Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrzychuS

Rolex Deepsea czy PAM 320

Rolex Deepsea czy PAM 320  

73 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale chciałbym zobaczyć miny sprzedawców, gdy ktoś wejdzie do salonu i powie, że chciałby kupić 4 x DeepSea, może ten eksperyment wart jest przeprowadzenia biggrin.gif

Dizisaj tak własnie zrobie :D

Zresztą nie tylko tak, bo powysyłam maile tu i ówdzie co jezeli chciałbym kupic 4 takie zegarki. Sprobowac przecież nie zaszkodzi.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo... na pytanie sprzedawcy: "po co Panu 2 Rolexy DS?" :D odpowiadasz - "bo parka lepiej sie chowa" :D :D :)

Myśle że w tych większych salonach zegarkowych jestem na tyle rozpoznawanym klientem że rozmowa będzie wyglądała troszke inaczej :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że w tych większych salonach zegarkowych jestem na tyle rozpoznawanym klientem że rozmowa będzie wyglądała troszke inaczej :D

 

Jasne....tyle, że ty tam tylko przychodzisz oglądać....a kupujesz i tak w sieci :D .....po pewnym czasie stracą do Ciebie cierpliwość ......wiem łaski nie robią......ale tak to działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jasne....tyle, że ty tam tylko przychodzisz oglądać....a kupujesz i tak w sieci :D .....po pewnym czasie stracą do Ciebie cierpliwość ......wiem łaski nie robią......ale tak to działa :D

 

+1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi Marcin że nie przychodze tam tylko oglądać, nie tylko zegarki tam są.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chlopaki - czy Wy musicie zasmiecac watki nie na temat???!!!! :D

Kilka stron bzdurnych umowien, skladek i komentarzy zupelnie OT. Przeciez jesli ktorys z Was chce sie na cos skladac czy umawiac, to niech zalozy konkretny temat w konkretnym dziale (po to chyba one sa) a nie znowu wchodze aby przeczytac czyjas opinie nt. tytulowych zegarkow a tu dywagacje co kto w sklepach robi i ile moze utargowac!!!! :) Ja rozumiem kilka przypadkowych postow ale cale dyskusje?????? :D

 

Czy mod w ogole tu bywa czy zasady/porzadek przestaja juz obowiazywac na tym forum??? :)

Jeden pisze kolejny post nie na temat, inni (chyba zeby sobie posty nabic) nic nie piszac ciekawego, piekne i madre "+1" wstawiaja i tak wszystko rosnie do 6 zakladek... :) Ale zeby to nie bylo, ze sie czepiam, to juz nie pierwszy taki "kolorowy" watek sie rozrosl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Kurcze chlopaki - czy Wy musicie zasmiecac watki nie na temat???!!!! :D

Kilka stron bzdurnych umowien, skladek i komentarzy zupelnie OT. Przeciez jesli ktorys z Was chce sie na cos skladac czy umawiac, to niech zalozy konkretny temat w konkretnym dziale (po to chyba one sa) a nie znowu wchodze aby przeczytac czyjas opinie nt. tytulowych zegarkow a tu dywagacje co kto w sklepach robi i ile moze utargowac!!!! :) Ja rozumiem kilka przypadkowych postow ale cale dyskusje?????? :D

 

Czy mod wogole tu bywa czy zasady/porzadek przestaja juz obowiazywac na tym forum??? :)

Jeden pisze kolejny post nie na temat, in ni (chyba zeby sobie posty nabic) nic nie piszac ciekawego, piekne i madre "+1" wstawiaja i tak wszystko rosnie do 6 zakladek... :) Ale zeby to nie bylo, ze sie czepiam, to juz nie pierwszy taki "kolorowy" watek sie stworzyl :D

 

artme - po pierwsze temat RABATÓW podjął sam założyciel tematu, więc nie rozumiem po co się czepiasz. Jeśli wątek byłby Twój i by Ci to przeszkadzało to masz do tego prawo. Druga sprawa - pozwól, że ja nie Ty będę decydował o wstawianiu tekstu, lub znaku "+1". Jeśli nie rozumiesz co znaczy to zapytaj a nie pisz tekstów w stylu "piękne i mądre +1"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie rozumiesz co znaczy to zapytaj a nie pisz tekstów w stylu "piękne i mądre +1"

