Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcin_LL

Copernicus Watch - nowa polska firma zegarkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko sprostuję kwestię możliwości obejrzenia zegarków Steinhart. Jest ona jak najbardziej realana :lol:

 

Zegarki można obejrzeć w Szczecinie, po uprzednim skontaktowaniu się ze mną :P Istnieje też inna opcja, ale o tym nie tutaj :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś Maureice'a Lacroix - dla mnie ta marka (pomijając fakt, że nie jest młoda, bo już ma kilka dekad za sobą) oferuje dużo więcej - trendy, ten tzw. współczesny "dizajn", rozpoznawalność, sieć sprzedaży, świadomość marki, reklamy, ambasadorów,

 

Jakby co to ja mogę być ambasadorem Copernicusa :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to ja mogę być ambasadorem Copernicusa :)

 

no ja Ci tego nie załatwię

 

Zacznij od wysłania CV ze zdjęciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja Ci tego nie załatwię

 

Zacznij od wysłania CV ze zdjęciem :)

 

Tego zdjęcia się właśnie boje najbardziej :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Longines? prestiż (sztuczny, czy fałszywy, ale zawsze) i rozpoznawalność dają olbrzymie prawo windowania cen ich zegarków, bo o ich nieatrakcyjności (stosunek cena/jakość) wie tylko nieliczne grono pasjonatów.

 

Ja jedynie w kwestii Longinesa- kiedyś w latach 30,40 wyżej stojący od Rolexa, posiadający własne znakomitej jakości werki, dzisiaj wiele modeli to białe kruki a praktycznie każdy na werku 13ZN, których ceny rynkowe idą pod 8-10 i więcej k$. Dzisiejsze produkcje i politykę Longinesa zawdzięczamy SG, równie dobrze gdyby takie były decyzje zamiast promowania Omegi dzisiaj prym mógłby wieść Longines mający bogatą historię, nie gorszą a być może (na pewno) kiedyś będący pozycjonowany wyżej niż Omegi, ale to oczywiscie stare dzieje - jednak mające wpływ minimalny na postrzeganie marki - ktora dzisiaj jedzie tylko na przeszłości choć czasem coś ładnego i ciekawego wypuści, ale spora część kolekcji faktycznie ma mizerny poziom, tak to jest gdy decyzje zapadają odgórnie niestety.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako ,poniekąd wielbiciel i użytkownik Omegi muszę się w 100% zgodzić z Piotrem (Staruszkiem)

 

Longines nie wypadł sroce spod ogona..to co się dzieje współcześnie to wielka strata dla tej firmy..

 

szczęśliwie coś tam fajnego jeszcze im się przydarza..

 

a w temacie..Copernicusy chętnie obejrzę na żywo..ja tam widzę potencjał..cena to rzecz bardzo względna..

Edytowane przez y60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego zdjęcia się właśnie boje najbardziej :D

A ten gif w twoim awatarze to nie jesteś Ty? :D

No a ja sobie wyobrażałem :) że to oryginalna fotka :)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten gif w twoim awatarze to nie jesteś Ty? :D

No a ja sobie wyobrażałem :D że to oryginalna fotka :)

No jakby tak wszyscy mieli to pal licho te dziewczyny ale zobaczcie na Kolegę powyżej Michała Y60 :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a argument z chińskimi częściami nie za bardzo ma przełożenie, bo każdy produkuje tam, gdzie mu WYGODNIE i ma taniej,

 

 

Nie jest tak jak piszesz. Myślisz, że porządne szwajcarskie firmy produkują w Szwajcarii bo im wygodniej i taniej..? Na pewnym pułapie marki po prostu to by nie przeszło, wyobrażasz sobie np. Rolexy składane w Chinach (tylko te prawdziwe, bo na pewno sporo "Rolexów" się robi w Chinach)

 

Wymieniłeś Maureice'a Lacroix - dla mnie ta marka (pomijając fakt, że nie jest młoda, bo już ma kilka dekad za sobą) oferuje dużo więcej - trendy, ten tzw. współczesny "dizajn", rozpoznawalność, sieć sprzedaży, świadomość marki, reklamy, ambasadorów, targi (i wszystkie tym podobne piarowskie pierdoły), a przede wszystkim mamy do czynienia z prestiżem manufaktury zegarkowej.

