Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.09.2020 o 14:29, rafi87 napisał:

cr.JPG

Jason Statham ''Crank''

I Nokia 8800. Czasy w których telefony miały jeszcze charakter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zaratsu napisał:

Czasy w których telefony miały jeszcze charakter.

 

Poważnie? :)

 

A tu kadr z filmu "Trumbo" - jest tam sporo fajnych zegarków, ale żaden nie pojawia się w zbliżeniu (łapię się na tym, że gdy tak się dzieje, to jestem trochę rozczarowany ;) ). Główny bohater nosi zegarek, który mi wygląda na jedną z wersji Cartiera Tanka z lat 40./50.:

 

trumbo.jpg.949f5455e9e8b8c9ce2233b0c8f3734c.jpg

 

@eye_lip, jak myślisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Edmund Exley napisał:

Poważnie? :)

 

Sugerujesz, że współczesne komórki też mają charakter, czy że nigdy go nie miały?

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2020 o 21:32, pechagto napisał:

Dog day afternoon - jaki zegarek ma Al Pacino?
 

 

Intuicja podpowiada mi, że mógłby to być jakiś Timex Marlin - popularny w latach 70., niedrogi, amerykański, łatwo dostępny. Sidney Lumet bardzo dbał o szczegóły inscenizacji (czy też wymagał tego od odpowiedzialnych za to współpracowników), więc Patka mu raczej nie założyli. Można dokładnie przeanalizować słynną scenę rozmowy telefonicznej Pacino z Chrisem Sarandonem, podczas której Al jest filmowany w bliskim planie, a telefon trzyma, jak wyżej, w lewej ręce. Zerknąłem na zdjęcia pierwowzoru postaci Sonny'ego Wortzika, czyli Johna Wojtowicza, a on z kolei miał chyba coś bardziej sportowego na bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"WUSA" - zapomniany, niespełniony, ale z kilku powodów godny uwagi (o czym napiszę później kilka słów w odpowiednim temacie) film z Paulem Newmanem. Gwiazdor nosi w nim głównie Bulovę Accutron:

 

WUSA1.jpg.11fe4fa2795655d1758c3ecaddb44df4.jpg

 

Co ciekawe - jest też scena, w której pływa w jeziorze, ale ma wtedy chyba inny zegarek. Za to zegary Bulova widoczne są w rozgłośni tytułowego radia:

 

WUSA2.jpg.174498d47fe7cf53c39c81c2621bc22f.jpg

 

Joanne Woodward nosi natomiast modowy zegarek z Union Jackiem, zaprojektowany - jak wygooglowałem - przez popularną wówczas modelkę Twiggy:

 

WUSA3.jpg.930540971a2151b7609ce085c35f9747.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ronnie o'sullivan kiedys nosil jlc a teraz...   :)

 

ronnie.thumb.jpg.93417a3b20dcf04d5f3df77be8df4707.jpg

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kadr pochodzi z filmu dokumentalnego o rodzinie Beksińskich z końca lat 80. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być za zegarek?

20201201_124833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.12.2020 o 23:38, Progfan_87 napisał:

Witam. Kadr pochodzi z filmu dokumentalnego o rodzinie Beksińskich z końca lat 80. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być za zegarek?

 

 

To Tomasz, prawda? Chyba dość długo nosił ten zegarek. Tu jest zdjęcie, na którym widać trochę więcej:

 

c0851fea029297fd957c52e03d29.png

 

Kojarzy mi się z Wostokiem Amfibią, ale wydaje się, że na "3" jest datownik - trzeba by zapytać ekspertów z działu zegarków rosyjskich, czy taka konfiguracja istniała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Edmund Exley napisał:

 

To Tomasz, prawda? Chyba dość długo nosił ten zegarek. Tu jest zdjęcie, na którym widać trochę więcej:

 

c0851fea029297fd957c52e03d29.png

 

Kojarzy mi się z Wostokiem Amfibią, ale wydaje się, że na "3" jest datownik - trzeba by zapytać ekspertów z działu zegarków rosyjskich, czy taka konfiguracja istniała.

Mi od razu skojarzył się z Amfibią, bo sam zbieram ruski. Koperta do złudzenia przypomina "beczkę" ale tam napewno nie było takich tarcz ani tym bardziej kalendarza. Pytałem na "ruskim" dziale to również nikt nie dał jednoznacznej odpowiedzi. Jego ojciec, Zdzisław też nosił ciekawe zegarki. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakaś wersja Bulovy/Caravelle? Tam było sporo kopert typu cushion i niebiesko-czerwonych bezeli. Ale może to jakaś zapomniana już firma, która nie przetrwała kwarcowej rewolucji? Trzeba by przesłuchać kilkaset godzin rodzinnego archiwum, może choć raz Tomasz wspomina, co to jest ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Edmund Exley napisał:

A jakaś wersja Bulovy/Caravelle? Tam było sporo kopert typu cushion i niebiesko-czerwonych bezeli. Ale może to jakaś zapomniana już firma, która nie przetrwała kwarcowej rewolucji? Trzeba by przesłuchać kilkaset godzin rodzinnego archiwum, może choć raz Tomasz wspomina, co to jest ;) 

Na Bulovach akurat się nie znam także się nie wypowiem. Uwierz mi przesluchałem i obejrzałem większość tych archiwów i raczej Tomasz nic o zegarkach nie wspomina, bo chyba zbytniej wagi do niego nie przywiązywał. Obstawiam że kupił go gdzieś na Zachodzie, bo bywał tam dosyć często w latach 80 ewentualnie może dostał w prezencie. Widocznie był to dobry zegarek, który służył mu przez kilkanaście lat i to nie zmieniał. U Zdzisława widziałem kilka na bransolecie. Obstawiam jakieś Doxy lub Delbany. Ten żadnego szwajcara mi nie przypomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

A jakaś wersja Bulovy/Caravelle? Tam było sporo kopert typu cushion i niebiesko-czerwonych bezeli. Ale może to jakaś zapomniana już firma, która nie przetrwała kwarcowej rewolucji? Trzeba by przesłuchać kilkaset godzin rodzinnego archiwum, może choć raz Tomasz wspomina, co to jest ;) 

Nie trzeba było daleko szukać. Z tym Caravellem chyba trafiłeś w dychę. Znalazłem coś takiego. Może to nie jest to ten sam model ale bardzo go przypomina.

c204d917-1ecd-43ed-92f5-a7c5314a0105.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał:

Kiefer Sutherland, dzisiaj kończy 54 lata:

 

1. w serialu "Designated Survivor"

 

 

 

 

To Timex za parę dolarów, taki sam nosił Leonard Cohen :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.