Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Degustatorr Noir

ŚCIEŻKA PRAWEJ RĘKI...

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiedzialność jak najbardziej , ale ja się pytam : GDZIE SĄ MOJE PIENIĄDZE Z KOMUNII ?

 

I ZEGAREK !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja się pytam : GDZIE SĄ MOJE PIENIĄDZE Z KOMUNII ?

 

dokladnie! :)

 

ja od zawsze nosze zegarek na prawej rece, choc jestem praworeczna.

na zdjeciu z czasow tzw przedszkolnych dojrzalam zegarek-zabawke takze na prawym nadgarstku! zastanawialam sie kiedys: dlaczego nosze 'zle' :) ale co to znaczy 'zle'?

nie ma czegos takiego.. nosze tak nosze.

lewą reką tez umiem pisac ale pisze i rysuje wylacznie prawą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lester_87

Właśnie nie do końca lateralizacjawink.gif

 

Tak? Wydawało mi się że sprawność lewej czy prawej re?i jest uzależniona właśnie od budowy płatów mózgu.

Możesz rozbudować swoją wypowiedz jestem ciekaw. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zegarek dopasowany do lewej ręki na prawej gniecie (musi być delikatna różnica w budowie, pewnie od przerzucania żelastwa) i mając zegarek na prawej często gdzieś nim uderzam. Jestem praworęczny i lewonożny :)

Czyli po próbach z ciekawości stwierdzam, że po prostu nie umiem nosić zegarka na prawej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zakładam zegarek na lewą rękę(zasadniczo noszę na prawej), myślę, że przy odrobinie treningu mógłbym nosić równorzędnie na obu rękach... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie do końca lateralizacjawink.gif

 

Tak? Wydawało mi się że sprawność lewej czy prawej re?i jest uzależniona właśnie od budowy płatów mózgu.

Możesz rozbudować swoją wypowiedz jestem ciekaw. :lol:

 

 

Mówiliśmy o przypadkach osób praworęcznych i lewonożnych, gdzie mózg "nie do końca się zdecydował" która półkula będzie dominować, przynajmniej jeżeli chodzi o czynności ruchowe.. Za to są odpowiedzialne dodatkowe połączenia międzypółkulowe. Ergo: nie nastąpiła pełna lateralizacja. A tak w ogóle to :

Dominacja prawej półkuli - artyści, humaniści; lewa - naukowcy, umysły ścisłe. Uszkodzenia lewej półkuli: trudności z mówieniem, pisaniem, czytaniem, matematyką.

Uszkodzenia prawej półkuli: trudności z rozpoznawaniem struktur geometrycznych, twarzy, trudności z rysowaniem, percepcją muzyki.

 

Prawa półkula - Wschodni mistycyzm, lewa półkula - Zachodni racjonalizm (R. Ornstein).

 

wink.gif

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

I szkiełkiem do góry.:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nosiłem zegarek na lewej.

Potem na prawej, a teraz znowu na lewej...

Jestem praworęczny, ale lewonożny.

Ale myślę, że bez problemu założę znowu na prawą rękę.

I bądź tu mądry, od czego to zależy...

pozdrawiam


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe połączenia międzypółkulowe , psze Pana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jestem praworęczny, zegarek noszę na lewej ręce. Sprowokowany tym wątkiem spróbowałem go włożyć na prawe górne odnóże, lecz okazał się za ciasny - bransoleta. Nie wiem czy jest to spowodowane większym użyciem prawej ręki (rozwój mięśni etc.) czy urazem z przeszłości - połamane kości śródręcza (w czasie trwania rehabilitacji nauczyłem się lewą ręką obsługiwać myszkę i jako-tako lutować :-). Wizualnie dłonie wyglądają tak samo :-). Jeśli chodzi o tzw. ukradkowe spojrzenie na zegarek to nie wyobrażam sobie noszenia zegarka na prawej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zaczynałem noszenie zegarka od prawej ręki(7-8 lat)kiedy uczyłem się odczytywać godziny z zegarka analogowego, myślę że chciałem wtedy jak najczęściej na niego spoglądać .Póżniej po komuni założyłem zegarek na lewą rękę i tam został, przedostatnie dwa g-shocki nosiłem szkiełkiem do dołu , czego zaniechałem w momencie zmiany pracy z fizycznej na komputer, niewygodnie pisało mi się na klawiaturze.

