Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jednak nie zaryzykuję rasy której nie znam i kupię boksera.

Może ktoś polecić sprawdzone hodowle w Polsce?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Pewnie ... kupię boksera.

Boxery są passé. Tylko york :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxery są passé. Tylko york :)))

Kolega mówił o psie, nie o yorku, który psem nie jest :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amstaf to może nie taki wynalazek jak powyższy buldożek, ale do ułożenia psa trzeba mieć wiedzę. Suczki są przymilne ale mają problemy ze skórą, uszami, stawami. Moja suczka miała jeszcze problem z tarczycą (a ona generuje wiele innych problemów). Moja suczka żyła 13 lat ale to "ulubienica" weterynarzy- średnio raz w tygodniu coś wynikało...

Ciekawa opinia.... Suczki mają problemy ze skórą....uszami.... Mam troszkę doświadczenia,  od nastu lat wykładam pewne rzeczy z medycyny weterynaryjnej i jestem ciekaw kto Ci naopowiadał takich bzdur. Może to to mój były student/studentka? Proszę o priv.

Boxery są passé. Tylko york :)))

Hmmm.... Mam 4. boxera. Jeśli byś poczytał dlaczego ta rasa została stworzona i z jakich ras (bo to rasa wymyślona przez człowieka, "hybryda") pewnie byś tego nie napisał. Dla jasności - jestem lekarzem weterynarii i pewne rzeczy wykładam na uczelni. Od 20 lat - mam więc również pewne doświadczenie i (przepraszam, nie jestem zarozumiały) tytuły Jeśli nie miałeś styczności z rasą  to nie oceniaj proszę. Bardzo na to wyczulam swoich studentów. Pozdr :)


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia.... Suczki mają problemy ze skórą....uszami.... Mam troszkę doświadczenia,  od nastu lat wykładam pewne rzeczy z medycyny weterynaryjnej i jestem ciekaw kto Ci naopowiadał takich bzdur. Może to to mój były student/studentka? Proszę o priv.

 

 

Witam,

Niestety pisałem z telefonu i wyszły bzdury.

Chodziło ogólnie o amstafy- psy i suczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jednak nie zaryzykuję rasy której nie znam i kupię boksera.

Może ktoś polecić sprawdzone hodowle w Polsce?

Sprawdź hodowlę "Marsowa Mina" (w okolicach Opola). Prowadzą ją prawdziwi pasjonaci.

Kupiłem tam 3 lata temu swojego boksera, wszystko było OK.

Zdjęcie psa jest "trochę" nieaktualne. Teraz waży ponad 38 kg i jest w dobrej formie.

post-32344-0-94326300-1486927885_thumb.jpg


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ich strona nie działa. Twój bokser jest wysoki? Rodzice oboje z gatunku wysokich bokserów?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do duży, wysoki bokser. Jego ojcem jest Bruny z czeskiej hodowli Metabox, matka jest Polką :-)

Cała ich hodowla (wówczas) to było 5 - 7 naprawdę dużych, silnych bokserów. Znam trochę tę rasę i byłem pod wrażeniem.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, dzięki za informacje. Są żółte, pręgowane czy różne?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co pamiętam to wówczas były tylko żółte, jednak raczej ciemniejsze umaszczenie.


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma pięknie umaszczony pysk, osadzenie nosa, fafle, kształt czaszki, długość i proporcje kufy. Jeśli oczywiście dobrze pamiętam archetyp tej rasy. Ile ma w kłębie?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma pięknie umaszczony pysk, osadzenie nosa, fafle, kształt czaszki, długość i proporcje kufy. Jeśli oczywiście dobrze pamiętam archetyp tej rasy. Ile ma w kłębie?

To zdjęcie szczeniaka - trudno więc wyrokować na temat proporcji. To się zmienia, tym bardziej, że dopiero 2 letni boxer ma wszystko ukształtowane. Masz jednak absolutnie rację to piękny pies. Jestem wielbicielem tej rasy. Z twoich postów wynika, że masz wiedzę i dobre oko. Gratuluję :) Pozdrawiam i jakby co to proszę o priv.