To nie chodzi o rozumienie, tylko o to, co to wnosi do calosci opinii jesli nic wiecej nie piszesz (lub inni) bo co 2 post mozna sobie to wstawiac w wiekszosci przypadkow i fajnie by takie watki wygladaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta dotyczy dylematu zakupowego, a wypowiedzi co do cen i zakupu dotyczą wymienionych modeli. Moim zdaniem zdecydowanie większym zaśmiecaniem forum byłoby założenie kolejnego wątku na temat rabatów i cen w salonach. A informacja o cenach dot. obu modeli jest na pewno wartościowa, wiele osób może z niej skorzystać i nie ma nic złego w tym, że się tu pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta dotyczy dylematu zakupowego, a wypowiedzi co do cen i zakupu dotyczą wymienionych modeli. Moim zdaniem zdecydowanie większym zaśmiecaniem forum byłoby założenie kolejnego wątku na temat rabatów i cen w salonach. A informacja o cenach dot. obu modeli jest na pewno wartościowa, wiele osób może z niej skorzystać i nie ma nic złego w tym, że się tu pojawiła.

Pewnie, ze nie ma, jesli to sa konkrety - ale poczytaj sobie ostatnie posty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pewnie, ze nie ma, jesli to sa konkrety - ale poczytaj sobie ostatnie posty...

 

artme, zawsze zrobi się lekki offtop. To nieuniknione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Też uważam że wątek (który to już :D ) zszedł na manowce. Pewnie, że offtopy są nieuniknione ale ... Nie jestem fanem Pamów, jednak o ich własnych (czy raczej robinych przez Soprod ?) werkach czegoś przy okazji chetnie bym się dowiedział, może bym nawet zaczął teoretycznie rozważać zakup :D. Przez 6 stron nic na ten temat, absolutnie. Na drugiej stronie tematu zostały podesłane linki do opisów 3135 - założyciel się do nich nawet nie odniósł. Nie wiem, przekonały Cię czy nie, szmelc ten rolek czy nie, cokolwiek.

Przecież taki wątek to kolejna okazja żeby spróbować wyrobic sobie zdanie na temat wartości mechanicznej, wykończenia itd. poszczególnych modeli, a u nas zawsze kończy się na ocenie estetyki (jasne że ważna, ale przynajmniej dla mnie nie przesądzająca, dla mnie liczy się przede wszystkim werk), oraz na rabatach, przy czym nawet w tej kwestii wątek przeplatają zawoalowane sugestie, że jak się kogoś w Kruku zna to można więcej niż 10%. Po co to? Zresztą o polityce rabatowej też się nic szczególnego i nowego nie dowiedziałem.

Przecież na forum użytkowników Pamów jest chyba więcej niż rolków. Może jakiś link do opisu werków, najlepiej korzystny jak i nie dla firmy.

Ze sojej strony podsyłam - tym razem krytyczny - link do "słynnego" opisu explorera z timezone (ze starym werkiem jeszcze):

http://www.timezone.com/library/horologium/horologium0036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ludzie to nie roboty.

Dokladnie - powini myslec zanim cos napisza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sojej strony podsyłam - tym razem krytyczny - link do "słynnego" opisu explorera z timezone (ze starym werkiem jeszcze):

http://www.timezone..../horologium0036

Narzekasz na bałagan w wątku, a podsyłasz linka, który nie ma z wątkiem nic wspólnego. Po co? Panowie narzekający - z całym szacunkiem, ale na razie najwięcej zamieszania w wątku robicie Wy. Zamiast marudzić, jak to mało się dowiedzieliście, wnieście do dyskusji dla odmiany coś wartościowego angry.gif Też się chętnie czegoś nowego dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast marudzić, jak to mało się dowiedzieliście, wnieście do dyskusji dla odmiany coś wartościowego

Polecam strone nr 2, gdzie wkleilem zdjecie rolka nie na bransolecie, ktorego nikt nie mogl znalezc - wiec najpierw sprawdz prosze, zanim napiszesz cos bez sensu i niezgodnego z prawda :D

 

Z mojej strony EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Narzekasz na bałagan w wątku, a podsyłasz linka, który nie ma z wątkiem nic wspólnego. Po co? Panowie narzekający - z całym szacunkiem, ale na razie najwięcej zamieszania w wątku robicie Wy. Zamiast marudzić, jak to mało się dowiedzieliście, wnieście do dyskusji dla odmiany coś wartościowego angry.gif Też się chętnie czegoś nowego dowiem.

