Lacroix za 9k zł, Longinesy za 8k zł, sporo zegarków droższych na tym werku, granice są bardzo szerokie.

 

Moim zdaniem jako osoby obserwującej rynek z pozycji pracy w tym biznesie, cena Copernicusa jest ok i jest to jak najbardziej zegarek do sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Filip

Edytowane przez odCzasu doCzasu

Więcej ciekawostek zegarkowych na naszym facebook_grafika_01.jpg i stronie odCzasu doCzasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W naszym salonie Copernicus prezentuje się rewelacyjnie. Zegarki wskazujemy wszystkim, którzy choć trochę interesują się zegarkami, bo to rzeczywiście unikat.

Nie usłyszałem ani jednej negatywnej opinii (nie było mnie gdy był Shpinx), tak w stosunku do modeli Atlas jak i Flagship.

pozdrawiam,

Władek

Rozumiem to wzburzenie ale wydaje mi sie ono troszke przesadzone :lol:

Opinie sa i musza byc. To dobrze swiadczy o marce i samym produkcie. Ciezko jest polemizowac z kims, kto badz co badz liczy na zysk ze sprzedazy :P

Tutaj opisuje sie fakty jak i subiektywne odczucia. Nie jestesmy z kosmosu i mamy prawo do swoich odczuc i swojego zdania.Jesli ktos chce zaistniec jako nowy w jakiejs dziedzinie, to musi liczyc sie z roznycmi rzeczami. I tak - to, ze wyprodukowali/zainwestowali w zegarki na wysokim poziomie, to rozumiem. Rozumiem tez cene, ktora uzasadnia wykonanie etc. Ale zupelnie nie rozumiem, dlaczego umieszczaja zdjecia produktu, ktory jest dla nich po prostu brzydki i tandetny???? Przeciez widac jak robi to konkurencja i mozna zatrudnic porzadnego fotografa albo grafika ale nie - oni puszczaja tandete... To jak to ma sie sprzedawac i byc odbierane??? :lol:

 

Chęci i pomysly = 10

Realizacja i reklama = 3

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zakladam,ze Triple nazywa sie tak dlatego,ze ma trzy wskazowki.

Jesli tak jest to dlaczego Mono ma dwie? :lol:

 

 

J

 

Rzeczywiście, poprzednio jakoś nie zwróciłem na to uwagi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowych zdjęciach wyglądają znacznie lepiej. Jednak szczegółów nie widać bo foty "poprzepalane".


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam kliknąc żeby zobaczyc te nowe zdjęcia? Niestety chyba jestem ślepy :lol:

 

EDIT: Znalazłem.

Edytowane przez tessio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mam kliknąc żeby zobaczyc te nowe zdjęcia? Niestety chyba jestem ślepy :lol:

 

EDIT: Znalazłem.

 

Na ich stronie -> kolekcje i wchodzisz w model.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, ale moim zdaniem tylko trochę. Jako potencjalnego klienta odstrasza mnie piaskowana koperta, nie wiem jakoś nie lubię(choć ukochany zegar mam cały piaskowany), a i na zdjęciu wygląda średnio. Poza tym chyba nie jest cała piaskowana tylko połączona ze szczotkowaniem? Klamerka jednak mogła by mieć mniej oklepany kształt. Tarcza nadal wygląda papierowo, oczywiście na zdjęciach, bo tutaj lubujemy się w ocenie zegarków po zdjęciach :lol:

Na plus nienachalna koronka i czerwony trójkącik na tarczy. Więcej musiałbym popatrzeć, choćby przez szybkę jak na atlasa, żeby sobie wyrobić zdanie.

 

O cenach nie wspominam, bo dla mnie i tak są z kosmosu.

I to że są w sprzedaży stacjonarnej, moim zdaniem ich nie tłumaczy :lol:

Edytowane przez nick555

FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa razy dokładnie oglądałem te zegarki, i dla mnie są one totalnie nudne i nieinteresujące, zachowawcze nieprzyzwoicie.

