Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cudny

RENOWACJA ELEMENTÓW ZEGARA

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczyszczony juz jest tylko te sprezyny mnie mecza..

Wydaje się ,że popełniłaś harakiri, nie wiem,w czym to moczyłaś, benzyna, nafta. Siłą ,rzeczy brud , po odpadnięciu zawsze gdzieś wejdzie, w łożyska w sprężyny. Ja się poddaję. Pzdr.P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, ojtam... Chęci były  :). Teraz trzeba pójść krok dalej i wszystko zdemontować, nie brudząc dłoni nadmiernie (bo z wierzchu czyste :P). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wpadnij Dascola proszę na pomysł by rozmontować mechanizm z naciągniętymi sprężynami!!!!!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no no - rozkręcić to pikuś - a potem do pudełka od butów i do dobrego zegarmistrza - bo to kwadransiak :)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez paniki Panowie :wacko:  Skoro popelnilam blad to Kienzle podzieli los kukulki i pojedzie do zegarmistrza :P Nigdy nie przypaliliscie jedzenia :blink: albo nie skopaliscie czegos innego ( np. leczenie syfa pudrem w kwestii samochodowe - domorosle garaze) :angry: Cale zycie sie czlowiek uczy od lepszych :rolleyes: Wasze uwagi sa cenne., dziekuje <_< Jak bym Was zapytala jak to zrobic krok po kroku , dali byscie sobie "siana" a tak juz wiem co i jak :D Przypominam ze zlosliwosci tez bywaja cene ... ;)

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wpadnij Dascola proszę na pomysł by rozmontować mechanizm z naciągniętymi sprężynami!!!!!

 

Bardzo dziekuje , wlasnie uratowales moje palce :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz należy ten mechanizm oddać do zegarmistrza razem z kukułką.Nie wiem czy te złośliwości takie cenne.Ja bym nie chciał być chłostany po d...ie.Tak na poważnie to kwadransiaki z tego co wyczytałem na forum są zapewne jedne z najtrudniejszych mechanizmów do składania.Myślę,że dla tego,że jest ich bardzo mało i niezaawansowani zegarmistrze niechętnie chcą je czyścić lub naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarł po sześciu tygodniach mój kwadransiak no i wszystko byłoby super gdyby nie brakowało trzech dźwigni załączania kwadransów i selekcji młotków. Poszukuję mechanizmu na wzór...

 

post-27317-0-88370100-1391673449_thumb.jpg

post-27317-0-09059100-1391673451_thumb.jpg


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O rany, ale zagęszczenie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, ze jest wciąż za dużo a nie za mało :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny francuzik, gratuluję, u mnie by też pasował do kolekcji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Własnie dotarł po sześciu tygodniach mój kwadransiak no i wszystko byłoby super gdyby nie brakowało trzech dźwigni załączania kwadransów i selekcji młotków. Poszukuję mechanizmu na wzór...

 

attachicon.gifDSCN8898.JPG

attachicon.gifDSCN8906.JPG

Miłość francuska w cenie. Pzdr:)P

 

 

Własnie dotarł po sześciu tygodniach mój kwadransiak no i wszystko byłoby super gdyby nie brakowało trzech dźwigni załączania kwadransów i selekcji młotków. Poszukuję mechanizmu na wzór...

 

attachicon.gifDSCN8898.JPG

attachicon.gifDSCN8906.JPG

Francuskie mechanizmy są tak przekombinowane jak francuskie samochody, Wszystko działa, tylko jakby inaczej. Co ciekawe , to wychodzi z ich mentalności. Jak się odwiedza Francję, to co kawałek jest inaczej. Nic tam po kolei nie ma. Tą fantazyjność widac w tym mechaniźmie. Nie pomogę, nie mam.P

Edytowane przez tarant

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przywiozłem "z miasta" drugi mechanizm na wzór. System jest genialny, będę uzupełniał...

Gdy wyremontuję to pokażę całość w działaniu.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przywiozłem "z miasta" drugi mechanizm na wzór. System jest genialny, będę uzupełniał...

