Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

New Carrera

Ankieta  

55 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Boje sie tylko że będzie to mały zegarek na mój nadgarstek :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie tylko że będzie to mały zegarek na mój nadgarstek :)

 

Jak Ci nie podpasuje to wiesz za pół ceny pozbawię Cię problemu :)

 

Myślę że będzie ok :) 42mm to nie tak mało.Zegarek ma bardzo wąski bezel, jasną tarczę przez co optycznie będzie wyglądał na większy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci nie podpasuje to wiesz za pół ceny pozbawię Cię problemu :)

Daję 55% ceny :)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkoncu ma 41 czy 42mm ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Carrery, to na Allegro pojawiło się takie ogłoszenie :

http://allegro.pl/tag-heuer-carrera-cv2a10-ba0796-nowy-i1395892086.html

Napisałem do tego pana, czy to oryginał i odpisał, że jak najbardziej i to ze wszystkimi papierami. Czy jest jakakolwiek mozliwość, że w tej cenie faktycznie jest sprzedawany oryginalny model tego Taga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie nabył bym ten zegarek z prostszym mechanizmem do kwoty 5000zl .....

 

Jak kupię ten to pewnie będę sprzedawał swoją Carrerę bo dwa podobne mi niepotrzebne :) Tylko,że mam z czarną tarczą.

 

1_38.jpg

 

Na zdjęciu jest wersja przejściowa,ciekawe czy taka jest sprzedawana czy to tylko zdjęcie a sprzedawana nowa.Na niemieckim Ebay pewien jubiler (pewnie to właśnie to zdjęcie) życzy sobie 2 500 ojro czyli 10k zł.

 

 

To wkoncu ma 41 czy 42mm ?

 

41 mm bo to jest ta sama koperta co w starszych modelach,rożni się bezelem i koronką/przyciskami.

 

 

Chrono musi być grube :) Jak kupiłem swoją to się przestraszyłem jaka jest wielka,a teraz się przyzwyczaiłem i chciałbym żeby było jeszcze grubsze :)

Co ciekawe dane papierowe pokazują że grubość THC jest praktycznie taka sama jak np. Omegi PO która moim zdaniem optycznie jest raczej płaska jak naleśnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-01026500-1331807257.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos Carrery, to na Allegro pojawiło się takie ogłoszenie :

http://allegro.pl/ta...1395892086.html

Napisałem do tego pana, czy to oryginał i odpisał, że jak najbardziej i to ze wszystkimi papierami. Czy jest jakakolwiek mozliwość, że w tej cenie faktycznie jest sprzedawany oryginalny model tego Taga?

 

Niech Ci podesle wiecej zdjec, w tym zdjecia papierów, gwarancji itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego TH GD z Alle bym nie bral. Chyba, ze odbior osobisty i dokladny oglad...

 

Wracajac do Carrera 1887 - jest gruby i to jest jego wielka zaleta :) W sumie to wlasnie ze wzgledu na grubosc biore go pod uwage. Calibre 1887 to piekna, pelnokwrista mechanika.


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, to Twoja fota? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dopiero teraz poznałem :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wykonania - super, bardzo mi się podobał i nie miałem najmniejszych zastrzeżeń. Bardzo ładnie zaprojektowana i wykonana tarcza. Waga - nie wiem. Faktycznie wydaje się większy (szerszy) kiedy założy się go na rękę.

 

Natomiast co do grubości - uważam, że zegarki są produkowane da pewnego celu, tj. możliwości założenia ich w konkretnej sytuacji i do właściwego stroju. Styl, jaki prezentuje ten TH wskazuje, że nie jest to zegarek typowo sportowy, tarcza jest stonowana, co czyni go bardziej zegarkiem codziennym, a codzienny strój przeciętnego właściciela takiego TH to (także, jeśli nie przede wszystkim) koszula z długim rękawem. I tu powstaje problem, bo z racji grubości (a może zwyczajnie "nieobrobionej", wysokiej krawędzi) zegarek pod mankietem się raczej nie zmieści, a jeśli już to będzie to wyglądało nieelegancko. Ponadto zegarek sprawia wrażenie przyciężkiego, zaprojektowanego bez polotu (mam na myśli samą kopertę oraz bransoletę). Ubrany na rękę wyglądał jak element wyposażenia osobistego amerykańskiego rapera, co dla mnie jest czynnikiem dyskwalifikującym. Ponadto uważam, że proponowana cena nie odzwierciedla ani pozycji firmy, ani technicznego zaawansowania tego modelu (mechanizm od Seiko). Brałem go pod uwagę, ale jednak padło na inny chronograf i jak na razie jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji.

