Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość feleksc

Jurek-wiem

śmierdziało okropnie :lol:

co do zwierzaków to spodziewam się świnki morskiej(ciekawe czemu)

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darq a czy tego króliczka nie powinieneś najpierw oskubać i wypatroszyć

Ja chciałbym, ale to królik mojej młodszej siostry i niestety nie można go ruszyć, a więcej z tym kłopotów niż z np. z wymienionymi żółwiami, od królika to dopiero śmierdzi jak mu dwa dni nie posprzątasz, poza tym są strasznie głupie i nic nie rozumieją, a to że są ładne i milutkie mnie nie urzeka, dlatego z premedytacją zdjęcie w piekarniku.

 

trzymanie dzikich stworzeń w domu jest tragedią dla nich niestety a popyt na nie tylko przypieczętowuje ich los

 

Jeżeli to było do mnie to pragnę poinformować, że ptasznik nie potrzebuja dużej przestrzeni, aby czuć się świetnie, przesiadują w jednym miejscu, lub w swojej norce cały czas i jeżeli maja odpowiednie warunki klimatyczne to czują się nawet lepiej niż w naturze. W prywatnych hodowlach żyją dłużej niż w naturze. Poza tym wszytkie zostały urodzone w niewoli, żaden nie był sprowadzany, odławiany ze środowiska naturalnego itp. Jeżeli trzyma się zwierze egzotyczne będąc do tego odpowiednio przygotowanym, i zna się na tym co się robi, a nie tylko dla jakiegoś szpanu to kożyści są dla obydwu stron. Moim zdaniem zdecydowanie bardziej cierpią np. duże psy w blokach i koty prowadzane na smyczy, niż egzotyczne zwierze u pasjonata. Jak wie sie co ma się robic to nie ma w tym nic złego. Często jednak takie stworzenia trafiaja pod strzechy nieodpowiedzialnych osób i później w mediach słychać głupoty i skrzywiony obraz takich hodowli u osób niebardzo zoorientowanych w temacie. To podobna sytacja np. do kolekcjonerów pięknych noży, którym też się "obrywa" za akcje nożowników.

 

 

 

O pajęczakach nie mam pojęcia poza wiedzą o skorpionach, że im mają mniejsze szczypce tym jad słabszy

 

Niestety odwrotnie, im szczypce większe i skorpion większy tym z reguły mnie jadowity. Dlatego na zdjęciach w prasie czy internecie widać z reguły ludzi trzymających na rękach duże czarne skorpiony (p.imperator) które tak naprawdę mają jad nie dużo silniejszy od jadu osy. Jeżeli skorpion ma bowiem duże "sczypce" to jest w stanie sie nimi obronić i odstraszyć przeciwnika,(bo jak wiekszość zwierząt terarystycznych atakują dopiero z konieczności) nie potrzeba mu silnego jadu.

Dobra kończę, bo to forum o zegarkach, jak coś Was interesuje to chętnie na pw.

Pozdrawiam


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

to samo czytałem o kotach,na wolności-dzikie żadko dożywają 5 lat,

w domowych warunkach,,miłość z umiarem''(oczywiście),ciepły kącik,

dobre jedzonko i dożywają nawet do 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na wolności dzikie są tylko Rysie , kot domowy to inna historia .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O pajęczakach nie mam pojęcia poza wiedzą o skorpionach, że im mają mniejsze szczypce tym jad słabszy

 

Niestety odwrotnie, im szczypce większe i skorpion większy tym z reguły mnie jadowity.

Pozdrawiam

 

Oczywiście że tak. Pomyliłem się przy pisaniu. Wiadamo im szczypce wieksze tym jad słabszy.

 

STARUSZEK - co do dzikich gatunków kotów w Polsce są oficjalnie jeszcze żbiki w Bieszczadach.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

...i dzikie dachowce w miastach

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzy Chackiewicz oczywiście masz rację , chodziło o oddzielenie dzikich psów i kotów udomowionych .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze ponoc tych żbików od dłuższego czasu nikt chyba nie widział. Coś mi sie kiedys obiło o uszy, ze u nas być może zupełnie wyginęły.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jestem pod wrażeniem

 

Jeżeli na kimkolwiek zwierzęta robia jakieś pozytywne wrażenie to zapraszam właśnie do Rzeszowa w dniach 6-8 października na Międzynarodowe Targi Rzeszowskie "Świat Zwierząt" w hali na Podpromiu.

 

Prawdopodobnie będą tam nie tylko zwierzęta egzotyczne jak węże, jaszczurki, kameleony, skorpiony, czy pająki ptaszniki ale także psy rasowe wraz z prezentacją rasy i pokazami tresury, koty rasowe, myszy rasowe, gryzonie, konie, ptaki egzotyczne, gołębie, kanarki, płazy, ryby akwariowe z większości biotopów, giełda akwarystyczna, oraz owady. Jak ktoś ma niedaleko to chyba warto będzie zaglądnąć. Bilety po 7 i 5zł.


