Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

ZAKUP AMATORSKIEJ KAMERY CYFROWEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny zakup, kolejny problem.

Niestety całkowicie mi obce są aparaty i kamery cyfrowe. Aparat jakoś już kupiłem rok temu, ale do kamery przymierzam się na dniach i stąd właśnie moja prośba.

Czy któryś z kolegów ma godną polecania kamerę niskobudżetową (jak najtańszą - najchętniej do 1000zł, ale absolutny maks to 1500zł)?

Kamera nie musi być wielkości szpilki, nie musi też mieć zoomu x1000000000 :), ani innych niepotrzebnych pierdół.

Chcę kupić kamerkę, która nagrywa ładne filmiki zarówno przy świetle dziennym jak i przy sztucznym w warunkach domowych (nie, nie to nie to o czym niektórzy pomyśleli :)), ma dobrą stabilizację obrazu, dobrą baterię i wbudowany dysk twardy (nie znam się, czy wbudowany dysk to standard, czy nie - jestem w tym całkowitym laikiem). Nie wiem, czy w kamerze tak jak w aparacie jest 100 trybów służacych do filmowania, ale jeżeli tak jest to musi mieć ona świetny tryb automatyczny dla laika :)

To są moje jedyne wymagania, nie wiem, czy nie za duże (jeżeli chodzi o dysk przy tym budżecie).

Powiem szczerze, że po prostu nie mam czasu przeglądać innych for tematycznych i szukać różnic w kamerach, a następnie dowiadywać się co dana funkcja daje :)

Z góry dziękuję za pomoc

 

Ps. Kamerka amatorska do kręcenia imprez rodzinnych i wypadów na wakacje.

Ps. 2 Proszę polecać tylko modele, które mogę na dzień dzisiejszy dostać w sklepie, a nie modele, których już nie dostanę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę:

"Powiem szczerze, że po prostu nie mam czasu przeglądać innych for tematycznych i szukać różnic w kamerach, a następnie dowiadywać się co dana funkcja daje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian polecam Ci Sanyo Xacti WH-1 Waterproof do 3 m ;)

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem od tego roku, była już ze mną w Turcji na tamtejszych zjeżdżalniach i basenach, filmy robi w HD, filmy pod wodą rewelka, z dźwiękiem. Cena też jest bardzo przystępna :) Przy okazji wypadu nie musisz brać aparatu, bo robi też super zdjęcia. Trzeba kupić szybka kartę SD i masz pełną kompatybilność :)

 

sanyo-waterproof-camcorder.jpg

 

Wpisz w YouTube jej nazwę i pooglądaj próbki :)

 

Na Ceneo od 900,00

 

http://www.ceneo.pl/2306192s

 

Ja polecam szczerze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krystekomega kupiłeś? Odświeżam, bo też wpadłem na pomysł kamery, a ponieważ nie znam się na tym kompletnie, wymagań nie mam żadnych :lol:.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie polecam kupowania zadnych kamer, polecam zakupić

porzadny aparat kompaktowy z dobrym video, oszczednosc

miejsca a jakosc ta sama.

 

polecam: Panasonic Lumix TZ20 lub FT3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zupełne nowości?


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wypróbowałem opcję nagrywania wideo w 2 letnim kompakcie Canon IXUS 90 IS (Ceny na allegro około 400 zł.) i jestem bardzo zaskoczony jakością, światło było kiepskie a film wyszedł naprawdę świetnej jakości, dobre kolory, żadnego szumu, obraz ostry, i czysty dźwięk. Oczywiście cudów nie ma co wymagać, ale jak na aparat fotograficzny to ten canon robi świetne filmy.

 

(Przewinąć do połowy)

 

Polcam włączyć HD


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamery jakie znamy to przezytek, teraz naprawde oplaca sie kupic porzadnego kompakta,

jesli ktos lubi pancerne to panasonic FT3 jesli nie to TZ 20 sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. pierwsze i drugie nagranie jest z Canona? Rewelacyjne jak na użyty sprzęt.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wszystkie są nagrane tym aparatem, w ostatnim filmie w tagach jest ?canon ixus 90?


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak udaje się upchnąć kilkukrotnie większą kamerę w kompakta dla mnie niepojęte :lol:


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak udaje się upchnąć potężne liczydło do kalkulatora w zegarku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, kamera i aparat foto to tylko procesory i układy elektr., tyle, że w kamerze jest ich (chyba) więcej.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam wavem, bo bawie sie w "miastowkomie.pl" , ale zaden aparat nie zastapi kamery, chociazby dlatego ze kamera nagrywa w zdecydowanie wiekszej rozdzielczosci niz aparat. No chyba ze nie zalezy nam na wiekszym wydaniu obrazu. Ale to sie sprawdza tylko w malych monitorach. W przypadku 22 cali juz to nie wystarcza. Ja nagrywam wavem w rozdz 1280x720 i jest ok, brakuje do szczescia tylko zoomu optycznego. Ale z drugiej strrony prawidzwe filmowanie nie uzywa zoomu.

 

A mowienie kup sobie aparat zamiast kamery bo jest lepiej to tak jak mowic: kup kompakta bo lustrzanka CI nie potrzebna.

