Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrzychuS

Rolex Deepsea czy PAM 320

Rolex Deepsea czy PAM 320  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie,

 

Zastanawiam się nad zbliżającym się zakupem. Na placu boju pozostały Rolex Deepsea i Pam 320.

Na początku w zasadzie zastanawiałem się jedynie nad Rolexem. Wybierałem między Deepsea, Submarinerem i zielonym Milgaussem. Zawsze podobał mi się ten pierwszy ale miałem obawy czy nie będzie zbyt duży na nadgarstku. Poszedłem do Kruka, posiedziałem, pomierzyłem wszystkie trzy ... i okazało się, że nie jest taki wielki. Owszem, jest gruby ale nie wygląda to źle ... a nawet więcej ... wygląda to dobrze :)

W zasadzie już się zdecydowałem ale "przypomniałem" sobie o postanowieniu sprzed kilkunastu miesięcy, że wrócę do Paneraia (320 lub 321). Kiedyś miałem Pama ale sprzedałem.

Efekt końcowy - mały ból głowy i prośba do Was.

Niedawno była podobna ankieta jednak tam był wybór między Submarinerem a Pamem 328. Wiele odpowiedzi było w stylu "z tych dwóch to rolex ale wolałbym Deepsea" albo "z tych dwóch to Panerai ale na pasku" itp. itd.

 

Z góry dziękuję.

 

panerai19503daysluminor.th.jpg

post-10607-0-87662900-1331808201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deepsea..kapitalny kawał zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężka sprawa, sam parę dni temu zastanawiałem się nad zamiana swojej 312 na Deepsea. Jednak stwierdziłem, że PAM jest bardziej uniwersalny i bardzo charakterystyczny. Obawiam się, że po zamianie szybko zatęskniłbym za wyjątkowością Pama, więc na razie zostaje:)Miałem PO i użytkując 312 wcale nie tęsknię do tego typu designu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to tylko DeepSea.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PAM.....


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

deepsea oczywiscie


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam doslownie identyczny dylemat, wyreczyles mnie w zakladaniu ankiety :)

 

Gdyby nie fatalna bransoletka w deepsea nie mialbym takiego dylematu - bralbym zdecydowanie rolka.

 

Czy uwazacie szanowni koledzy ze zainstalowanie porzadnego skorzanego paska hand-made do rolka jest profanacją tego zegarka?

 

Bede uwaznie sledzil temat...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po wielu przemysleniach uwazam, ze deepsea jesli to ma byc glowny lub jedyny zegarek a pam jesli glowny juz posiadasz a pam bylby kupowany jako kolejny sikor (uzupelnienie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tylko DeepSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Raf_fkn

Jak dla mnie PAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam, Deepsea, Pam, Deepsea... Widac, ze oba zegarki swietne. Jednak chyba Pam - za wieksza uniwersalnosc...


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba świetne, ale co Rolex to Rolex. Mój głos na Rolka.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było jakbyscie uzasadniali swój głos, bo pisanie samo "Pam" czy "Deepsea" nie ma sensu. Piszcie proszę dlaczego wybralibyscie akurat ten a nie tamten...


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam ponieważ

- ma 2 strefę co jest przydatne

- przezroczysty dekiel

-wystarczającą wodoszczelność

-szybką zmianę pasków ( kauczuk w komplecie ) co umozliwia dużą uniwersalność doboru do stroju etc

- ładną i harmonijną kopertę 1950

-własny mechanizm

-3 dniową rezerwę z wskaźnikiem od strony dekla

 

 

Rolex jest gruby i tak naprawdę bardzo masywny , pasuje raczej wakacyjnie tylko ..

 

w tym zestawieniu PAM , gdyby to byl Rolex to GMT Master II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pam ponieważ

- ma 2 strefę co jest przydatne

- przezroczysty dekiel

-wystarczającą wodoszczelność

-szybką zmianę pasków ( kauczuk w komplecie ) co umozliwia dużą uniwersalność doboru do stroju etc

- ładną i harmonijną kopertę 1950

-własny mechanizm

-3 dniową rezerwę z wskaźnikiem od strony dekla

 

+1

Rolex nie bo ich divery są strasznie brzydkie. Oczko z SL na bezelu w ich wykonaniu przypomina mi wielki pryszcz na twarzy nastolatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje zapytanie, czy ma ktoś wyrobione zdanie na temat mechanizmów w tych zegarkach? Gdyby w jakiś sposób je porównać... Który uważacie za jakosciowo lepszy? Wiem ze nie da się tak poprostu odpowiedzieć na to pytanie, ale może jednak jakiś fachowiec się wypowie...