Myślę jednak że ma wiele wspólnego. Kliknij sobie na pierwszą stronę, gdzie carlito1 jako również żywotnie zainteresowany tematem zadał pytanie "...czy ma ktoś wyrobione zdanie na temat mechanizmów w tych zegarkach? Gdyby w jakiś sposób je porównać... Który uważacie za jakosciowo lepszy? Wiem ze nie da się tak poprostu odpowiedzieć na to pytanie, ale może jednak jakiś fachowiec się wypowie..." Ponieważ nie jestem fachowcem, podsłam linka dotyczącego mechanizmu który aż tak bardzo nie różni się od obecnego, co do ogólnych założeń konstrukcyjnych a pewnie i wykończenia. Test jest wart przeczytania (mimo iż dotyczy 3030), ponieważ jest wysoce krytyczny jeżeli chodzi o wykończenie werku. Kto przeczyta wszystkie linki o 3135 i 3030 wyrobi sobie zdanie o tych mechanizmach z pewnością.

Zanim postawisz zarzut przeczytaj wątek od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, PAX. Wątek czytałem od samego początku. Nie neguję Waszego dotychczasowego wkładu, zresztą bez sensu jest się licytować. Zaznaczyłem tylko, że takie "wrzuty" tylko potęgują bałagan. W takiej sytuacji zawsze lepiej skierować wątek na właściwe tory merytorycznym wpisem. Sami zobaczcie, co się porobiło :D Mam nadzieję, że moderator tutaj posprząta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak latwo znależć jakies konkretne info na temat cal. P.9001 , jedyna strona na ktorej można się czegoś spodziewać - nie wchodzi ! a poza tym nawet takie skąpe info

Movement: Automatic mechanical, Panerai P.9001 calibre, executed entirely by Panerai, 13 ? lignes, 7.9 mm thick, 29 jewels, Glucydur? balance, 28,800 alternations/hour. Incabloc? anti-shock device. Power reserve 3 days, two barrels. 227 components.

też nie jest jakoś zbytnio rozpowszechnione , widać Panerai niezbyt się zatroszczył o pokazanie werku i rozpisanie co i jak , a i miłośnicy raczej chyba skupiają się na samym zegarku niż na jego mechaniżmie ...

Tak czy inaczej z opisów wynika iż nie jest to werk robiony przez Soproda , tylko "inhałs" ale poza tym nic więcej nie daje się znależć albo ja szukać nie umiem :D


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak latwo znależć jakies konkretne info na temat cal. P.9001 , jedyna strona na ktorej można się czegoś spodziewać - nie wchodzi ! a poza tym nawet takie skąpe info

 

też nie jest jakoś zbytnio rozpowszechnione , widać Panerai niezbyt się zatroszczył o pokazanie werku i rozpisanie co i jak , a i miłośnicy raczej chyba skupiają się na samym zegarku niż na jego mechaniżmie ...

Tak czy inaczej z opisów wynika iż nie jest to werk robiony przez Soproda , tylko "inhałs" ale poza tym nic więcej nie daje się znależć albo ja szukać nie umiem :D

Wszystko jest Tu .Podane są wszystkie parametry jakie podają inne manufaktury.Co daje pokazanie werku na części pierwsze? NIC.

Z werkiem in house OP niezależnie czy to 9001 czy inny,trzeba poczekać kilka lat na ocenę.

Wszakoż to nowe arcydzieło i na chwilę obecną nikt na świecie nie narzeka.

Gdyby pojawił się choćby najmniejszy jakiś problem ,zaraz by to było "rozdmuchane" przez konkurencje i inne instytucje :D

Ja mam 320 dwa m-ce i jestem na chwilę obecną zadowolony.

