Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kierownik

Prostownik do osobówki

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy od wprawy operatora sprzęgła, jak sie łagodnie obchodzić to nie przeskoczy, ale jak kierowca puści to może być różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO nie masz racji.

Naprężenia jakie generuje zapalenie na pych niczym nie różnią się od "uderzenia" rozrusznika.

Po to jest napinacz paska, żeby niwelować takie rzeczy.

Kieds pchalismy peugeota 307 z wyczerpanym aku, w serwisie wytlumaczyli mi potem ze nie mial prawa odpalic- tak sa skonsturowane. Co do przeskoczenia paska to nie bede sie spieral bo nie znam sie na tyle na mechanice ale z tego co czytam fora to bardzo czesto dzieje sie to przez zapalanie z popychu.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieds pchalismy peugeota 307 z wyczerpanym aku, w serwisie wytlumaczyli mi potem ze nie mial prawa odpalic- tak sa skonsturowane. Co do przeskoczenia paska to nie bede sie spieral bo nie znam sie na tyle na mechanice ale z tego co czytam fora to bardzo czesto dzieje sie to przez zapalanie z popychu.

 

 

Zalezy jak mocnO byl wyczerpany. Pewnie w nowych autach jest gorzej ale nie znaczy ze nie mozesz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomiany peugeot byl z 2003 roku, wyladowal sie po nocy stania na swiatlach krotkich.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę reklamował jakie mam auto ale w jego instrukcji jest wyraźnie napisane, że odpalanie na pych (czy jak kto woli na zaciąg) jest niedopuszczalne i może być przyczyną nieuznania gwarancji. Nie mam samochodu z automatem silnik prosty jak konstrukcja cepa najzwyklejsze 1.4 w benzynie bez sprężarek, kompresorów itd... Mam najtańszy prostownik za 40 zł z marketu i o dziwo działa 4 rok już (nawet był zalany przez powódź) ładuje samochodowe akumulatory na full (z "zera" jak się zostawi lampkę w suficie włączoną na tydzień B) ) jeśli wierzyć w te wskaźniki na akumulatorach, te od skuterów też a w pracy nawet naładował potężny akumulator do MAN-a. Jest napisane że może też ładować te od łódek i od ciągników rolniczych ale nie próbowałem. No ale bądź co bądź jest "Made in Poland".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że są źle skonstruowane. Po co robić samochód, którego nie można odpalać na pych??? Pomijam automaty rzecz jasna. 

Z tym ze sa zle skonstruowane to sie zgadzam B) ale odpalanie na pych to inna sprawa. Konstruktorzy tego nie przewidzieli, instrukcja zabrania, mechanicy odradzaja, wiele przypadkow zerwanych rozrzadow potwierdza a Ty sie upierasz:P Gdy dumnie smigalem motocyklem WSK to rozne patanty uskutecznialem ale teraz motoryzacja troche inaczej wyglada i trzeba sie z tym pogodzic.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak to internet zamiast być żródłem wiedzy zamienia się w śmietnik. Hmm.... nowych samochodów nie wolno odpalać na pych? Bo? W czym się ta ich nowość przejawia? Są na ogniwa wodorowe? Czy też może raczej są kolejną podróbą np. poczciwego opla kadeta. Wpychanie kolejnych czujników deszczu i ściemniaczy lusterek oraz innych fikuśnych dupereli nie zmienia faktu, że ostatnie modyfikacje mechaniczne silnika spalinowego były w latach 70tych, a elektronika w 80tych.


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy Koledzy macie za samochody ? Kupcie sobie coś z łańcuchem zamiast paska i po temacie ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy Koledzy macie za samochody ? Kupcie sobie coś z łańcuchem zamiast paska i po temacie ...

 

 

Pokazał bym Ci kilka zerwanych łańcuchów to byś szybko wrócił do paska.

Lepiej mieć silnik bezkolizyjny.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie upieram, stwierdzam tylko, że konstruowanie samochodów których nie można odpalać na pych jest po prostu głupie. Ja na przykład Audi 80 1.8 benzyna kilkanaście razy odpalałem na pych i wszystko jest ok.

 

Przy nowszych autach istnieje ryzyko, że niespalone paliwo wleci do katalizatora i wtedy masz po katalizatorze.

 

IMO jeżeli nie masz kata albo masz go w d... to rozrząd jest napędzany paskiem z wału korbowego. Przy normalnym zapalaniu rozrusznik ciągnie za wał i pasek nie przeskakuje.

Przy zapalaniu na popych, koła ciągną za skrzynię, ta zaś za... wał korbowy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra k... jak długo jeszcze będziemy o tym dyskutować??? Konkluzja jest taka, że sens kupowania prostownika, jeśli używa się go 2 razy w roku, jest taki jak ubezpieczenie się od śmierci wskutek pierd...pioruna :)

 

No nie do końca.

Jeżeli akku jest słabo doładowany od małej ilości jeżdżenia ew. od wieku to wart mieć.

Zresztą jak masz niesprawny alternator to przecież nie wiesz o tym od razu, akku też Ci nie padnie od reki tylko po kilku dniach.

Ew. na pierwszym mrozie.

I wtedy prostownik jak znalazł.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam prostowniki firmy Einhell. Mam automatyczny 7A model AFEN10 i jestem bardzo zadowolony.

 

A podstawa to wożenie przewodów rozruchowych. Nigdy nie wiadomo komu i gdzie będą potrzebne.


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego sztywny i giętki hol, sprężarka, podnośnik hydrauliczny, kpl. profesjonalnych narzędzi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...oraz zapasowe: silnik, skrzynia, biegów, półosie napędowe i można jechać :D;)


Dobry zegarek nie jest zły!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.