Obecnie tylko w sposób ogólnie obowiązujący noszę zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem swój pierwszy zegarek (miałem jakieś 5-6 lat i nie wiedziałem którą godzinę wskazuje), założyłem go na prawą rękę i tak mam do dziś (tyle, że już potrafię odczytać godzinę i kilka innych wskazań).

Tylko raz w życiu byłem zły z tego powodu.

Jak "pierdyknoąłem kolesia w klawiaturkę", puścił teleskop i moja Certinka wylądowała w studzience burzowej i tyle ją widziałem.

 

Żałuję do dziś.

I kolesia i Certinki.

Sorry. :)


Artekbar

LEGIA WARSZAWA

Hamilton-Girard Perregaux-SEIKO-TISSOT-Rakieta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dostałem swój pierwszy zegarek (miałem jakieś 5-6 lat i nie wiedziałem którą godzinę wskazuje), założyłem go na prawą rękę i tak mam do dziś (tyle, że już potrafię odczytać godzinę i kilka innych wskazań).

Tylko raz w życiu byłem zły z tego powodu.

Jak "pierdyknoąłem kolesia w klawiaturkę", puścił teleskop i moja Certinka wylądowała w studzience burzowej i tyle ją widziałem.

 

Żałuję do dziś.

I kolesia i Certinki.

Sorry. :P

 

Ja jestem leworęczny i w zasadzie wszystkie czynności wykonuję tą właśnie reką....Zegarek noszę na lewej ręcę tam mi jest wygodnie nie wyobrazam sobie innej strony....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu dokucza mi uporczywa, nawracająca, kontuzja lewego nadgarstka - zapalenie ścięgna na przedłużeniu kciuka. Wtedy zegarka nie daję rady nosić na lewej ręce. Zakładam na prawą i... zegarek mi przeszkadza, gniecie, uwiera itp. Tak, jak dzisiaj. Stopniowo coraz mniej ale jednak. O nawykowym zaglądaniu pod lewy mankiet już nawet nie mówię/piszę :rolleyes:.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może odświerzę temat - jestem praworęczny plus od zawsze zegarek noszę na prawej ręce, gdy próbowałem obciążyć czasomierzem lewą rękę okazało się, że chcąc sprawdzić godzinę to zerkałem na rękę prawą, na której o zgorozo zegarka było brak! Po kilku takich flustrujących próbach zrezygnowałem ze zmian "na siłę" i pozostałem przy pierwotnie zakorzenionym zwyczaju praworęcznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem praworęczny i noszę zegarek na lewej ręce, bo tata powiedział, że tak się nosi i już. Na I Komunię dostałem Timexa, początkowo nosiłem na prawej ręce, ale jak tata to zobaczył, to stwierdził, że ma być na lewej. Na moje pytania dlaczego, nie potrafił odpowiedzieć :D.

 

Swoją drogą wpoił mi też, że Casio robi kalkulatory i ich zegarków nie ma co kupować, ale z tego poglądu, dzięki lekturze forum, już wyrosłem. I tata (przy moim udziale) też :D


Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leworęczny i pierwotnie nosiłem zegarek na lewej ręce, bo wydawało mi się, że "tak trzeba", bo wszyscy tak nosili. Gdzieś w okolicy 15-go roku życia uświadomiłem sobie, że to nie do końca musi być tak i przełożyłem go na prawą rękę, aby móc obsługiwać go ręką wiodącą, czyli lewą. Od tej pory tak zostało i nie wyobrażam sobie, bym mógł wrócić do noszenia zegarka na lewej ręce.

Czasami z nudów bawiąc się zegarkiem, przekładam go na lewy nadgarstek i czuję się z nim jak z jakąś protezą, nijak mi nie leży tak jak na prawej. Jest to oczywiście kwestia przyzwyczajenia, ale generalnie wychodzę z założenia, że każdy powinien postępować w zgodzie z własną lateralizacją, zarówno w noszeniu zegarka, jak i w pisaniu, czy choćby jedzeniu nożem i widelcem.

