Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Husky muszą dużo biegać i od czasu do czasu pociągnąć jakieś sanki. Raz w życiu widziałem (na żywo) start psiego zaprzęgu... Coś niesamowitego, przed startem te psy były tak podekscytowane że chyba bardziej szczęśliwych nigdy nie widziałem. A sam start - ogień :shock: . Na ćwierć mili mogłyby się ścigać.

 

Mój znajomy zarabiał wyprowadzaniem huskych (czy tam malamutów) na spacery. Codziennie sporo biegał (długodystansowiec) i miał taki specjalny gruby pas z linkami stalowymi przyczepionymi. Zapinał do paska parę huskych i biegał z nimi - a właściciele w tym czasie tyli sobie przed telewizorkami :P


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Koleżanka ma kilka suczek Husky,i na przykład jednym z kilku rodzaju treningu jest ciągnięcie wielkiego kowadła po podwórku.Gdy się podpina kowadło na linę to one już wariują z radości :shock:Najbardziej zabawne jest to ze gdy wyprowadza psy na spacer gdzieś wśród ludzi to one ją niemiłosiernie ciągną (za linę przytroczoną do specjalnego pasa) a ona ich nie strofuje (i lata jak marionetka na sznurku)bo podobno wtedy zabija to w nich ten instynkt ,stają się "ugłaskane" i nie osiągaja takich efektów w zaprzęgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że kiedyś miałem 2 pieski- kundelki.

Były z nami ponad 10 lat i oba zdechły w tamtym roku- w miesięcznym odstępie. Ten drugi to chyba z tęsknoty.

 

Ale te bestie prawie cały dzień spały w łóżku. :D A taki Husky, to raczej nie dla mnie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

Jasne jeden u mnie nawet spi w naszym lozku na moim miejscu (poslaniu) ale jak wychodze z domu. Menda.

 

Ale jest tez walka ktora blizej lozka spi.

 

Ja z wiekszych pieskow chcialbym obcowac z leonbergerem. Widzialem jak te psy pracuja z osobami z uposledzeniem. Bajka.

 

Z innych coli i wyzly. Setery sa narwane.

Owczarki mnie nie kochaja.

 

I burki. Te nauczone zycia sa najlepsze. Rzadko choruja itd.

 

Lubie tez jak na jednego naszego pieska ktory sobie biega i wacha kwiatki przybiega jakis dominant i probuje go wydymac. Bo juz zdymal cale stado i ten jest ostatni.

 

Nie wiem sa dziwni wlasciciele ktorzy sie ciesza jak pies lata i dyma co popadnie. A pozniej mowia ale jak to przeciez on tak dyma juz od dluzszego czasu. Kurde jakbym mial takiego dymacza to musialbym sie nad soba zastanowic.

Na lace to na lace ale w pracy mozna takich tez spotkac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jajka trzeba wyciac i jest swiety spokoj.

 

NIGDY :P

 

Nie było o "przegubowcach", to może ja zacznę.

Mój wabi się Topaz i urodził się 6 lat temu we Wrocku, konkretnie w Sołtysowicach. Dlatego w żartach napisaliśmy mu w książeczce szczepień Topas von Burgweide. Jest czarny, podpalany i ma piękna bródkę (szorstkowłosy).

Na ok. 10 kilo wagi 9,5 kg dobroci i poczciwości. Charakteryzuje się tym, że gryźć potrafi tylko jedzenie. Nie ugryzł nigdy nikogo i żadnego żywego stworzenia. Jedyna wada, to szczekanie na inne psy, szczególnie większe (a głos ma donośny, jak pies trzy razy większy). W odróżnieniu od innych jamników nie jest szczekliwy.Jako urodzony norowiec wsławił się zwiedzeniem tuneli minerskich w Kłodzku. Poza tym kobieciarz (uwielbia przedstawicielki płci pięknej).

Pochodzi z rodziny mysliwskiej (matka i siostra chodziły na dzika). Jemu los zgotował życie "kanapowca", bez prawa do leżenia na kanapie.


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

Jerzy mozesz go nauczyc zeby nie szczekal.

 

Chociaz to domena malych psow. Mysle ze ze strachu.

 

Ja mam taka teorie ze jak duzy pies szczeka to nadaje sie do kosza. Najlepszy jest taki co na zimno dziala.

 

 

W momencie gdy idzie przy Twojej nodze na spacerze i mijasz jakiegosz psa i TYLKO CHCE zaczac szczekac polej go woda w oczy i silny jeden komunikat FE.

 

I tak az do skutku to nie wyglada ladnie ale dziala. Trzeba byc konsekwentnym i JEDEN KOMUNIKAT.

Mozna tez mocniejszym pociagnieciem smyczy. Lub puknieciem w kark tak matka karci. I tez komunikat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jerzy mozesz go nauczyc zeby nie szczekal.

 

Chociaz to domena malych psow. Mysle ze ze strachu.

 

Ja mam taka teorie ze jak duzy pies szczeka to nadaje sie do kosza. Najlepszy jest taki co na zimno dziala.

 

 

W momencie gdy idzie przy Twojej nodze na spacerze i mijasz jakiegosz psa i TYLKO CHCE zaczac szczekac polej go woda w oczy i silny jeden komunikat FE.

 

I tak az do skutku to nie wyglada ladnie ale dziala. Trzeba byc konsekwentnym i JEDEN KOMUNIKAT.

