Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrzychuS

Rolex Deepsea czy PAM 320

Rolex Deepsea czy PAM 320  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie mam zdjęć. Ale przekonałem się że gruby brązowy pach pasuje mi tak samo jak PAMowi i równięż jak PAMowi dodaje mu smaczku. Niestety z racji węższych uszów musi być nieco węższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie, PAM. Nie jestem wybitnym znawcą, ale Darek przedstawił mocne argumenty za i coś w tym jest.

Może na moją decyzję ma również fakt, że nie jestem fanem Rolexa...

Carlito1 co do paska do Rolexa, hmm wydaję mi się, że pewne rzeczy, kojarzą nam się tylko na "jeden sposób", tzn, jak mówisz nie wiem

zima masz na myśli śnieg. Mi osobiście Rolex kojarzy się tylko i wyłącznie na bransolecie.


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DeepSea bez mrugnięcia okiem. To jeden z najciekawszych współczesnych zegarków pod każdym względem. Pam też swietny, ale w tym starciu jest bez szans.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wiem co siedzi w tych zegarkach, wiem ze ciężko je porównać, ale może jednak...

Może jednak zrobiłbyś takie szczegółowe porównanie. Sam bym się z miłą chęciach dowiedział więcej o tych mechanizmach. A z resztą...

Byłoby to bardzo przydatne dla mojego pozniejszego wyboru, zreszta nie tylko dla mnie ale myśle ze dla autora tematu również. Z góry bardzo dziękuje i oczywiście serdecznie pozdrawiam.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na tym wyglada super a jakby podpiac cos fajnie "wytartego" jak do Pamow, to nie sadze aby bylo gorzej :)

 

post-25547-0-68992300-1331808235.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie to wygląda, jestem zaskoczony na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oceniając tylko wygląd, biorąc pod uwagę wielkość obu zegarów, uważam że design Pama jest nie do pobicia. Deepsea robi wrażenie delikatnie spuchniętego po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze rolek ma uszy 21 a nie 22. W każdym razie ja w 90% jestem przekonany co do wyboru. Teraz pozostaje się uzbroić w cierpliwość aż do urodzinek.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pam swietny, ale z tych dwoch to bym wzial Rolka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROLEX za:

 

design

wykonanie

mechanizm

uniwersalność

sentyment

 

PANERAI nie lubię, a poza tym w tej wersji zegarek jest gigantyczny...za wielki jak na mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudny wybór, chyba jednak DS - pierwszy model DS był troszkę grubszy :D

http://bjsonline.com/watches/articles/0022_4.shtml

poniżej troszkę o werku 3135

http://www.chronometrie.com/rolex3135/rolex3135.html

ja pewnie wziąłbym GMT master 2 z ceramicznym , fakt tylko 40mm ale co tam raz się zyje ;)

 

PS: Czyli kup coś na 2892 a jak chcesz gmt to na 2893 :), a tak na poważnie , bransoleta faktycznie jest do bani w DS ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a tak na poważnie , bransoleta faktycznie jest do bani w DS ...

 

Piotrek, nie do końca się z Tobą zgodzę. Mikrolegulacja długości jest w tej bransolecie rewelacyjna.

Osobiście, tak jak Artur, porównywałbym DS z PAM-em 243 i w takim zestawieniu stawiałbym na PAM-a.

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Jeszcze jeden link do 3135:

http://people.timezone.com/mdisher/andrewb/3135/3135_1.htm

Moim zdaniem DS. Wzornictwo Pama to jedna i subiektywna sprawa (nie do końca do mnie przemawia), natomiast 3135 jest sprawdzony obiektywnie w milionach rolków, poza tym osiągnąć 3900 metrów to już wyczyn, sikor wyjątkowy, a przy tym w sumie nie aż taki wielki (poza grubością), nawet na mojej chudej łapie jakoś wyglądał :D .

Minusy DS - bransoleta wygląda jak od airkinga :), brak proporcji, ale już widok na pasku zaskakująco korzystny. Ale znów rolek na pasku ;) no nie wiem ...

Werk Pama to jeszcze świeżynka, jak się sprawdzi to wejdzie na podium :).

W sumie jednak też rozważałbym suba albo GMT II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór.

 

Ale ja również podpiszę się pod słowami Pana Dariusza - Pama bym wybrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta w DeepSea wcale nie jest taka fe....owszem, jest zbyt delikatna jak na tak duży i masywny zegarek, ale za to zapięcie i regulacja są genialne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320-tka. Wszystko już zostało powiedziane - prostota...


SPINNERSTRAPy - szukaj na Instagranie lub FB po haśle "spinnerstraps"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie do końca się z Tobą zgodzę. Mikrolegulacja długości jest w tej bransolecie rewelacyjna.

Osobiście, tak jak Artur, porównywałbym DS z PAM-em 243 i w takim zestawieniu stawiałbym na PAM-a.

 

Mirek

Mirku masz rację, miałem na myśli, że jest zbyt delikatna do takiej koperty w DS, co do wyboru - pewnie również masz rację, ja nigdy nie miałem ani DS ani 243, na szczęscie ;) nie mam takiego kłopotu, wyboru z tych dwu modeli :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KrzychuS! Rozumiem, że ta ankieta ma na celu potwierdzenie bądź nie Twojego wcześniej dokonanego wyboru? Bo chyba nie powiesz, że gdyby bardziej podobał Ci się Rolex, a na forum 90 % osób głosowałoby za Panerai, to na takiej podstawie kupiłbyś Panerai !!!???

PS pytam bo nie rozumiem sensu takich ankiet - co innego gdyby pytanie brzmiało np. który ma lepszy mechanizm. Wtedy to miałoby sens.

 

Michu +1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie PAM 320, dlatego,że jak to już wyżej napisano-Dariusz to opisał perfekcyjnie.

Co do mechanizmu -przez 3 tygodnie zrobił sekundę na +.Dalej nie sprawdzałem ,bo musiałem wyzerować sekundę .

Jak będzie przez następne lata czas pokaże.

Co do wielkości-każdy myślę kupuje taki jak doń pasuje.

Określenie ,że PAM jest wielki etc.jest nie uzasadnione.

Ale rozumiem co nie których.

Też sobie nie wyobrażam osoby wyglądającej jak żyrandol ,ubranej w prześcieradło ,krzyczącej hary kryszna ,hary na środku skrzyżowania i z PAM-em na nadgarstku.

A żeby nie było,to rolek może wyglądać np. tak

 

 

sdds-teracota-1.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dareczku, przegrzebałem chyba całą sieć w poszukiwaniu tego rolka na jakims skorzanym pasku i nic ! ;)

 

Skąd masz tą fote? Masz więcej? Jestes wielki ! :D


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dareczku, przegrzebałem chyba całą sieć w poszukiwaniu tego rolka na jakims skorzanym pasku i nic ! ;)

 

Skąd masz tą fote? Masz więcej? Jestes wielki ! :)

Gdybym był złośliwi jak co nie którzy na Tym forum, by Ci napisał -" Google nie boli" :D

A ,że nie jestem więc :)

Rolex


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem :D

 

ŁAŁ ;) - uwielbiam pasiory !!!


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem :D

 

ŁAŁ ;) - uwielbiam pasiory !!!

Wiem :)

Dobra wkleję jeszcze jedno za Ciebie :)

arilloonrolexs.jpg


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roleks na pasku to zbrodnia...powinna być za to ciężka kara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.