Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Degustatorr Noir

ŚCIEŻKA PRAWEJ RĘKI...

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem osobą praworęczną i od czasów podstawówki, kiedy to stwierdziłem, że wszyscy noszą na lewym ręku zegarek, to ja będę nosił na prawej i tak już zostało.


 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wszystkim- jestem leworęczny noszę na prawej. powód?- lewa ręka jest "aktywna" ( znam takich co umieją posługiwać się w tym samym stopniu ręką lewą jak i prawą- ja jeszcze tej sztuki nie opanowałem)i w większym stopniu naraża zegarek na niepotrzebne wstrząsy/możliwość uszkodzenia etc. prócz tego przy pisaniu ,prowadzeniu samochodu, robieniu czegokolwiek dla mnie "lewusa" koronka była koroną cierniową <_< .. wrzynała się w nadgarstek niemiłosiernie. i ot.... taki wywód.

jaqk kiedyś skuszę się na bull head-a bedzie mi to obojętne.

 

p.s. obrączkę noszę na lewej- dziwny jestem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiadają że zegarek noszony na prawej rece sie szybciej zużywa, prawda czy nie?

Myślę, że w tej kwestii mógłby wypowiedzieć się Maradona, jako że nosi te same modele zegarków na obu nadgarstkach :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem praworęczny, zegarek noszę na lewej ręce. Był okres że zegarek wylądował na prawej ręce( w szpitalu gdy przeszkadzały mi w noszeniu na lewej ręce różne welfron etc). To chyba również (a może przede wszystkim) kwestia przyzwyczajenia i nawyku, może też jest troszku uzależnione od modelu zegarka? Tego jeszcze nie sprawdziłem...


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jako praworęczny NIE noszę na prawej ?

1. Bo zegarek przeszkadza przy ręcznym pisaniu, m.innymi pasek lub bransoletka przyczynia się do robienia "oślich uszu".

2. Trochę głupio jest przy niektórych czynnościach w toalecie....

3. Trudniej zapiąć jest pasek, dokręcić, ustawić czas - ale o tym już było.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z ciekawości założyłem zegarek na prawą rękę.

1. Mam wrażenie, że mi zaraz ją urwie (ciąży 10x bardziej)

2. Na lewej ręce jest mi niesamowicie "łyso"

2. Mam wrażenie, że zaraz nim w coś przywalę

Domyślam się, że identyczne wrażenia mają "prawozegarkowcy" gdy założą na lewą. Kwestia przyzwyczajenia smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również zrobiłem taki test i mam to samo :

 

 

1. Mam wrażenie, że mi zaraz ją urwie (ciąży 10x bardziej)

2. Na lewej ręce jest mi niesamowicie "łyso"

2. Mam wrażenie, że zaraz nim w coś przywalę

 

:rolleyes:


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ręka prawa jest mocniejsza bardziej wytrenowana i zegarek na niej mniej czuję, mniej odczuwam wagę zegarka niż na słabszej lewej ręce

2. Koronka w zegarku po prawej a więc przy zamontowaniu na łapę prawą jest od strony ręki a nie dłoni co także zwiększa komfort przy zginaniu ręki ( koronka nie wbija się w delikatną zew część dłoni)

 

Potwierdzam jak najbardziej, szczególnie, jeżeli chodzi o ciężar zegarka.

 

Panowie lewozegarkowcy - koronka nie wbija Wam się w dłoń podczas zginania nadgarstka? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie lewozegarkowcy - koronka nie wbija Wam się w dłoń podczas zginania nadgarstka? :rolleyes:

Nie B) Chyba, że byłby to jakiś wielki zegarek, ale na mojej szczupłej ręce do średnicy 42mm nie odczułem takiego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie lewozegarkowcy - koronka nie wbija Wam się w dłoń podczas zginania nadgarstka?

Nie. I nawet nakręcam zegarek lub przestawiam wskazówki bez zdejmowania zegarka. Z "normalnym" zegarkiem na prawej ręce nie byłbym w stanie tego zrobić :rolleyes:. Aczkolwiek jakaś znaczna niedogodność to nie jest B).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworeczny i zegarek nosze na lewej rece. Zalozylem teraz na chwilke na prawa i... widze, ze nie moge tak precyzyjnie obrocic reki i rzucic okiem na cyferblat jak mam go na rece lewej (nosze lekko luzne paski i bransolety).

Moze dlatego, ze nie pracuje "mechanicznie" a jedynie uzywam komputera, piora, kierownicy - nie przeszkadza mi zegarek na "rece dominujacej".


