Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krystian

ZAKUP AMATORSKIEJ KAMERY CYFROWEJ

Rekomendowane odpowiedzi

Frytejro zupełnie na opak pojął co napisałeś. Sakhalinowi chodzi o to, że rozdzielczość powyżej 1920 jest nie do zauważenia, bo i telewizor 19 cali i ten 50 cali ma taka natywną. Więc pisanie, że zobacz taki a taki filmik na telewizorze o conamniej XX cali ni ma sensu bo w tej sytuacji - jakość nagrania nie jest mozliwa do oceny zależnie od wielkości TV a jego rozdzielczości. Oczywiście im większy tv - z większej odległości nalezy ogladać, ale to chyba wiadome.

A "matoły" jak pisze Frytejro nadal sprzedają kamery - bo technologia tania i prosta a jest sprzedaż i byliby rzeczywiście matołami gdyby nadal nie sprzedawali. Poza tym są ludzie, którzy najzwyczajniej nie lubią zdjęć, albo jest im obojętna do pewnego stopnia ich jakość i kupują tanie małpki. A te rzeczywiście nie zrobią filmu jak porzyzwoitą kamera. Wiele z nich jeszcze nadal nie nagrywa w FHD czy choćby w HD.

Kolejny powód - wiele osób chce po prostu - niezależnie od jakości i możliwości kreatywnych nacisnąć REC i nagrać balangę u cioci, a filmowanie lustrzanka nie jest takie proste.

Więc kamery nadal będą potrzebne i będą się sprzedawać - co absolutnie nie jest potwierdzeniem tezy, że takie konsumenckie, nawet bardzo dobre kamery nakręca jakościowo i "efektowo" film lepszy niż lustrzanka - bo to z fizycznego punktu widzenia najnormalniej NIEMOŻLIWE. Każda lustrzanka ma optykę o niebo lepszą od każdej konsumenckiej kamery. Każda ma nieporównywalnie lepsza pod względem możliwości matrycę (łącznie z 3CCD itp, Każda ma lepszy procesor obrazu. Jeśli coś jeszcze wg kolegów ma wpływ na jakość - to proszę o info. Wg mnie nic - więc takie kamery nie mogą wytworzyć lepszego obrazu. To fakt. Tyle, że moja mama nagra moja córkę kamerką bez problemu. Lustrzanka już nie.

Do tego dochodzi wyższa czułość matryc, wyższa jasność obiektywów operowanie głębią - coś czego nie potrafi żadna kamera nie profesjonalna -a i te nie wszystkie.

Debata przypomina te - choć wtedy nie w internecie - że CD nie ma szans z kasetą. Technologia jest nowa. Wielu jak wy podchodzi do niej jak pies do jeża - ale fizyki oszukać się nie da. Duży przetwornik, nieporównywalna optyka - i tęgie głowy - musi być lepiej. Co do marketingowego bełkotu - kto z producentów lustrzanek jak zwykle przespał wejście takich możliwości? Jak zwykle Sony. Bo nie wierzyli czy bo ich potężna część przychodów pochodzi z kamer. U canona to mniej ważny pewnie dział. Nikon nie ma go wcale - więc bez kompleksów zrobili co do nich należy. To zmieni rynek kamer na pewno, ale z powodów przedstawionych powyżej kamer nie zlikwiduje. Może kiedyś ta opcja w tanich kompaktach tak się, rozwinie, że kamery do domu przestana być potrzebne.

DSLR się rozwijają. Kilka lat temu problemem był długi czas naświetlania - matryce się grzały, potem pojawił się live view - i do filmów był krok. Pierwsze kręciły chyba minute czy dwie - i to poprawiono. Czy wam się to podoba, czy nie, czy akceptujecie czy nie - to się dzieje i albo ceny drogich kamer pro spadną (bo naprawdę porównywanie tego co wyrzuca z siebie lustrzanka z kamerami konsumenckimi jest aktem desperacji)albo coraz bardzie dopracowane lustra i aparaty z wymienna optyka je zastąpią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Adi, już myslalem ze nikt mnie nie rozumie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, widzę, że tu już referaty piszecie, a ja może przypomnę o jaką kamerkę (nie aparat mi chodziło):

- "Chcę kupić kamerkę, która nagrywa ładne filmiki zarówno przy świetle dziennym jak i przy sztucznym w warunkach domowych, ma dobrą stabilizację obrazu, dobrą baterię i wbudowany dysk twardy (nie znam się, czy wbudowany dysk to standard, czy nie - jestem w tym całkowitym laikiem). Nie wiem, czy w kamerze tak jak w aparacie jest 100 trybów służacych do filmowania, ale jeżeli tak jest to musi mieć ona świetny tryb automatyczny dla laika :P"

 

Odnośnie tego zmieniło się tylko jedno - dysk twardy jednak nie jest potrzebny. Trochę popytałem i karty są zdecydowanie bezpieczniejsze :D

 

- "Kamerka amatorska do kręcenia imprez rodzinnych i wypadów na wakacje. "

 

Tego chyba komentować nie muszę ;)

 

Co sądzicie o tej?:

http://www.sony.pl/p...tick/hdr-cx115e

Cena na allegro poniżej 1500zł, a więc w budżecie się mieści.