Gdy wyremontuję to pokażę całość w działaniu.

 

Sam remontujesz ten zegar? Tzn. dorabiasz te wszystkie mosiężne części? Posiadasz jakąś specjalną maszynę, tokarkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Również dorabiam części stalowe...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy plastyk naprawił mi porcelankę szpachlą i lakierem. Z bliska widać, ale po powieszeniu zegara na ścianie, nie do poznania.

post-61762-0-60900500-1393360676_thumb.jpg

post-61762-0-35703600-1393360686_thumb.jpg

post-61762-0-88047700-1393360707_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to zrobił.Tomek zapytaj go jakiej używał szpachli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to zrobił.Tomek zapytaj go jakiej używał szpachli.

Drobnoziarnista szpachla samochodowa nakładana cienkimi warstwami, potem kilka, kilkanaście też cieniutkich warstw lakieru samochodowego MOTIP. Praca na kilka dni, ale efekt nie najgorszy.

Franek, niechcianego "urzędasa" wystawiłem, możesz go ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam pytanie i myślę ze to właściwy temat do jego zadania; mianowicie częgo można użyć ze środków ogólnie dostępnych do nasmarowanie czopów, plastikowych kół przekładni chodu w sowieckim budziku z dwoczesciową płytą?

Piotr ratynski już mi polecił smalec itp :D ritter polecił smar na bazie solikonu, ale może bywalcy tego działu mają jakieś swoje patenty?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My tutaj, Panie, generalnie trzymamy się z daleka od plastiku :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

....Piotr ratynski już mi polecił smalec itp :D......Pozdrawiam.

 

To raczej nie  Piotr Ci polecił ten smalec   ;)

Edytowane przez JaronC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow.

Wzielam sie pierwszy raz za czyszczenie mechanizmu bez rozbierania tylko w plynie.

Mam pytanie:  Jak usunac ten plyn z 3 bebnow ze sprezynami. Tzn jakas konkretna pozycja ulozenia mechanizmu musie byc?

Ponizej zdjecia:

Tak wygladal przed moim pierwszym w zyciu czysczeniem mechanizmu:

 

er3e.jpg

 

A taki jest teraz?

 

6qx4.jpg

 

gnug.jpg

 

zl4m.jpg

 

No i prosze o jakies uwagi i wskazowki jak go dobrze naoliwic.

 

Z gory dziekuje.

 

I jak działa ten werk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak działa ten werk?

Witam serdecznie, z treści wypowiedzi można zrozumieć, że Szanowna Koleżanka nie wiedziała iż bębny sprężynowe w większości zegarów można wymontować bez rozbierania całego mechanizmu, a to daje możliwość czyszczenia, wymiany czy smarowania sprężyn, pozdrawiam i proszę to sparawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno oddałem do naprawy (mocowanie młotków) mechanizm kwadransowy, sprężynowy.

Przed naprawą (poza mocowaniem młotków - generalnie czyszczeniem i oliwieniem) pełne godziny były wybijane prawidłowo - raczej nie słychac było dodatkowych dźwięków pochodzących od kręcącego się wiatraczka.

Teraz wszystko działa sprawnie, ale słyszę dodatkowo odgłosy kręcącego się wiatraka szczególnie przy wybijaniu pełnych godzin. Zastanawiam się czy te dodatkowe odgłosy powinny być słyszalne - czy też trzeba oddać mechanizm do poprawy (znany zegarmistrz koło Gakerii Grunwaldziej) ?

 

P.S.

Już sam przeprowadziłem śledztwo i wiem.

Ten odgłos pochodzi od drugiego młotka, który przy pełnych godzinach nie dochodzi do gongu. Po naprawie dostał silniejszą sprężynkę i bardziej hałasuje

Edytowane przez kobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do renowatorów .

Czym rozjaśnić elementy zegara tak aby po zakolorowaniu uzyskać czysty kolor mahoniu a nie bardzo ciemny .

 

post-68176-0-10846100-1418564161_thumb.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.