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie najważniejsze czynności nazwę je funkcjonalnymi, wykonuję lewą ręką, poza pisaniem odręcznym. Jest to zasługa socjalistycznej szkoły, gdzie jak widać skutecznie tępiono wszelkie przejawy odmienności. Dlatego pewnie pierwsze zegarki nosiłem na lewej ręce. Olśnił mnie jednak szybko Paul McCartney, ówczesny idol nastolatków, podobnie jak ja mańkut i noszący zegarek na prawej ręce. Dziś po latach doceniam wagę tej istotnej zmiany. Jako prawie stuprocentowy mańkut nie wyobrażam sobie noszenia zegarka na lewej ręce tak ze względów praktycznych przede wszystkim, jak i ogromnej siły przyzwyczajenia do widoku zegarka na prawym nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mańkutem,wszystkie czynności wykonywałem lewą ręką.Nie podobało

się to mojemu Ojcu i skutecznie przerobił mnie na praworęcznego.To

przerabianie trwało bardzo długo i było bardzo stresujące dla mnie.

Na dzisiaj lewą ręką wbijam tylko gwożdzie,tyle mi zostało z mańkuta.

Zegarek noszę na lewej ręce,założyłem na próbę na prawą i czułem się

dziwnie,zegarek jakby przybrał na wadze i zrobił się ciężki.Zostanie

po staremu i będę nosił na lewej ręce.Czasami zadaję sobie pytanie-

Janek jesteś jeszcze mańkutem czy już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja noszę generalnie na lewej i jestem prowręczny ale zdaża mi się założyć zegareczek wink.gif na prawą fajnie jest go poczuć bo wtedy wiem że go mam bo waży troszkę więcej ale za to koronka się nie wbija w dłoń ;) o czym była już mowa rolleyes.gif

a generalnie to kwestia przyzwyczajenia bo jak by się człowiek przyzwyczaił że noszę go na drugiej ręce to uważam na niego ja np często gram w lotki mimo iż jestem praworęczny lotkami rzucam LEWĄ zgroza cool.gif i wtedy zegarek mi przeszkadza na lewej i wtedy siedzi na prawej i jest mu dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Praworęczny i noszę zegarek na lewym nadgarstku.

Na prawej właśnie spróbowałem założyć i :

 

- nie potrafię tego sprawnie zrobić lewą ręką

- niewygodnie

- przeszkadza przy graniu na gitarze (Chociaż Malmsteen jakoś gra ?)

- komicznie wyglądała by obsługa Chronografu lewą ręką na prawej ręce w moim wykonaniu.

a jak śpię, to mam tendencję podpierania się prawą ręką, nadgarstkiem, więc miałbym bezel odbity na ryju ;)

 

Rysowała by mi się poza tym bransoleta od grania na kompie.

 

Jest jeszcze opcja noszenia 2 jednocześnie a'la Maradona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat pt. "noszący inaczej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem praworęczny kiedyś na próbę założyłem na prawą ręke ale szybciutko zmieniłem na lewą ta bajka niestety nie dla mnie czułem się nieswojo cały czas wiedziałem że mam zegarek na prawym nadgarstku tak jakby mi ciążył . Cóż pewnie to kwestia przyzwyczajenia ale ja wolę zostać przy lewym nadgarstku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna ta ścieżka jak się jej spróbuje pierwszy raz w życiu, zakładałem i już samo to szło mi strasznie niegramotnie ;) Później próbowałem operować myszką i co chwilę miałem nieodpartą chęć machnąć ręką żeby strącić coś, co siedzi mi na prawym nadgarstku. Odczytanie godziny chodziarz tarcza wygląda tak samo, aczkolwiek 24godzinna, okazało się trudniejsze niż na lewej stronie :) Wytrzymałem z 10min i przełożyłem, po czym jeszcze jakiś czas miałem wrażenie że coś tam z prawej jest nie tak :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zdarza mi się czasem założyć zegarek na lewą rękę i mimo dyskomfortu ;) myślę, że przy odrobinie treningu mógłbym się przyzwyczaić do noszenia i na lewej ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez zrobilem test ;)

 

stosunkowo lekki zegarek na prawej rece czuc jak jakąś konkretną 'kiete' :))


MUZZY IN GONDOLAND

...Sylvia tells them to wait in the tool shed for her to come to them with food and clocks for Muzzy (who eats them)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem praworeczny i nosze oczywiscie na lewej. Nie jest to dziwne tak samo jak to, ze leworeczni nosza na prawej. Ciekaw tylko jestem jak wielu ludzi nosi na tej samej co sa (...)ręczni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No ja tak właśnie noszę - jestem praworęczny i noszę na prawej... ;)

 

Ja tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.