 

Jeżeli ktoś ma taką kamerkę to proszę o opinię na temat jakości filmów kręconych przy słabym oświetleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście im większy tv - z większej odległości nalezy ogladać, ale to chyba wiadome.

 

Heh.. No wlasnie..sam napisales ze jest roznica. Jakby roznicy nie bylo to bys mogl siedziec przy tej samej odleglosci od ekranu i cieszylbys sie poprostu większym obrazem z ta samą jakoscia. A zebys mogl siedziec przy tej samej odleglosci to na wiekszym tv musialbys miec ponad 1920 - wtedy mozna by powiedziec ze roznicy nie ma w jakosci obrazu. Bo to ze Ty staniesz dalej od wiekszego TV powoduje ze Twoje oko widzi wciaz obraz 1920 - wcale nie większy, mimo wiekszego telewizora, bo oddalajac sie od TV zmniejszasz jego przekątną.

 

Dobra ja juz pasuje ;) kazdy widzi odleglosc, a nie widzi roznicy :P


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od dwóch godzin jestem posiadaczem aparatu Sony DSC HX5V, który nagrywa w full HD. Na razie przeraża mnie rozmiar - tego cudaka nie ma jak chwycić, żeby nie zostawić odcisków i mimowolnie czegoś nie nacisnąć. Tymczasem nic nie nagrałem, jak dojdę do właściwej strony instrukcji - opowiem subiektywnie.


Bez komercyjnych www :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. No wlasnie..sam napisales ze jest roznica. Jakby roznicy nie bylo to bys mogl siedziec przy tej samej odleglosci od ekranu i cieszylbys sie poprostu większym obrazem z ta samą jakoscia. A zebys mogl siedziec przy tej samej odleglosci to na wiekszym tv musialbys miec ponad 1920 - wtedy mozna by powiedziec ze roznicy nie ma w jakosci obrazu. Bo to ze Ty staniesz dalej od wiekszego TV powoduje ze Twoje oko widzi wciaz obraz 1920 - wcale nie większy, mimo wiekszego telewizora, bo oddalajac sie od TV zmniejszasz jego przekątną.

 

Dobra ja juz pasuje :P kazdy widzi odleglosc, a nie widzi roznicy :D

 

a jak Ty sobie wyobrazasz ogladanie obrqazu na 50 calowym monitorze

z odleglosci 20 cm? przeciez Twoje oko nie ma takich mozliwosci

zeby objac taka plaszczyzne z tak malej odleglosci.

 

Druga sprawa, jesli telewizor ma rozdzielczosc 1920 to wiecej

z niego nie wycisniesz i nie ma znaczenia czy wrzucisz film o wiekszej

rozdzielczosci, swoja droga czy widziales kamery krecace w wyzszej

rozdzielczosci od HD? w sklepie w media czy EURO? jaka kamera

Ty chcesz nakrecic film o wiekszej rozdzielczosci od HD?

 

podpowiem Ci:

 

http://www.red.com/products/red-one

 

RED_ONE.png

 

redone_p.png

 

maksymalna rozdzielczosc tej kamery to 4,5 K - jesli wiesz co to jest?

 

tutaj masz porownanie,

 

http://en.wikipedia.org/wiki/File:28k_RED_CAMERA.svg

 

wiecej na ten temat nie bede pisal bo to strata czasu.

 

kup sobie taka kamere krec filmy w 4,5 K i ogladaj na swoim

50 calowym ekranie full HD ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak Ty sobie wyobrazasz ogladanie obrqazu na 50 calowym monitorze

z odleglosci 20 cm? przeciez Twoje oko nie ma takich mozliwosci

zeby objac taka plaszczyzne z tak malej odleglosci.

 

Druga sprawa, jesli telewizor ma rozdzielczosc 1920 to wiecej

z niego nie wycisniesz i nie ma znaczenia czy wrzucisz film o wiekszej

rozdzielczosci, swoja droga czy widziales kamery krecace w wyzszej

rozdzielczosci od HD? w sklepie w media czy EURO? jaka kamera

Ty chcesz nakrecic film o wiekszej rozdzielczosci od HD?

 

Jak sobie wyobrazam ? no tak jak w kinie - w koncu wg mnie taki zamysl byl stworzenia duzego TV - zeby poczuc sie jak w kinie, czyli zebys nie mogl ogarnąc porzadnie jednym okiem calego ekranu.. jeszcze jak zalozysz okulary 3d to wtedy TV chce cie zjesc, bo zbliza zdecydowanie. Ja nie widze sensu kupowania większego tv niz 42 cale.

 

 

Co do większej rozdz w tv 50 calowym - wiem ze nie ma wiekszej, oczywiscie w TV :) bo sam pokazales kamere z większą. Gry są na większe rozdz robione, i karty graficzne je potrafią obsluzyc, wiec za kilka lat i standard HD będzie nie najwyzszy.

 

A co do tego zebym kupil kamere z rozdz wieksza od HD - nie to bylo moim celem :) rozmowa wyszla od tego ze chcialem CI pokazac na przykladzie jabłek, że na 100calach bedziesz mial gorszy obraz 1920, niz na 19 calach, chyba ze oddalisz sie bardzo, chodzilo o roznice rozdzielczosci od wielkosci w tych proporcjach. Bo roznic rozdz 1920 na 19 calach, i na 29 nie zauwazysz. Nie pisalem nic o tym by krecic kamerką 4,5k :)


  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.