 

 

Myślę, że ten prestiż "manufaktury zegarkowej" ma główne znaczenie dla tych któży kupują kwarca ML za 3k pln. I nie chcą paska bez loga "M", musi być "M" :)

 

Co do Longinesa zgadzam sie z przedmówcami, piękna historia, czasami wypuszczą świetny model np. Legend Diver oraz cała seria heritage.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na żywo, przymierzałem, oglądałem z każdej strony i biorąc pod uwagę ceny tych zegarków /mono, regulator, triple/ wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Jaki jest Unitas, wszyscy wiemy. Stosowany w bardzo wielu zegarkach, sprawdzony i w tym przypadku jest to chyba dobry wybór. To, że dekiel przezroczysty - kwestia gustu. Zegarki są duże, takie na rękę wielkiego faceta. Mnie nie odpowiadają paski. Są takie trochę tandetne, dziurki wzorniczo nie pasują do klamerki. Jeśli już - to 'dziurki' w postaci prostokatnych wycięć. Zegarki zdecydowanie lepiej wyglądają w realu niż na zdjęciach. Czy chciałbym mieć "Coprnicusa" - nie wiem. Dzisiaj na pewno nie. Najbardziej przypadł mi do gustu regulator, ale chyba właśnie dlatego, że to regulator. Są wzorniczo inne na tle porównywalnych cenowo zegarków. Ale, to rynek zweryfikuje ten pomysł Copernicusa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie odpowiadają paski. Są takie trochę tandetne, dziurki wzorniczo nie pasują do klamerki. Jeśli już - to 'dziurki' w postaci prostokatnych wycięć.

 

Jako, że siedzę trochę w paskach to odniosę się do wypowiedzi - płaski języczek + okrągłe dziurki to klasyczne rozwiązanie często stosowane w customach czy paskach przeznaczonych do Panerai - a taki właśnie jest ten pasek w stylu - gruby, ma jednakową szerokość oraz klamrę w kształcie zbliżoną do takich jakie stosuje się w często customach. Moim zdaniem jest spójny stylistycznie.

 

Przyznam, że jak zobaczyłem ten pasek po raz pierwszy to się uśmiechnąłem bo wyszedł naprawdę fajnie i jest to polski produkt. Dziurki mogłyby być jedynie troszkę mniejsze, bo i tak języczek powinien się zmieścić. No i logo laserowe na klamerce to IMO średni pomysł.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i logo laserowe na klamerce to IMO średni pomysł.

To zdecydowanie największy stylistyczno-wykonaniowy mankament zegarków - na szczęście na tyle mały, że nieistotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja widziałem wczoraj na żywo Copernicusy - są z pewnością przyzwoicie wykonane, ale nic a nic do mnie nie trafiają, nie wspominając o cenie. Wszystko niby pasuje, ale tarcze wypadają słabiutko, ta srebrzystość bardzo je spłaszcza. Paski to Pattini?

Zupełnie inaczej odebrałem Atlasa - piękny zegarek (choć znów ta cena...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przygotowaliśmy zegarkowy materiał na temat Copernicusa, dla portali internetowych.

 

Zachęcam do lektury.

 

copernicus_baner_100i.jpg

 

pozdrawiam,

Władek

Edytowane przez Władek Meller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oglądnięciu z bliska i przymierzeniu niestety dalej uważam, że koperta psuje efekt. Tarcza, wskazówki (!!!), koronka, mechanizm - wszystko OK, ale dla mnie GDYBY koperta była wykończona jak w Atlasie, to przy najbliższej okazji "zegarkowej" bym go kupił. Być może przy agresywnej kolorystyce tarczy też by zyskał (nowoczesna koperta bez wyrazu + delikatna elegancka tarcza + stonowane wskazówki to IMO mdłe i eklektyczne zestawienie). Niemniej jednak Copernicusy mają swój styl, są ładnie wykonane i zdecydowanie intrygują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo popieram pomysł "polskiego producenta zegarkow", ale wczoraj widzialem zegarki na żywo (Regulatora i Mono) i ja tych modeli nie kupię. Są dla mnie za duze i po prostu nie podobają mi się. O kwestiach technicznych się nie wypowiadam, bo się nie znam, a o cenie - bo już dużo zostało powiedziane. Cena Regulatora to była o 500PLN niższa, niż wskazane we wcześniejszych postach.

 

Mimo to trzymam kciuki i pozdrawiam,

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie uznanie dla Copernicusa za nową kolekcje zegarki na żywo prezentują się bardzo apetycznie widać ze są przemyślane i dopracowane tak trzymać i pozdrawiam Chronos-Art :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość surovy77

Ceny jednak za wysokie moim skromnym zdaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnimi czasy mam ochote na jakiegoś regulatora.

Ale za kwote 1 k ojro jest np. do kupienia Extreme Regulator Alpiny

Copernicus chce 6,5 k pln za bodajże tego samego Unitasa.

Jak na startująca firmę ceny maja...

Może jest najładniejszy ale ciekaw jestem ilu nabywców znajdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę w Warszawie sklep stacjonarny z zegarkami Copernicus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w Złotych Tarasach salon "Od czasu do czasu".


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzujac chodzi mi o Copernicus Flagship Regulator.

Bardzo mi sie podoba.

Jestem w Warszawie sobota/niedziela i chcem go kupić :)

Proszę o jakieś info gdzie go znajdę.

 

Edit: mam bardzo ograniczony czas więc proszę o namiary sklepu.

Edytowane przez kulabambula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tez kupić chyba w sieci bez problemów?!

 

Nigdy nie byłem, ale chyba trudno nie trafić czy też nie znaleźć Złotych Tarasów (takie duże niedaleko Dworca Centralnego) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.