 

Byłoby to bardzo przydatne dla mojego pozniejszego wyboru, zreszta nie tylko dla mnie ale myśle ze dla autora tematu również. Z góry bardzo dziękuje i oczywiście serdecznie pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje zapytanie, czy ma ktoś wyrobione zdanie na temat mechanizmów w tych zegarkach? Gdyby w jakiś sposób je porównać... Który uważacie za jakosciowo lepszy? Wiem ze nie da się tak poprostu odpowiedzieć na to pytanie, ale może jednak jakiś fachowiec się wypowie...

Moze ja nie fachowiec :) ale z tego co czytalem i rozmawialem, to nowe Suby i DeepSea maja poprawione chyba wszystko co mozliwe - zarowno w mechanizmie, ktory i tak juz byl rewelacyjny jak i w calej reszcie. To oczywiscie nie znaczy, iz ten pam ma kiepski werk. Jednak na zadane pytanie: "jesli mialbys wybierac tylko sam mechanizm i jego jakosc, to wybralbys a czy b?" mysle, ze odpowiedzi na tym forum bylyby jednoznaczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie silnik deepsea bije na głowę silnik 320? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 - chyba trudno porównywać mechanizmy w tych zegarkach; mechanizm w Rolexie to sprawdzona rzecz, z bardzo dużą precyzją chodu, niezawodnością, itd. itp.; w Paneraiu - mechanizm został wprowadzony chyba 2 czy 3 lata temu - i to wszystko; jakoś nie mam tak negatywnych odczuć co do bransolety w Deepsea ale wydaje mi się, że pasek tu nie będzie pasował; nigdzie nie widziałem zdjęcia tego zegarka na pasku;

 

Darek - dzięki za wskazanie GMT Mastera II, przymierzę ale boję się, że mnie troszkę "rozczaruje" wielkościowo - podobnie jak Submariner, który po założeniu okazał się bardzo ładnym, harmonijnym ale zupełnie nie robiącym wrażenia zegarkiem (co oczywiście nie znaczy, że mi się nie podoba ale w konfrontacji z Deepsea po prostu odpadł)

 

artme - mam kilka zegarków i po ostatnim przeglądzie kolekcji oraz ustaleniu planów zmian na najbliższe 1-2 miesiące wyszło mi, że mam przewagę zegarków eleganckich nadających się do garnituru lub bardziej eleganckiego casuala a naprawdę dobry zegarek sportowy/wakacyjny/weekendowy jest tylko jeden :) - i właśnie w takim kontekście szukam - oczywiście zgadzam się z opinią, że Pam jest bardziej uniwersalny i w kolekcji być powinien (ale Rolex też!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito1 - chyba trudno porównywać mechanizmy w tych zegarkach; mechanizm w Rolexie to sprawdzona rzecz, z bardzo dużą precyzją chodu, niezawodnością, itd. itp.; w Paneraiu - mechanizm został wprowadzony chyba 2 czy 3 lata temu - i to wszystko; jakoś nie mam tak negatywnych odczuć co do bransolety w Deepsea ale wydaje mi się, że pasek tu nie będzie pasował; nigdzie nie widziałem zdjęcia tego zegarka na pasku;

Krzychu, wiem co siedzi w tych zegarkach, wiem ze ciężko je porównać, ale może jednak...

Co do paska to również nie widziałem w sieci zdjęcia tego zegarka na pasku (jedynie na parcianym) czy to znaczy ze konkretny masywny skorzany pasior mu nie pasuje? Bylaby to profanacja rolka? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasuje mu. Nosiłem swego deepsea na różnych grubych paskach i wyglądał na nich dużo lepiej niż na te tej oryginalnej wąskiej bransolecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie PANERAI ale submersible :-)

Z tych dwoch PAM bije moim zdaniem Roleksa na glowe. No ale ja nie należe do fanów tej marki:-)

Moją argumentację przedstawił Darek - podpisuje się bez dwóch zdań

Uważam również że do Ciebie bardziej pasuje Panerai. Będzie obok BALLA świetnym punktem w kolekcji :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edi, masz jeszcze jakieś foty deepsea na pasku? Również uważam ze temu zegarowi pasuje konkretny pasior.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.