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj rośnie, rośnie...

post-36-0-43118200-1330528091.jpg

:D:D:D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Darku, cieszę się, że Ci się podoba :D

 

Grzesiek, taka sierść, cieszę się, bo nie chciałem, aby była złota :D

 

ray174, filmik :shock: może w przyszłości spróbuję Ją czegoś nauczyć, na razie potrafi inne, dość specyficzne rzeczy, których jakoś specjalnie Jej nie trzeba uczyć, np. pije juz piwko, przybiega na dźwięk otwieranej puszki /cóż poradzę, że najczęściej puszki piwa :oops: /, przynosi w pysku coraz ciekawsze przedmioty /liczę na to, że owe piwko szybko da radę chwycić w pysk :twisted: / no i na koniec /bo piwo to pare piesków od kumpli pije/.....pije whisky, a to wszystko przy piątym miesiącu życia :shock:

Jak to było, 'jaki pan taki pies' :?: :oops:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten pies z filmiku zabojczy jest

 

za to psy mojej kolezanki dostaja przyslowiowego "pierdolca" (przepraszam jesli niektorzy odbiora to za kolokwializm) jak Zubilewicz zapowiada pogode, siedza grzecznie i ogladaja, natomiast Omeny juz nie lubia, czy to nie jest chore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam chore od razu, to już dobrego gustu miec nie można :?: :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej od Omeny podoba ci sie Zubilewicz?? :shock: :shock:

 

No wiesz co, bys sie wstydzil :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, mogło to tak zabrzmieć, ale...hmm, hmmm tak dalekie od prawdy to to faktycznie nie jest :wink: :twisted:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinie,

 

Strasznie sympatyczne pyszczydło. Tylko nie sprowadź jej broń Boże na złą drogę :D

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się przez całe życie ... do dzisiaj byłem pewien, że najlepszym przyjacielem czlowieka jest kobieta ... cóż mylilem się jak widać ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do dzisiaj byłem pewien, że najlepszym przyjacielem czlowieka jest kobieta

 

Pies, kot, koń, słoń, zegarek, kufel zimnego piwa, koledzy z forum ...ale żeby kobieta? :D

 

to chyba dobrze że dziś nawróciłeś sie na tą właściwą drogę, bo przez tyle lat żyć w takim błędzie to musiało być czasami przykre.

 

:):):D:D:)


www.pajacyk.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może w przyszłości spróbuję Ją czegoś nauczyć, na razie potrafi inne, dość specyficzne rzeczy, których jakoś specjalnie Jej nie trzeba uczyć, np. pije juz piwko, przybiega na dźwięk otwieranej puszki /cóż poradzę, że najczęściej puszki piwa :oops: /, przynosi w pysku coraz ciekawsze przedmioty /liczę na to, że owe piwko szybko da radę chwycić w pysk :twisted: / no i na koniec /bo piwo to pare piesków od kumpli pije/.....pije whisky, a to wszystko przy piątym miesiącu życia :shock:

Jak to było, 'jaki pan taki pies' :?: :oops:

Marcin

 

Marcin nie musisz sie martwić. Znajomy mi opowiadał, że do czeskiej knajpy do której lubił czasem wpadać jak był tam przejazdem, przychodził facet (chyba stały bywalec) z psem.

Zamawiał piwo dla siebie, a psu tez wlewał do miski. Nikogo z miejscowych to nie dziwiło. I tak sobie mile spedzali czas.

Pies miskę dostawał od obsługi bez pytania.

Tylko że w Czechach to tak zawsze troszkę śmieszniej... :D

P.S.

Może Twój pluszak się z Czech wywodzi. :wink:

Mój pies na przykład nie cierpi piwa i żadnych trunków. Pije tylko wodę, mleko (nie daję, bo ma po nim rozwolnienie) albo bulion . Słodyczy tez do pyska nie weźmie (na szczęście).

Natomiast lubi surową marchewkę. Królik jaki czy co? :D [/url]


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Znajoma mojej mamy pracowała nigdyś w krakowskiej Hawełce.Przychodził tam ponoć nobliwy starszy pan z wyżłem (nie wiem jak do tego doszło że go z psem wpuszczali) zamawiał setkę,śledzia i piwo dla pieska po czym oddawał się lekturze prasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Julian
Człowiek uczy się przez całe życie ... do dzisiaj byłem pewien, że najlepszym przyjacielem czlowieka jest kobieta ... cóż mylilem się jak widać ...

 

Według Arystotelesa i Platona kobiety są “istotami z natury niższymi”. Tsuki też się pod tym podpisuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według Arystotelesa i Platona kobiety są “istotami z natury niższymi”. Tsuki też się pod tym podpisuje.

Przecież nie będę się spierał z Arystotelesem i Platonem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.