Mozna tez mocniejszym pociagnieciem smyczy. Lub puknieciem w kark tak matka karci. I tez komunikat.

 

Wiesz, łatwo powiedzieć TYLKO CHCE. To jest moment. Chwila podniecenia i nie wiadomo który pierwszy zacznie. Jest to kłopot, bo w przypadku spotkaniaz większe psy omijam dalekim łukiem. W sytuacji zaskoczenia pociagam smyczą i mówię SPOKÓJ. Czasem pomaga, ale na niektóre psy nic nie pomaga. A wiem, że w przypadku konfrontacji sobie nie poradzi, bo on po prostu nie umie gryźć. Tak został wychowany.

Jeszcze pół biedy, kiedy mijasz kogoś na poziomie, kto wiedząc że może dojść do incydentu staje i czeka aż przejdziesz. Wtedy mówimy sobie z daleka DZIĘKUJĘ i jest O.K.

Głupim psem nie jest, bo jak na kanapowca umie wykonać kilka komend i chodzić przy nodze, co jak wiadomo w przypadku instynktu tropiącego psa mysliwskiego i norowca zarazem jest trudne.

Spróbuję z tą wodą (chyba najwygodniejsza będzie strzykawka 20cm3) .

Co do szczekliwości nie jest ujadający. Czasem nawet pozwalam mu szczeknąć kilka razy z balkonu (ale tylko kilka), bo przecież psisko tez musi się wygadać.

:P

 

Pozdrawiam


Dawaj czasy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrov@

Co do szczekania to moje bydle jest nie do opanowania wita się powarkując i szczekając,boi się-szczeka,pies ją atakuje-kładzie się i szczeka,coś ją wystraszy-szczeka,zdenerwuje się-szczeka.Wszystkie sposoby zawiodły-nie do ruszenia-uparte bydle jak piernik(terier niemiecki).Poprzednio(kilkanaście lat temu)miałe springer spaniela-jak zaszczekał to w kalendzarzu odznaczałem-takie święto było.A to bydle niereformowalne(uparte jak muł).Wzięłem ją jak miała rok i tam jakieś blędy wychowawcze były bo w psie miesz się upór i "charakterek" teriera z byciem strasznym cykorem.Prowadzi to do dziwnych sytuacji i i "niekojarzenia" strofowania z mojej strony ze swoim zachowaniem(albo to taki psi Deniro-i tylko gra głuopa) :P

P.S. Mam ręke do prowadzenia psa ale z tym(a raczej tą-to suczka)stworzeniem wymiękam.

post-0-0-23911300-1330505602.jpg

Każdy się nabiera na ten wygląd"biedactwa... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

Mrova widzialem psa ktory nie mogl sie skupic na chodzeniu na lince na wlascicielu itd. Po 45 minutach inny pies. Przypadek taki ze przechodzila pielgrzymka tuz po "szkoleniu" i pies ze smycza zlozona na grzbiecie szedl obok nogi powolutku bez podniecenia tlumem ludzi.

 

Musza wiedziec kiedy jest czas na zabawe a kiedy na socjalne zachowanie. Jak spuszczam z linki wtedy moze sie bawic biegac szczekac z radosci kopac doly jesli jest ku temu okazja.

 

Pewnie ze psy moga szczekac tak sie czepiam. :P

Jedne maja silny instynkt terytorialny inne nie. Jedne chronia drugie chronia kanapy.

 

P.S.

 

Mrova jak sie kladzie to postawa poddancza. Mowi nie rob mi nic zobacz ja juz leze.

Moga sie tez klasc zapraszajac do zabawy ale to pies ktory moglby podejsc tak do Twojego. On mowi zobacz jestem silny ale naprawde rozchmurz sie chce sie z toba pobawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenka rośnie zdrowo...

p30700940wz.th.jpg

p30701013vz.th.jpg

:D:D:)

 

Więcej zdjęć będzie jak zacznie normalnie działać ImageShack :x

 

EDIT:

Jakoś działa, więc dołączam drugie zdjęcie :)

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooo, to gratulacje! Umarł król, niech żyje król(ewna)! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, królewna z Niej, że hej!!! :wink:

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś była pierwszy raz na zewnątrz, była taka szczęśliwa, że nie mogłem Jej tego zrobić :wink: :D

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak BTW, to nie uważacie, że

cytat:

screen.0e7.th.jpg

to po prostu kobieta :D :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ otho,

:D:D :twisted:

 

@ rend, dzieki, też tak uważam :)

 

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rend

Master socjalizuj ja z dziecmi z psami suczkami z czym sie da ze smokami. Z kotami jak uwazasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie coś może być najlepszym przyjacielem człowieka ? :D

 

1089350741_gal_img_5947.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Otho, a czemu nie mężczyzna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Julian

Wogóle nie wiem o czym Wy mówicie. Ja zawsze uważałem, że najlepszym przyjacielem człowieka jest jego zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy takie coś może być najlepszym przyjacielem człowieka ? :D

 

Zasadniczo tak. No chyba że człowiek należy do gangu posiadaczy Panerai... wtedy dopiero po odpowiedniej obróbce :D


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
No chyba że człowiek należy do gangu posiadaczy Panerai... wtedy dopiero po odpowiedniej obróbce :D

 

no takiego jeszcze nie mam :twisted: :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.