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kłębie około 68 cm. Próbowałem go dokładnie zmierzyć ale uznał, że to świetna zabawa i zaczął się wygłupiać :-)

Moim zdaniem uszy ma trochę za długie i czasem podwijają mu się tak, jak na zdjęciu. Poza tym mieści się we wzorcu rasy.

post-32344-0-27187500-1487100467_thumb.jpg


What we do in life, echoes in eternity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jest piękny. Ostatniego żółtego pobrałem bezdomnego z ulicy, podobnej choć nieco mniej masywnej budowy.

 

To zdjęcie szczeniaka - trudno więc wyrokować na temat proporcji. To się zmienia, tym bardziej, że dopiero 2 letni boxer ma wszystko ukształtowane. Masz jednak absolutnie rację to piękny pies. Jestem wielbicielem tej rasy. Z twoich postów wynika, że masz wiedzę i dobre oko. Gratuluję :) Pozdrawiam i jakby co to proszę o priv.

No co Ty, nie znam się. Po prostu prawie całe życie miałem kontakt z bokserami, w tym jedna suka wychowała 52 szczenięta.

Uważam przy tym, że różnice w szczegółach budowy są widoczne już u szczeniąt choć trudniejsze do oceny.

 

Masz hodowlę?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jest piękny. Ostatniego żółtego pobrałem bezdomnego z ulicy, podobnej choć nieco mniej masywnej budowy.

 

 

No co Ty, nie znam się. Po prostu prawie całe życie miałem kontakt z bokserami, w tym jedna suka wychowała 52 szczenięta.

Uważam przy tym, że różnice w szczegółach budowy są widoczne już u szczeniąt choć trudniejsze do oceny.

 

Masz hodowlę?

Nie :) Jestem lek - wet. Natomiast uwielbiam rasę i "od zawsze"mam boxery. Mój komentarz nie miał na celu urazić Cię :)


avid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Czy miał ktoś do czynienia z kotami bengalskimi?

Szukam jakiegoś sierściucha do domu i zastanawiam się nad tą rasą. Może jakieś podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Szukam jakiegoś sierściucha do domu ... Może jakieś podpowiedzi?

Bierz DACHOWCA, czyli kota wielorasowego. Żyje dłużej jak rasowe i mniej choruje. Czyli mniej wydasz na weterynarza. I chyba lepiej kocura, bo kotki są wredne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz DACHOWCA, czyli kota wielorasowego. Żyje dłużej jak rasowe i mniej choruje. Czyli mniej wydasz na weterynarza. I chyba lepiej kocura, bo kotki są wredne.

Moi rodzice mieli siamkę. Żyła 14lat i gdyby nie przeoczony problem z nerkami żyłaby dłużej.

Oczywiście była wysterylizowana.

Była bardzo przymilna i domagała się pieszczot.

 

Wcześniej mieli dachowca- kocica niedotykalska.

Kocur z tego samego miotu drapał.

Znajoma ma kotkę to też jest niedotykalska.

 

Klucz to sprawdzenie hodowli z jakiej pochodzi.

 

Znajomy ma kocicę mainkuna.

Nie uznaje żony zanjomego jako swojego pana. Jak wejdzie na stół i znajoma ją zepchnie bo po dobroci nie idzie, to ta kocica idzie do dzieci i któreś drapnie albo ugryzie. Czyli mści się pośrednio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadget z Zakopanego. Przebija wszystkie dywany :-)

 

E1C34BE1-9177-46C7-A35E-4C334612A72A_zps


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łyżew krótkowłosy - trzęsący się z zimna przy +5 stopni jak w dniu dzisiejszym


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja suka atakowała derkę ktorą jej kupiłem w Zakopanym :);)

Wyladowała na tarasie. Derka.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.