 

Przy okazji, kiedy miałem tę Carrerę w ręku, pojawił się inny klient, troszkę mniej obeznany (albo tak się prezentował) i sprzedawca zaczął namawiać go na droższy zegarek innego producenta. Brał pod uwagę właśnie opisane przeznaczenie (zegarek codzienny dla pracownika umysłowego) i zasugerował, moim zdaniem nie bez racji, IWC Portuguese Chrono. Co mnie zaskoczyło, sprzedawca był bardzo bezpośredni (także we wcześniejszej rozmowie ze mną) i bez ogródek wypunktował plusy i minusy Carrery. Podsumowanie jego wywodu miało w zarysie następujący przebieg:

- Opowie Pan, że Pana zegarek to Tag Heuer, czasomierz szwajcarski (czyli wyższa półka) ale bieda Panu kiedy ktoś znający się na rzeczy doda, że w środku jest mechanizm Seiko. Choćby nie wiem jak się Pan tłumaczył, że to doskonały mechanizm i tak odbiór tej informacji, tak w środowisko laików jak i znawców, jest kiepski. Może to świadczyć, że szwajcarska firma nie ma na tyle środków albo wiedzy technicznej, żeby zaprojektować to samodzielnie, albo też, że zegarek jest przepłacony, bo zamiast szwajcarskiego ma mechanizm japoński.

 

Sprzedawca dodał, że w IWC jest ETA, choć już tak szczegółowo nie rozwodził się nad jej pochodzeniem (przynajmniej przy mnie). Niemniej z jego argumentacją, zaprezentowaną powyżej, trudno mi się nie zgodzić.

 

Podsumowując: ładny zegarek, ale absolutnie nie dla mnie. Bardziej podobał mi się na zdjęciach.


"The only thing in the world worse than a fake Rolex is a real one" J. Clarkson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za relacje. Musze sam go oblukać, wtedy napewno bede mądrzejszy.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek całkiem ładny, chętnie obejrzałbym go na żywca, chociaż pewnie we Wro nie będzie okazji jak znam życie.

 

Co do wzmianek o jego ponadczasowości, klasyce itp. to tutaj wg mnie ze speedmasterem nie ma żadnych szans pod żadnym chyba względem, tzn. historia, mechanizm i tak dalej. Oczywiście, nie każdemu podoba się taki vintage'owy charakter. Dlatego właśnie kupię w tym roku jeszcze raz speediego, którego już raz miałem.

 

pzdr

m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Sztokholmie.


"The only thing in the world worse than a fake Rolex is a real one" J. Clarkson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do wzmianek o jego ponadczasowości, klasyce itp. to tutaj wg mnie ze speedmasterem nie ma żadnych szans pod żadnym chyba względem, tzn. historia, mechanizm i tak dalej. Oczywiście, nie każdemu podoba się taki vintage'owy charakter. Dlatego właśnie kupię w tym roku jeszcze raz speediego, którego już raz miałem.

