Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

atalntic

Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem szczesliwa posiadaczka pamiatkowego Atlantica.

Czy ktos zechcialby w przyblizeniu okreslic date jego produkcji ?

Z gory bardzo dziekuje.

post-34666-0-21524500-1294768877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomylilam sie Prosze o przeklejenie mojego postu w odpowiednie miejsce <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinniśmy dostać do wglądu werk ale w tym przypadku śmiało można napisać, że zegarek z lat 1955

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest z lat 50-tych, a mechanizm to zapewne ETA 1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinniśmy dostać do wglądu werk ale w tym przypadku śmiało można napisać, że zegarek z lat 1955

 

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Zegarek przelezal wiele lat w szufladzie, nalezal do mojego taty i przedstawia dla mnie duza wartosc

sentymentalna, mimo, ze nie dziala.

Chcialabym go troche odrestaurowac, czyli doprowadzic do stanu uzywalnosci, o ile w ogole jest to mozliwe.

Pamietam ze wspomnien mamy, ze ponad dwadziescia lat temu byl juz w naprawie i wtedy prawdopodobie wymieniono koperte.

 

Postaram sie dostac do wnetrza ;-) ale to pewnie chwile potrwa.

 

Pozdrawiam serdecznie :-)

post-34666-0-44642100-1294775491_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest zakręcany, wsadź jakiś szpikulec w jedną z tych szpar i postaraj sie go odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem szczesliwa posiadaczka pamiatkowego Atlantica.

Czy ktos zechcialby w przyblizeniu okreslic date jego produkcji ?

Z gory bardzo dziekuje.

 

Witaj ;)

 

Rzeczywiście jesteś szczęśliwą posiadaczką pamiątkowego Atlantica, który prawdopodobnie pochodzi

z pierwszej połowy lat 50'. Ja również był bym szczęśliwym posiadaczem, gdyby trafił mi się tak ładnie zachowany egzemplarz.

 

Pozdrawiam ;)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest zakręcany, wsadź jakiś szpikulec w jedną z tych szpar i postaraj sie go odkręcić.

 

Nie najlepsza to porada dla kogoś, kto nie ma wprawy w otwieraniu zegarków. Na następnym zdjęciu dekiel może

już nie wyglądać tak jak poprzednio, a widać że ciężka orka ominęła go jak do tej pory ;)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Zegarek przelezal wiele lat w szufladzie, nalezal do mojego taty i przedstawia dla mnie duza wartosc

sentymentalna, mimo, ze nie dziala.

Chcialabym go troche odrestaurowac, czyli doprowadzic do stanu uzywalnosci, o ile w ogole jest to mozliwe.

Pamietam ze wspomnien mamy, ze ponad dwadziescia lat temu byl juz w naprawie i wtedy prawdopodobie wymieniono koperte.

 

Postaram sie dostac do wnetrza ;-) ale to pewnie chwile potrwa.

 

Pozdrawiam serdecznie :-)

 

Odradzam renowacje zegarka ponieważ jak na swoje lata jest w świetnym stanie, ogranicz się jedynie do cyswzczenia i smarowania mechanizmu no i oczywiscie naprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel jest zakręcany, wsadź jakiś szpikulec w jedną z tych szpar i postaraj sie go odkręcić.

 

Gdyby nie Twoja cenna wskazowka, uzylabym pilnika do..podwazania ;-)

Uff, udalo sie bez zniszczen :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D

 

Rzeczywiście jesteś szczęśliwą posiadaczką pamiątkowego Atlantica, który prawdopodobnie pochodzi

z pierwszej połowy lat 50'. Ja również był bym szczęśliwym posiadaczem, gdyby trafił mi się tak ładnie zachowany egzemplarz.

 

Pozdrawiam :D

 

;):D

 

oto wnetrze :

 

PS. czy mam odkrecic cos jeszcze ;-) ;) , aby ktos zdolal ocenic, czy moj Atlantic bedzie dzialal ;-) ?

 

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, pozdrawiam :-)

post-34666-0-01313000-1294776818_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie najlepsza to porada dla kogoś, kto nie ma wprawy w otwieraniu zegarków. Na następnym zdjęciu dekiel może

już nie wyglądać tak jak poprzednio, a widać że ciężka orka ominęła go jak do tej pory ;)

 

..nie jest zle, dosc delikatnie posluguje sie narzedziami :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..nie jest zle, dosc delikatnie posluguje sie narzedziami :-)

 

No to całe szczęście, bo puls mi już nieźle podskoczył widząc na co się zanosi, a zegarka naprawdę szkoda by było pokancerować bo przetrwał dzielnie próbę czasu. Ufff operacja zakończona sukcesem ;)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle strzeliłem z tą ETAą... Mechanizm w Twoim Atlanticu to AS 1430

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście, bo puls mi już nieźle podskoczył widząc na co się zanosi, a zegarka naprawdę szkoda by było pokancerować bo przetrwał dzielnie próbę czasu. Ufff operacja zakończona sukcesem ;)

 

Spokojnie... :D

Probe czasu przetrwal i pewnie wiele dobrych dni przed nim.

