Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

STARUSZEK

Jak to wygląda od strony technicznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;) , mam prośbę czy może ktoś mi wyjaśnić jak wygląda od strony technicznej szkło szafirowe czy inne - to nie ma znaczenia, chodzi mi o to co powinna mieć koperta, żeby wcisnąć w nią szkło i na jakich uszczelkach to zrobić czy na czymś innym, podtoczenia, fazy, zamki etc. . Chodzi o zamocowanie szkła w kopercie jednym słowem - najchętniej jakiś rysunek poglądowy czy z sieci cokolwiek . Inaczej co muszę zrobić w stali, żeby zamocować szafir o grubości x i średnicy y najchętniej w taki sposób żeby połączenie było szczelne i trwałe - czyli klasycznie jak we wszystkich dzisiejszych zegarkach mechanicznych w zasadzie, może poza paroma wyjątkami.

Z góry dziękuję za ewentualne informacje na ten temat, chętnie poznam jeśli ktoś dysponuje jakimś rysunkiem teoretycznym czy chociaż poglądowym - rodzaj koperty monoblok lub potrafi wyjaśnić co gdzie i dlaczego , na co zwrócić uwagę, gdzie dostęp jest jedynie przez szkło i przy tym zachowana jest klasa szczelności np. 1000 m ale wystarczy też 200m np. Tag Heuer pro

 

 

 

 

 

Jeszcze jedna rzecz - skoro wałek naciągu jest sztywny a korona jest mocowana na wałku, jak wyglada luz korony w celu zakręcenia jej na gwincie umieszczonym przykładowo na kopercie. Wystarczy wyjaśnienie najlepiej łopatologiczne, chodzi mi o klasyczną koronę bez żadnych kombinacji "wewnątrz " niej, gdzie w obliczu sztywnego wałka naciągu znajduje się ten potrzebny luz. Niby to wszystko jest proste, do momentu gdy się nie chce tego wykonać..., a z materiału z którego ma być wykonane jeszcze nikt tego nie robił...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.