Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ted234

"courvoisier & comp"

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa lata temu kupiłam prawdopodobnie szwajcarski względnie francuski zegarek "courvoisier & comp". Niewiele wiem na jego temat.

Wewnątrz koperty znajdują się napisy:

 

2527

I.F I I 3 I 3 '

 

Tamteż znajduje się znaczek (próba?) rysunek zamieszczony na fotografii.

post-34492-0-70412800-1294329243_thumb.jpg

post-34492-0-45386300-1294329261_thumb.jpg

post-34492-0-79804600-1294329273_thumb.jpg

post-34492-0-84203800-1294329286_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadany przeze mnie egzemplarz ma uszkodzoną pozytywnę, brakuje jednej wskazówki i kluczyków.

 

Szukając w internecie znalazłam trochę tekstu o zegarkach tej kompanii:

 

 

 

Courvoisier & Comp. A fine early 19th century open face quarter repeating pocket watch

Circa 1820

Frosted gilt full plate movement with sunken barrel, cylinder escapement, polished balance wheel and steel repeat work, silver dial with engine turned centre signed 'Courvoisier & Comp', plain chapter with Roman numerals, blued steel Breguet moon hands, polished case with engine turned band and case back, repeat via the stem, signed cuvette

55mm.

 

 

Courvoisier & Comp. An early 19th century continental gold black enamel slim case fob watch with offset dial

No.25176

Frosted gilt bar movement with cylinder escapement, offset enamel dial with black Roman numerals within an engine turned surround with rubbed signature plate, engraved hinged case with black enamel foliate decoration, cuvette signed 'Courvoisier & Comp'

40mm.

 

 

#44. COURVOISIER & COMP (SWISS) FANCY DIAL VERGE FUSEE POCKET WATCH

 

52mm Sterling-Gilt Open-Face, Keywind/Keyset, Circa 1790 R-3*

 

This interesting timepiece comes in a fancy near Mint** condition case. The gilt outer rim is uniquely beveled and engraved with a crisscross pattern. The back of the silver case is fully ornamented. A small squirrel and a basket of fruit appears within a fancy frame at center and the outer edges are chased with sunray patterns and leaf decorations. The back of the case is signed "Souvenir." A glass crystal actually covers the back of the silver case area to protect it from wear, the condition overall is near Mint**. The fancy, Very Fine***, colorful dial shows a portrait of two young ladies and a garden scene. The lower portion of the dial is signed "Courvoisier & Comp." The dial is marked with Arabic hour chapters and gold minute dots. Fancy gold open work hands center the colorful Very Fine*** dial. The verge fusee, gilt, full plate movement is centered by a two-footed balance cock which is pierced in a sunburst pattern, the movement is signed "Breguet." Very collectible! $1,825.00

 

 

 

5670

Fine Courvoisier and Company 18K gold ruby cylinder quarter repeater circa 1820 with unusual keyless winding system.

 

 

5524

Fine and lovely Swiss 18K gold, pearl, and painted enamel ladies antique pendant watch by Fred. Courvoisier circa 1850.

 

5959

Beautiful and rare 18K gold woodland scene triple gong skeletonized quarter repeater automaton antique pocket watch by Courvoisier & Comp. circa 1810.

post-34492-0-56139400-1294329409_thumb.jpg

post-34492-0-53799200-1294329422_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie cokolwiek więcej o nim powiedzieć. To co widać, to jest tylko mechanizm kwadransowego repetiera, a jak wyglądają szczegóły budowy samego mechanizmu zegarka niestety nie widać. Z wyglądu zewnętrznego wnioskuję, że pochodzi z okresu 1850-1885.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przyjrzeć się temu zegarkowi na własne oczy :) ,widzę że skorzystała Pani z mojej rady niestety ja nie posiadam większej wiedzy niż Piotr na temat samych kieszonek ale kilka informacji już się uzbierało czyli przybliżona data produkcji tego zegarka i fachowa nazwa, więc warto było umieścić fotki. Warto jeszcze poczekać może ktoś po za Piotrem widział lub miał styczność z tego typu mechanizmami i zaglądnąć od czasu do czasu na forum gdyż jest tu tych miłośników zegarmistrzostwa spora grupa.

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w zbieraniu danych na temat tego ładnego zabytku :)


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Po roku odświeżam temat, może ktoś z Państwa w międzyczasie czegoś się dowiedział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.