 

Oczywiscie do nagrywania amatorskiego to moze sluzyc nawet i dobra komorka :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będę celował w aparaty, które nagrywają full HD. Dziękuję rusoholik za cenny tip. Niech jeszcze ktoś kupi mój antyk Panasonic Lumix DMC FZ20 :) będę happy.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś Nokia N8 nagrywa lepsze filmy niz budżetowe kamery. DUUUUUUŻO lepsze. A dzisiejsze lustrzanki robia filmy na poziomie profesjonalnych kamer za kilkadziesiąt tysiecy. W związku z tym - zakup kamery "domowej" jest moim zdaniem bez sensu, a filmy które oglądamy w telewizji są coraz częsciej kręcone aparatem foto za kilka tysiaków.

 

Frytejro - to co piszesz o rozdzielczości to nie do końca prawda. Kamera nafrywa max 1920x1080 czyli full HD. Wiecej jest bez sensu - chyba, że kino - ale to inna bajka przecież. Z tym, że aparat ma zdecydowanie lepszy przetwornik, a dzięki fotograficznym obiektywom, efekty z "tanich" lustrzanek (przejścia, bokeh) są na poziomie super kamer profesjonalnych.

Podsumowując - Lustrzanka z opcja nagrywania, nakręci z Twoja pomoca lepszy film niz jakaklowiek amatorska kamerka. Aparat bez problemu zastąpi kamerę, a nawet przewyższy. Dr House jest kręcony o ile pamiętam Canonem D5. Chyba twórcy serialu nie zrobili sobie na złość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale lustrzanka nie ma zoomu :] Oczywiscie ja mowie o kupnie kamerki za ok 1700 w góre, a nie te za 400pln.

 

Co do nokii N8 widzialem filmy, chcialem ja nawet miec.. ale niestety - poza tym ze ma duzo pixeli , przez co mozna praktycznie 3x zoom optyczny uzyc bez straty obrazu to szalu ona nie robi niestety takiego by byl sens ją kupowac i tyle za nią placic :] Teraz ma wyjsc najnowszy LG - poki co w korei, ten ma nagrywac w HD1080 i ma miec optyke schnider-kreuznach, no i bez mulowatego syumbiana będzie jaki posiada N8, ktora przez to ma bardzo slabe opinie


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 zaden aparat nie zastapi kamery, chociazby dlatego ze kamera nagrywa w zdecydowanie wiekszej rozdzielczosci niz aparat.

 

No jak aparat nagrywa HD i kamera HD to czym to się różni?

 

W aparacie z komórki tak jak piszesz nie ma realnie zoomu, balans bieli jest do d....

Ale jak nie masz kamery to filmy też wychodzą ok.

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale lustrzanka nie ma zoomu

Ale obiektywy do niej lustrzanki tak, jaki tylko chcesz tongue.gif

Dr House jest kręcony o ile pamiętam Canonem D5

5D. Tylko jeden odcinek, o wypadku w tunelu. Nie przesadzajmy, lustrzanki przewyższają amatorskie kamery, ale nie mają startu do profesjonalnych kamer. Oczywiście dla amatora to i tak nawet więcej, niż potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak aparat nagrywa HD i kamera HD to czym to się różni?

No wtedy to tylko jakoscią :)

 

a co do komorek i balansu bieli.. to zalezy co i jak krecisz no i czym.

 

Ogolnie reasumując kupuje się w obecnych czasach co sie chce bo z miesiaca na miesiac wszystko sie zmienia i w dniu zakupu mozna kupic aparat bo lepszy, a za mc stanieje profesjonalna kamera na tyle by byla w zasiegu reki i przewyzzaszla aparat. Zreszta decydujac sie na lustrzanke z obiektywem to robi sie kwota jak za kamere z wyzszej polki :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Frytejro, o jakosci nagrania nie decyduje wielkoscu

pudełka w którym siedzi elektronika, o jakości decyduje

wielkość matrycy. W amjatorskich kamerach tych tanszych

matryce sa tej samej wielkosci co w kompaktach,

 

przyklad kamera Sony HDR-CX115 - rozmiar matrycy 1/4 cala

 

 

matryce.png

 

a w panasoniku FT3 jest matryca 1/2.33 :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=AM1S5DIuAi4

trzeba włączyć HD :)

 

jakość dla użytku domowego jest super, a dodatkowo kompak robi

o wiele lepsze zdjecia od kamery, i co najwazniejsze - jest maly,

chowasz go do kieszeni.

 

@beef

 

nie tylko dla amatora - studenci robia swoje etiudy na

lustrzankach, to jest tanie i obraz jest niezly,

 

wiadomo nie mozna tego porownywac z takim Redem :)

to jest inna bajka. Absolutnie nie porownuje C5D

do profesjonalnej kinowej kamery. Ale wizualnie

na komputerze - obraz zblizony jest do filmowego.

 

a tutaj mozna sobie zobaczyc film (fragmenty) pelnometrazowego

filmu kreconego Redem i C5DMKII

 

 

"Here are some examples: From 09:04-12:12 is everything shot on 5d,

almost the whole sequence in the wavy corn fields (12:30-14:10)

is Canon footage, the party scene from 14:50-16:50 is a wild mix of

5d and Red. From 21:04-23:12 is almost everything 5d material, the

car driving (25:14) and most of the flashbacks (in the car), POVs

and Shift/Tilt shots are shot on 5d as well.

Actually we planned to use the 5d just for some effect shots.

But after watching the first dailies the director, the editor and

the producer were deeply impressed by the look and the quality

of the pictures. And we shot many more stuff with that little wonder cam..."

 

p.s

 

odnośnie profesjonalnych kamer, to tak podstawa to jest

30 tys zlotych - wiec nie wiem gdzie tu porownanie do

ceny lustrzanek :)

 

http://www.cyfrowe.pl/kamery/sony-pmw-ex3.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.