Ja jako leworęczny robię niemal wszystko na odwrót - nóż trzymam w lewej, a widelec w prawej, piszę lewą ręką, zegarek noszę na prawej, pasek do spodni wkładam na odwrót, na gitarze też gram odwrotnie, swego czasu się sporo naszukałem leworęcznego klasyka z cutawayem, ale się udało :] Nożyczkami też udaje mi się wycinać wszystko prosto lewą ręką, co w opinii niektórych jest niemożliwe tongue.gif

Nie ma co oszukiwać natury, ale jeśli oczywiście ktoś woli inaczej, to problemu też nie ma :]


CASIO: DW-6600, DW-6900, GW-M5600-1ER, DW-5600E, DW-5400, GW-5600J, DW-270, DW-9005, DW-003X-3T, MDV-106-1AV | TIMEX: Iron. T70381, Exped. T44921, Iron. T77701, T2N560 Chrono, Exped. T49261, Exped. T49101, Exped. T49451, Iron. 746-DE (klasyczny), T24471, Iron. T51292 | WOSTOK: nieznany model, 17 kam. | MEISTER ANKER Quarz, lotnik | POLJOT: automat, mech. 2616.2H, 23 kam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Koledzy było wiele tematów na ten temat, oglądam filmy i widzę że temat po malutku się normalizuje.

Teraz na tv7 był "I Now Pronounce You Chuck and Larry"  gdzie Dan Aykroydo miał na prawey ręce, wiadomo Stallone, Wilis i inni noszą na prawej.

 

Wiecie dalej w społeczeństwie jest pwoiem tendencja a tak naprawdę zasada na lewj, ja zawsz od kąd pamiętam zawsze na prawej, dziwnie na to ludzie patrzeli.

Tak myśle, jak iich przekonać że lewa/prawa nie ma znaczenia, nosi się tam gdzie wygodnie (gdzie lubimy)

 

Ludzie noszą na lewj i nie rozumieją że lewa dla tego że kieyś zegarek był dorgi że po prostu "dbano o niego" tetraz to temat tabu ...

 

 

MOD. Skleiłem stary z nowo założonym tematem. Wszystko już było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako dziecko zacząłem zakładać zegarek na prawą rękę (tak mi było wygodniej) i do dzisiaj, mimo generalnej praworęczności, tak mi zostało. Podobnie ma mój ojciec, więc może jest to po części uwarunkowane genetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leworęczny i zegarek od zawsze nosiłem na lewej ręce, nie umiałem na prawej. W połowie tego roku moja lewa ręka miała poważny wypadek, dość długo gips i te sprawy. A że bez zegarka na ręce raczej się z domu nie ruszam, więc zmieniłem na prawą ręke. Na początku dziwnie, odczuwałem dyskomfort ale potem się przyzwyczaiłem. teraz kiedy lewa ręka jest już zdrowsza chciałem wrócić do korzeni i znów nosić na lewej, ale po takim urazie mój lewy nadgarstek "zmienił swoją budowę" i strasznie źle się czuję z zegarkiem na lewej ręce i chyba nie szybko się to zmieni... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jest nic.

Wczesnym rankiem, jadac do pracy transportem miejskim, widzialem goscia (po stroju sadzac bankier albo jakis inny managier :D ) ktory mial suba na lewej i two tone gmt-c na prawej. Chyba rozwiazal sobie zyciowy dylemat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja noszę zegarek na prawej ręce ponieważ wiele lat temu na jednej z dyskotek skradziono mi zegarek z lewej więc pomyślałem sobie że z prawej mi nie ściągną (co przy "fachowym" :ph34r: złodzieju jest pewnie bez znaczenia), a zegarek na prawej ręce już pozostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radykalizacja społeczeństwa postępuje. Właśnie zostałem pouczony o jakże niewłaściwym moim zwyczaju, dotyczącym noszenia zegarka na prawej ręce. Że jestem w mniejszości, że nieelegancko witać się prawą ręką, na której jest zegarek i takie tam inne... To było na grupie facebookowej, której byłem członkiem. Byłem, bo opuściłem ją natychmiast po angielsku. Ale opcja jedynie słuszna dociera wszędzie.

Smutne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.