Tak jak napisałem wcześniej na trzy tygodnie zrobił sekundę na +.Dalej nie sprawdzałem ,bo wyzerowałem sekundę.

Znosi wysokie temperatury i bez problemów radzi sobie w wodzie.Resztę na początku opisał Darek.

Dlatego jak wcześniej polecam PAMa 320 :D


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

:)

Ok, przypomniałem sobie o teście 320 w chronosie (nie mam pod ręką, dlatego podsyłam link do watchtime):http://www.watchtime.at/archive/wt_2010_03/WT_2010_03_120.pdf

W zasadzie nic ciewawego o P.9001 nie piszą, poza wymienieniem funkcji i opisem (z grubsza) wykończenia, werk oceniany na 15/20. Caliber 79320 (IWC Pilot Chrono) dostał 14, a to przecież modyfikacja 7750 (duża ale jednak). Faktem jest, że 3135 dostał też 15/20:

http://www.watchtime.at/archive/wt_2003_06/WT_2003_06_102.pdf

ale zalety tego werku są ewidentne i w teście wymienione. W teście wskazuje się na pełen mostek (wykluczenie wibracji przenoszonych na oś balansu), poza tym np. na dodatkowy mostek za balansem zapobiegający uderzeniu wahnika przy silnym uderzeniu (podejście firmy do użytkowości). Inne zalety 3135 to włos breguetowski, którego P.9001 nie ma (przynajmniej nie znalazłem). Same śrubki na balansie nie wystarczą do zapewnienia długotrwałej dokładności chodu, zapewnia to m. in. właśnie taki włos. W 3135 znawcy podkreślają, że o ile na wykończenie mostków można narzekać, to już wykończenie balansu, wychwytu, w ogóle całego toru od sprężyny do balansu jest bardzo precyzyjne i wyjątkowo przemyślane (gdzieś w linkach jest m. in. mowa o optymalizacji momentu przekazywanego na balans poprzez właściwe dobranie kół, nie chodzi tylko o teflon) i to jest w zasadzie najważniejsze. Znawcy piszą też o tym, że naciąg u rolka jest najbardziej efektywny z dostępnych na rynku. Faktem jest że nie jest mocowany na łożysku, ale regularny serwis wyklucza tą - chyba jedyną wymienianą - wadę tego mechanizmu. Gdzieś czytałem, że juz po kilku (chyba 5) munutach noszenia rolka (ze startu zatrzymanego :lol: ) nakręca się na 8 godzin - świadczy to o efektywności naciągu.

Powtórzę też to co pisałem wcześniej, 3135 jest sprawdzony i w zasadzie bardzo prosty, ale jednak w newralgicznych miejscach wymaga odpowiedniego poziomu umiejętności - np. ręczne kształtowanie włosa - chyba tylko kilka osób robi to u rolka. Werk mimo prostej budowy jest wysoki i duży ze względu na wytrzymałość i koncepcję budowy (np. dodatkowy mostek dla kół - też jest o tym w linku Staruszka). I to się przekłada na długotrwałą dokładność i niezawodność, nie są ewenementem werki chodzące nawet 50 lat bez serwisu.

W powyższym kontekście, o nowych werkach Pamów nie można powiedzieć nic pewnego poza estetyczną, subiektywną oceną.

Nie znaczy to że uważam że 320 to wyrzucone pieniądze, ale patrząc na serce zegarka rolek to sprawdzona propozycja, pewniak, czarny koń :P

Moje doświadczenie (pisałem kiedyś, powtórzę) - pierwszy DJ spadł z wysokości ok. 110 cm na panele podłogowe - nic, nawet odchyłki o sekundę. Obecny explorer, ustawiony 31.12, na dziś śpieszy się o 1 sekundę :)

sorry za przydługi wpis, ale miało być na temat :P

 

Zapomniałem: obecnie nowy, własny "niemagnetyczny" włos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wybrałeś już ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, wybrałeś już ?

 

:lol:

Jeszcze nie.

Mam swojego faworyta ale zakup będzie w lutym więc mam trochę czasu.

Jeżeli plany się powiodą będą obydwa - pytanie tylko który pierwszy. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.