Rozumiem że skoro nie ma szaleństw technicznych, to jednak przydałoby się coś świeżego wyróżniającego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro przywołujesz jako przykład Steinharta zapytam zatem w którym sklepie sprzedawany jest Steinhart? Odpowiedź - w żadnym, zegarki sprzedawane są bezpośrednio od producenta, a więc cena sprzedaży Steinharta jest tak jakby ceną hurtową w jakiej kupuje sklep, jest taka jakbyś miał salon i sam kupował ileś tam sztuk zegarków a potem doliczał marżę.

 

Druga sprawa - żadna część Copernicusa nie jest robiona w Chinach ani okolicy (czego nie można powiedzieć o większości młodych marek niemieckich), wszystkie częśći są wytwarzane w Szwajcarii i Niemczech (chyba poza paskiem który jest robiony w Polsce).

 

Same zegarki wykonane są bardzo dobrze - jakosć kopert jest rewelacyjna, podobnie tarcze - werki w wersjach TOP. Najlepiej zobaczyć na żywo, bo zdjęcia nie są miarodajne.

 

Co do ceny i unitasa - mamy Steinharty na unitasie za 1500zł, mamy Roamery za 4k zł, Maurice Lacroix za 9k zł, Longinesy za 8k zł, sporo zegarków droższych na tym werku, granice są bardzo szerokie.

 

Moim zdaniem jako osoby obserwującej rynek z pozycji pracy w tym biznesie, cena Copernicusa jest ok i jest to jak najbardziej zegarek do sprzedaży.

 

Pozdrawiam

Filip

 

Filipie, dzięki za wywód, ale niestety nie odpowiada on na moje pytanie (albo bardzo niecelnie) - co jest bezpośrednią konkurencją dla Copernicusa, z jaką inną marką można go porównać i jak cenowo wypada na tym tle? Może jeszcze nie ma konkurencji i wypełnia pustą do tej pory niszę (mogę się z tym zgodzić).

Padły nazwy różnych marek - rozumiem, że Steinhart odpada jako bezpośredni konkurent (pomijając swój styl i co za tym idzie grono odbiorców), bo ma części chińskie i jest sprzedawany w cenach hurtowych... to ta cena hurtowa, to i tak 1/2 ceny hurtowej Copernicusa :lol: a argument z chińskimi częściami nie za bardzo ma przełożenie, bo każdy produkuje tam, gdzie mu WYGODNIE i ma taniej, ale nie ciągnijmy tego wątku, bo nawet jak jakościowo polskie koperty czy szkiełka zabijają te chińskie, to raczej różnica w ich cenie nie wynosi 3.000zł (prawie 1000 $).

Wymieniłeś Maureice'a Lacroix - dla mnie ta marka (pomijając fakt, że nie jest młoda, bo już ma kilka dekad za sobą) oferuje dużo więcej - trendy, ten tzw. współczesny "dizajn", rozpoznawalność, sieć sprzedaży, świadomość marki, reklamy, ambasadorów, targi (i wszystkie tym podobne piarowskie pierdoły), a przede wszystkim mamy do czynienia z prestiżem manufaktury zegarkowej.

Longines? prestiż (sztuczny, czy fałszywy, ale zawsze) i rozpoznawalność dają olbrzymie prawo windowania cen ich zegarków, bo o ich nieatrakcyjności (stosunek cena/jakość) wie tylko nieliczne grono pasjonatów.

Na tym tle (podanym przez Ciebie) Copernicus prezentuje się słabo. Tzn. do zaoferowania ma niewiele więcej niż swoją niszowość, a wg. mnie za tą "unikalność" trzeba zapłacić o wiele za dużo...

Z jakiegoś powodu (no może nie z jakiegoś, bo mógłbym wymienić przynajmniej kilka) płacąc podobne pieniądze za Unitasa w także nierozpoznawalnym Cimierze nie miałbym świadomości przepłacenia.

Edytowane przez Jaro_swatcH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.