Dla mnie klasyczny speedi jest za maly. Poza tym nie ma datownika a to dla mnie wazne w zegarku. Za to model z co-axialem i powiekszona koperta oraz datownikiem - super. Tylko cena o wiele wyzsza i... niestety mechanizm juz nie historyczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od wizji lokalnej i ceny. W katalogach jakie widziałem wygląda na to, że będzie tańsza od Carrery day-date. Różnica ceny detalicznej 2600 euro vs. 3350 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem mierzylem i jestem strasznie zly. Gdyby mi sie nie zachcialo jesc i bylbym w tym salonie 2 godz wczesniej to bym kupil ten zegarek za 1260 euro !!!!! Bo za tyle go kupil klient przedemna :D

 

W irlandii jest takie prawo ze taka jaka cena jest przy produkcie za tyle trzeba owy produkt sprzedac. No i wlasnie ktos sie pomylil przyczepiajac karteczke z cena 1260 euro. Gosc kupil i dopiero w systemie wyszlo ile ten zegarek naprawde kosztuje. Oczywiscie musztarda byla juz po obiedzie, musieli sprzedac za taka cene jaka byla na karteczce.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem mierzylem i jestem strasznie zly. Gdyby mi sie nie zachcialo jesc i bylbym w tym salonie 2 godz wczesniej to bym kupil ten zegarek za 1260 euro !!!!! Bo za tyle go kupil klient przedemna :D

 

W irlandii jest takie prawo ze taka jaka cena jest przy produkcie za tyle trzeba owy produkt sprzedac. No i wlasnie ktos sie pomylil przyczepiajac karteczke z cena 1260 euro. Gosc kupil i dopiero w systemie wyszlo ile ten zegarek naprawde kosztuje. Oczywiscie musztarda byla juz po obiedzie, musieli sprzedac za taka cene jaka byla na karteczce.

 

To prawo się do wszystkiego odnosi czy tylko zegarkow?

 

Dla mnie to trochę zaprzeczenie handlu....handel bez targowania....to w krajach arabskich obraza :D sprzedawcy

No ale jak wrażenia? i skąd wiesz za ile komu sprzedali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał a jaka jest cena właściwa?Jak wrażenia na żywo?Jakieś foty zrobiłeś?

 

W PL podobno ma być w lutym,obejrzałem przy okazji DayDate i szkoda że nie wzięli koperty właśnie z DD bo jest większa (43mm).

Mierzyłem też sobie parę zegarków i bardzo spodobał mi się Chopard MM GT XL-tak na marginesie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawo się do wszystkiego odnosi czy tylko zegarkow?

 

 

W Polsce dotyczy to każdego towaru wystawionego publicznie w sklepie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce dotyczy to każdego towaru wystawionego publicznie w sklepie :D

 

To takie prawo chyba jedno z milionów jakie nie są przestrzegane w tym kraju, bo sam kupiłem nie raz coś w niższej cenie niż na przywieszce....i chyba każdy tak miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawo się do wszystkiego odnosi czy tylko zegarkow?

 

Dla mnie to trochę zaprzeczenie handlu....handel bez targowania....to w krajach arabskich obraza :) sprzedawcy

No ale jak wrażenia? i skąd wiesz za ile komu sprzedali.

 

Do wszystkiego. Targować się oczywiście można ale w granicach rozsadku a tutaj cena była mniejsza o przeszło tys euro tylko dlatego że się ktoś pomylił, i za taką cene musieli ten zegarek sprzedac. A wiem za ile mu sprzedali bo bywam już tam na tyle stałym klientem że rozmawiamy na przerozne tematy :)

 

 

Michał a jaka jest cena właściwa?Jak wrażenia na żywo?Jakieś foty zrobiłeś?

 

W PL podobno ma być w lutym,obejrzałem przy okazji DayDate i szkoda że nie wzięli koperty właśnie z DD bo jest większa (43mm).

Mierzyłem też sobie parę zegarków i bardzo spodobał mi się Chopard MM GT XL-tak na marginesie :D

 

Wlasciwa cena to 2660 euro. Wrażenia pozytywne, myślałem że bedzie to maciupenki zegarek na moją łape a leży naprawde ok. Fot nie robiłem bo nie miałem czym ale trzeba samemu zobaczyc ten zegarek żeby stwierdzić czy sie podoba czy nie... Mnie sie podoba, wykonanie na wysokim poziomie ale... Niebieskie Monaco jest dla mnie osobiście silnym konkurentem :D

Spedziłem tam ponad godzine, przedemną leżały te dwa zegarki i... wciąż nie wiem którego mam brać.

 

ps też kiedyś mierzyłem tego Choprada i jest całkiem całkiem :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.