Najwazniesze, ze chce, by ujrzal swiat po tylu latach hibernacji ;-)

Najlepiej by bylo, gdyby ktos zechcial mi go przez internet naprawic ;):D

No wiec, co mam w dalszej kolejnosci odkrecic ;-) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nie będzie takie proste... Zanieś do do zegarmistrza, on już będzie wiedział co odkręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle strzeliłem z tą ETAą... Mechanizm w Twoim Atlanticu to AS 1430

 

Bardzo dziekuje :-)

 

To mile, ze dzieki temu forum moge sie paru rzeczy dowiedziec..

pewnie zainteresuje sie tematem troche glebiej, Raz jeszcze dzieki:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to nie będzie takie proste... Zanieś do do zegarmistrza, on już będzie wiedział co odkręcić ;)

 

Dobrze kolega radzi, teraz to już naprawdę nie ma żartów. No chyba że z ciebie aż taki wybitny talent co i przy pomocy kuchennych przyborów da sobie radę z takim werkiem :D A co tam ;)

 

Swoją drogą zależy jak uda ci się trafić, ale cena czyszczenia średnio powinna wahać się w granicach 30 - 60 pln, maksymalnie 80-' jednak była by to już drożyzna.


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega radzi, teraz to już naprawdę nie ma żartów. No chyba że z ciebie aż taki wybitny talent co i przy pomocy kuchennych przyborów da sobie radę z takim werkiem ;) A co tam ;)

 

Swoją drogą zależy jak uda ci się trafić, ale cena czyszczenia średnio powinna wahać się w granicach 30 - 60 pln, maksymalnie 80-' jednak była by to już drożyzna.

 

 

Opowiem i pokaze jakie zmiany zaszyly w moim Atlantic'u juz po wizycie u zegarmistrza :-)

 

Dobranoc wszystkim.

 

Dziekuje.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by bylo, gdyby ktos zechcial mi go przez internet naprawic ;) ;)

 

Witaj.

A na czym polega jego zepsucie? Zegarek wyglada dobrze a werk kompletny, bez widocznych uszkodzeń, korozji itp

Może po prostu "zastał" się i nalezy go oczyścić i nasmarowac - to zadanie dla zegarmistrza.

Sama natomiast możesz sprawdzić, czy balans się porusza, kiedy energicznie pokołyszesz zegarkiem i czy sekundnik zaczyna się przesuwać.

Czy w zegarku daje się bez problemu ustawić godzinę? Czu przy ustawianiu godziny sekundnik rusza?

No i jeszcze (sorry - to nie jest złośliwe pytanie) czy zegarek jest w ogóle nakręcony? :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

A na czym polega jego zepsucie? Zegarek wyglada dobrze a werk kompletny, bez widocznych uszkodzeń, korozji itp

Może po prostu "zastał" się i nalezy go oczyścić i nasmarowac - to zadanie dla zegarmistrza.

Sama natomiast możesz sprawdzić, czy balans się porusza, kiedy energicznie pokołyszesz zegarkiem i czy sekundnik zaczyna się przesuwać.

Czy w zegarku daje się bez problemu ustawić godzinę? Czu przy ustawianiu godziny sekundnik rusza?

No i jeszcze (sorry - to nie jest złośliwe pytanie) czy zegarek jest w ogóle nakręcony? :D

 

 

Dobrze...przyznam sie, ze z tej szuflady wyjelam go dzisiaj z przekonaniem, ze nie moge na niego liczyc..

 

A tu sie nagle okazalo, ze wystarczy go nakrecic ;-) ;)

 

Jesli bedzie dzialal do jutra, to w ramach podziekowania, chyba wysle Ci kwiaty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu sie nagle okazalo, ze wystarczy go nakrecic ;-) ;)

Jesli bedzie dzialal do jutra, to w ramach podziekowania, chyba wysle Ci kwiaty :D

 

No i co, działa?

Nie chodzi mi o kwiaty (ba! czułbym się lekko nieswojo), ale kawy to bym się napił ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-)

Napilabym sie takze, gdyby dzialal dluzej niz do drugiej w nocy.

Tak wiec narazie ani kwiatow, ani kawy ;)

Sekundnik odlicza czas, a godziny i minuty stanely...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sekundnik odlicza czas, a godziny i minuty stanely...

 

Zaczarowany zegarek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Daj panu zegarmistrzu do czyszczenia mechanizmu i nasmarowania. Koperta i koronka w świetnym stanie. Można ewentualnie przepolerować szkło, założyć ładny pasek... i zegarek jak nowy, można nosić... właściwie jak na dzisiejsze standardy wielkościowe, to jest zegarek damski ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.